Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

M-ki [Evolution Airsoft]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
657 odpowiedzi w tym temacie

#641 Glock19  | Napisano 29 lipiec 2017 - 18:27

Glock19
  • Użytkownik
  • Miasto: Kalisz
Witam serdecznie, ja z kolei pozwolę sobie na takie o to zapytanko, a konkretniej, strasznie ale to strasznie podoba mi się ten oto cud natury https://gunfire.pl/p...Dark-Earth.html i zastanawiam się czy te części będą dobrze działać w tym oto karabinku a są to oczywiście czarna systema, lufa https://gunfire.pl/p...-mm-375-mm.html sprężyna M120 od SHS lub M120 od Tornado, oraz akumulator https://gunfire.pl/p...2-modulowy.html, pewnie pojawiło się to na forum nie raz, a ja znając życie to przeoczyłem i zaraz pojawią się teksty typu "ło panie, pan jesteś łysa leniwa menda, paszoł WON mi stąd! Idź pan wujka Google pytej" i tym podobne, ale pomimo wszystko proszę o wyrozumiałość :icon_razz2:

#642 Darekptr  | Napisano 29 lipiec 2017 - 21:53

Darekptr
  • Użytkownik
  • Miasto: Bartoszówka
Te modele robi Dytac bodajże. Trzeba by było o nich poczytać. Z tego co ja kojarzę to Dytac jest spoko i spokojnie wytrzyma M120 w porównaniu do szkieletu King Armsa w "klasycznych" modelach AR15. Nie jestem jakimś znawcą tuningu, ale uważam, że cały tuning wyjdzie to na dobre replice. Zastrzeżenie mam do akumulatora, starsze EA nie lubią się z dwudzielnymi w kolbach SF i patrząc po tym jak kolba wygląda wydaje mi się, że dalej będzie sprawiać problem.
Zostawiam Ci link do tematu o tuningu emek od EA, ale nikt Ci lenistwa zarzucić nie może. To nowa seria EA więc jeszcze nikt jej nie przewertował dokładnie.
Proszę: http://forum.wmasg.p...-rodzina-m4-ea/

#643 Mark97  | Napisano 04 sierpień 2017 - 10:32

Mark97
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Ma ktoś już to 'nowe' EA tworzone wraz z Dytaciem?

#644 Ślepak  | Napisano 29 sierpień 2017 - 07:58

Ślepak
  • Użytkownik
  • Miasto: Siedlce
Nadszedł ten dzień, gdy prawdopodobnie przerzucę się z kałaszków (;() na eMki. Więc tak - prawdopodobnie we wrześniu po Dniu Matki Pieniężnej, przeznaczę swoje ciężko zarobione szekle na jedną z trzech replik. Mianowicie albo nowe AK od Cymy, którym niedawno Taiwangun się chwalił. Dokładniej ma to być model CM.076, cena ma oscylować koło 900 złociszy. Kolejne dwie repliki, to eMki. Pierwsza to: http://zbrojownia.li...roducts_id=2349
W sumie bardziej kierowałem się wyglądem, a nie tym, jaka to jest replika. To znaczy firmą też, bo już swoje poczytałem o EA, więc co nie co wiem na ten temat. Bardziej celuję w te krótsze M4, z racji, że lepiej się nimi manewruje. Minusem tej repliki jest dla mnie brak szybkiej wymiany sprężyny. A jednak te 330 fps do lasu, to dla mnie ciut mało.
Druga eMka, to w sumie ta nowa z kooperacji EA i Dytaca: http://zbrojownia.li...roducts_id=2627
Ta replika wygrywa prawie wszystko. Minus, to brzydka kolba. :D Za to na plus dużo dużo rzeczy. Nie wiem jak z ichnią kooperacją, bo i tu też się nie dowiedziałem, ale bardziej skłaniałbym się do Dytaca/EA. No i szybka wymiana sprężyny, śmiało mógłbym wcisnąć tam M120, które mi zalega.
Minus całego przedsięwzięcia, to potrzeba zakupu nowych magazynków. W tej materii się nie znam. Co do budżetu na samą replikę, jestem w stanie przeznaczyć nie więcej, niż na tego Dytaca. I póki przerzucę się na M4, najpierw muszę wiedzieć czy moje magi od AK nie będą wypadać z Cymek. :D
Którą Panowie byście wybierali, jeśli chodzi o M4?

#645 Rogaś  | Napisano 29 sierpień 2017 - 08:06

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
Dytac nie.
EA tak.

#646 Ślepak  | Napisano 29 sierpień 2017 - 08:24

Ślepak
  • Użytkownik
A coś więcej? Czemu Dytac niet?

#647 Cumak  | Napisano 29 sierpień 2017 - 08:41

Cumak
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Mam tego Lone Star Rangera. Na razie razie stock i powiem tak: Na CQB to trochę ciężkawy, na las faktycznie za mało, cyngiel zaczął mi się trochę zacinać ale do naprawy. Generalnie nie mam porównania do innych. Jestem zadowolony bo to solidna konstrukcja ale niedosyt. Do wymiany będzie:

- gumka
- lufa
- zestaw cylindra
- tłok
- kable
- mosfet

Kalkuluję, że jeszcze dołożę z 600 -1000 w zależności od części. Jak wpadasz czasami do Wawy na strzelanki to mogę dać ci się pobawić.

Użytkownik Cumak edytował ten post 29 sierpień 2017 - 08:48

#648 Rogaś  | Napisano 29 sierpień 2017 - 08:54

Rogaś
  • Moderator I
  • Miasto: Sosnowiec
Dytac, te które miałem w łapach, nie robiły dobrego wrażenia, taka ładniejsza specna z zewnątrz. Bierz EA lub EA ze współpracą z Dytaciem. Daytac w tym przypadku daje tylko powłokę Cerakot.

#649 Ślepak  | Napisano 29 sierpień 2017 - 09:28

Ślepak
  • Użytkownik
Niestety nie bywam w Wawie. Czyli też trzeba coś włożyć w tą replikę.

Właśnie ten Dytac co podałem jest z kooperacji z EA. Dlatego nad nim się zastanawiałem ze względu na tą współpracę.

#650 wredny_bo_trzeźwy  | Napisano 05 wrzesień 2017 - 17:06

wredny_bo_trzeźwy
  • Użytkownik
Dziś do mnie doszła emka Dytac/Evolution z Cerakote, także krótka recenzja dotycząca wyglądu. Całość zapakowana w porządne pudełko kartonowe - walizkę, w komplecie krótka rączka RIS, szyny RIS na keymode, pomarańczowa końcówka, zapasowy pin. Wraz z repliką dostałem kartę przeglądu z fabryki z wpisanym numerem tej konkretnej repliki.  
Od razu widać bardzo dobre spasowanie, nic się nie rusza, nawet kolba siedzi prawie na sztywno. Ładny matowy, głęboko ciemnoszary kolor, korpus - metal z lekko chropowatą powierzchnią, keymode - metal bardziej gładki, całość robi bardzo pozytywne wrażenie.
W porównaniu do wcześniejszej serii emek z serii Lone Star replika jest trochę lżejsza i ma inny rodzaj kolby SF do którego nie wejdą baterie dwudzielne typu nunczako. Oznaczenia wersji ostrej, trybu ognia, producenta i numeru seryjnego grawerowane (lub wybite, nie znam się aż tak), chociaż niezbyt głęboko.
Chwyt pistoletowy ma coś w rodzaju stipplingu i klapkę szybkiego dostępu do silnika. Dostęp do hop up standardowo po odciągnięciu rączki przeładowania, jednak trzeba przytrzymać, bo się nie blokuje. Hop up regulowany poprzecznym pokrętłem, ale bez kliknięć. Przełącznik trybu ognia chodzi z delikatnym oporem i wyraźnymi kliknięciami.
W komplecie z repliką magazynek mid cap hex mag, sprawia solidne wrażenie i siedzi w gnieździe bez luzów. Zwalniacz magazynka wyraźnie, ale nieprzesadnie wystaje z korpusu i również daje lekki opór przy używaniu.
Co do mankamentów - klapka dust cover nie zamyka się i jest z plastiku. Plastikowo-metalowe składane przyrządy celownicze są raczej średniej jakości.
Podsumowując, jestem zadowolony z zakupu i mam poczucie dobrze wydanej kasy.

Użytkownik wredny_bo_trzeźwy edytował ten post 05 wrzesień 2017 - 17:08

#651 PWTrupp  | Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:13

PWTrupp
  • Nowy
  • Miasto: Radom
Podłącze się do tematu... Jak się ustawia hop up w lone star od evolution airsoft ?? Jest tu system na zębatkach, ale chodzi tylko w lewą stronę czyli podkręca do góry. W drugą stronę zębatka nie da się przekręcić.

#652 Cumak  | Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:55

Cumak
  • Użytkownik
U mnie się kręci w obie strony.

#653 Meles_Meles  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 12:13

Meles_Meles
  • Nowy
To może podpowiecie czy ta oferta EA jest warta grzechu:
https://www.olx.pl/i...tml#:2e1ae40f54

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

#654 mareq  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:17

mareq
  • Użytkownik
Ja bym wyrał nówkę:
https://gunfire.pl/p...der-Patrol.html
i ewentualnie zmienił sprężynę.

W ogłoszeniu pisze, że tuning to między innymi lufa, komora i gumka King Armsa. Czy one przypadkiem nie mają takich elementów fabrycznie?

Taki chwyt przedni kosztuje ze 30zł. Kolimator kupisz za jakieś 150zł.

Użytkownik mareq edytował ten post 19 wrzesień 2017 - 13:18

#655 Meles_Meles  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:26

Meles_Meles
  • Nowy
Znaczy kolega tjuningowiec ściemnia w ogłoszeniu? Aj nie ładnie. Ładowarkę procesorową mam, używam przy modelach zdalnie sterowanych, pakiety lipolowe też mam. Zostanie tylko gumka na HU, lufa na prec i sprężyna 120. Wyjdzie więcej niż opcja z Olx ale pewnie jakaś tam gwarancja będzie. Chyba, że nie ściemnia i faktycznie wymienił flaki na lepsze.

#656 mareq  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:32

mareq
  • Użytkownik
Zostaw lufę z gumką aż sam sprawdzisz jak działa. Za dużo ludzi robi tuning bez głowy i zamienia często części na gorsze. Zresztą wszystko masz w tym wątku, poczytaj i będziesz wiedział co warto zmienić.

#657 Meles_Meles  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:35

Meles_Meles
  • Nowy
OK czyli zamawiam nówkę. Dzięki.

#658 Meles_Meles  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 14:01

Meles_Meles
  • Nowy
Drobne sprostowanie od sprzedawcy na Olx:
"Tutaj moja wina, trochę źle sformułowałem opis, podałem tam części king armsa (komora, lufa, gumka) z zamiarem podkreślenia atutów tej repliki. Oczywiście one są stockowe, aczkolwiek ze względu że są one jednymi z najlepszych części w tej dziedzinie więc o tym napisałem. A co do reszty części to zostały wymienione: prowadnica sprężyny na Guardera, sprężynę na Guardera m120, głowica tłoka, z tego co pamiętam również Guarder, wzmocnienie gearboxa M-block oraz wymienione zostało okablowanie na niskooporowe i wtyczka na t-connect."