Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AUG JG Parawyborowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kocur666  | Napisano 10 styczeń 2017 - 15:04

Kocur666
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Niestety ale augi maja komore tylko do augow - inne nie pasują ze względu na budowe podajnika kulek od strony magazynka.
Dodatkowo komora chodzi luzno w lufie zewnetrznej razem z lufa wewnętrzna - dlatego ze auga bardzo latwo sie rozbiera - wiec ogolnie nawet komora nie moze byc przymocowana do gearboxa - bo po wyjeciu przedniej czesci body - wisialaby dluga lufa zamocowana do tylko gearboxa - moglo by to spowodowac uszkodzenie gearboxa albo komory.

Dwoik - jak w kazdej replice nie wszystko jest idealnie spasowane w miejscach laczenia - glownie chodzi o punkty:
- lufa zewnetrzna na zewnatrz repliki - jest mocowana na obrót w górnej częsci body. Da się to mocniej ustabilizować poprzez podklejenie, lub wciśnięcie czegoś.
- Połączenie między obiema częściami body - po jakims czasie pin mocujący może się lekko wytrzeć - da się tu też troche powalczyć i ustabilizować.
- komora hopa jest przyciskana sprężyną do gearboxa - może się poruszać trochę przy mocniejszym odrzucie - pomaga wrzucenie tam oringu, podkładki, części innych sprężyn żeby docisk był mocniejszy.
- Omawiana wcześniej kwestia stabilności samego gearboxa -i to jest najważniejsze.

Moj aug JG ma stabilne 530 fps na 30 rps. Rzęzi tak ze słuchawki aktywne go wyciszają :) Działa na stockowych zębatkach i lipo 11.1 więc rof jest duży. Dodatkowo borek i silnik elementa sprzed paru lat torqowy.
Z 5 razy mieliłem zębatki - teraz na stockach ma przebieg z 8 tys kulek.

Body spadało mi niezliczoną ilość razy ale nadal jest całe mimo że porysowane.

#42 TNTx2  | Napisano 11 styczeń 2017 - 20:43

TNTx2
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Masz jakiś własny patent na stabilizację gb? usztywnienie części zewnętrznych udało mi się ogarnąć, pozostał mi ten nieszczęsny gearbox.

#43 Kocur666  | Napisano 11 styczeń 2017 - 21:34

Kocur666
  • Użytkownik
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwszy aug - wersja hardcore - sruba przez body.
Śruba z casto - kwadratowy jeden kawalek - tak zeby sie nie przekrecala.
Ciezko zrobic to dobrze za pierwszym razem - musialem troche poprawiac wiertarka ... lepiej zaczac z zbyt duza odlegloscia do przeodu a potem delikatnie pilowac zeby gearbox byl mocowany jak imadlem.

Drugi sposob - odpowiedniego ksztaltu aluminiowa blaszka - najpierw dzialala tak ze ma wlasnie te dwie sruby ktore sa w nagwintowanym miejscy mocowane - przez orginalne mocowania - ale ze one padly - teraz dziala na zasadzie przyciskania gearboxa przez te boczne plastikowe szyny.
Srubki zostaly zeby to wszystko nie wypadlo - w taki sposob nawet jak przekrzywia sie to ma sie czym zachaczyc zeby nie wypadlo.
Ciezko to sie wklada.

Trzeci sposob to byly kątowniki takie w ksztalcie litery L mocowane w boczne otwory - katowniki naciskaly orginalne plytki plasticzne.
Minus - zostaje mniej miejsca na batke.

Pierwsza wersja pozwala upchnac batke 11.1 V 2,2 AH turnigy - taki duzy klocek.

Użytkownik Kocur666 edytował ten post 11 styczeń 2017 - 21:36

#44 dwoik  | Napisano 11 styczeń 2017 - 21:55

dwoik
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Kocur, napisałeś że Twój AUG "rzęzi" - nie bawiłeś się w wyciszanie? Czytałem że AUG to idealna replika do wyciszenia (główny powód dla którego rozważam kupno) hej

#45 Kocur666  | Napisano 12 styczeń 2017 - 11:39

Kocur666
  • Użytkownik
Wyciszałem.
Gąbki po bokach, przy springu m120 - byl naprawde cichutki. Do tego oczywiscie tłumik z gąbką w środku.
Ale stwierdziłem ze srednio mi to pasi - problemem cichej repliki jest to ze strzelasz - ktos nei wie ze do niego strzelasz. Nie czuje (jak z daleka) ze dostaje.
Mialem kilka takich sytuacji i to mnie zrazilo do zbyt cichej repliki ;)

A przy springu M150 - owszem wyciszyc troche mozna - ale nigdy nie bedzie to bezgłośne zwłaszcza przy duzym rofie.