Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Filmy wojenne WWII

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ukaosek  | Napisano 24 luty 2012 - 22:30

Ukaosek
  • Użytkownik
  • Miasto: Jelenia Góra

Wyświetl postUżytkownik Ahmed dnia 24 luty 2012 - 21:19 napisał

Most :)
I o tyle o ile wersja z 1959 roku jest klasykiem o tyle ta z 2008 to już całkiem niezła porażka, szczególnie gdy atakują americana w towarzystwie t55 czy t75 :)
Dołączona grafika
By było ciekawiej w tym filmie był też sherman więc do chwili obecnej nie mogę pojąć po co kłaść film jednym czołgiem i to na sam koniec skoro 90% ogląda się znośnie ...

Ten czołg to "Panzer 61" Konstrukcja szwajcarska. Nie mniej jednak bubel.

Kino II wojenne z innej beczki :
"Inglorious Bastards" nowa wersja
"Blood Rayne : Trzecia rzesza" Epicka opowieść o wampirzycy ze skłonnościami homoseksualnymi, która tępi nazistów. Reżyseria Uwe Boll :D
"Dead Snow"  Zdaje się, że norweska produkcją o zombie Niemcach i ich złocie, krwawe poczucie humoru :D
"The Bunker" (2001)- Grupa SS ukrywa się w bunkrze po ofensywie w Ardenach i zaczyna się koszmar... :D
"Outpost" aka "Eksperyment SS" - Grupa najemników szuka bunkra SS w Jugosławii, znajdują go razem z zombie w środku :D

#22 adrian0403  | Napisano 24 luty 2012 - 22:41

adrian0403
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostrowiec Św.
"Jeniec: Tak daleko jak nogi poniosą" Tematyka wojenna tuż po wiec chyba  się mieści w założeniach tematu  :blush:

#23 Ahmed  | Napisano 24 luty 2012 - 23:17

Ahmed
  • Użytkownik
  • Miasto: Camp Toccoa, Georgia
:)
No to z czołgiem pojechałem.

Tak na marginesie jeżeli chodzi o Dead Snow to reżyser jest wielkim fanem filmu Evil Dead z Bruce Cambellem z którego przy swoim filmie czerpał garściami ;D

super komedia.

Natomiast jeżeli wspomniano tu o filmie Jeniec który jest historią życia Klemensa Forella to nie pozostaje nic innego jak polecić owy film a jeszcze bardziej książkę.

#24 potepieniec  | Napisano 25 luty 2012 - 07:20

potepieniec
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
To jeszcze może bo nie widziałem tutaj:
Bitwa o Midway nie wiem czy dobrze napisałem
Bracia wojny
Cienka czerwona linia

#25 Matt Baker  | Napisano 25 luty 2012 - 10:53

Matt Baker
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Szyfry wojny

Wielka czerwona jedynka

#26 Ventari  | Napisano 25 luty 2012 - 11:45

Ventari
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik
Shtrafbat/Karny Batalion - jak wskazuje tytuł jest to mini-serial o radzieckim batalionie karnym.

#27 Ahmed  | Napisano 25 luty 2012 - 15:33

Ahmed
  • Użytkownik
2011.Gränsen
Dołączona grafika

Grudzień 1942. Dwóch młodych żołnierzy próbuje przedostać się z Värmland w Szwecji przez norweską granicę, która jest w rękach Niemców. Szwecja stoi w obliczu inwazji i chcą poznać wroga, z którym mają się zmierzyć. Wypad kończy się jednak katastrofą i porucznik Aron Stenström wyrusza na poszukiwanie swojego brata Svena.

trailer:

#28 Tomek_GGRS  | Napisano 27 luty 2012 - 11:54

Tomek_GGRS
  • Użytkownik
  • Miasto: Gorzów Wielkopolski
Wojna Harta - Opis

#29 Ahmed  | Napisano 27 luty 2012 - 12:32

Ahmed
  • Użytkownik
2010.Storming Juno
Dołączona grafika

Witajcie, parę dni temu wpadł mi w łapki naprawdę zajegajny film mimo że nagrany przez Kanadyjczyków :)
czas trwania 90min i nie są to stracone minuty ...

Troszkę o Filmie
“Szturmując ‘Juno’”
Tuż po północy 6 czerwca 1944r. 160 000 alianckich żołnierzy przekracza Kanał La Manche, by przeprowadzić największą morską inwazję w historii. Mają nadzieję przełamać przybrzeżną obronę hitlerowskiej „Twierdzy Europy” i umocnić zachodni front.
Jeśli im się uda, Operacja ‘Overlord’ odmieni bieg II Wojny Światowej. Centrum ryzykownej „gry” stanowi 10-ciokilometrowy odcinek francuskiej Plaży o kryptonimie ‘Juno’.

“Szturmując ‘Juno’” to film oparty na nadzwyczajnych i zdecydowanych akcjach garstki młodych mężczyzn podczas tego historycznego dnia. Wraz z nadejściem ranka, wbrew oczekiwaniom, część z nich przetrwa, by opowiedzieć ich historie. Pozostali poświęcą swoje życie na piaskach Plaży ‘Juno’. Gdy podniosą się ‘mgły wojny’, nasi żołnierze będą pierwszymi oddziałami aliantów zabezpieczającymi przyczółek desantowy podczas Dnia D.

Trailer

2011.Oba: The Last Samurai
Dołączona grafika

By nie było że nie :)
Przenosimy się na Pacyfik.....

W 1944r. amerykańskie wojska docierają do wybrzeży Saipan. Odmawiając popełnienia seppuku wraz ze swymi przełożonymi lub oddania się do niewoli, kapitan Oba Sakae prowadzi grupkę żołnierzy w góry. Pomimo że dochodzą do niego informacje o poddaniu się japońskiej armii, traktuje je jako propagandę i kontynuuje ataki partyzanckie na Amerykanów, zyskując sobie przydomek “The Fox”

Trailer

#30 Parnassus  | Napisano 27 luty 2012 - 14:29

Parnassus
  • Użytkownik
  • Miasto: Węgrów
Chyba ktos zapomnial o naszym "Czasie Honoru".
"Bekarty Wojny"
"Walkiria"
"Szyfry Wojny"
"Ostatni zrzut"
"Kapitan Ameryka"
klasyki:
"Gdzie sie podziala 7 kompania"
"Parszywa dwunastka" i "Parszywa dwunastka 2"
"Zloto dla zuchwalych"
"Guiseppe w Warszawie" - nie jestem w 100% co do poprawnosci imiona
oraz przypomnial mi sie jeden film o Powstaniu Warszawskim, ale nie pamietam tytulu; akcja filmu dzieje sie wiekszosc czasu w tunelach.

Użytkownik Parnassus edytował ten post 27 luty 2012 - 14:42

#31 zuczek  | Napisano 27 luty 2012 - 15:38

zuczek
  • Użytkownik
  • Miasto: Elbląg/gdańsk
Pewnie chodzi Ci o "Kanał" Andrzeja Wajdy. Stary dobry film.

#32 Matt Baker  | Napisano 27 luty 2012 - 16:04

Matt Baker
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Panowie, czytajcie dokładnie poprzednie posty, bo zaczyna się robić masło maślane.
Takie "wyliczanie" będzie trwało w nieskończoność.

#33 Parnassus  | Napisano 27 luty 2012 - 16:58

Parnassus
  • Użytkownik
  • Miasto: Węgrów
Matt wybacz, gdzies mi te szyfry umknely.
zuczek, taaak, chodilo mi o "Kanał".

#34 Ahmed  | Napisano 08 marzec 2012 - 10:14

Ahmed
  • Użytkownik

J-23
Znowu nadaje

:wink:

Dołączona grafika

Ogólnie jestem bardzo ale to bardzo ciekaw co z tego wyjdzie i mam nadzieję się przekonać już 16.03.2012, poświęcę te parę zeta gdyż w naszym polskim kinie już dawno nie była poruszana tematyka wojenna pomijając "super produkcję " tv Czas Honoru.
Tak więc pożyjemy, zobaczymy

Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) - agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 - wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa - Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji. Twórcy "Klossa" nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku - filmami "Tylko dla orłów" i "Komandosi z Navarony". "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina - ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss - Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

trailer
http://kino.wrzuta.p...smierc_zwiastun

#35 Snipernr1  | Napisano 08 marzec 2012 - 11:40

Snipernr1
  • Moderator I
  • Miasto: Katowice
Ten film został  nakręcony przez brytyjski Chanel 4, ale nie dopuszczono do jego emisji na terenie UK i Irlandii.

Ktoś oglądał w całości?

KLIK

#36 Ahmed  | Napisano 08 marzec 2012 - 12:58

Ahmed
  • Użytkownik
Super zrobiony paradokument o polskich lotnikach, widziałem jakiś czas temu i z ręką na sercu mogę polecić.

#37 raubritter  | Napisano 08 marzec 2012 - 16:23

raubritter
  • Użytkownik
  • Miasto: Festung Breslau / Lux
Przed chwilą obejrzałem - warto.

#38 Gruszkin  | Napisano 08 marzec 2012 - 19:11

Gruszkin
  • Użytkownik
  • Miasto: Lubin
Pragnę jeszcze zauważyć, że istnieje całkiem przyjemny mini-serial o nazwie "Shtrafbat" czyli na nasze "Karny Batalion".

#39 Nanteris  | Napisano 09 marzec 2012 - 08:36

Nanteris
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk

Wyświetl postUżytkownik Gruszkin dnia 08 marzec 2012 - 19:11 napisał

Pragnę jeszcze zauważyć, że istnieje całkiem przyjemny mini-serial o nazwie "Shtrafbat" czyli na nasze "Karny Batalion".

Fabuła całkiem sympatyczna. Jeżdżący sprzęt niemiecki niestety już nie .

#40 Yarpen  | Napisano 09 marzec 2012 - 10:37

Yarpen
  • Weteran
  • Miasto: Katowice
"Stalingrad"
-
"Das Boot"

"Valkiria" - czyli zamach von Stauffenberg-a
"Bohaterowie Telemarku" - czyli ciężka woda z Norwegii
z innego frontu:
"VI Batalion" - odbicie jeńców amerykańskich z obozu jenieckiego (na faktach)
"Tora, tora, tora" - atak na Pearl Harbor
to tak na szybko :)

Użytkownik Yarpen edytował ten post 09 marzec 2012 - 10:39