Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Snajperski Hydepark

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2656 odpowiedzi w tym temacie

#2641 małpetti  | Napisano 16 sierpień 2017 - 20:26

małpetti
  • Użytkownik
  • Miasto: Milanówek
640 w sprężynie i strasznie nie chciałbym jej znowu otwierać, żeby to zmieniać... Miało być 600, ale za szczelne cholerstwo wyszło :)

#2642 Lambert  | Napisano 16 sierpień 2017 - 20:40

Lambert
  • Użytkownik
  • Miasto: Sulechów
Luz.
Ważny jest MED. W Twoim przypadku 30 metrów.
Organizator to jeszcze uściśli w ROE na początku września.

Pozdrawiam,
Lambert

P.S.
Myślałem, że tyle to masz ale w klamce! :icon_wink:

Użytkownik Lambert edytował ten post 16 sierpień 2017 - 20:44

#2643 Under B  | Napisano 17 sierpień 2017 - 22:53

Under B
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Lambert, milsim zapowiada się bardzo dobrze. A cena zachęcająca :icon_lol: .

#2644 mikadorus  | Napisano 17 sierpień 2017 - 23:10

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielonczyn
Ja teraz już czekam na odpowiedź od sklepu i całość bebechów. Z m14 tam nie polatam, bo za ciężka, a Ar15 będzie w sam raz jak dodam system nośny.

Chyba, że macie coś innego polecić na chore łapsko. Coś mi strzeliło w braku i od miesiąca mam problem z podnoszeniem czegokolwiek lewą ręką i muszę się wspomagać pasem nośnym. Dziś trenowałem z 2.ptk zmontowaną tak, że dam radę jako tako utrzymać karabin prawą ręką a lewa to jedynie lekka korekta.

W sumie dzięki chorej łapie odświeżyłem całą szafę i wymieniam sprzęt na hp, ale trochę to trwało... zwłaszcza, że sprzęt nietani.

Myślałem, że to będzie jakaś wiocha... te Prostki to nawet mają 2 motele/agro.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 17 sierpień 2017 - 23:21

#2645 Lambert  | Napisano 18 sierpień 2017 - 01:17

Lambert
  • Użytkownik
@UnderB:
Bo to nie jest komercja.
Zresztą, Bosman nigdy nie miał takich zapędów.

@Mikadorus:
Zawieszenie to podstawa. Ja bez zawieszenia nawet na ogólną weekendówkę się nie ruszam.
Ostatnio była jakaś "limitowa" i pakując się rano z nietypową giwerą o tym zapomniałem.
Nosz, kurdę, jak w ogóle można biegać z giwerą bez zawieszenia.?!
A sporo graczy, nawet większość, nie używa..

Jeśli masz to weź Mk.23 Marui - klamka a ma zasięg na potęgę. :icon_razz:

Pozdrawiam,
Lambert

#2646 mareq  | Napisano 18 sierpień 2017 - 07:16

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Mikadorus: znam ten ból. Po bardzo intensywnych ćwiczeniach na gitarze przez pół roku miałem problem z łokciem i musiałem porzucić SWD. Ja czasem chwytam replikę następująco: prawą ręką za chwyt, lewą zginasz w łokciu i lewą dłonią chwytasz za nadgarstek prawej. Na zgięciu lewej ręki opierasz front repliki. Stosuję tą metodę gdy mam już mocno zmęczone łapska i barkuje mi już stabilności chwytu. Widziałem to w jakimś filmie, bodajże w Snajperze i u mnie się to sprawdza. Pytanie tylko czy masz ból z powodu wysiłku czy ograniczonej ruchliwości, bo tu trzeba wysoko podnieść przedramię.
Zdrowiej :).

#2647 Lambert  | Napisano 18 sierpień 2017 - 08:59

Lambert
  • Użytkownik
Obcykajcie, chłopaki, jakieś sanatorium!!
Dżizas..

Pozdrawiam,
Lambert

#2648 mareq  | Napisano 18 sierpień 2017 - 09:18

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Mój łokieć już jest ok, wystarczło zmienić gitarę na wygodniejszą dla mnie. Koniec offtopu z mojej strony :).

#2649 Mendi  | Napisano 20 sierpień 2017 - 15:25

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław
Jak mi trzasło więzadło mięśnia przy łokciu, jakiś wyrostek kolczysty czy inne cudo, to musiałem odstawić springa swd. Na szczęście niedługo później zaczęła się moja kolaboracja z Zambezim i konwersjami. Obecnie łapa się wygoiła, spokojnie nawet czeskie m200 naciągam w swd, ale konwersja jest mimo wszystko wygodniejsza.

CO do imprezy, to niestety ani czasowo ani kasowo (dojazd) nie wyrobię w tym roku. A szkoda.

#2650 mikadorus  | Napisano 20 sierpień 2017 - 15:55

mikadorus
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Mendi dnia 20 sierpień 2017 - 15:25 napisał

Na szczęście niedługo później zaczęła się moja kolaboracja z Zambezim i konwersjami.

No to u mnie pewnie podobnie będzie. Jak trwoga to do gazu. Chociaż cały czas mnie zastanawia skąd wziął się hejt na HPA skoro jak widzę w AEG uzyskam to samo (tj. duże snajperskie FPS na semi only) tańszym kosztem.  No i nie muszę dźwigać butli ;D.   Ten hejt to wina ludzi, którzy w życiu GB na oczy nie widzieli?

Jedyne co przemawia dla mnie za HPA to w tym momencie regulacja fps (dla mnie bardzo ważne) i to, że mam możliwosć zrobienia fajnej m'ki.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 20 sierpień 2017 - 16:02

#2651 Mamut  | Napisano 20 sierpień 2017 - 17:02

Mamut
  • Użytkownik
  • Miasto: Warsaw
Chyba hype na HPA.
Robienie AEG'a na duże fpsy to zawsze niezła rzeźba i współpraca dużej ilości elementów. W HPA nie ma tylu części, ale pojawiają się inne zależności. Plusem HPA jest minimalne obciążenie mechaniczne konstrukcji. A w AEGu wiadomka, a to gearbox strzeli, a to zębatki zjedzą tłok, a to łożyska padną, itd.

#2652 mikadorus  | Napisano 20 sierpień 2017 - 18:18

mikadorus
  • Użytkownik
Nie przesadzaj, zęby shs są tanie, tak samo tłoki. Dać łożyska 8mm, zainwestować w porządne body. ( w sumie to body to nawet i w springach to podstawa).

Dwa lata temu sporo wystrzelałem ze zwykłej cymy na DMR i po roku katowania poszedł tłok, którego wymiana to ee 50zł.  W tym roku mam m14 od marca. Póki co wszystko gra a złożona zębach i tłoku SHS pod 550-600fps w zależności od limitów narzuconych przez orga.  Jedyny problem to pierwszy raz to poskładać.

Początkowo miałem nawet w planach, że coś pójdzie i dokupiłem zapas tłoków/zębatek. Na razie wszystko wygląda dobrze. Jeśli co rok miałbym nawet raz zmienić zębatki, tłok i łożyska to cały czas mi to pasuje.

Pewnie wszystko się zmiania jak ktoś traktuje to jak karabin szturmowy i wystrzeli te 500-1000 kul na manewrach. Przy 200-300 kulach to raz na tydzień/2 to "troche" to pożyje.  Na rok do springa zwykle miałem z 3-5k kulek przy wychodzeniu co te 2 tygodnie.

Za cenę jaką teraz chcę wydać na HPA to mógłbym 10 razy kupić nowe bebechy (tłok, mosfet, zębatki, łożyska, silnik HT) jakby mi nawet wszystko padło naraz.  O GB się nie boję. Nie słyszałem by v7 komukolwiek pękła.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 20 sierpień 2017 - 18:22

#2653 Lambert  | Napisano 20 sierpień 2017 - 19:42

Lambert
  • Użytkownik
Mnie!
Raz. V7, czyli gb M14 - a dokładnie to zęby tłoka LL w Marui.

Pozdrawiam,
Lambert

Użytkownik Lambert edytował ten post 20 sierpień 2017 - 19:43

#2654 mikadorus  | Napisano 20 sierpień 2017 - 19:45

mikadorus
  • Użytkownik
:icon_biggrin: Ten V7 się nie liczy!  Marui się postarało robiąc świetną, klimatyczną giwerę... i słaby GB. W sumie to nie wiem czemu są dwie wersje v7... a różnią się bardziej niż v2 od v3.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 20 sierpień 2017 - 19:46

#2655 Lambert  | Napisano 20 sierpień 2017 - 19:50

Lambert
  • Użytkownik
Oj, robiąc snajpę z Marui pozostawia się tylko skorupę gearboxa (jak w każdym innym..).

Natomiast, do Marui LL robi cały środek GB.
Bardzo ładny, notabene.
A i tak jebło! :icon_wink:

Pozdrawiam,
Lambert

Użytkownik Lambert edytował ten post 20 sierpień 2017 - 19:50

#2656 mikadorus  | Napisano 20 sierpień 2017 - 20:02

mikadorus
  • Użytkownik
Jak swoją TM'ką się bawiłem to niestety max 500fps miałem. Więcej się bałem w ten GB wpakować... no ale mam zboczenie na punkcie dużych fps.

#2657 Lambert  | Napisano 20 sierpień 2017 - 20:12

Lambert
  • Użytkownik
Ja mam tam 530 fps - właśnie na LL (zęby, tłok, sprężyna 150 i chyba łożyska też LL).

To nie jest wyżyłowany układ - ale silny. Pracuje bardzo płynnie i bardzo cicho. Serio!
Uważam, że ten zestaw LL to najlepszy z jakim się spotkałem pomimo tej jednaj kontuzji. Z mojej winy, zresztą.

W okolicach 550 fps wyszłoby przy M160.

P.S.
Aha, tą repliką strzelam bardzo regularnie od 8 lat.
I tylko ta jedna kontuzja tłoka!
Jak wspomniałem, z mojej winy - uznałem, że muszę szturmować z trybem SEMI w roli AUTO! :icon_smile:

Pozdrawiam,
Lambert

Użytkownik Lambert edytował ten post 20 sierpień 2017 - 20:21