Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Historia Roja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Yarpen  | Napisano 03 grudzień 2013 - 14:03

Yarpen
  • Weteran
  • Miasto: Katowice
Nie wiem czy szanowni zauważyli że dział nosi nazwę: Rekonstrukcja i stylizacja (airsoftowa głównie).
Nikogo tutaj nie odchodzą czyjeś ...fobie czy ...filie.

Temat schodzi mocno na manowce...czy leci z nami moderator?

#22 historian1970  | Napisano 03 grudzień 2013 - 15:27

historian1970
  • Użytkownik
  • Miasto: Norfolk

Wyświetl postUżytkownik zuczek dnia 03 grudzień 2013 - 13:57 napisał

Co ma prywatna spółka medialna do demokratycznie wybranego rządu (żeby nie było, nie jestem fanem "strony rządowej") ? Nie rozumiem Cię serio, żyjesz w jakimś innym świecie chyba.

Co ma prywatna spółka medialna do rządu? Nie będę ci robił wykładu na temat przemian, które zaszły w Polsce po 89 roku, skoro do tej pory nic nie rozumiesz to i pewnie nie bardzo są widoki na przyszłość. Tu panuje między nami jakaś zgoda, choć żyjemy w tym samym świecie, to postrzegamy go diametralnie inaczej..

Użytkownik historian1970 edytował ten post 03 grudzień 2013 - 15:28

#23 historian1970  | Napisano 03 grudzień 2013 - 15:45

historian1970
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Yarpen dnia 03 grudzień 2013 - 14:03 napisał

Nie wiem czy szanowni zauważyli że dział nosi nazwę: Rekonstrukcja i stylizacja (airsoftowa głównie).
Nikogo tutaj nie odchodzą czyjeś ...fobie czy ...filie.

Jeśli kolega wykonał jakieś badanie opinii publicznej i ma dowody, że  n i k o g o  to na forum nie interesuje to chętnie zobaczę wyniki badań. Rozumiem, że kolegi nie obchodzą nasze fobie czy filie i może tak to należało napisać.
Jeśli kolega zdiagnozował u któregoś z nas jakąś fobię lub filię, proszę o podzielenie się tą wiedzą na privie. Zawsze to lepiej wiedzieć na co się jest chorym.
Dyskusja toczy się jednak wokół filmu i nie odbiega mocno od tematu, rozmawiamy o sytuacji politycznej, która wydaje się ma wpływ na to, że film nie może zostać dokończony.
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku filmów-półkowników nie wyświetlanych w TV, choć przez nią zamówionych i kolaudowanych. No ale przecież cenzury nie ma...

Użytkownik historian1970 edytował ten post 03 grudzień 2013 - 15:48

#24 Yarpen  | Napisano 03 grudzień 2013 - 17:41

Yarpen
  • Weteran
  • Miasto: Katowice
Jeżeli kolega liczy na to że dam się wciągnąć w jałowe pyskówki, to niestety muszę rozczarować.
Au revoir.

#25 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 03 grudzień 2013 - 18:29

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:
Kto to ten Rojo? Myślałem przez chwilę że to ten youtuber który był na imprezie omaha. Wyjaśni ktoś?

#26 MarekMac  | Napisano 03 grudzień 2013 - 18:44

MarekMac
  • Użytkownik
  • Miasto: Bisztynek
Nie Rojo, a Rój.

#27 historian1970  | Napisano 04 grudzień 2013 - 02:20

historian1970
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik historian1970 dnia 29 listopad 2013 - 20:56 napisał

Każdy film pokazujący Zołnierzy Wyklętych nie z pozycji bandytów jest coś wart. W epoce poznawania historii przez młodzież z filmów typu Katyń czy Bitwa Warszawska to dzieło przynajmniej daje jakieś inne spojrzenie na te czasy. Ba, powiem więcej, oni się z niego dowiedzą, że ktoś taki był.

Wyświetl postUżytkownik Taktyczny Tricerxd dnia 03 grudzień 2013 - 18:29 napisał

Kto to ten Rojo? Myślałem przez chwilę że to ten youtuber który był na imprezie omaha. Wyjaśni ktoś?

A nie mówiłem, że nie wiedzą! :icon_lol:

#28 marcin_d  | Napisano 04 grudzień 2013 - 07:57

marcin_d
  • Użytkownik
  • Miasto: Olsztyn

Wyświetl postUżytkownik Taktyczny Tricerxd dnia 03 grudzień 2013 - 18:29 napisał

To prowokacja raczej (mam nadzieję). Chyba. że ktoś ogląda w TV jedynie "warshaw shore", ale chyba tacy się ASG nie interesują.

#29 kacxd  | Napisano 04 grudzień 2013 - 10:57

kacxd
  • Weteran
  • Miasto: Tychy
Tak, leci moderator ale postanowił dać latać swobodnym myślom i wymianom poglądów Użytkownikom, widać że dyskusja jest zażarta, i nawet trzyma poziom, zatem pozwoliłem sobie na zostawienie tematu i tylko podglądanie go czy jest grzecznie. :)

#30 Nath  | Napisano 04 grudzień 2013 - 18:13

Nath
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

O tempora! O mores!

#31 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 04 grudzień 2013 - 19:49

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:
No sory. Takich filmów się nie promuje, a ten youtuber ma wiele milionów wejść więc myślałem że to o nim. To nie żadna prowokacja.
Może to być dobry film. Jest może jakiś kawałek już?

#32 marcin_d  | Napisano 06 grudzień 2013 - 14:26

marcin_d
  • Użytkownik
  • Miasto: Olsztyn
Filmów się nie promuję, ale naukę historii chyba tak. W mediach także się coś o tym pojawiało.

#33 Dread  | Napisano 06 grudzień 2013 - 20:31

Dread
  • Użytkownik
  • Miasto: El Paso
Powiem tak - pomijając kwestie tematyki, jeśli facet ma problem, bo mu wyszedł film dwuipółgodzinny i nie potrafi tego skrócić do dwóch godzin, to film musi być naprawdę ciężkostrawny. Filmy 2,5h powstają kiedy jest masa dłużyzn, a skoro takich tu nie ma, to albo jest to coś, co zostało nawalone treścią po same uszy i przypomina barszcz z uszkami na zasadzie dwa kilo uszek w łyżce barszczu, albo twórcy filmu brakuje zwyczajnie samokrytyki. Zerknąłem na stronę i przeczytałem korespondencję, głównie biadolenie jacy to my biedni i uciskani i prośby do ministra na zasadzie "Bogdan załatw". Rozumiem, że dla twórcy jest to spory problem, ale mi to przypomina raczej myślenie rodem z poprzedniej epoki, że pan minister, pan dyrektor, czy papież załatwią wszystko, a odmowa ze względów prawnych jest traktowana jak atak na wolność i niepodległość. Nie chcę tu nikogo oceniać, czy urazić, ale w zachowaniu twórcy widać coś, co można opisać zjawiskowo "mentalnością prawicowca", jakieś dziwne przeświadczenie, że świat zmówił się przeciwko niemu, jakieś takie niezrozumienie otaczającego świata i gdzieś między wierszami węszenie spisku, za którym pewnie stoi rząd, albo wiadoma nacja, choć jedno nie wyklucza drugiego ;)
Co do samego filmu, to wyczytałem, że wstrzymanie funduszy bierze się głównie z oprotestowania filmu przez rodziny "Żołnierzy Wyklętych", może mi ktoś przybliżyć co takiego konkretnie zostało zaskarżone? W takim wypadku nie dziwię się inwestorom, że wstrzymali kasę, nikt by nie chciał łożyć na coś, co ma ryzyko na półce u prokuratora z zakazem emisji, zwykła kalkulacja, tym bardziej, że TVP to publiczne pieniądze.

#34 MarekMac  | Napisano 06 grudzień 2013 - 21:05

MarekMac
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Dread dnia 06 grudzień 2013 - 20:31 napisał

Filmy 2,5h powstają kiedy jest masa dłużyzn
Mały offtop. Das Boot (Okręt) ma 2,5h (albo nawet ponad 3 w wersji reżyserskiej), a w mojej ocenie nie ma dłużyzn. Szeregowiec Ryan też.

#35 Dread  | Napisano 06 grudzień 2013 - 21:28

Dread
  • Użytkownik
No nie wiem, może mam dziwny gust, bo akurat Das Boot i Ryan czasami się dłużyli. Co do Roja, to skoro film miał być od TVP, to naprawdę nie ma się co dziwić, że kazali skrócić, tym bardziej że Rojo miał być również w wersji trzyodcinkowej. Po co telewizji film, z którym będą problemy z wciśnięciem w ramowkę? Dodatkowo tvp wychodzi z założenia "płacę więc wymagam", co autorowi trudno pojąć.

#36 zuczek  | Napisano 06 grudzień 2013 - 21:36

zuczek
  • Użytkownik
  • Miasto: Elbląg/gdańsk

Wyświetl postUżytkownik MarekMac dnia 06 grudzień 2013 - 21:05 napisał

Mały offtop. Das Boot (Okręt) ma 2,5h (albo nawet ponad 3 w wersji reżyserskiej), a w mojej ocenie nie ma dłużyzn. Szeregowiec Ryan też.

Myślisz, że ten film ma podobny budżet? Zawsze łatwiej jest powiedzieć, że lewactwo film blokuje niż to, że był słaby i nikt go nie chciał.

#37 Dread  | Napisano 06 grudzień 2013 - 22:03

Dread
  • Użytkownik
Nikt nie chciał, tylko "prawactwo" zaczęło krzyczeć i zrobili reklamę. Tak samo jest teraz w krakowskim teatrze, kilku dziwnych ludzi z gwizdkami sprawiło, że bilety idą jak woda. Aż się dyrektor musi tłumaczyć że nie wynajął tych emerytów :)

#38 historian1970  | Napisano 06 grudzień 2013 - 22:33

historian1970
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Dread dnia 06 grudzień 2013 - 22:03 napisał

Nikt nie chciał, tylko "prawactwo" zaczęło krzyczeć i zrobili reklamę.

I to przez "prawactwo" i zrobioną przez nie reklamę TVP musiała kupić... Szkoda, że w innych sprawach "prawactwo" nie ma takiej siły przebicia.

#39 Dread  | Napisano 07 grudzień 2013 - 00:00

Dread
  • Użytkownik
Zawsze ma siłę przebicia. Obecnie na każdym wykładzie o promocji alternatywnej mówi się, że jak chcesz coś darmowo wypromować, to sprowokuj prawaków.

#40 MarekMac  | Napisano 07 grudzień 2013 - 00:26

MarekMac
  • Użytkownik
Tylko, że taka "siła przebicia" nie powoduje załatwienia sprawy po myśli prawaków.