Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Lufa precyzyjna MODiFY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 SAper111  | Napisano 13 luty 2012 - 15:34

SAper111
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
No więc mamy do czynienia albo z mierzeniem "z grubsza" albo żadne. Z dwojga sytuacji wolę mniej więcej wiedzieć niż wogule nie wiedzieć.

#42 KicpA  | Napisano 13 luty 2012 - 16:24

KicpA
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
No tak a ktoś mówił że źle że ktoś coś pisze? Jest informacja, jest też i wyjaśnienie bo ktoś nie w temacie może podejść to tych wyników jak do pewnej informacji.

Orientacyjnie możesz wiedzieć ale nigdy nie wiesz jakim jest to błędem obarczone i ile w tym jest prawdy ;)

#43 SAper111  | Napisano 13 luty 2012 - 17:47

SAper111
  • Użytkownik
No więc dziękuję za wyjaśnienie jak powinno się teoretycznie robić badania ale puki nie ma ruchu "konsumenckiego" u nas to musimy się opierać na tym co mamy.

#44 Guest (ID:6452)  | Napisano 13 luty 2012 - 18:03

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
Gdzie można dorwać wspomniane lufy systemy 6,03mm?

#45 luglo  | Napisano 14 luty 2012 - 10:58

luglo
  • Użytkownik
Kicpa nie chodzi o pomiar, który wykaże, że lufa ma 6,04mm czy 6,05mm bo to się mieści w błędzie pomiarowym. Skoro mikrometrem da się wyodrębnić większy błąd to trudno uznać tą metodę za niewystarczającą. Jeżeli producent A podaje rozmiar swoich luf 6,04mm i pomiar mikrometrem (jego tolerancja wynosi 0,01mm) wskazuje na 6,04mm lub 6,05mm to wszystko jest ok. Natomiast jeżeli producent B deklaruje, że rozmiar jego luf wynosi 6,02mm a pomiar tym samym mikrometrem wskazuje na rozmiary od 6,07mm do 6,24mm(ten ostatni powinien dać się zauważyć nawet przy mierzeniu suwmiarką!..) to ni mniej ni więcej znaczy, że producent B robi z nas wała a nadrabia dobrym marketingiem, marką i ładnym opakowaniem.

I na tym etapie daje się wyodrębnić błąd na próbie kilku luf tego samego producenta. U innego jest lepiej lub gorzej. Też chciałbym mieć dostęp do urządzenia pomiarowego za 400,000€ + soft za 25,000€ aby zmierzyć kilka luf... Wtedy też pociąłbym kilka luf laserem (bo tylko tak uniknie się zniekształceń przy obróbce) i mierzył nawet co 1mm. Wtedy dałoby się zobrazować w miarę dokładnie przekrój lufy. Ale póki co pozostaje ta metoda w sferze moich pobożnych życzeń...

#46 KicpA  | Napisano 14 luty 2012 - 13:47

KicpA
  • Użytkownik
Możesz co najwyżej dojść do takich wniosków i wystawić taką opinię, która nie musi być prawdą. Pamiętaj że mierzysz tylko wlot i wylot. Wynik 6,24 może być na wylocie po polerowaniu korony i nie świadczy o tym że 2cm dalej lufa ma dalej 6,24, rozumiesz? Bo chyba tego nie rozumiesz. Pomiar jest zbyt ogólny. Gdybyś miał pomiar na 10cm.

Do bardziej dokładnych pomiarów nie musisz mieć wcale urządzenia za miliony. Już lepszym i bardziej miarodajnym przyrządem była by średnicówka wewnętrzna trójpunktowa z zakresu 6-8mm o tolerancji 4-5 mikrometrów. Posiadał byś dokładniejszy pomiar i dodatkowo taką średnicówką mógł byś zrobić pomiary wgłąb lufy, a nie tylko na wlocie czy wylocie co jak jeszcze raz powtórzę nie jest miarodajne i nie jesteś w stanie określić czy nawet wnioskować jaka jest średnica na pozostałych 20, 30, czy 50 centymetrach lufy. Może się okazać za to że Systema trzyma wymiar na wylocie i wylocie a wewnątrz już jest np 6,30 a guarder ma wewnątrz 6,03 a na wlocie i wylocie nie trzyma wymiaru. I która teraz będzie lepsza? Ta systema czy guarder? Rozumiesz?

#47 luglo  | Napisano 14 luty 2012 - 14:43

luglo
  • Użytkownik
Dobra teraz Cię połapałem. Właściwie to trudno mi sobie wyobrazić aby robili te lufy ze zmiennym rozmiarem. Nie mówię, że to niemożliwe ale z punktu widzenia produkcji trochę uciążliwe. Zaraz przetnę jakąś lufę w kilku miejscach i pomierzę.

#48 KicpA  | Napisano 14 luty 2012 - 14:53

KicpA
  • Użytkownik
Ni chodzi że robią to specjalnie, chodzi o to że taki może być efekt uboczny danego procesu technologicznego, stopnia zużycia maszyn, zaniedbań kontroli itd.

Coś pobieżnie zaobserwowane może mieć się nijak do rzeczywistości. O to chodzi.

#49 Christophy  | Napisano 14 luty 2012 - 22:02

Christophy
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dobra, nie p... o pomiarach, bo robi się offtop.

@Top
Ktoś te lufy testował jak wypadają z innymi?

#50 johny13  | Napisano 15 luty 2012 - 14:18

johny13
  • Użytkownik
  • Miasto: over 10years in Caledonia- Alba-Scotland.
Najprisciej to kupic 1 lufe i pociac ja na kawalki, zmierzyc je i napisac jakies sensowne wnioski ......

#51 Wojtasasg  | Napisano 16 luty 2012 - 18:13

Wojtasasg
  • Użytkownik
Panowie teoria , to teoria.
Może ktoś strzelał z niej i zda jakiś raport, myślę że to ważniejsze niż kłótnie o to kto ma lepsze przyrządy pomiarowe :/

Pozdrawiam serdecznie

#52 KicpA  | Napisano 16 luty 2012 - 18:16

KicpA
  • Użytkownik
Jak nie odróżniasz dyskusji czy wymiany zdań od kłótni to już nie nasza wina ;) Jak byś przeczytał temat to byś wiedział że jedna z osób wypowiadających się w temacie już kupiła lufę, gumka mu nie pasowała a testy zrobi niebawem...

#53 Skejter  | Napisano 19 luty 2012 - 17:46

Skejter
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
No  już plusowe temperatury w kraju nastają, w temacie mamy jednego posiadacza lufy, kolego Kosteq, prosimy o wykonanie testu ( byle rzetelnego  )   :)

#54 grzesio93  | Napisano 20 luty 2012 - 16:58

grzesio93
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik
I czy lufa wejdzie do replik z gumką od VSR ? Mówie m. in o gaziakach. Pierwszy rowek jest dość blisko więc sie zastanawiam.

#55 kosteQ86  | Napisano 21 luty 2012 - 10:07

kosteQ86
  • Moderator I
  • Miasto: Opole
Wiem wiem miałem robić, na weekend będzie opinia:) Ale i tak nie wykorzystam całego potencjału przez tą trefną gumkę.

#56 kosteQ86  | Napisano 27 luty 2012 - 12:13

kosteQ86
  • Moderator I
  • Miasto: Opole
W końcu udało mi się coś postrzelać:) testów typu strzelanie do tarczy nie robiłem. Strzelałem na "oko".

lufa 285mm
komora KA
gumka systema
gb na 400fps

bardzo dobra powtarzalność strzałów, na te 30-35m spokojnie heda można sprzedać:P leci idealnie w "kropkę" na koli, 45-50 m w sylwetkę

martwi mnie jedynie ta gumka o której pisałem wcześniej, ale przy najbliższej okazji zamówię nową i zobaczymy. Generalnie za tą cenę (130zł w moim przypadku) nie można narzekać. Patrząc na ceny pseudo prec luf src i innych wynalazków to modify jest pół darmo:)
Ciężko mi porównać do promyka czy km heada bo mam je w mocniejszych replikach, ale plasowałbym ją zaraz za tymi lufami. Nie wypowiem się na temat wytrzymałości bo na to stanowczo za wcześnie.

podsumowując jestem zadowolony, bajer typu uszczelka usztywniająca lufę wewnętrzną w zewnętrznej sprawdza się, lufa siedzi ciasno i na pewno wpływa to na polepszenie skupienia.

Na wgc większość out of stock, więc opinii trzeba by poszukać na zagranicznych forach.

To tyle na teraz, jak mi się zachce i znajdę czas to zrobię konkretniejsze testy.

#57 Wojtasasg  | Napisano 27 luty 2012 - 13:42

Wojtasasg
  • Użytkownik
kosteQ Mocne słowa prawicie a propos km-heada :D
Ciekawe tylko jak z kompatybilnością w innych komorach , czy uda się wykorzystać potencjał nowego rozwiązania modify , czy Fernado wróci do Elżbiety?
Odpowiedzi na te i inne pytania w kolejnych częściach "Zagadek lufy modify" :DD

A teraz na poważnie może to w końcu tania (prawdziwa) precka . Chyba nawet zdecyduję się na założenia do swojego swd (pozbędę się dziadowego madbulla).

#58 grzesio93  | Napisano 27 luty 2012 - 17:32

grzesio93
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik
Możesz sprawdzić jak daleko jest ten 1 rowek za gumką? Albo czy pasuje na lufe gumka od VSR ?

#59 Dominn  | Napisano 09 luty 2018 - 17:14

Dominn
  • Użytkownik
Odkopię. Coś nowego o tych lufach, po w sumie 6 latach testów? :icon_mrgreen:  Dziwny ten aluminiowy gwizdek.. Zwykła gumka Hop Up działa sprawnie z tą lufę, czy trzeba mieć jakąś z wypustkami wewnątrz (które uzupełnią rowki na gwizdku)?