Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Colt 1911 - R27, R28, R29, R30, R31 [Army]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#201 Majkhel  | Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:23

Majkhel
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Zetnij uszczelkę? Ta górna powinna być dość gruba, żeby to przetrzymać, a skoro i tak ją wymieniasz, to nie żal zepsuć.

Użytkownik Majkhel edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 14:24

#202 mikadorus  | Napisano 20 wrzesień 2017 - 15:17

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Najlepiej miniszlifierką ręczną założoną końcówką z okrągłym pilnikiem.

Nożem łatwiej zrobić to nierówno.

#203 ShinAh  | Napisano 21 wrzesień 2017 - 04:22

ShinAh
  • Nowy
  • Miasto: Wrocław
Poczekam na razie na uszczelkę. Na szczęście magazynki R27-R31 są wymienne.

#204 czarek10m  | Napisano 12 październik 2017 - 20:49

czarek10m
  • Nowy
  • Miasto:
Przyszła do mnie wczoraj paczka z 3 replikami (R28, R28-B i R31), zamówione na TG. Dwie repliki R28 i R28-B miały uszkodzony spust, a R31 strzela co jakiś czas seriami. Czy oni na pewno sprawdzają sprzęt przed wysłaniem? Miał ktoś podobny przypadek?
Kolejna sprawa to magazynek... Otóż z mojego egzemplarza (R28) można wystrzelić średnio 5 kulek,   R28-B 2 magazynki minimum , a R31 20 kulek :hahaha: Repliki były testowane w temperaturze około 20 stopni.
W magazynku, który wystrzelił 5 pocisków wszystkie uszczelki są całe, nie są w żaden sposób uszkodzone.
Jest jakiś sposób na naprawienie magazynka bez konieczności dokupowania części zamiennych?

#205 Ozzy  | Napisano 13 październik 2017 - 09:09

Ozzy
  • Użytkownik
  • Miasto: Wieliczka
Znajomy kupił ostatnio R31 w TG (osobiście) i też mu strzela seriami, chyba oddał na gwarancję

#206 Nath  | Napisano 13 październik 2017 - 09:24

Nath
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik czarek10m dnia 12 październik 2017 - 20:49 napisał

Przyszła do mnie wczoraj paczka z 3 replikami (R28, R28-B i R31), zamówione na TG. Dwie repliki R28 i R28-B miały uszkodzony spust, a R31 strzela co jakiś czas seriami. Czy oni na pewno sprawdzają sprzęt przed wysłaniem? Miał ktoś podobny przypadek?
Kolejna sprawa to magazynek... Otóż z mojego egzemplarza (R28) można wystrzelić średnio 5 kulek,   R28-B 2 magazynki minimum , a R31 20 kulek :hahaha: Repliki były testowane w temperaturze około 20 stopni.
W magazynku, który wystrzelił 5 pocisków wszystkie uszczelki są całe, nie są w żaden sposób uszkodzone.
Jest jakiś sposób na naprawienie magazynka bez konieczności dokupowania części zamiennych?
Nie wiem po co to w ogóle ruszasz. Spakuj, odeślij im w p*du (przepraszam, ale coś mnie szczeliło) w ramach 14 dni na zwrot.

#207 Pysiolanders  | Napisano 15 październik 2017 - 16:48

Pysiolanders
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Też się skusiłem na R31 i jak na swoją cenę - rewelacyjna klameczka. Ładnie kopie, całkiem nieźle wykonana i łatwa w czyszczeniu. Natomiast nie mogę tego już powiedzieć o dedykowanych magach (co raczej nikogo nie powinno dziwić). O ile magazynek dodawany do repliki działa jak złoto (jeszcze), o tyle kupione dodatkowo dedykowane magi to tragedia - wystrzelenie z nich trzech kulek pod rząd graniczy z cudem. Po prawie każdym strzale zamek repliki nie dochodzi do końca (brakuje mu z 1-2 mm), przez co wykonanie następnego strzału jest niemożliwe (replika delikatnie pyrknie, może wystrzeli kulkę, może nie, zamek leniwie się przemieszcza, kurek nie zawsze odbije). Przyczyną jest za duże tarcie pomiędzy górną uszczelką magazynka (część nr 74) a uszczelką dyszy (część nr 15). I teraz pytanie do was - macie jakiś patent jak przypiłować uszczelkę na magazynku i czym (patent ze szlifierką wydaje się być ok, ale wolałbym ręcznie, tylko jaki papier ścierny) żeby nie spaprać całości?

Użytkownik Pysiolanders edytował ten post 15 październik 2017 - 16:58

#208 Pysiolanders  | Napisano 19 październik 2017 - 20:39

Pysiolanders
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Sprawa uszczelek na magazynkach rozwiązana. Jakby ktoś miał podobne problemy z magazynkami od army to:
1. Papier ścierny do szlifowania drewna/metalu, gramatura 120 lub drobniejszy.
2. Papier kładziesz na stole.
3. Trzymając magazynek do góry nogami "szurasz" uszczelką po papierze (szybkie i mocne ruchy).
4. Co mniej więcej 20 "szurnięć" magazynek wkładasz do repliki, odsuwasz zamek tak, aby dysza zeszła z magazynka. Następnie trzymając zamek bardzo delikatnie go popuszczasz. Jeżeli zamek zablokuje się na magazynku to powtarzasz operację.
5. Po otrzymaniu zadowalającego tarcia dokładnie wyczyść uszczelkę i psiknij ją odrobiną olejku silikonowego.