Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Hobbyking.com

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 -Otto-  | Napisano 11 czerwiec 2015 - 11:41

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Zapłacisz 11,35 USD. To jest najniższy występujący koszt wysyłki z EU. Kiedy zaczyna się droższa wysyłka - nie wiem, ostatnia paczka była o wartości 190 zielonych, nadal tyle płaciłem, a wedle wyliczenia hobbykinga podczas składania zamówienia 2kg przekroczone.

#42 samael16  | Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:18

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
w eu wysyłka do pl to 11 kurierem to jest najtańsza opcja a jaka max waga to nie wiem, brałem sporo lipoli kilka kg i nie musiałem nigdy płacić więcej jak 11.

#43 hindus  | Napisano 11 czerwiec 2015 - 21:31

hindus
  • Użytkownik
  • Miasto: Wejherowo
Sprawdziłem i faktycznie tyle wychodzi. No to lipa, bo ceny po doliczeniu do tych 3 lipoli są jak od nas lokalnie. Trudno ;) dzięki za info!

#44 mix22  | Napisano 09 lipiec 2015 - 20:44

mix22
  • Użytkownik
  • Miasto:
witam
mam pytanie jeśli ktoś się orientuje odnośnie towarów z magazynów europejskich - czy w cenie zakupu są już zawarte podatki które obowiązują na terenie unii europejskiej tj czy towary te przeszły przez procedurę celną przy wjeździe np do Niemiec czy Holandii transportowane z Chin- tak żeby potem zamawiając je przez magazyny w europie nie trzeba było się martwić cleniem ich w Polsce i płacić dodatkowo VAT.

#45 hindus  | Napisano 10 lipiec 2015 - 07:53

hindus
  • Użytkownik
Jak zamawiasz z magazynu EU to tak jakbyś kupował w sklepie internetowym w Holandii, cła i VAT to zmartwienie dystrybutora.

#46 mix22  | Napisano 17 lipiec 2015 - 12:22

mix22
  • Użytkownik
  • Miasto:
"Jak zamawiasz z magazynu EU to tak jakbyś kupował w sklepie internetowym w Holandii, cła i VAT to zmartwienie dystrybutora.

a jakie na to wystarczą dokumenty przed urzędem celnym albo skarbowym ? że towar zakupiony przeszedł odprawę celną w unii europejskiej i został naliczony vat

#47 JarekM  | Napisano 17 lipiec 2015 - 12:26

JarekM
  • Moderator I
  • Miasto: Bydgoszcz/Ślesin/Nakło n.Not.
imho nie ma typowej odprawy celnej... liczy się miejsce nadania przesyłki.

#48 mix22  | Napisano 17 lipiec 2015 - 14:20

mix22
  • Użytkownik
  • Miasto:
JarekM

"imho nie ma typowej odprawy celnej... liczy się miejsce nadania przesyłki"

ale jak potem rozliczyć takie towary zakupione skoro nie ma się do nich szczegółowych dokumentów zakupu
jaki podmiot z o jakim numerze odprowadził podatek - ile tego podatku zapłacono i jaka stawka obowiązywała w danym kraju w momencie dokonania transakcji

#49 hindus  | Napisano 17 lipiec 2015 - 14:24

hindus
  • Użytkownik
Poproś o fakturę to będziesz miał dokumenty do rozliczenia.

#50 -Otto-  | Napisano 17 lipiec 2015 - 14:41

-Otto-
  • Moderator I
Może w magazynach europejskich jest inaczej, ale na stronie Hobbykinga:

Cytat

Do your listing prices include tax?
None of our product pricing includes tax and we do not charge taxes or extra fees on top of our advertised product price and shipping/handling.
However, it is your responsibility to pay any fees charged by your local customs or postal office, should they be incurred.

A w "Customers Invoice Details" które przychodzi w paczce jest dopisek "Please keep this for warranty and tax purposes".

#51 mix22  | Napisano 17 lipiec 2015 - 15:04

mix22
  • Użytkownik
  • Miasto:
hindus

"Poproś o fakturę to będziesz miał dokumenty do rozliczenia."

faktury dodają do każdej przesyłki ale chyba zawsze jednakowe tj takie na których brak jest wyszczególnionych danych odnośnie podmiotu/jego numeru który opłacił podatek zawarty w cenie zakupionego towaru i stawki obowiązującej w kraju wysyłki - > jak udowodnić potem że za towar został już zapłacony podatek

-Otto-

A w "Customers Invoice Details" które przychodzi w paczce jest dopisek "Please keep this for warranty and tax purposes"

no tak jest taki dopisek na górze u mnie też widze

Na forum HK znalazlem informacje wypowiadał się odnośnie zamówień z magazynów europejskich w tym przypadku z Niemiec
Anthony Hand Company Owner
VAT is included in the products purchase price.
We do not list a seperate VAT.
We pay the German govt VAT + Imp taxes.

#52 JarekM  | Napisano 17 lipiec 2015 - 20:55

JarekM
  • Moderator I
  • Miasto: Bydgoszcz/Ślesin/Nakło n.Not.
mix22...
może wyjaśnij po co Ci faktura..
chcesz kupować na firmę ? do dalszej odsprzedaży ?

#53 mix22  | Napisano 18 lipiec 2015 - 09:42

mix22
  • Użytkownik
  • Miasto:
przy zakupach na własny użytek raczej fakturami nie trzeba się martwić, ale jak by się chciało coś zamówić na firmę to wtedy lepiej mieć jakiś papier wg mnie

#54 -Otto-  | Napisano 13 kwiecień 2018 - 15:36

-Otto-
  • Moderator I
Właśnie, puściłem zamówienie jakiś miesiąc temu. Doszło w niecały tydzień, oczywiście magazyn EU. Jeden lipol przyszedł z mega napuchniętą celą - w ciągu 24h od przesłania zdjęć miałem zwrot kasy za tego lipola. Duży plus.