Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Iskrzenie z silnika.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 karol_alasz  | Napisano 12 luty 2018 - 12:01

karol_alasz
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
No to jak na szczotkach byl smar to i komutator zelpiony z lekka, opiłki szczotek i komutatora będą częściowo zwierać pola komutatora i beda straty oraz nadpalenia. Przy tyłku silnika nie ingerujesz w zebatke- wyjmul szczotki zdejmij dupke i wyczysc wacikami do uszu spirytem ten komutator, popraw przerwy i wyczysc z opilkow jeszcze raz. Silnik Ci za to podziekuje

Użytkownik karol_alasz edytował ten post 12 luty 2018 - 12:26

#22 Ślepak  | Napisano 12 luty 2018 - 13:39

Ślepak
  • Użytkownik
  • Miasto: Siedlce
No to głupie pytanie. :D Jak zdjąć dupkę z silnika? Szczerze powiedziawszy chwilę się z tym siłowałem, ale wolałem nie szarpać się z tym, by go nie uszkodzić. Nie chciałbym kupować nowego silnika.

Edytka: Rzeczywiście głupie pytanie. Mimo filmów w Internetach, u mnie tak łatwo dupka zejść nie chce, pomimo wykręcenia śrubek. :/

Użytkownik Ślepak edytował ten post 12 luty 2018 - 13:44

#23 karol_alasz  | Napisano 12 luty 2018 - 21:09

karol_alasz
  • Użytkownik
Śrubek nie ruszaj-one sa do dupki przykręcone. Trzeba, jak chyba w kazdym silniku, odgiąć nieco te dwie blaszki na przeciwległych bokach (to są takie języki/przedłużenia obudowy co trzymają plastikowy tył ze szczotkami). Ale ostrożnie i tyci-tyci zeby nie włamać. no i w pierwszej kolejnosci wycoagnac szczotki

#24 Ślepak  | Napisano 13 luty 2018 - 09:26

Ślepak
  • Użytkownik
Wielkie dzięki Karol. :D Silnik teraz śmiga jak marzenie. Żadnego dymu i iskrzenia. Jak nówka. :D Tylko martwi mnie zębatka silnika. Ona... po prostu schodzi z silnika, bo nie jest dokręcona. To mnie irytuje, bo nie mam takiego inbusa.

#25 karol_alasz  | Napisano 13 luty 2018 - 21:02

karol_alasz
  • Użytkownik
https://www.leroymer...29749,l645.html
To albo coś w podobnym guście... Porobisz tym i przy replikach i przy komórkach i innym domowym badziewku. Przy okazji weź klej do gwintów (Loctite thread locker) i , będzie Pan zadowolony!

#26 Ślepak  | Napisano 14 luty 2018 - 17:10

Ślepak
  • Użytkownik
Dzięki. :D Teraz replika strzela elegancko.