Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Skorpion (JG0451) [JG]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#121 Romothon  | Napisano 14 grudzień 2015 - 21:22

Romothon
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Daj namiar zastanowię się.

#122 Mendi  | Napisano 19 grudzień 2016 - 10:53

Mendi
  • Supermoderator
  • Miasto: Jarosław
Panowie, w ramach ostrzeżenia: nie brać skorpionów well z obecnych serii!

Miałem nieprzyjemność mieć takiego na serwisie, prosto od krakmanów ze sklepu. Użytkownik chciał standard w tym modelu - batka lipo i guma systemy. Po rozebraniu klamki okazało się że jest sporo gorzej wykonana niż starsze welle, a do jg to nie ma nawet co porównywać.
Co konkretnie boli obecny model wella:
- aluminiowe styki i blaszki, łatwo się rozginają i nie przewodzą (wcześniej były miedziane)
- lufa wewn. ma niestandardową gumę hu, wycięty frez dookoła oraz rowek przed okienkiem hu, w praktyce bez klejeń, wymiany lufy czy innych udziwnień, nie da się uzyskać szczelności na gumkach aegowych.

Poza ty kultura pracy mechanizmu i selektora woła o pomstę do nieba.

#123 Mendi  | Napisano 05 styczeń 2017 - 11:43

Mendi
  • Supermoderator
Taka ciekawostka, po niemal 3 lata użytkowania, w egzemplarzach ekipowych skorpionów wyrobiło się gniazdo magazynka. Magi lowcap, z resztą hicapy również, zaczęły mieć luzy przód-tył, przez co nie podawały równo. Pokombinowałem na swoim egzemplarzu jak to rozwiązać, a jak już się udało, to powtórzyłem to w skorpionach kumpli.

Dołączona grafika  Dołączona grafika

Wizualnie wyszło to znośnie, pasuje jeszcze tylko prysnąć czarną farbą. Za to magi siedzą sztywno, trzeba je lekko dobić przy wpinaniu, aż zatrzask kliknie. Lowy podają bezbłędnie, hicapy gdy sie nie tną ( a lubią), również śmigają poprawnie.

#124 kukunamuniu  | Napisano 12 wrzesień 2017 - 11:59

kukunamuniu
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków / Mielec
Jak jest z dostępnością magów do tej repliki? Idzie gdzieś dostać midy albo lowy? O hicapach same złe rzeczy czytam, a już zaliczyłem swoje przygody z niepodającym w najgorszej chwili boczniakiem. Znalazłem 32-kulkowy Wella u Czechów, ale niedostępny.

#125 Mendi  | Napisano 13 wrzesień 2017 - 07:58

Mendi
  • Supermoderator
Hicapy maja to do siebie, że jest mizernie wyprofilowany kanał na kulki. Przy mocniejszym podkręceniu, wkład lekko się rozchodzi w skorupie metalowej i kulki się blokują - każde, niezaleznie od marki.
Z midami (30bb) jest taka sprawa, że były w zasadzie dostępne tylko w Czechach. Na którejś edycji BW, po wcześniejszym ugadaniu ze sklepem, odebrałem 8 takich midów i służą mi i chłopakom w ekipie do dzisiaj - bezawaryjnie i bez zacinek. Musisz takich szukać.