Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1056 odpowiedzi w tym temacie

#1041 zax0  | Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:11

zax0
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Ktoś mi powie czemu trzeba czekać aż 3-4 tygodnie od złożenia zamówienia (towar dostępny na sklepie) do wysyłki towaru?

#1042 shamoth  | Napisano 27 kwiecień 2017 - 23:36

shamoth
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Sporo zamówień a chłopaki zajmują się MC w wolnych chwilach z tego co mi wiadomo. Jak by mieli jeść tylko z MC to pewnie ceny poszłyby w górę...

#1043 Mendi  | Napisano 28 kwiecień 2017 - 10:50

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław

Wyświetl postUżytkownik zax0 dnia 27 kwiecień 2017 - 22:11 napisał

Ktoś mi powie czemu trzeba czekać aż 3-4 tygodnie od złożenia zamówienia (towar dostępny na sklepie) do wysyłki towaru?
Na masówkę się nie czeka, ale chłopaki masowo nie produkują. Stad takie a nie inne czasy realizacji zamówień.

#1044 Tooper  | Napisano 30 kwiecień 2017 - 20:47

Tooper
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Czy zasadnym byłaby zmiana sprężyny w konwersji? Nie wpłynie to negatywnie na działanie?

#1045 Mendi  | Napisano 03 maj 2017 - 21:06

Mendi
  • Supermoderator

Wyświetl postUżytkownik Tooper dnia 30 kwiecień 2017 - 20:47 napisał

Czy zasadnym byłaby zmiana sprężyny w konwersji? Nie wpłynie to negatywnie na działanie?
Czemu nie, zmienić zawsze możesz, z tego co się orientuję, to w zestawie z sdik dawany jest kawałek m110 lub m120.
Dotnij taką sprężynę na wymiar tej oryginalnej, zeszlifuj dobrze cięcie, żeby ci trzpienia nie haratał i testuj czy stabilnie konwersja hula. Jak dasz za miękką sprężynę lub za gęsty smar w cylindrze, to konwersja tak się dziwnie zbiera, jakby z ociąganiem, opóźnieniem... uciekają wtedy fps. Jak dasz za twardą, to będzie głośno biła w głowicę cylindra i niepotrzebnie wzrośnie siła potrzebna do naciągnięcia. Kombinuj.

#1046 Mixon  | Napisano 16 maj 2017 - 14:11

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
Okej, trafiła do mnie konwersja, smycz pod pistolet, reg i wszystko. Pozostało mi tylko porządnie uszczelnić magazynki przed zmianą adapterków i napełnienie butli. Zobaczymy co na to Mk23.

Wstępne obserwacje:
>Raczej nie trzeba będzie drylować stopki maga (wziąłem długie adapterki)
>butla 13ci z regiem MC jest dłuższa od butli green gazu Ultair (zielonej 570/520ml), ze średniego cargo miwo będzie wystawał tournament lock, z dużego już chyba nie, jak ją postawić po skosie.

Teraz pytanka: Znajduję optymalne ustawienie rega, zakładam tournament lock, kończę strzelać. Zostawić nakręconego rega jak jest? Odkręcić rega, opróżnić butlę? Zostawić rega, zdjąć tournament locka, skręcić ciśnienie na zero? Nie strzelam się zbyt często, dlatego prawdopodobnie butla będzie leżała długo nieruszana między strzelankami. Lepiej ją opróżniać, czy nie zaszkodzi to, podobnie jak nie szkodzi magazynkom? Reg i w ogóle ten setup jaki mam będzie raczej do tej jednej klamki, więc nieczęsto będę zmieniał ustawienia i mogę mieć tournament locka "na stałe".

No i czy odłączenie smyczy od rega jest równie proste co podłączenie :icon_biggrin:?

Użytkownik Mixon edytował ten post 16 maj 2017 - 14:26

#1047 Mendi  | Napisano 17 maj 2017 - 12:31

Mendi
  • Supermoderator
W starszych regach, wężyki 4mm na króćcach są montowane na wcisk i blokowane nakrętką. Można to teoretycznie rozkręcić i rozłączyć, ale lepiej jest obciąć już te 5mm i nałożyć od nowa. Moim zdaniem zostaw smycz na stałe na regu, a jeśli jednak chcesz rozpinać, to na króciec rega załóż kilka cm wężyka i daj złączkę plastikową  (2-3zet) na wężyk 4mm i dopiero w to smycz.
W nowszych regach, jest montowane kolanko z zaciskiem na wężyki 4 lub 6mm, wtedy podłączenie i odłączanie  smyczy czy innego węza jest banalne.

Co do przechowywania i tournament-locka, to zostaw go na regu skoro już masz dobrane ciśnienie. Aby to przechowywać wystarczy odkręcić rega z butli - nie całkowicie, choć też można. Wystarczy popuścić 2-3 obroty, by tylko zawór pinowy w butli zwolnić. A butle przechowuje się nabite, choćiażby 10-20%, tak jak i magazynki ggazowe.

#1048 Mixon  | Napisano 17 maj 2017 - 13:16

Mixon
  • Użytkownik
Dzięki wielkie za odpowiedź, w takim razie biorę się do uzbrojenia reduktora i przestrzelania.

#1049 Mixon  | Napisano 14 sierpień 2017 - 18:27

Mixon
  • Użytkownik
Chcę sobie za jakiś czas dokupić drugą butlę 13ci na gry pistoletowe.
Znalazłem coś takiego:
https://www.mrsport....-L-3000psi/3238
Warto? Czy dopłacić do
http://kansus.pl/but...=13ci&results=1
Na małym rozmiarze mi jakoś specjalnie nie zależy - i tak regulator wystaje mi z cargo :D
I jak to jest z tymi hydrotestami małych butli? Na zagranicznych forach czytam, że 13ci nie muszą ich mieć, a sklep informuje, że hydrotest 5 lat.

#1050 samael16  | Napisano 14 sierpień 2017 - 19:35

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
HP musi mieć co 5 lat rozmiar nie ma znaczenia a ciśnienie.
Co2 nie ma hydrotestu i tyle.

#1051 Mendi  | Napisano 15 sierpień 2017 - 10:36

Mendi
  • Supermoderator
Wziąłem miesiąc temu tą butlę 13cu z mrsporta, to stara partia i ma legalizację do 2019 roku, dlatego obniżka z 250 na 169zet.
Mnie tam to rybka, na pola paintballowe nie chodzę i nabijam z butli matki.

#1052 samael16  | Napisano 15 sierpień 2017 - 20:00

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Mendi tyś chyba nie widział co taka butelka potrafi zrób jej legalizację jak przyjdzie co do czego ;)

#1053 kiziorS  | Napisano 25 wrzesień 2017 - 18:30

kiziorS
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Mam mały problem z reduktorem od mancraft. Otóż ucieka w nim powietrze w miejscu zaznaczonym na rysunku.
Dołączona grafika
Po rozebraniu uszczelka wygląda ok. Reduktor jest nowy. Konwersja to sdik do swd.

#1054 progressive  | Napisano 25 wrzesień 2017 - 18:53

progressive
  • Użytkownik
  • Miasto: Świdnica

Wyświetl postUżytkownik kiziorS dnia 25 wrzesień 2017 - 18:30 napisał

Mam mały problem z reduktorem od mancraft. Otóż ucieka w nim powietrze w miejscu zaznaczonym na rysunku.
Dołączona grafika
Po rozebraniu uszczelka wygląda ok. Reduktor jest nowy. Konwersja to sdik do swd.
Reklamacja/klej do gwintów/teflon/smar uszczelniający. Na reklamacje szkoda czasu, szybciej będzie doszczelnić.

#1055 Mendi  | Napisano 26 wrzesień 2017 - 07:55

Mendi
  • Supermoderator
Uszczelka może wyglądać ok, ale może mieć wadę, lub być naciągnięta i się źle układa. W zestawie powinieneś dostać zapasówkę, zmień i sprawdź szczelność.

#1056 Mlekozerca  | Napisano 11 październik 2017 - 01:13

Mlekozerca
  • Użytkownik
  • Miasto: Wolin

Wyświetl postUżytkownik Mendi dnia 01 marzec 2017 - 10:54 napisał

Sprawiłem sobie reduktor empire, ło taki ło: http://www.mrsport.p...-ASA-onoff/3131
Używkę, lekko modyfikowaną, przez co miała już gwint (bodajże 10mm)w który wkręcić można króciec lub szybkozłączkę pod wężyki. Ja wkręciłem na razie króciec pod wąż 4mm.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ustawiłem na 175 psi, co daje ok.12,4 bara i 616 fps na 0,2g w mojej replice. Postrzelałem trochę, fps stałe a wskazówka lekko drga, nawet przy szybkim palcu.
Co mi się w nim podoba:
- ma regulacje do 300 psi, choć mi potrzeba tak 160-200, to większość regów hp oferuje max 120psi.
- jest pękaty, ale krótszy od mankraftowskiego, no i lepiej wykonany,
- ta wajcha, która odcina i wypuszcza z rega gaz, majątek - elegancko można rozładować i zabezpieczyć replikę i odkręcać rega z butli,
- schowane pokrętło regulacji, które łatwo można zakleić nalepką i zrobić taki tournament lock.

Ból jest jednak taki, że adapter na kapsuły jakoś się nie bardzo chce uszczelniać w tym regu empire. Kwestia budowy przetoczki, albo gniazda rega.

Póki co nie pozbywam się rega mc, po dłuższym użytkowaniu zdecyduję który zostawić.
I jak ten reg ? Lepiej niż mancraft?

Jest jakaś różnica z tą nową górą rega od mancrafta? Testował ktoś?

#1057 Mendi  | Napisano 11 październik 2017 - 13:14

Mendi
  • Supermoderator
Empire służy wyśmienicie, używam go na butlach hpa. Wywalone zostało na nim ok. 3 tys kulek.
Rega mc mimo wszystko sobie zostawiam, bo w ciągu roku jeżdżę na kilka milfsimów, gdzie na cały scenariusz wystarcza 1 kapsułka.