Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jaka to broń? - identyfikacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#1 Julas  | Napisano 01 styczeń 2005 - 22:33

Julas
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
w sieci znalazłem coś takiego
Dołączona grafika
Dołączona grafika
z jakiej broni strzela ta kobieta(a raczej sieje serią :P )?...bo jak dla mnie(laika jeśli chodzi o te tematy)to mi to wygląda na karabin FAL bez kolby i z drastycznie "uciętą" lufą(to jakiś mini FAL?)...stąd taki ogromny płomień tak?
I jeszcze jedno zadziwiające(jak dla mnie) zdjęcie
Dołączona grafika
to samo pytanie: Cóż to za broń w rękach tej kobiety?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

P.S jeśli pojawiło się to już na forum..to przepraszam(no i wtedy topic do wywalenia)

#2 Irwin  | Napisano 02 styczeń 2005 - 08:13

Irwin
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Dwa zdiecia u góry to subkarabinek FN FAL ze zdiętą kolbą przerobiony z wersji dla spadochroniarzy, to niżej to Ingram M 10 z poprzypinanymi pierdołami (kolba chwyt przedni i podwy ższenie z szyną na górze). W obu przypadkach to raczej prywatna inwencja rusznikarza, bo według mnie przerabianie FAL na subkarabinek to pomysł odrobine chory.

#3 Julas  | Napisano 02 styczeń 2005 - 10:29

Julas
  • Użytkownik
Jeszcze raz dzięki za odp.
A ten FAL to tym płomieniem wylotowym tworzy niezły efekt psychologiczny...ale dla ostrzeliwanego :P  ....załadować naboje smugowe i pruje jak jakiś WKM :P

pozdrawiam

#4 Catch22  | Napisano 02 styczeń 2005 - 11:14

Catch22
  • Weteran
  • Miasto: Warszawa
Biorąc pod uwagę kaliber amunicji to nie mamy tu do czynienia z "subkarabinkiem" lecz z subkarabinem (na bazie jak słusznie zauważono FAL PARA), bo nabój to 7,62x51mm NATO - przynajmniej jesli chcemy sie trzymac terminologii WATowskiej (o czym byla mowa już parę razy) - a uzycie przedrostka sub- na to wskazuje .  :wink:

Przyznam że obie konstrukcje są dosć koszmarne, ale twoje Julas porównanie do WKM jest raczej nietrafne. Patrząc na strzelacjący WKM płomienia nie widzi się właściwie wcale - a parę razy miałem okazje. Ta bron moze byc porazajaca głownie dla strzelającego - sliny naboj, krotka lufa i brak solidnego podparcia...

#5 Julas  | Napisano 02 styczeń 2005 - 12:28

Julas
  • Użytkownik
Faktycznie nie jak WKM (złe porównanie....długo lufa w stosunku do mocy ładunku prochowego="mały płomień" czy jego brak)..ale np. w Wietnamie komandosi amerykańscy "obcinali" lufy w np. zdobycznej broni na podobna amunicję aby uzyskać duzy płomień wylotowy by sprawić wrażenie, że ma się do czynienia z bronią "większego kalibru"
O to mi chodziło :)
pozdrawiam..dzięki za wytłumaczenie

P.S sorry za ten mały OT :)

#6 Catch22  | Napisano 02 styczeń 2005 - 12:58

Catch22
  • Weteran
Zdaje się, że ta historia z Wietnamu mówiła o obcinaniu luf w RPD - pomijam różnicę w rodzaju amunicji (RPD strzela posrednią 7,62x39mm) ale zakładam, ze cele tamtych przeróbek były inne niz "zwiększanie płomienia wylotowego" i stawrzanie pozorów... :wink:  Choć nie wnikam, bo Wietnamem się nie interesowałem nigdy specjalnie - może ktoś "siedzący w temacie" powiec coś więcej o tych przeróbkach.

#7 Julas  | Napisano 02 styczeń 2005 - 15:15

Julas
  • Użytkownik
czytałem troszkę o tym. Do tych przeróbek dochodziło jeszcze zwiekszenie pojemności  magów bębnowych i ich wyciszenie, usunięcie dwójnogu....ale nie o tym ten topic...nie twórzmy OT :)
pozdrawiam

P.S Catch22 poszukaj w necie..w 5 min znajdiesz info na ten temat
P.S2..ja nie napisałem, że obcinali lufy tylko dla zwiekszenia tego płomienia. Skracali te lufy MIN. dla tego efektu(oprócz tego oczywiście dla zwiększenia poręczności i zmniejszenia masy)...A celowi przeze mnie opisanemu służyło również  zdejmowanie tłumików płomienia w CAR'ach 15 i ładowanie magów amunicją smugową w większym stopniu)

#8 izi  | Napisano 02 styczeń 2005 - 15:19

izi
  • Weteran
Jak rowniez wypelnianie luf M79 wszelkiego rodzaju zlomem.Przy pierwszym strzale śrut i te elementy twozyly wielka smiercionosna chmure.Aspektu psychologicznego chyba nie musze wyjasniac :)

#9 PaD  | Napisano 02 styczeń 2005 - 16:29

PaD
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń/Gdynia
Julas - te zdjęcia są ze strony festiwalu [niepamietam nazwy] odbywającego sie co roku w niemczech. przyjeżdżają fanatycy broni ze swoimi przerobiobymi gunami i prezentują je. to wszystko są poskładane z różnych części giwery wiec nie mają konkretnej nazwy. np ingram z kolbą od m16,  i lufą od thompsona a magazynkiem drum. to na dole to przerobione mac 10 a te wyżej to "coś" z częściami od FAL
pozdro

#10 Okruch  | Napisano 02 styczeń 2005 - 17:24

Okruch
  • Użytkownik
  • Miasto: Tarnów, Małopolska
Popatrzcie na ręce kobiety, która strzela z "FALa". Toż to musi mieć potężnego kopa, skoro łokcie ma zblokowane. Chyba, że nie potrafiła przyjąć innej pozycji.
Natomiast zamontowanie kolby teleskopowej od M-4 w Ingramie i przedłużenie lufy to naprawdę wspaniały pomysł, godzien Ig-Nobla. Dowodzi, że w USA można mieć naprawdę wszystko, pod warunkiem, że się za to zapłaci. Sens nie ma najmniejszego znaczenia.

#11 Julas  | Napisano 02 styczeń 2005 - 18:23

Julas
  • Użytkownik
PaD napisał, że to foty z festiwalu w Niemczech więc nie wiadomo czy ten ingram własnie z USA(że ma kolbe od broni z USA to INNA bajka)..ale dobra nieważne.
PaD napisałeś, że na ten festiwal przyjeżdżają fanatycy broni z najróżniejszymi gunami(zmodyfikowanymy na własny oryginalny sposóB)..hmm..ja na temtej stronie widzałem oprócz tych zdjęć również ludzi strzelających z min. AK, ppsz, m4, MP5, P90, MG42 itd...i to nie były jakieś dziwne "customy"(więc zwykła broń też tam jest tak?,...no na to wyglada)

pozdrawiam

P.S Okruch ja jak bym pociągnął taką serią z tego mini FAL'a to pewnie bym się przewrócił...silna ta kobita :P  :P  :P

#12 PaD  | Napisano 02 styczeń 2005 - 19:15

PaD
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń/Gdynia

Cytat

więc zwykła broń też tam jest tak?,...no na to wyglada
owszem, to prawda. :)

http://www.moviebadg...oast_page1.html
to chyba nie jest oficjalna strona tej impreski
tutaj są zdjęcia samych strzelających . widać tu zarówno customy jak i "stockowe" guny

#13 Julas  | Napisano 03 styczeń 2005 - 10:43

Julas
  • Użytkownik
O dokładnie to ta stronka..jeszcze raz wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi..i informacje :)

pozdrawiam i szcześliwego roku życzę! :)

#14 Foka  | Napisano 03 styczeń 2005 - 17:35

Foka
  • Zasłużony
wyglada na to ze zdjecia byly robione o zmierzchu, stad moze byc tak widoczny ogien wylotowy.
Jak sie strzela "na zywo" plomienia zwykle nie widac, a na zdjeciach - raz na 50 czy 100 zdjec - plomien bedzie widac. Sam mam fotki (robione przez znajomego w Gdansku) gdzie widac plomien - w dzien przy strzelaniu ze strzelby kal. 12 i chyba USP

#15 Sony  | Napisano 10 wrzesień 2006 - 21:47

Sony
  • Użytkownik
  • Miasto: Tarnów
Mam pytanie jakiego pistoletu używa Calleigh Duquesne z serialu CSI Miami ? Oto najlepsze ujęcie jej broni :

http://www.sony.is.net.pl/gun.bmp  

Ja stawiam na SIG SAUER P232.  Ma ktoś jakąś inną propozycję ?

#16 Kamil  | Napisano 10 wrzesień 2006 - 21:54

Kamil
  • Użytkownik
Widzę czarno-granatowy prostokąt  :wink:

#17 DariuszM  | Napisano 10 wrzesień 2006 - 22:02

DariuszM
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
ktos zapewne zrobił print screen z divixa :)

#18 Sony  | Napisano 10 wrzesień 2006 - 22:05

Sony
  • Użytkownik
Próbowałem na dwóch kompach i palmtopie i ładnie się wyświetla. Ale jak by co spróbuj :

www.sony.is.net.pl/gun.tif - Zapisałem ten obraz w TIFF-ie.

Jutro spróbuję coś wymyślić, u mnie się wszystko otwiera.  :D

Jakby coś CSI Miami, Sezon 1, odcinek 24 - Body Count - 40 minuta :)

#19 Robnok  | Napisano 10 wrzesień 2006 - 22:25

Robnok
  • Użytkownik
  • Miasto: Leszno
ciemność widze!

#20 Sony  | Napisano 10 wrzesień 2006 - 22:28

Sony
  • Użytkownik
Dobra ostatnia próba :D

http://www.sony.is.net.pl/gun.jpg