Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Glock 17 [TM]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 -Otto-  | Napisano 10 styczeń 2011 - 23:39

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Właśnie nie, jest zabudowany niestety.

Dołączona grafika

#22 -Otto-  | Napisano 18 styczeń 2011 - 22:39

-Otto-
  • Moderator I
A więc tak, pozbyłem się gipsu i mogłem poskładać pistolet  :happy:

Zamontowana zimowa głowica PDI, czarny korpus Guardera, stopki magazynków Shooters Design. A także płytka z numerem seryjnym, jednak konstrukcja płytki i repliki wymusiła dodanie podkładki (z klipsu od słuchawek :biggrin: ) pod sprężynę zatrzasku zamka - w przeciwnym razie w ogóle nie dałoby się złożyć pistoletu:
Dołączona grafika

Miałem w rękach dzisiaj stalowy zamek Guardera - jednym słowem masakra, zamek bardzo ciężko chodził, choć w Specu mówili, że było wiele piłowania, więc zdecydowanie nie wezmę stalowego - ryzykować grubo ponad 500zł, żeby w ogóle nie dało się dopasować. A sądząc po poprawie w wykonaniu korpusu, a właściwie jej braku nie spodziewam się, by poprawili zamki. Więc chyba jeżeli będę kupował to zamek Shooters Design, acz ich stopki też rewelacyjne nie były - piłować było trzeba.

Galeria na Picasie zaktualizowana.

Użytkownik -Otto- edytował ten post 18 styczeń 2011 - 22:40

#23 Guest (ID:6452)  | Napisano 18 styczeń 2011 - 22:53

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
-OTTO- części trzeba dotrzeć do siebie. Lepiej, żeby chodził ciężko przez pierwszy miesiąc niż miał luzy od nowości. To jest zaleta ;]

#24 -Otto-  | Napisano 06 luty 2011 - 20:48

-Otto-
  • Moderator I
Jednak ten magazynek taki szczelny nie był i stwierdziłem, że rozkręcę, poszukam zamiennika śruby i przesmaruję. Jednak najwyraźniej faktycznie posypany jest gwint wewnątrz magazynka :angry: Udało mi się starą śrubę wkręcić, zacząłem napełniać gazem i jak pięknie strzeliło...
Szczęśliwie i tak mam zamiar kupić przedłużony, acz strata maga zawsze boli. Mogli by je z czegoś lepszego robić. Albo chociaż, żeby gwint był dłuższy - gwint na śrubie ma 1,5cm, a wykorzystane jakieś 0,5cm (sądząc po wciąż istniejącej farbie na pozostałym centymetrze gwintu śruby)  :bialaflaga:
Może jeszcze uda się znaleźć zamiennik śruby i okaże się, że się mylę (oby, ale wątpię, bo teraz śruba kręci się praktycznie w miejscu), acz przeszukałem Praktikera i nic nie znalazłem, może w jakichś bardziej specjalistycznych sklepach znajdę.

Cytat

Lepiej, żeby chodził ciężko przez pierwszy miesiąc niż miał luzy od nowości
Dexter, ale mówiłeś o tym stalowym zamku? Bo co do niego, to nie jestem pewien, czy gaz byłby go w stanie poruszyć. A nawet jeżeli, to na ile by magazynek gazu starczał, tak ciężko chodziło :wink:

#25 Guest (ID:6452)  | Napisano 07 luty 2011 - 15:18

• Validating
  • Miasto:
Chodzi Ci o masę zamka? To nie wiem jak stalowy się spisze. Używam aluminiowego bo stal mi zbędna ;]. Czemu stalowy miał by ciężej chodzić?

#26 -Otto-  | Napisano 07 luty 2011 - 20:54

-Otto-
  • Moderator I
Myślę, że kwestia dopasowania. Bo nie o masę mi tu chodziło, tylko właśnie o samo tarcie. Ale pewnie w Specu za mało piłowali. I tak jak mówiłem, chyba zdecyduję się na aluminium. ;) Może kiedyś stal.

#27 Guest (ID:6452)  | Napisano 08 luty 2011 - 10:25

• Validating
  • Miasto:
Jeśli nie ma luzów to części zawsze można do siebie dotrzeć. I to jst lepsze, niż ryzyko luzów od nowości (w zamian otrzymujesz że niby pasuje od nowości).

#28 thewojtz  | Napisano 12 luty 2011 - 14:48

thewojtz
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Ja bym nie skreślał stali, np w hicapie działa, przy odpowiednich flakach, jak ot pokazali kolesie z RA-tech'a ;) Szkoda, że to TM bo inaczej byłby taki fant: http://www.ebairsoft...718-p-4108.html nie wiem czy są CO2 pod system TM.
A co do tego, że aluminium wystarcza, to nie chodzi o to, żeby zwiększyć odrzut? A przecież taki zamek daje nam taką możliwość.

#29 Guest (ID:6452)  | Napisano 12 luty 2011 - 14:52

• Validating
  • Miasto:
Nie daje. Ciężki zamek porusza się o wiele wolniej. Zamek powinien być lekki a nie ciężki. Badziewia na CO2 bym do de facto dobrej klamki nie pchał. Nie warto, korzyści wątpliwe a klamka zdechnie.

Użytkownik dexterkrak edytował ten post 12 luty 2011 - 14:52

#30 -Otto-  | Napisano 12 luty 2011 - 15:07

-Otto-
  • Moderator I
Na początku wcale o zwiększonym znacznie odrzucie nie pomyślałem. Dopiero przy ukazaniu się newsa o RA-Techowym USP w komentarzach ktoś zwrócił moją uwagę na ten fakt. No to myślę, kupuję definitywnie stal. Ale poprzeglądałem sobie dzisiaj sklepy i w sumie ze stalowych, to nic wielce ciekawego nie ma, tylko "klasyczne" zamki 17, a z aluminium jest np 17C, na który się chyba zdecyduję. Może nawet na początku marca już go będę miał. Taki zamek spowoduje, że odrzut będzie realistyczniejszy - w końcu w ostrej by się zmniejszył :icon_biggrin:
Swoją drogą - czy przy kurierze VAT i cło jest raczej pewne?

Dexter, to po zmianie ABS na aluminiowy zamek spadnie mi odrzut? Bo mi się wydawało, że na odwrót. Bo co z tego, jak zamek będzie Ci jak głupi zapindalał, ale będzie leciutki? Czy poprostu aluminium to taki "złoty środek"? Serio pytam.

#31 Guest (ID:6452)  | Napisano 12 luty 2011 - 15:30

• Validating
  • Miasto:
Wydaje mi się że właśnie tak. Aluminium to optymalna masa. Po prostu ciężki zamek, mimo, że będzie miał sporą masę to predkość będzie miał mniejszą. Znacznie. Rozrysuj sobie siły, pododawaj wektorki a sam się przekonasz.

No i jeszcze coś. Aluminiowy zamek nie podniósł odczuwalnej siły odrzutu. I nie podniesie. To mogą poprawić zawory czy kombinacje ze sprężynami. Ale nie zamek.

#32 pablo79  | Napisano 12 luty 2011 - 16:20

pablo79
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ciężki zamek podnosi kopa, dlatego ja założyłem aluminiowy, dłuższy 6-calowy do Hi-Capy.
Są efekty uboczne, taki zamek ciężej ruszyć (ten stalowy pewnie też).
Ja byłem zadowolony dopiero po zwiększeniu ciśninia gazu napędowego w magazynku.
Jeśli chcesz uzyskać maxkopa-bierz stal, nie tylko przez wzgląd na mase.
Aluminium jest miękkie, łatwo się rysuje (estetyka), no i może sie kruszyć przy mocniejszyk gazach (broda zamka, tam gdzie jest prowadnica sprężyny powrotnej).
Przeczytaj ostatnie posty topiku Dextera o tuningu Hi-capy, tam jest opisany moj problem i recepta Dextera.

Użytkownik pablo79 edytował ten post 12 luty 2011 - 16:24

#33 -Otto-  | Napisano 12 luty 2011 - 18:47

-Otto-
  • Moderator I
Pablo, Twój zamek, tak jak i ten który mi się podoba, są zrobione z aluminium 7075 - "Aluminium alloy 7075 is an aluminium alloy, with zinc as the primary alloying element. It is strong, with a strength comparable to many steels, and has good fatigue strength and average machinability, but has less resistance to corrosion than many other Al alloys." To albo bajki, albo stalowy też by się posypał :icon_confused:

Mocniejsza sprężyna - planowałem w ogóle zamontować żerdź i sprężynę od ostrego, pytanie, czy gaz ją ruszy.

To ja już nie wiem co z tym zamkiem. Z jednej strony stalowy, którego koszty sprowadzenia są dość upiorne (choć to aż tak dużej roli nie gra, ot poczekam sobie trochę dłużej), acz mniej ciekawy wizualnie (zarówno oznaczenia jak i wersja), z drugiej jest aluminium, zamek który bardziej mi się podoba, tanszy, ale jest ryzyko, że się posypie. No chyba, że mocna sprężyna zapewni bezproblemowe działanie.

EDIT: W sumie, ten zamek do HC ma inną konstrukcję - broda chyba mogłaby uderzać we wnętrze pistoletu, jeżeli sprężyna byłaby za krótka. Glock z kolei nie ma takiej możliwości - nie ważne jak krótka byłaby sprężyna, to i tak nie uderzy w części wewnątrz. Ma to jakieś znaczenie?
Da się zrozumieć, o co mi chodzi?

EDIT 2: No i jak się jeszcze ma dźwięk przeładowania stalowego zamka do aluminiowego? Bo jedynie miałem do czynienia z magnezowym odlewem KWA.

Użytkownik -Otto- edytował ten post 12 luty 2011 - 18:53

#34 thewojtz  | Napisano 12 luty 2011 - 20:59

thewojtz
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Sypały się zamki w Desert Eaglach po przód zamka walił w nieruchomą część. Jeśli wymienisz flaki na wytrzymalsze to uciągną stal, ale nie rozumiem dlaczego jesteś przeciwnikiem CO2 w gaziakach Dexterze? I uważam, że jak jest cięższy zamek to odczujesz różnicę w BB ;)

Stal może się pokruszyć, alu jest bardziej elastyczne a 7075 jest najlepszym stopem z tego co mi wiadomo. Ale jeśli chodzi o siły w ASG to by7m się nie martwił, chyba, że jakieś katowanie na CO2 i full auto;)

Użytkownik Wojdatuz edytował ten post 12 luty 2011 - 21:03

#35 Guest (ID:6452)  | Napisano 13 luty 2011 - 11:34

• Validating
  • Miasto:
CO2 w klamce TM to tak jakby wsadzać... m170 do stockowej cymy. Może jakiś czas pociągnie.

Ciężki zamek nie podnosi kopa, sprawdzałem i liczyłem. Po prostu. z kosmosu energii nie weźmie. Wszystko to kwestia balansowania sprężynami, masą zamka, rodzajem zaworu. Podnosić ciśnienia gazu bym nie proponował bo sam Pablo wiesz jak to się kończy.

"To albo bajki, albo stalowy też by się posypał :icon_confused:
"

Oczywiście, że 7075 nie jest tak twarde jak stal. Bzdury zwyczajne, marketing.

Pablo, łatwiej zarysować ale lakieru na zamku guardera nie udało mi się uszkodzić do dziś. Więc nie robi mi różnicy co jest pod lakierem, alu, stal czy uran :D

Otto, żerdź i sprężyna od ostrego? Co Ci to ruszy? Bo chyba nie green gaz ;/. Nie kombinuj, dobierz sprężynę powrotną TROCHĘ mocniejszą od stockowej. Będzie git.

@Wojdatuz

Po raz kolejny- cięższy zamek nie spowoduje Ci zauważalnej różnicy w sile BB. Cięższy zamek porusza się stosownie wolniej niż lekki i nie dość, że odrzut pozostaje jaki był z grubsza (może lekko zmienia się charakterystyka kopnięcia) to jeszcze zamek porusza się tak... leniwie, jak by chciał i nie mógł. Ty uważasz a ja wiem. Wiem bo mom dwa zamki :D. Isnieją o wiele lepsze stopy niż 7075. Tylko nie sa potrzebne a są drogie. 7075 to taki kompromis- jest dosć mocne, łatwe w obróbce, daje się odlewać i skrawać, jest tanie. A że nic mocniejszego nie trzeba to po co inwestować w droższy materiał czy szybsze zużycie np frezów w fabryce?

#36 pablo79  | Napisano 14 luty 2011 - 10:55

pablo79
  • Użytkownik
  • Miasto:
(...)Podnosić ciśnienia gazu bym nie proponował bo sam Pablo wiesz jak to się kończy.(...)
Skończyło by się lepiej, jakbym od początku miał ten amortyzator (uszczelka gumowa-oring) i stalowy zamek.

Panowie, zaznaczam, że dla mnie nie mają znaczenia oznaczenia z ostrej i takie tam.
Chcę po prostu stworzyć narzędzie do taniego treningu, przygotowującego do strzelania z ostrej w IPSC.
Ciężki zamek i mocniejszy gaz to dwa podstawowe elementy, potrzebne do zwiększenia realizmu odrzutu.
Zobaczymy, co pokaże INOKATSU ze swoim 1911.
Mam nadzieje, że po sukcesie komercyjnym wezmą się za resztę inwentarza ze stajni TOKYO MARUI.

#37 -Otto-  | Napisano 14 luty 2011 - 13:23

-Otto-
  • Moderator I
Dexter - apropo tej sprężyny, to dlatego właśnie pytam, nie mam pojęcia, jak silna ona jest. Nie dane mi było nawet potrzymać jakiegokolwiek palnego pistoletu :/

Ile dałeś za ten zamek Guardera? Doczytałem przed chwilą temat o HC, ten za $66? Bo chyba właśnie na coś Guardera się zdecyduję - chodzi na ehobbyasia jakiś po $99 (większość jednak po ok 60-70 i w tych przypadkach już boję się spadku jakości), to może lepszy od SD za podobną cenę, który ma jeszcze lufę w komplecie, a lufę zewnętrzną i tak kupuję niedługo stalową.
Acz i tak nie wiem, na jaki zamek się zdecyduję. Widziałeś kiedyś stalowy zamek w akcji i zauważalnie wolno, wolniej od aluminiowego, wręcz leniwie jak to ująłeś się poruszał?

Masz możliwość sprawdzenia, czy zawór górny magazynka od M92F pasuje do G17? Patrzyłem dziś w Specu na LL i na oko powinien pasować, ale na oko to wiadomo co...

#38 Guest (ID:6452)  | Napisano 14 luty 2011 - 13:58

• Validating
  • Miasto:
No sprężyna powrotna w lanej jest o wiele twardsza.
Za zamek dałem 235zł w Polsce i to ten za granicą po 66$ więc to jest przeciętna cena za zamek guardera. Od SD są ładne zamki ale skoro razem z lufą a podobna cena to na czymś musieli zaoszczędzić. Pytanie- na czym?

Porównywałem plastikowy z aluminiowym i różnica już jest znaczna i zauważalna. Ze stalowym czemu miało by być inaczej?

#39 -Otto-  | Napisano 14 luty 2011 - 14:51

-Otto-
  • Moderator I
Dobra, to mnie przekonałeś do aluminiowego ostatecznie. Dzięki ;D

Zamki SD kosztują ok $100. Więc teoretycznie nie musieli na niczym, by utrzymać jakość zamka z "Twojego przedziału cenowego". Acz do tego za stówkę, pewnie tak.

#40 -Otto-  | Napisano 18 luty 2011 - 18:40

-Otto-
  • Moderator I
Hmmm, jak będę brał zamek, to przy okazji coś jeszcze, na razie na listę trafia "łożysko kurka".
Lepiej
9mm http://www.wgcshop.c...ing&catid=&cat=
czy 8mm http://www.wgcshop.c...ion&catid=&cat=
?