Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

AUG JG Parawyborowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kocur666  | Napisano 10 styczeń 2017 - 15:04

Kocur666
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Niestety ale augi maja komore tylko do augow - inne nie pasują ze względu na budowe podajnika kulek od strony magazynka.
Dodatkowo komora chodzi luzno w lufie zewnetrznej razem z lufa wewnętrzna - dlatego ze auga bardzo latwo sie rozbiera - wiec ogolnie nawet komora nie moze byc przymocowana do gearboxa - bo po wyjeciu przedniej czesci body - wisialaby dluga lufa zamocowana do tylko gearboxa - moglo by to spowodowac uszkodzenie gearboxa albo komory.

Dwoik - jak w kazdej replice nie wszystko jest idealnie spasowane w miejscach laczenia - glownie chodzi o punkty:
- lufa zewnetrzna na zewnatrz repliki - jest mocowana na obrót w górnej częsci body. Da się to mocniej ustabilizować poprzez podklejenie, lub wciśnięcie czegoś.
- Połączenie między obiema częściami body - po jakims czasie pin mocujący może się lekko wytrzeć - da się tu też troche powalczyć i ustabilizować.
- komora hopa jest przyciskana sprężyną do gearboxa - może się poruszać trochę przy mocniejszym odrzucie - pomaga wrzucenie tam oringu, podkładki, części innych sprężyn żeby docisk był mocniejszy.
- Omawiana wcześniej kwestia stabilności samego gearboxa -i to jest najważniejsze.

Moj aug JG ma stabilne 530 fps na 30 rps. Rzęzi tak ze słuchawki aktywne go wyciszają :) Działa na stockowych zębatkach i lipo 11.1 więc rof jest duży. Dodatkowo borek i silnik elementa sprzed paru lat torqowy.
Z 5 razy mieliłem zębatki - teraz na stockach ma przebieg z 8 tys kulek.

Body spadało mi niezliczoną ilość razy ale nadal jest całe mimo że porysowane.

#42 TNTx2  | Napisano 11 styczeń 2017 - 20:43

TNTx2
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Masz jakiś własny patent na stabilizację gb? usztywnienie części zewnętrznych udało mi się ogarnąć, pozostał mi ten nieszczęsny gearbox.

#43 Kocur666  | Napisano 11 styczeń 2017 - 21:34

Kocur666
  • Użytkownik
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwszy aug - wersja hardcore - sruba przez body.
Śruba z casto - kwadratowy jeden kawalek - tak zeby sie nie przekrecala.
Ciezko zrobic to dobrze za pierwszym razem - musialem troche poprawiac wiertarka ... lepiej zaczac z zbyt duza odlegloscia do przeodu a potem delikatnie pilowac zeby gearbox byl mocowany jak imadlem.

Drugi sposob - odpowiedniego ksztaltu aluminiowa blaszka - najpierw dzialala tak ze ma wlasnie te dwie sruby ktore sa w nagwintowanym miejscy mocowane - przez orginalne mocowania - ale ze one padly - teraz dziala na zasadzie przyciskania gearboxa przez te boczne plastikowe szyny.
Srubki zostaly zeby to wszystko nie wypadlo - w taki sposob nawet jak przekrzywia sie to ma sie czym zachaczyc zeby nie wypadlo.
Ciezko to sie wklada.

Trzeci sposob to byly kątowniki takie w ksztalcie litery L mocowane w boczne otwory - katowniki naciskaly orginalne plytki plasticzne.
Minus - zostaje mniej miejsca na batke.

Pierwsza wersja pozwala upchnac batke 11.1 V 2,2 AH turnigy - taki duzy klocek.

Użytkownik Kocur666 edytował ten post 11 styczeń 2017 - 21:36

#44 dwoik  | Napisano 11 styczeń 2017 - 21:55

dwoik
  • Użytkownik
Kocur, napisałeś że Twój AUG "rzęzi" - nie bawiłeś się w wyciszanie? Czytałem że AUG to idealna replika do wyciszenia (główny powód dla którego rozważam kupno) hej

#45 Kocur666  | Napisano 12 styczeń 2017 - 11:39

Kocur666
  • Użytkownik
Wyciszałem.
Gąbki po bokach, przy springu m120 - byl naprawde cichutki. Do tego oczywiscie tłumik z gąbką w środku.
Ale stwierdziłem ze srednio mi to pasi - problemem cichej repliki jest to ze strzelasz - ktos nei wie ze do niego strzelasz. Nie czuje (jak z daleka) ze dostaje.
Mialem kilka takich sytuacji i to mnie zrazilo do zbyt cichej repliki ;)

A przy springu M150 - owszem wyciszyc troche mozna - ale nigdy nie bedzie to bezgłośne zwłaszcza przy duzym rofie.

#46 sensei903  | Napisano 24 luty 2017 - 11:05

sensei903
  • Nowy
  • Miasto: Łuków
Hej, mam pytanie, zmieniam auga od gfc, kupiłem silnik guardera infinite torque up,sprężyne guarder 140, bore up guardera, gumką zielona GG, tłok z metalowymi zębami oraz zmieniłem na wzmocniona zebatke silnikowa. Problem jest między dysza i komora nie uszczelnia się za każdym strzałem. Próbowałem na komorze stockowej oraz komorze lonexu.  Zdecydowanie lepiej jest na komorze stockowej od jg. Moje pytanie brzmi czy mogę wykręcić dwie śrubki które trzymają hu do lufy zewnętrznej?  Wtedy jest zdecydowanie lepszy docisk do GB i uszczelnia się cały czas. Co myślicie o tym.  Dziękuję za odpowiedź z góry

#47 TNTx2  | Napisano 24 luty 2017 - 11:26

TNTx2
  • Użytkownik
Możesz kombinować z mocniejszą sprężyną dociskającą komorę, powinno to pozytywnie wpłynąć na działanie. Skoro bez tych śrubek masz lepszą szczelność, na chrono masz lepsze wyniki to nic nie stoi na przeszkodzie by się ich pozbyć ;)

#48 sensei903  | Napisano 24 luty 2017 - 11:34

sensei903
  • Nowy
  • Miasto: Łuków
O to mi chodziło, dzięki za konkretną odpowiedź.  Pozdrawiam!

#49 Kocur666  | Napisano 24 luty 2017 - 13:38

Kocur666
  • Użytkownik
Zawsze mozesz delikatnie zeszlifowac czolo tego oringu ktorzy wchodzi w gearbox - to okrągłe cos co stabilizuje komore. Ale nie za duzo bo nie bedzie kulek podawal.