Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Glock 17 [TM]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest (ID:6452)  | Napisano 18 luty 2011 - 18:43

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
bier 8mm, do 9mm musiał byś robić modyfikację a nie jestem pewien na ile jesteś w tym biegły ;]

#42 -Otto-  | Napisano 18 luty 2011 - 19:01

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Robiłeś to kiedyś? Wiesz na czym polega modyfikacja? Bo w sumie, to nie wiadomo, czy trzeba, czy nie trzeba, na ehobbyasia nie ma tego przypisu. A może potrzeba w obydwu, pomimo, że stockowe jest 8mm (bo może np ten bolec jest grubszy od stockowego). A opisy na WGC... Są mało dokładne, a już raz do nich pisałem, bo mieli w zamku SD G17C Mark II mieli zdjęcia Mark I. I faktycznie były złe, bo zmienili.

Na ile jestem w tym biegły? Ten Glock to jest pierwsze za co się biorę. Ale jak widziałeś, udało mi się wpaść na to, jak zaradzić nieskładającemu się pistoletowi po wymianie płytki z numerem seryjnym. Jeżeli to kwestia zanalizowania co jest problemem i przypiłowanie lekkie załatwia sprawę, to powinienem dać radę. A teraz modyfikuję plastikowy zamek, żeby działał ze stalową lufą - bez modyfikacji była tragedia, teraz jest lepiej (choć i tak jeszcze wymaga pracy, bo normalnie nie da rady strzelać). Więc jeżeli 9mm będzie dużo lepsza, to mogę spróbować to zmodyfikować. A 7 dolców to jest w sumie nic w stosunku do całej kwoty.

Poza tym, jeżeli nie spróbuję, to nigdy nie będę biegły, bo niby jak? :biggrin:

#43 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 luty 2011 - 09:44

• Validating
  • Miasto:
Nie miałem tej części (bo i glocka miałem dawno, krótko i przypadkiem hehe) ale wiem jak działa i jakie ma zadanie. Przy elemencie 8mm po prostu wsadzasz i strzelasz. Przy 9mm powierzchnię bezpośrednio napinającą kurek musisz skrócić o różnicę w promieniu tego 9mm i oryginalnego 8mm czyli o 0,5mm. Skrócisz mniej- może nie kukać. Skrócisz za dużo- też nie będzie kukać a jeszcze tego nie przywrócisz do poprzedniego stanu bez wymiany elementu (drogiego). A nie sądzę (wnioskując z zasady działania repliki) aby 9mm działało lepiej w tym miejscu niż 8mm lub różnica będzie marginalna. JEśli już to kupujesz- poszukaj od razu tego ramienia z otworem w które wkłada się ten element  o który pytasz ponieważ nie ma sesnu ładować dobrego łożyska skoro otwór w ramieniu się z czasem i tak wyrobi, łozysko będzie miało luz i żadna wtedy różnica czy masz łożysko czy stockowy "krążek".

Widać, że doświadczenia nie masz ale masz smykałkę :D. Wróżę sukces, nie boisz się grzebać (wiele osób ma jakieś opory przed czymkolwiek ponad ściągnięcie zamka). Powodzenia!

#44 -Otto-  | Napisano 19 luty 2011 - 10:04

-Otto-
  • Moderator I
Dobra, skoro nie ma większej różnicy, a tylko mogę zepsuć, to wezmę faktycznie 8mm. Szkoda, że nie ma wszystkich elementów wykonanych ze stali, bo np zbijak zaworu (który i tak pewnie w końcu kupię :D) jest. Albo przynajmniej jeszcze nie widziałem, póki co to chyba tylko na WGC ten zbijak.

Swoją drogą, to myślałem, że budowa repliki jest bardziej skomplikowana. A tu wczoraj sobie zrobiłem kompletny rozkład (no, spustu nie rozłożyłem, nie miałem czym wybić pinów) i bez problemów poskładałem. Także oporów przed grzebaniem zdecydowanie nie mam :D

Za co odpowiada część G26-48? Nie zauważyłem większej różnicy w działaniu na sucho ponad to, że zbijak bez tej części chowa się od razu po napięciu kurka, a gdy jest G26-48 zamontowany, to dopiero po jego wciśnięciu.

Pamiętasz może, czy u Ciebie w Glocku zamek też chodził dość ciężko ze względu na konieczność dociśnięcia kurka? Tzn, jeżeli pozwala się zamkowi swobodnie powrócić to nie ma żadnego problemu, zamek wraca. Jeśli jednak odprowadzam go powoli, to jeżeli go puszczę w odpowiednim miejscu to potrafi się przyblokować na ułamek sekundy. Jeżeli jest magazynek z kulkami, to może się w ogóle zatrzymać na kulce z magazynka. Kwestia smarowania?

A co do sprężyny powrotnej, to chyba kupię to: http://www.wgcshop.c...=NB-PT-TMG17SGB

Użytkownik -Otto- edytował ten post 19 luty 2011 - 10:05

#45 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 luty 2011 - 10:16

• Validating
  • Miasto:
nie pamiętam części po numerkach, wybacz, aż tak zajebisty nie jestem :D

Ciężko chodzący zamek w połowie jego ruchu d przodu likwiduje się pilnikiem. Należy spiłować element na zamku bezpośrednio napinający kurek. Oczywiście tylko troszkę! JEst to normalne w glockach. Nie jest to kwestia smarowania, niech Ci nie przyjdzie do głowy zapaćkanie gnata smarem (najczęstszy błąd).

Zestaw spr powrotnej bardzo dobry, zapewnia superancką pracę. A samą sprężynę zawsze można podmienić na mocniejszą/słabszą wedle potrzeb i uznania.

#46 -Otto-  | Napisano 19 luty 2011 - 10:37

-Otto-
  • Moderator I
Wiem, ja też nei znam części na pamięć ;P W pierszym poście wrzucałem wykaz części ;) http://www.co2airgun...rts_diagram.jpg

Normalne to jest - tak więc, czy trzeba piłować? Wpływa to na wyższe zużycie (części jak i gazu)?
Btw, to chyba raczej nie zamek napina kurek, nie? Masz na myśli BB Unit, tak?

Zapaćkanie smarem - to w "zespole kurka" tylko sprężyny nasmarować i nic więcej? Pinów nie "powlec" lekko smarem?

A to, że zestaw sprężyny jest bardzo dobry, to się domyślam, po cenie i producencie :D

#47 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 luty 2011 - 13:24

• Validating
  • Miasto:
Można pidpiłować, będzie chodziło lepiej, BB będzie szybszy, kop minimalnie mocniejszy i całość bardziej niezawodna ale różnice będą nieznaczne (no, ale będą). Smaru kropla do mechanizmu kurkowego powinna wystarczyć.

#48 -Otto-  | Napisano 19 luty 2011 - 20:36

-Otto-
  • Moderator I
No i przesadziłem :sciana: Teraz nie zaskoczy kurek, jeżeli przeładuję trzymając przed komorą zamkową, lub nie dociskając zamka do dołu :/ Czyli chyba najwyraźniej wykonałem modyfikację potrzebną do użytkowania łożyska 9mm, więc takie kupię. Bo samego BB Unitu nigdzie nie mogę znaleźć - na WGC jest "Stop ordering". Czy to właśnie modyfikacja części G17-8 (http://www.co2airgun...rts_diagram.jpg) to ta której mówiłeś dla łożyska 9mm?

Użytkownik -Otto- edytował ten post 19 luty 2011 - 20:39

#49 Guest (ID:6452)  | Napisano 20 luty 2011 - 10:17

• Validating
  • Miasto:
No i o tym mówiłem :D kiedy zaznaczałem, że "tylko troszkę"... Ech. Teraz pozostaje Ci wymiana łożyska kurkowego na to 9mm, może się okazać, że da się to uratować jeszcze.

Poszukałem w kilku sklepach i nie znalazłem BB unitu.

#50 -Otto-  | Napisano 20 luty 2011 - 10:34

-Otto-
  • Moderator I
Dobra, to od razu zamawiam, nie czekam na 28.02 kiedy dostaję wypłatę i zamawiam zamek, bo to jednak jest konieczność. Ale szczerze powiem, nie bardzo zauważyłem różnicę. Dlatego przesadziłem "nie ma różnicy, nie ma różnicy... o kurde, nie łapie zawsze".
Ale strzelać strzela, a jak nie strzeli można uznać to za dodatkowy realizm - uszkodzona amunicja/błąd kurka :D
W przypadku TM (w KWA nie bardzo to działało) energiczne przeładowanie kończy się zazwyczaj usunięciem kulki z lufy przez okno wyrzutnika - i nie ładują się dwie - no normalnie jak w ostrej :D A tak w ogóle, czym grozi strzał dwiema kulkami?
A przez to, że strzela, to mam nadzieję, że 9mm rozwiąże kompletnie problem.

I właśnie tu jest problem z BBU - nie jego cena, a brak dostępności.

#51 Guest (ID:6452)  | Napisano 20 luty 2011 - 10:37

• Validating
  • Miasto:
W klockach systemu KWA różnica po przeprowadzeniu analogicznej przeróbki jest większa ale w TM też jest. Czasem może przywalić serią lub puścić syfona po takim uszkodzeniu jak u Ciebie. Strzał dwoma kulkami niczym nie grozi. I tak jeśli załadują Ci się dwie to jedna się wyturla z lufy przodem bo nie jest trzymana już przez garb gumki.

#52 -Otto-  | Napisano 20 luty 2011 - 10:55

-Otto-
  • Moderator I
Tak, to że wylatują, to wiem, tylko załóżmy, że potrzebuję szybko oddać strzał, przeładowuję, poprzednia nie wypada, ładuje się kolejna, pierwsza nie wypadnie lufą i strzelam dwiema. Dlatego nie zawsze się wyturla ;)

Odwołując się do KWA nie miałem na myśli tej modyfikacji. Chodziło mi o to, że nawet w przypadku dość energicznego przeładowania kulka pozostawała w lufie. A w przypadku TMa kulka wypada i wylatuje przez okno wyrzutnika - jak łuska w ostrym (metoda "tap, rack and the gun is back in service") :D Ale sobie właśnie uświadomiłem, że pewnie po podkręceniu hopka ten feature mi zniknie.

No, łożysko zamówione. Teraz tylko czeeeeeeeekać.

#53 Guest (ID:6452)  | Napisano 20 luty 2011 - 11:08

• Validating
  • Miasto:
Strzał dwoma potraktuj jak dublet hahah.

#54 -Otto-  | Napisano 20 luty 2011 - 11:17

-Otto-
  • Moderator I
To może będę przeładowywał trzy razy - będzie burst :P

#55 Guest (ID:6452)  | Napisano 20 luty 2011 - 11:26

• Validating
  • Miasto:
Zapchaj lufę na całej długości kulkami- będzie shotgun :D

#56 -Otto-  | Napisano 24 luty 2011 - 20:15

-Otto-
  • Moderator I
W końcu przyszedł, prosto ze Stanów Scherer SP-1 Slug Plug. Taki mały bajerek blokujący syf, a także ułatwiający szybszą wymianę magazynka - właśnie przez tą rampę.
Niestety, Guarder nie trzyma wymiarów korpusu z Glocka RS, więc moja pierwsza reakcja była no... dość niecenzuralna (głupi kawałeczek plastiku kosztujący 30zł, a jeszcze miałby nie pasować) :icon_razz2:
Ale na szczęście 2 godzinki z pilnikami i nożem załatwiły problem całkowicie - modyfikacja zarówno slug pluga jak i korpusu, tutaj widać różnicę w przerobionym i nie korpusie:
Dołączona grafika

A tutaj jak to wygląda w replice (zdjęcie linkiem do galerii):
Dołączona grafika

Dexter, co najczęściej sypało się w Glockach od Army? Tak z Twojego serwisowego doświadczenia ;) Bo tak sobie pomyślałem, że skoro i tak tyle części wymieniam, to będę miał pełno stockowych wolnych. A ten TM nie wyląduje nigdy jako boczna, jednak jak dla mnie to zbyt dużo kasy, żeby narażać ją na zapiaszczenie itp. A w takim Glocku Army, skoro to kopia TM, to bym powymieniał co mam wolnego od Marui i by robiło za taniego boczniaka "zapiaszczył się? ojej, taaak się martwię..."
Czy jest to kiepski pomysł, bo się sypią części, których nie można tak łatwo dostać i nie jest to kwestia "rozłożyć, przeczyścić, nasmarować, złożyć"? Miałeś do czynienia z Meisterem?

Użytkownik -Otto- edytował ten post 24 luty 2011 - 20:17

#57 Guest (ID:6452)  | Napisano 26 luty 2011 - 12:13

• Validating
  • Miasto:
W ARMY? Zawory, gł tłoczka bb, cylinder BB.

#58 -Otto-  | Napisano 26 luty 2011 - 12:25

-Otto-
  • Moderator I
Weee, to jak nic w zespole spustowym/kurkowym (bo do tego nie bardzo widzę części zamiennych), to chyba sobie kiedyś kupię takiego Army i powymieniam połowę flaków na stockowe TM. Zawory będą (zarówno z magazynków jak i pewnie w końcu ten z cylindra), głowica cylindra też, sam cylinder pewnie też w TMce wymienię ostatecznię.

A co do UGP to czekam na to łożysko kurkowe 9mm, a w poniedziałek prawdopodobnie zamawiam zamek i sprężynę powrotną z żerdzią :D

#59 -Otto-  | Napisano 04 marzec 2011 - 19:36

-Otto-
  • Moderator I
Dzisiaj przyszło łożysko kurkowe - swoją drogą, poczta HK znów mnie zaskoczyła pozytywnie - 1 marca towar opuścił HongKong, dzisiaj odebrałem na poczcie :D
Tak więc, 9mm całkowicie naprawiło nadmiar spiłowania BBUnitu przeze mnie. Tutaj różnica:

Dołączona grafikaDołączona grafika

A tymczasem, na zamówienie zamka muszę poczekać przynajmniej do poniedziałku.

Użytkownik -Otto- edytował ten post 04 marzec 2011 - 19:36

#60 Guest (ID:6452)  | Napisano 05 marzec 2011 - 11:05

• Validating
  • Miasto:
A czy odczuwasz poprawę "gładkości" pracy?