Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

M-ki [Evolution Airsoft]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
638 odpowiedzi w tym temacie

#621 Nath  | Napisano 22 sierpień 2016 - 11:07

Nath
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Z takimi wymaganiami kup kwa

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#622 slawekb20  | Napisano 11 wrzesień 2016 - 19:58

slawekb20
  • Użytkownik
  • Miasto: Sochaczew/Nowa Piasecznica
Szybka piłka.
Posiadam EH05AR i chce lekki tuning mocowy.
Celowo lekki by nie zmieniać zbyt wielu części.
Sprężyna Ultimate M120,
Łożyskowana stalowa prowadnica sprężyny SHS.
Rozważam tez wklejenie Sorbo.
Tu pojawia się pytanie- czy wymieniać głowice cylindra (np; CNC podwójnie doszczelniona SHS)- pod to Sorbo?
Kolejne pytanie- czy i w związku z tym jeszcze cos należałoby wymienić?

#623 -MARIO-  | Napisano 16 wrzesień 2016 - 02:38

-MARIO-
  • Użytkownik
  • Miasto: Knurów/Gliwice
Przeczytałem większą część tematu.Ktoś może ma lr 300 alxt z blow backiem? Ciekawi mnie jak się to sprawuje i czy blow bac nie ulaga awariom,zacięciom

#624 MartinesSs  | Napisano 22 wrzesień 2016 - 18:35

MartinesSs
  • Użytkownik
  • Miasto: Radom
Ej mam problem być może głupi ale po prostu nie wiem jak zablokować ten malutki pin od bolt catcha który wchodzi i wychodzi nawet pod wpływem grawitacji jak zablokować go ?

#625 wiciok  | Napisano 23 wrzesień 2016 - 10:03

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Klej do gwintów.

#626 miisieeek  | Napisano 23 grudzień 2016 - 17:53

miisieeek
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowy Sącz
Witam wszystkich. Lektura tego tematu poniekąd skłoniła mnie do zakupu repliki owej firmy, więc po pół roku użytkowania powiem co nieco a dokładniej o lone star rancher. Na początku byłem słabo przekonany do stockowej mocy ~350fps'ów gdzie ów magiczna wartość stanowiła wyznacznik żeby nie dokładać na tuning, miała być to replika na sezon, gdyż normalnie jestem snajperem :) Wybór jak już pisałem padł na ten model. Pierwsze strzelanie, stabilnie niosło na 35-40 metrów gdzie bez problemu można było trafić w pudło 1x1m, zasięg całkowity 50-55 metrów serio zdziwiło mnie to bo w domu mam też cm042a z firmową mocą 430 fpsów gdzie ta emka po prostu zjadała go celnością i zasięgiem. Takie samo porównanie do Spcecny stock w stock czyli 350 EA i 420 specna. Zasięg lekko na korzyść specny natomiast celność przy stockowej lufie i gumce tu już króluje EA o wyglądzie nie będę wspominał kto widział a kto jeszcze nie jest przekonany powiem tylko tyle, że lepiej wykonanej repliki nie widziałem a trochę mi ich przez łapy przeszło na koniec dodam kupiłem swoją replikę równo z kolegą po 2 miesiącach specna zaczęła normalne rdzewieć nie robię tu antyreklamy czy coś, może jakiś gorszy egzemplarz, co ciekawsze moją targałem na manewry w deszczu i żadnego wrażenia na niej to nie zrobiło no cóż :) Niestety po 3 latach snajperzenia i po zakupie rzeczonej Emki na tyle mnie wciągnęło bieganie z automatem, że coraz bardziej kusił tuning, milion tematów przejrzanych, i tak co każdy pisze m120 to jest według i mnie max maxów co bym tu wsadził i co wsadziłem plus do tego sorbo i jazda po wystrzelonych około 20000 bb'ów w konfiguracji m120+sorbo zero śladu zużycia wszystko jak igła. Szczerze polecam za 850 plus te koszta springa sorbopadu i lepszego tłoka warto przede wszystkim dla ludzi którzy cenią wygląd jak i kulturę pracy. W tej chwili replika ma przemielone około 50 000 kulasów. Jeszcze szybkie info co siedzi na tą chwile w środku może ktoś szuka set up'a do swojej i akurat pomogę :)

-zielona gumka HU G&G
-pomarańczowy tłok SHS
-spring m120 G&G
-stockowe zebatki
-stockowy silnik
-gearbox cnc retroarms v2 (jestem mega panikarzem, wole kupić raz a dobrze :D)
-kable 16AWG (modelarskie)+mosfet
-lufa prometheus 6.03 433mm
-bore up guardera (przy borku dopowiem tyle mam mega zarąbisty efekt strzykawki uszczelka idealna, dysza z tego kompletu jest mega spoko ale po opakowaniu kulek czyli około 3-4k zaczęła gubić szczelność dla mnie idealna okazała sie z deep fire mosiężna, po przemielonych 30 000 kulasów idealnie trzyma szczelność)
-stockowa komora hu

Na tej konfiguracji jest stabilne 405 fpsów, zasięg mierzony według mapy google celny 55 metrów całkowity 65.

#627 KubaL17  | Napisano 07 styczeń 2017 - 15:04

KubaL17
  • Użytkownik
  • Miasto: bolesławiec
Dzień dobry,
też opiszę swoje przygody z ów produktem (pominę rzeczy typu wymiany gumek / luf / elementów zewnętrznych).
Zakupiona od razu ze Zbrojowniowym tuningiem do 420fps, wszystko pięknie przez siedem miesięcy - wówczas pękł szkielet gb. Pomyślałem "ok, mój błąd -  brak sorbo / mblocka / szyn wzmacniających i ciężki palec = mogło się zdarzyć".
Stwierdziłem, że zamiast wywalać ponad 1/2 ceny repliki na gb CNC, zakupię po prostu "na pewno pasujący bez kombinacji" King Arms i słabszą sprężynę - docelowo nie chciałem i tak przekraczać 400fps, co by mieć uniwersalną replikę na las i cqb (lokalne limity). Tak stwierdziwszy, dokonałem zakupu wspomnianego gb i springa SP100. Po przełożeniu wszystkiego i włożeniu mblocka śmigało jak należy - 370fps, zasięg i celność ok na las, w cqb się mieści na singlu, hulaj dusza!
Tak przeszła jesień i część zimy. W sumie emka była w międzyczasie na 3 strzelaniach (zarówno cqb jak i las), potwierdzając swoją jakość - zero problemów, a magazynki zmieniane często. Sen skończył się parę dni temu, jak już na termometrach zaczął się pokazywać minus przed liczbami. Wybraliśmy się z kolegą i koleżanką z pracy, co by ją zindoktrynować into airsoft (na jej życzenie, żeby nie było, że przymus czy coś), uprzednio spakowawszy cały wachlarz naszych kulkoplujek. Trochę postrzelało dziewczę, każda replika w użyciu, single, parę serii - i emka nie przeżyła. A konkretnie gb. Ja wiem - v2 + mróz = skucha, ale na sp100...? Z mblockiem...? Wystrzeliwszy w tej temperaturze może w sumie 3 low-capy...?
Nie mam na celu sklasyfikowania emek EA na poziomie "fuu blee kupa nie ruszaj, lepiej RK od Boyi" - generalnie kochałem tą replikę, aczkolwiek miłość to trudna i jak to z miłością bywa - kosztowała więcej, niż się zapowiadało. Może miałem pecha do drugiego szkieletu, bo stary / zwietrzały / podróbka / cokolwiek, jednak mimo wszystko spodziewałem się, że bez orania repliką pola i rzucaniem w przeciwników po wypstrykaniu się z kulek to posłuży trochę dłużej i bez takich wypadków.
W każdym razie replikę polecam - przy odrobinie większym ogarnięciu przy "przeglądzie z pudełka" i lekką dozą czułości w niskich temperaturach, emka EA jest jak najbardziej w porządku.
Pozdrawiam.

PS. Jeśli bogatsi doświadczeniem tutejsi bywalcy mają sugestie, dlaczego "się spsuło" tak jak w opisie - chętnie przeczytam wszelkie uwagi. Człowiek uczy się całe życie.

#628 mikadorus  | Napisano 10 styczeń 2017 - 22:12

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielonczyn
Pytanie
- z tego co się orientuję to w EA jest system bolt-catcha jak w KA. Otóż: brakuje mi tej cholernej blaszki i nigdzie nie mogę jej dostać. Z braku laku zakupiłem wersję od Specny - wygląda podobnie, ale widzę, że będzie trochę piłowania i może klepania o ile będzie to działać (wstępnie spasowanie ze skutkiem "może będzie żyć".

Czy jakaś dobra dusza sfotografowała by tą bidną blaszkę ? Z 4-ech stron plus linika obok. Ew. kartka papieru w kratkę coby przynajmniej z grubsza zwymiarować....

#629 Hollow09  | Napisano 22 styczeń 2017 - 20:45

Hollow09
  • Nowy
  • Miasto:
Witam. Co panowie sądzicie o tej replice: http://zbrojownia.li...roducts_id=2352
Jak wypada ona w porównaniu do G&P lub KWA?

#630 Mark97  | Napisano 22 styczeń 2017 - 22:26

Mark97
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
A może przejrzysz trochę ten temat? :P

#631 wojtas0305  | Napisano 17 luty 2017 - 15:10

wojtas0305
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Hej, kojarzycie może jakiegoś producenta, który ma w ofercie taki front jak ma Lone Star Ranger SBR - rozchodzi się o to, że wg ich manuala ten front się otwiera (dolna część idzie w dół) i mieści się w nim bateria.
Chciałbym zmienić w swoim Lone Star Border Patrol SBR front na coś z RISami, a nie koniecznie widzi mi się przerzucanie kabli do tyłu (z przyczyn użytkowo-estetycznych).

Użytkownik wojtas0305 edytował ten post 17 luty 2017 - 15:12

#632 Rogaś  | Napisano 17 luty 2017 - 16:08

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
King Arms CASV.

#633 NoWay  | Napisano 21 luty 2017 - 23:13

NoWay
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam,

Ktoś posiada Lone Star Border Patrol SWAT SBR z zamontowanym ET552? Zastanawiam się, czy muszka nie będzie zasłaniać punktu celowniczego? Nie chciałbym jej demontować, żeby nie stracić zaczepienia zawieszenia. :)

#634 Darekptr  | Napisano 22 luty 2017 - 16:05

Darekptr
  • Użytkownik
  • Miasto: Bartoszówka
Nie powinna. Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda, to na bardzo upartego poszukać screenów z BFa 3, a konkretnie M16 z zamontowanym holo i przycelowaniem, w M16 muszka jest na miejscu(przy M4 jest już zdemontowana) i nie zasłania, a bardziej wygląda jakby holo robił za szczerbinkę.

#635 Sokoov  | Napisano 22 luty 2017 - 19:12

Sokoov
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
Miałem taką konfigurację jakiś czas i nic ze sobą nie kolidowało

#636 dr88  | Napisano 22 luty 2017 - 20:23

dr88
  • Użytkownik
  • Miasto: Rzeszów, Mielec
Witam,
posiadam podobny zestaw. Tak się to prezentuje :icon_smile:
Mi nigdy nie przeszkadzało, chociaż miałem podobne wątpliwości.

https://drive.google...SnNDYVQ5TmRJLUk
https://drive.google...aDE5enc4dlFGekE

#637 NoWay  | Napisano 23 luty 2017 - 09:16

NoWay
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dzięki panowie. :) To teraz jeszcze 2 pytania:
Pierwsze, to czy da się w prosty sposób ściągnąć jednak muszkę? Chciałbym tam składane przyrządy celownicze, a nie wiem ile to roboty.
A drugie - czy w każdym egzemplarzu kolba SF stockowa tak lata luźno po prowadnicy? Jak widziałem jakieś oferty w komisie, to każdy miał wymienioną kolbę na jakąś Boyi lub coś lepszego, więc tak zakładam że może to być w każdym egzemplarzu (lub prawie każdym)

#638 wojtas0305  | Napisano 23 luty 2017 - 11:51

wojtas0305
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk

Wyświetl postUżytkownik NoWay dnia 23 luty 2017 - 09:16 napisał

A drugie - czy w każdym egzemplarzu kolba SF stockowa tak lata luźno po prowadnicy? Jak widziałem jakieś oferty w komisie, to każdy miał wymienioną kolbę na jakąś Boyi lub coś lepszego, więc tak zakładam że może to być w każdym egzemplarzu (lub prawie każdym)
Miałem to samo, 2 opcje:
1. jeśli lata Ci prowadnica musisz dokręcić śrubę mocującą prowadnicę kolby do body - kilka stron wcześniej Nath tłumaczył mi jak to zrobić
2. jeśli lata Ci sama kolba a prowadnica jest sztywno to musisz kupić w pasmanterii rzep szer. ok. 2 cm (najwyżej dotniesz) i długości mniej więcej kolby. Naklejasz tę miękką część rzepa na prowadnicę przy pomocy taśmy dwustronnej i już nic nie klekocze.

#639 NoWay  | Napisano 23 luty 2017 - 12:18

NoWay
  • Użytkownik
  • Miasto:
Prowadnica jest ok, siedzi sztywno. Kolba po prowadnicy lata strasznie. Spróbuję zrobić tak jak napisałeś, dzięki za info. :)