Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Pomoc w rekonstrukcji Specnazu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 FanatykAK  | Napisano 11 sierpień 2012 - 17:23

FanatykAK
  • Użytkownik
  • Miasto: Tarnobrzeg
Witam
Posiadam AK74S. Do tego rosyjski pas i mundur VSR. Chcę zmontować jakiś rosyjski zestaw ( który istnieje, tzn. widać go na jakimś zdjęciu). Chciałem stylizować sie na 1 czeczeńską ale z tego co słyszałem- sprzęty z tej epoki nie są zbyt wygodne. Czy założenie pioniera M23 pod VSR ma jakiś sens? Było to gdzieś używane?

#42 delin0m  | Napisano 13 sierpień 2012 - 17:04

delin0m
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowa Dęba/Kraków
Założenie Pioniera M23 pod WSR nie jest grzechem pod warunkiem, ze jest to Pionier w Liesie. Późna II wojna czeczeńska to dobry okres na Pioniera M23. W jednym serialu (Czest Imeju) wręcz cały oddział Specnazu chodził w pionierach.

Pionier M23 będzie dobry - to mała, zgrabna kamizelka pasująca do twej szczupłej postury :icon_smile:

Stylizowanie się na pierwszą czeczeńską nie jest wcale trudne. Trudne jest to, że Ruscy po prostu nie chodzili w jednym  schemacie umundurowania. Każdy sobie coś przerabiał, rozpruwał, przeszywał, doszywał - totalny bałagan. Największe wrażenie zrobił na mnie wojak, który doszył sobie do 6B5 panel z dziesięcioma ładownicami:) Albo ładownice na AK na tylnej części barków również na 6B5.

Powiedz tylko jaki pas posiadasz? Ten gumowany? Czy jakiś nylonowy?

Jeśli chcesz dokładniejsze info - pytaj ludzi z 1Roty - czasem pojawiają się na strzelankach w naszej okolicy.

Użytkownik KreciKs edytował ten post 13 sierpień 2012 - 17:05

#43 FanatykAK  | Napisano 28 sierpień 2012 - 13:42

FanatykAK
  • Użytkownik
O postura zaczyna sie zmieniac powoli. Pas skóropodobny z ciemna klamra.

Wie ktoś gdzie dostać lifczika?

#44 Vender  | Napisano 28 sierpień 2012 - 14:42

Vender
  • Użytkownik
  • Miasto: Koło
Mówisz masz http://frontowiec.co...lifczik-uzywana wystarczy poszukać troszeczkę.

#45 delin0m  | Napisano 29 sierpień 2012 - 18:12

delin0m
  • Użytkownik
Niedostepny na frontowcu. Na allegro się trafiają, na rus.milu...

Użytkownik KreciKs edytował ten post 29 sierpień 2012 - 18:15

#46 FanatykAK  | Napisano 08 wrzesień 2012 - 11:20

FanatykAK
  • Użytkownik
Na frontowcu niedostępny, na allegro są za za duże pieniądze ( 2 albo 3 stówy za lifczika to przesada).

A wie ktoś gdzie kupować "tytanówki" 6b4 i 6b5? Od razu mówie że nie moge wyjechac za granice/nie mam źródła za granicą.

#47 sliver  | Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:52

sliver
  • Użytkownik
  • Miasto: Strzelin
Czasami się na molotok.ru trafiają. Leżały też swego czasu ze dwie na allegro ale bez płytek lub z mniejszą ilością. Towar ciężki do zdobycia - znajomości albo spory fart. Możesz też podpytać w tym temacie http://rus.mil.pl/fo...y-nspu/#Item_16
Przyznam szczerze, że łatwiej będzie trafić 6B13, 6B23 lub wyroby komercyjnych firm zza Buga

#48 delin0m  | Napisano 08 wrzesień 2012 - 19:26

delin0m
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik sliver dnia 08 wrzesień 2012 - 13:52 napisał

Czasami się na molotok.ru trafiają. Leżały też swego czasu ze dwie na allegro ale bez płytek lub z mniejszą ilością. Towar ciężki do zdobycia - znajomości albo spory fart. Możesz też podpytać w tym temacie http://rus.mil.pl/fo...y-nspu/#Item_16
Przyznam szczerze, że łatwiej będzie trafić 6B13, 6B23 lub wyroby komercyjnych firm zza Buga

Tak Sergei sprowadza sprzęt i to na Twoje widzimisię :icon_smile:

Kreciu, polecam Ci stylizację na FSB/MWD w zasięgu kilku ostatnich lat. Sprzęt jest w miarę dostępny, wygodniejszy, bardziej lanserski, użyteczniejszy... Same zalety. Oczywiście takie rzeczy jak 6B23 czy Ałtyn nie są tanie, ale Gorki, Smersze są łatwo dostępne w Polsce. Kilka sklepów wysyła z Rosji do Polski (np. equippcenter, SRVV). Hełmy dla FSB takie jak Ałtyn, LSzZ-2DT itd. są bardzo drogie, ale Alfa np. powszechnie używa RBR PASGT... A to już duże cięcie kosztów. MWD stosuje różne ZSz - oryginały nie są aż takie drogie, a repliki łatwo dostępne.

Podsumowując - stylizacja na FSB lub MWD wyjdzie ci taniej. I lepiej :icon_smile: Jak coś to pisz na PW, mogę ci podpowiedzieć parę rzeczy.

Aha i nie ograniczaj się do Rosji w poszukiwaniu przedmiotów. Na red-alliance też idzie fajne fanty wyhandlować.

Użytkownik KreciKs edytował ten post 08 wrzesień 2012 - 19:27

#49 wormadam  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 09:20

wormadam
  • Użytkownik
  • Miasto: Gliwice
Może kogoś zainteresuje:

http://allegro.pl/la...2607498985.html

btw.widział ktoś z Was gdzieś jakiś pokrowiec na hełm ZSH1 ?

#50 FanatykAK  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 10:39

FanatykAK
  • Użytkownik
Na ZSH1 widziałem pokrowiec w SS-Lieto i jakimś dziwnym woodlandzie. Operatorzy SpN MWD - lata bliżej mi nieznane, wszyscy mieli mundur w Izlomie, gosc na pierwszym planie miał makarowa reszta sie czaiła z kałachami. Chyba kojarzycie o jakie zdjęcie mi chodzi.

Wyświetl postUżytkownik KreciKs dnia 08 wrzesień 2012 - 19:26 napisał

Tak Sergei sprowadza sprzęt i to na Twoje widzimisię :icon_smile:

Kreciu, polecam Ci stylizację na FSB/MWD w zasięgu kilku ostatnich lat. Sprzęt jest w miarę dostępny, wygodniejszy, bardziej lanserski, użyteczniejszy... Same zalety. Oczywiście takie rzeczy jak 6B23 czy Ałtyn nie są tanie, ale Gorki, Smersze są łatwo dostępne w Polsce. Kilka sklepów wysyła z Rosji do Polski (np. equippcenter, SRVV). Hełmy dla FSB takie jak Ałtyn, LSzZ-2DT itd. są bardzo drogie, ale Alfa np. powszechnie używa RBR PASGT... A to już duże cięcie kosztów. MWD stosuje różne ZSz - oryginały nie są aż takie drogie, a repliki łatwo dostępne.

Podsumowując - stylizacja na FSB lub MWD wyjdzie ci taniej. I lepiej :icon_smile: Jak coś to pisz na PW, mogę ci podpowiedzieć parę rzeczy.

Aha i nie ograniczaj się do Rosji w poszukiwaniu przedmiotów. Na red-alliance też idzie fajne fanty wyhandlować.

Akurat mnie interesuje MWD, ale starsze. Wtedy kiedy latali w 6B5. Sferach i VSR. Czyli 1wsza Czeczenia i początek drugiej. Nie podobają mi sie nextgenowe specnazy, czytaj te z ostatnich lat. Jedyne co mi sie podoba w nowych specnazach to właśnie hełmy Ałtyn. Reszta rzeczy powoli traci ten rosyjski klimat, staje się coraz bardziej podobna do zachodnich rozwiązań. Taktycznych AK z magpulami, eotechami i całą masą rzeczy made by US/ Israel też nie lubię.

#51 delin0m  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 12:02

delin0m
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wormadam dnia 09 wrzesień 2012 - 09:20 napisał

Może kogoś zainteresuje:

http://allegro.pl/la...2607498985.html

btw.widział ktoś z Was gdzieś jakiś pokrowiec na hełm ZSH1 ?

http://foto.mail.ru/...otoshooter/2965

#52 wormadam  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 12:05

wormadam
  • Użytkownik
@up właśnie taki pokrowiec by mi się przydał, camo obojętne. Po prostu mam czarny i w lesie dość widoczny ;)

#53 delin0m  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 14:17

delin0m
  • Użytkownik
@wormadam, a może wspólne zamówienie z SRVV? :)

SURPAT: http://www.srvv.org/...log/1290/28724/

#54 wormadam  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 14:27

wormadam
  • Użytkownik
@KreciKs - ile by to wyszło w złotówkach ? Jesteś w stanie tam zamówić ?

#55 delin0m  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 14:58

delin0m
  • Użytkownik
Podobno wysyłają wszędzie i nie robią problemów. Przesyłka za drobne rzeczy wyjdzie tak koło 30 dolarów. Nie wiem jak z cłem. Ten pokrowiec to około 45zł.

www.srvv.org/en/

Tu jest sklep, może znajdzie się jeszcze ktoś, to zrobimy grupowe zamówienie :icon_smile:

Użytkownik KreciKs edytował ten post 09 wrzesień 2012 - 14:59

#56 wormadam  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 15:04

wormadam
  • Użytkownik
Przydałoby się, żeby koszty wysyłki były sensowne ;)

#57 delin0m  | Napisano 09 wrzesień 2012 - 15:48

delin0m
  • Użytkownik
No niestety... Nie wiem jak to liczą, ale jak na próbę dodałem dwa pokrowce na hełm i bandanę to przeliczyli na 30 USD.