Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Ruger MK1 [KJW]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
457 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pikace  | Napisano 15 kwiecień 2005 - 22:06

Pikace
  • Użytkownik
  • Miasto: Ełk
Vooyas, z calym szacunkiem dla wlozonej przez ciebie pracy, ale uwazam ze efekt finalny wyglada jak "piece of shit" mowiac dosadnie, a mowiac kurtuazyjnie wyglada jakby ktos kozikiem wydlubal z deski cos pokroju strzelby... Doszukiwanie sie podobienstwa tego "czegos" do jakiejs real broni post factum jest raczej nonsensem.

Jeszcze raz podkreslam - nie mam nic osobistego do ciebie ani twojego wytworu, wyrazam tylko swoja subiektywna opinie, nie podzielajac niestety twojego zachwytu nad osiagnietym efektem... No, ale moze po prostu zdjecia nie oddaja pelni urody tej konstrukcji?

#22 vooyas  | Napisano 15 kwiecień 2005 - 22:33

vooyas
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań - Winogrady
Rozumiem całkowicie Pikace Twoją opinię na temat wyglądu i estetyki wykoniania, gdyż sam swtierdzam, że super dokładnie nie jest ona wykonana. Wszystko rozbija się o kasę. Gdybym nie narzekał na jej brak to poszedłym do stolarza i tokarza by zrobili mi potrzebne elementy, a nie robił w domu dostępnymi narzędziami. Może nawet nie bawiłbym się w przeróbkę tylko kupił sobie od razu np APSa i upgradem 300% :) Niestety z moich funduszy nie jestem w stanie sobie pozwolić na razie na nic więcej jak właśnie Ruger. Szczerze powiedziawszy to nawet kupiłem go tylko z myślą, by wziąć go na stół i przerobić na "coś długiego" :) Zacytuję tylko AWR_gaf'a "(...) to ma działać a nie wyglądać" (kilka postów wyżej), gdyż cytat pasuje do sytuacji. A jeśli chodzi o osiągi to są naprawdę obiecujące. I nie wymagam od nikogo żadnych zachwyceń nad końcowym efektem :) Poprostu pokazuję co zrobiłem :)

EDIT: I fakt - zdjęcia nie oddają w pełni urody tej konstrukcji ;)

#23 Piotersky  | Napisano 19 kwiecień 2005 - 14:30

Piotersky
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Cześć

Do tej pory chyba tylko jednemu Użytkownikowi Mk1 pękła komora hopupa w wyniku wstawienia lufy ~6.04mm. Spowodowane to było bodajże większymi naprężeniami przy pracy śrubki dociskającej gumkę.
Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim czymś? Chciałem dowiedzieć się głównie, czy był to przypadek jednostkowy, czy należy miec na uwadze taki fakt posiadając rugera i lufę z castoramy :]

Pozdrawiam serdecznie.

Ps. Czy ktoś z Forumowiczów dorabia już Komory HU z Alu?

#24 kermit  | Napisano 19 kwiecień 2005 - 15:02

kermit
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Witam. ja nie wkładałem lufy z castoramy tylko z innego sklepu... i ją dalikatnie poszerzałem... bo kulka nie przelatywała swobodnie .... może dlatego mi pękła obudowa hop-upa.... ale jak widać rurki z castoramy dobrze pasują... i nie pęka na nich obudowa hop-upa... takto przypuszczam że zaraz by było tu pare wypowiedzi :roll: a w takim wypadku sądzę że hop-up to wytrzymuje.... zresztą poczekaj lepiej troche to może ktoś się wypowie prócz mnie... pozdro

#25 Piotersky  | Napisano 19 kwiecień 2005 - 15:32

Piotersky
  • Użytkownik

kermit napisał:

ale jak widać rurki z castoramy dobrze pasują... i nie pęka na nich obudowa hop-upa...

Cześć.

Skąd wiesz, że dobrze pasują? Właśnie jestem b. ciekawy, czy HU może się skruszyć w wyniku wyższego ciśnienia na ścianki po usunięciu "prześwitu" lufy stokowej.
Ja nie wyjmowałem jeszcze nic z Mk1 w stoku.

Pozdrawiam

Ps. Co z tymi komorami HU z alu? :]

#26 kermit  | Napisano 19 kwiecień 2005 - 19:13

kermit
  • Użytkownik
chmm.... masz racje... bo nie tylko mnie poszedł hop-siup.. to 2 osoby na 3 grzebiące przy lufie... vooyas a tobie jak się sprawuje hop-up stockowy? co do aluminiowego hop-upa to bez tokarki i zręcznych palcy się nie obejdziesz.... chyba że dasz to do wytocznia jakiemuś warsztatowi... ale wtedy nie wiem ile zapłacisz.... ciężko jest taką rzecz w całości wytoczyć.... kształtów nie ma za bardzo prostych... a nie mówię tu o specjalnym "gnieździe" na gumkę hop-upa... bo to już chyba trzeba na frezarce :roll: tak więc przedstawiłem jak się ma sprawa z aluminiowym hop-upem... pozdro

ps. mnie się wyłamał.. nie skruszył... i pewno od kulki bo za mocno podkręciłem .. tak myślę....

#27 vooyas  | Napisano 19 kwiecień 2005 - 19:16

vooyas
  • Użytkownik

kermit napisał:

vooyas a tobie jak się sprawuje hop-up stockowy?
Na castoramowej lufie wystrzeliłem już jakieś 600 kulek i jak na razie hop up sprawuje się ok.

#28 kermit  | Napisano 19 kwiecień 2005 - 19:39

kermit
  • Użytkownik
w takim wypadku przy wkładaniu rurki z Castoramy możesz się liczyć z uszkodzeniem obudowy.... mnie i AWR_gaf - owi (sorki jeżeli przekręciłem ;) ) poszedł w tym samym miejscu .. na zwężeniu ścianek... jak się zdecydujesz to po prostu delikatnie podkręcaj hop-up`a. U mnie poszło to szybko... po podkręceniu kulka poszła daleko i do góry... a potem latała może na 10 metrów... jak taki będziesz miał objaw to oznacza że musisz się starać o hop-up`a... vooyas -owi nie poszedł dlatego, że pewno ostrożnie postępował przy hop-upie... lub miał mniej zmęczony materiał... pozdro

#29 Piotersky  | Napisano 20 kwiecień 2005 - 16:58

Piotersky
  • Użytkownik
Cześć

Zdaję sobie sprawę, że zarówno komora HU jak i sama gumka mogą się zużywać w różnym tempie. O komorze HU z Alu już pisałem, w zasadzie pytałem :] Teraz chciałbym się jeszcze dowiedzieć, jaka gumka pasowałaby jako ewentualna zamiana stokowej gumeczki?
Czy ktoś próbował dopasować gumki oferowane w sklepach? Nie widziałem jej jeszcze na własne oczy, więc nie wiem jak wygląda sprawa.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Piotr

#30 vooyas  | Napisano 20 kwiecień 2005 - 18:33

vooyas
  • Użytkownik

PrzeMas napisał:

Vooyas to jak z tymi osiągami?

Nie pisałem, gdyż strzelałem na kulkach 0,25 cyberguna i powiedzieć muszę o nich, że są to syfne kulki :(
Po jakichś 30m latały jak chciały...:( Sprawdzaliśmy też w innych replikach i efekt ten sam :( Kompletnie źle wyważone kulki... Miałem jeszcze też resztę stingerów 0,25 i te leciały pięknie - dało się trafić w człowieka z 40-50m (jeśli nie wiało za bardzo). Zasięg całkowity mógł oscylować w granicach 60-70m.
Więc odpuściłem sobie opisywanie osiągów, gdyż 0,25 są za lekkie, no i miałem prawie same cyberguny a te latały okropnie (z 40m w drzwi od stodoły bym nie trafił). Zatem czekam, aż na Camo będą kulki 0,28g oraz zakupię też trochę 0,3g i przeprowadzę na nich testy :)

Natomiast jeśli chodzi o gwint, to u znajomego tokarza zrobiłem sobie końcówke lufy z gwintem :) Tylko, niestety nie jest tak pięknie :(( Zrobił mi za duży gwint 14x1,5 mm :( Normalnie to bym reklamował, lecz miałem to po znajomości i za darmo, więc nic nie mówiłem, że inny miał być... Najwyżej będę tłumik przerabiał... :) Jakbyście chcieli to mogę wrzucić fotę tej końcówki z gwintem :)

Z gumkami Hop Up dostępnymi w sklepach internetowych może być ciężko, gdyż w Rugerze jest to tylko taki mały kawałek podkładki z gumką z jednej strony. Natomiast gumki do AEGów, to są takie jakby płaszcze nasuwane na lufę... Jeśli chodzi o zużycie (gumki) to mój hop up ma już charakterystyczne wyżłobienia od kulek, a wystrzeliłem z niego już jakieś 5000 kulek.

No i dziękuję wszystkim, którym się moja przeróbka podoba :D

Pozdrawiam :)

#31 Piotersky  | Napisano 20 kwiecień 2005 - 18:54

Piotersky
  • Użytkownik

vooyas napisał:

Po jakichś 30m latały jak chciały...:(

Natomiast gumki do AEGów, to są takie jakby płaszcze nasuwane na lufę...

a wystrzeliłem z niego już jakieś 5000 kulek.

Cześć

Zgadza się. Kulki 0.25 po 30 metrach rozchodzą się na boki, chyba, że nie wieje prawie wcale.
Gumki do AEG to istotnie nakładki na lufe- czyli takiego czegoś nie można wsadzić do MK1?
No i jak się sprawuje broń i zawory po tych 5k kulek?

Pozdrawiam.

#32 vooyas  | Napisano 20 kwiecień 2005 - 18:57

vooyas
  • Użytkownik

Piotersky napisał:

No i jak się sprawuje broń i zawory po tych 5k kulek?

Jak na razie nie mam z nim żadnych problemów :) Nic się jeszcze nie spieprzyło :)

EDIT:

Piotersky napisał:

Gumki do AEG to istotnie nakładki na lufe- czyli takiego czegoś nie można wsadzić do MK1?

Nie za bardzo :( Gdyż jak nasuniesz tą gumkę, to nie nałożysz już komory HU :( Za ciasno tam jest.

#33 vooyas  | Napisano 21 kwiecień 2005 - 09:59

vooyas
  • Użytkownik
Czasem potrafi mi się niespodziewanie rozregulować hop up, ale rzadko bardzo.
Mam natomiast pytanko podobej natury, gdyż też o hop up:
Czy u Was też jest taki mankament, że jak lufa pochylona jest w dół to HU bardziej podkręca kulki? Im mocniej pochylona lufa to podkręcane są jeszcze mocniej. W stockowej wersji było to nie do zniesienia, gdyż jak lufa pochylona była o 45 stopni to kulki szły 90 stopni w góre, kiedy złapał je HU. Na przerobinej wersji efekt ten nie jest już tak uciążliwy, ale jednak występuje (mniej podbija je do góry) i czasem wkurzyć się można jak ładnie wycelujemy we wroga znajdującego się niżej niż my, a kulka przelatuje nad nim... :(

EDIT: Małe uaktualnienie w zdjęciach - Ruger pomalowany matową farbą i już w pełni wykończony.
http://img247.echo.c...3/ruger11eq.jpg
http://img247.echo.c...8/ruger28vm.jpg
http://img99.echo.cx...7/ruger37dn.jpg
http://img235.echo.c...5/ruger41hs.jpg

#34 kermit  | Napisano 21 kwiecień 2005 - 11:24

kermit
  • Użytkownik
Dokładnie to samo miałem jak pewnego razu strzelałem z 2 piętra, lufą skierowaną ok. 100 - 120 stopni w dół.... każda kulka podkręcona do góry... :/  jak strzelałem z dachu (1 piętro) do kolesia 15m dalej na ziemi...to też musiałem obliczać z wyprzedzeniem tor kulki uwzględniając podkręcenie.... chyba taka jest natura i konstrukcja tych replik.... pozdro

#35 żylet  | Napisano 21 kwiecień 2005 - 11:38

żylet
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik
Hej a oto moja wersja MK 1 Carbine . Może nie wszystko do końca widać bo trochę za ciemne wyszło ale myślę że daje jakieś wyobrażenie :wink:
http://img250.echo.c...=giwera15yj.jpg

#36 żylet  | Napisano 21 kwiecień 2005 - 11:53

żylet
  • Użytkownik
Wiatrówkę którą przerabiałem sprzedałem bo mało było chętnych żeby się ze mną postrzelać. Za pieniądze które uzyskałem kupiłem taki sam model wiatrówki z totalnie rozkraczoną mechaniką (za grosze)oraz nowe MK1 Carbine  i lunetkę  :D
Jakoś mam słabość jeżeli chodzi o tuning do akcesoriów bajkala  :lol:
Narazie zmieniłem sam design ... a za niedługo jak dojdą środki zamierzam wstawić (dorobić) lufę precyzyjną ,  metalową komorę HU i kto wie  co jeszcze  :wink:

#37 vooyas  | Napisano 24 kwiecień 2005 - 19:43

vooyas
  • Użytkownik
Osiągi mojego Rugera-snajperki na kulkach 0,33g :

30m - "one shot one kill" :) kulki trafiały tam gdzie wycelowałem,  - można bez problemu celować w poszczególne cześci ciała (głowa, ręka itp.) - 100% celności na cel wielkości człowieka.

40m - trafienie w człowieka nadal nie stanowi problemu (100% celności na korpus), celować w częsci ciała nadal się da, ale nie jest to już takie bezproblemowe. Da się trafić np w głowę, ale ze skutecznością około 50%.

50m - celowanie w poszczególne części ciała można sobie już odpuścić, celując w korpus 6-7 kulek na 10 trafia.

60m - trzeba brać już poprawkę i celować trochę nad celem - skuteczność około 4-5/10 kulek.

Czyli osiągi całkiem dobre :) Kulki 0,33 są praktycznie niepodatne na wiatr.  Zasięg całkowity wynosi około 65-70m na tych kulkach.

EDIT: Dodam jeszcze, że strzelać najlepiej minimum z 30m, gdyż nawet z tej odległości kulki porządnie "kąsają" i zostawiają pokaźne ślady, z mniejszych odległości - 15-20m zostają krwiaki jak np z XMa CG z przyłożenia. Z jeszcze mniejszych odległości nie stzrelałem do ludzi i strzelać nie będę, ale jak to sie mówi "gówno chodzi po ludziach" i nigdy nie wiadomo, czy przypadkowo kogoś nie postrzelę z mniejszej odległości...

Kolejne EDITY - literówki

#38 Piotersky  | Napisano 03 maj 2005 - 11:58

Piotersky
  • Użytkownik
Dzieńdobry

Mam takie pytanie do Was panowie.
Na końcu lufy znajduje się swojego rodzaju nakrętka, jednakże nie można jej odkręcić bardziej, niż jakieś 2-3 mm. A może jest to do wykonania, ale za słabo się przyłożyłem? Pytam podejrzewając, że ów gwint można wykorzystać (z przejściówką bądź bez) do montażu tłumika, nie na wcisk.

Pozdrawiam serdecznie.

#39 żylet  | Napisano 03 maj 2005 - 19:23

żylet
  • Użytkownik

Piotersky napisał:

Dzieńdobry

Mam takie pytanie do Was panowie.
Na końcu lufy znajduje się swojego rodzaju nakrętka, jednakże nie można jej odkręcić bardziej, niż jakieś 2-3 mm. A może jest to do wykonania, ale za słabo się przyłożyłem? Pytam podejrzewając, że ów gwint można wykorzystać (z przejściówką bądź bez) do montażu tłumika, nie na wcisk.

Pozdrawiam serdecznie.

Żeby odkręcić tę zakrętkę musisz zdemontować muszkę . Jest ona osadzona na lufie na dwóch pionowych bolcach z których pierwszy jest dłuższy i  osadza się w rowku tej właśnie zakrętki i dlatego nie możesz jej odkręcić.
Według schematu dołączonego do karabinka wynikało że żeby ją (muszkę) zdjąć trzeba wybić  najpierw metalowy trzpień co okazało się nieprawdą. Spoczywa ona tylko na wcisk na tych dwóch bolcach więc wystarczy ją podważyć uważając żeby nie zarysować lufy.
Co do montowania tłumika po zdjęciu tej zakrętki to są dwa małe problemy :
Po pierwsze gwint jest nietypowy a po drugie zakrętka jest jednocześnie tulejką utzymującą lufę wewnętrzną i pozwalającą na jej swobodny ruch wzdłuż zewnętrznej podczas strzału
Pozdro. :)

#40 żylet  | Napisano 05 maj 2005 - 21:28

żylet
  • Użytkownik
Życzę powodzenia podczas prób :)  Ja te prace mam już za sobą a tak wygląda sam tłumik jak i  giwerka po zamontowaniu  8)  :
http://img149.echo.c...tlumik111ll.jpg
http://img149.echo.c...tlumik316tt.jpg
W razie problemow chetnie pomoge  :)