Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Ruger MK1 [KJW]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
457 odpowiedzi w tym temacie

#41 dzikki  | Napisano 06 maj 2005 - 06:13

dzikki
  • Zasłużony
  • Miasto: Warszawa
Ja mam pytanie, sugestie może nawet bardziej. Dlaczego żaden z was nie spróbował dopasować to tego gaziaka tłumika na zasadzie rosyjskiej Wintorezy. Chociażby nawet zrobienie tego na zasadzie WSK :
http://world.guns.ru...per/vsk94-r.jpg

#42 żylet  | Napisano 06 maj 2005 - 14:27

żylet
  • Użytkownik
  • Miasto: Rybnik

dzikki napisał:

Ja mam pytanie, sugestie może nawet bardziej. Dlaczego żaden z was nie spróbował dopasować to tego gaziaka tłumika na zasadzie rosyjskiej Wintorezy.[/url]

Dzikki odpowiedz jest jak dla mnie banalna  :wink:  ... bo nie chce żeby wyglądał jak rosyjski Wintorez  :D
A poważnie to na początku zastanawiałem się czy nie zabrać się do przeróbki pod tym kątem ale wybrałem design współczesnego karabinka  :)

#43 majerSKY  | Napisano 08 maj 2005 - 12:48

majerSKY
  • Użytkownik
  • Miasto: Silesia
witam

a ja mam inne pytanie, jak na snajperke ruger ma strasznie twardy sputs, gdzies na forum wyczytalem ze jedna osoba to zalatwila spryskujac mechanizm spustowy ??teflonem?? czy moglaby to ta osoba rozszeryc, ew jesli ktos inaczej sobie poradzil to moglby mi pomoc?

pozdrawiam

#44 vooyas  | Napisano 09 maj 2005 - 19:29

vooyas
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań - Winogrady
Rozrzut spowodowany jest tym, że lufa jest ruchoma i stockowo ma luzy ok. 0,6mm, co przy większych odległościach owocuje zmniejszeniem skupienia. Ja dorobiłem sobie tulejkę, w której lufa ma luzu 0,1mm, a co za tym idzie poprawiła się celność i byłaby pewnie jeszcze lepsza, gdyby jeszcze dało się zmniejszyć te luzy. Używam kulek 0,33g.

#45 Cygan  | Napisano 09 maj 2005 - 22:19

Cygan
  • Użytkownik
  • Miasto: Olsztyn
Ano wlasnie. Ja na takich kulkach nawet nie sprawdzałem. Patrzyłem na 0,2 i 0,25. Różnicy nie zauwazylem. A powiedz mi w ktore miejsce wsadziles tą tulejkę ?? I wogole opisz ten upgrade bo tego jeszcze nie było. Nie stać mnie na nową broń, ale mam dostęp do tokarki, więc zawsze coś mogę ulepszyć :-)

#46 vooyas  | Napisano 09 maj 2005 - 22:28

vooyas
  • Użytkownik

Cygan napisał:

(..)A powiedz mi w ktore miejsce wsadziles tą tulejkę ??(..)
Ja całkowicie przerabiałem Rugera. Tulejka ta znajduje się na końcu lufy <link>, ten taki grzybek z gwintem.
Może niedługo wyskrobię jakiś dokładny opis tego upgrade'u :)

#47 Cygan  | Napisano 10 maj 2005 - 14:58

Cygan
  • Użytkownik
  • Miasto: Olsztyn
Widze vooyas ze masz mocno przerobionego rugera. Twoj strzela celnie z kilku powodow. Masz tez dluzsza lufe. Ale co mowiles o tych luzach to PRAWDA. Właśnie sprawdziłem. LUFA NA KONCU JEST LUŹNA !!
Coś strasznego !! Musze coś wymysleć żeby to usprawnić :D

#48 żylet  | Napisano 10 maj 2005 - 21:22

żylet
  • Użytkownik
Cygan nic prostszego  8)  Ja zlikwidowałem luzy w swoim MK1 w następujący sposób. Zdemontowałem lufę, końcówkę lufy wewnętrznej obsmarowałem pędzelkiem cyjanopanem (kropelką , superatakiem czy jak kto woli ważne żeby to był klej oparty na cyjanoakrylanach) , wyszlifowałem do pasowania delikatnie drobnym papaierem ściernym a następnie przesmarowałem smarem (balistolem) w spray'u z cząsteczkami teflonu. Nic się tłucze i jednocześnie nie blokuje ruchu do tyłu podczas strzału  :)

#49 żylet  | Napisano 12 maj 2005 - 13:03

żylet
  • Użytkownik

vooyas napisał:

Rozrzut spowodowany jest tym, że lufa jest ruchoma i stockowo ma luzy ok. 0,6mm, co przy większych odległościach owocuje zmniejszeniem skupienia. Ja dorobiłem sobie tulejkę, w której lufa ma luzu 0,1mm, a co za tym idzie poprawiła się celność i byłaby pewnie jeszcze lepsza, gdyby jeszcze dało się zmniejszyć te luzy.

8O Ta najlepiej tak żeby wogóle przestała się ruszać.  Vooyas proszę  nie  przesadzaj.:lol: To jest element rychomy i w dodatku nieprecyzyjny. Zauważ że także Lufa zewnętrzna w korpusie przed dokręceniem łoża ma lekkie luzy więc o zachowaniu płaszczyzny możemy zapomnieć  :!: Do 0,1 niech będzie ale bardziej to już bajki   8)

#50 vooyas  | Napisano 12 maj 2005 - 14:35

vooyas
  • Użytkownik
No fakt - jest to element ruchomy i niestety musi pozostać ruchomy. Zauważ też, że przerabiałem cała replikę i teraz lufa zewnętrza nie ma luzu, a tulejka z "prowadnicą" do lufy również jest unieruchomiona. Tak, więc dzięki zmniejszeniu średnicy oraz unieruchomieniu wszytskich części udało mi się uzyskać całkiem dobre skupienie.

#51 Piotersky  | Napisano 14 maj 2005 - 12:38

Piotersky
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Cześć

Zgodnie z obietnicą dot. prezentacji wyników weekendowego dłubania przedstawiam zdjęcie.
http://img247.echo.c...75/gear29ea.jpg

Pozdrawiam[/url]

#52 Piotersky  | Napisano 14 maj 2005 - 14:38

Piotersky
  • Użytkownik
Muszę dodać, że dzisiaj silencer miał okazję trochę potłumić i robił to znakomicie. Dźwięk przy wystrzale kulki jest tłusty, głuchy i miły dla ucha. Delikates :)

#53 Piotersky  | Napisano 15 maj 2005 - 10:29

Piotersky
  • Użytkownik

żylet napisał:

Co to znaczy tłusty dzwięk? :twisted:

Cześć. Możnaby to określić jako stanowczy antonim "łamanego patyka".
:]

[Edit].
Chciałem leniwie zapytać o jedną rzecz. Leniwie dlatego, że nie mam ochoty odkręcać kolby i niepotrzebnie wyrabiać słabych gwintów, żeby się dowiedzieć tego, co mogę dowiedzieć się tutaj.
A mianowicie: Jeśli rozbiorę mk1 w celu wymiany lufy na taką z obi- "prec" :], wyjmę lufę wewnętrzną etc... Ile czasu zajmie mi dopasowanie nowej lufy do HU i ogólne zamontowanie jej w środku? Z uwagi na identyfikację mojej komory HU jako metalowej złapałem smaka na taką właśnie przeróbkę. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

#54 vooyas  | Napisano 16 maj 2005 - 00:22

vooyas
  • Użytkownik

Piotersky napisał:

Chciałem leniwie zapytać o jedną rzecz. Leniwie dlatego, że nie mam ochoty odkręcać kolby i niepotrzebnie wyrabiać słabych gwintów, żeby się dowiedzieć tego, co mogę dowiedzieć się tutaj.  
A mianowicie: Jeśli rozbiorę mk1 w celu wymiany lufy na taką z obi- "prec" :], wyjmę lufę wewnętrzną etc... Ile czasu zajmie mi dopasowanie nowej lufy do HU i ogólne zamontowanie jej w środku? Z uwagi na identyfikację mojej komory HU jako metalowej złapałem smaka na taką właśnie przeróbkę. Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam

Cała operacja powinna zając od 30min do godziny :) Potrzebujesz wiertarki (lub jakiś okrągły pilnik), by wywiercić/wyciąć otwór na hop up. Później tylko nacinasz za pomocą piłki do metalu lufę, tak by można było nałożyć dwie obejmy z oryginalnej lufy (podpatrz jak wszystko jest zrobione na oryginalnej lufie). Przekładamy wszystkie części z oryginalnej lufy... et voila :)

EDIT: Kurcze... dołączyłem do grona osób, którym pękła komora :( Skleiłem żywicą epoksydową i jak na razie trzyma się.

#55 KANIBAL  | Napisano 18 maj 2005 - 08:59

KANIBAL
  • Użytkownik
  • Miasto: Ząbki
Jeszcze jedna sprawa, co sadzicie o tych kulkach czy to dobra jakosc, czy jakis niefirmowy szajs, bo wage maja chyba najbardziej odpowiednia do MK1 Carbine
http://www.machinegu...products_id=501
i drugie pytanie: ile FPS-ów bedzie mial MK1 Carbine strzelajac z kulek 0,33g na GG, i jak sie to liczy czy moze mi ktos wyjasnić, z góry dziekuję.

#56 Medi  | Napisano 18 maj 2005 - 15:17

Medi
  • Użytkownik
Fpsów ? Tyle samo. Zmienia się Ek kulki, a nie jej Vp :roll:
(164m/s^2 * 0.00033 kg)/2 = 4.43 J
(164m/s^2 * 0,0002 kg)/2   = 2,68 J

Dane :...................................Szukane :
0.33g = 0,00033 kg.................Ek = ?
0.2  g = 0,0002  kg..................Ek = (Vp^2*m)/2
540 fps = 164 m/s...................[Ek] = m2/s2 * kg = J

#57 majerSKY  | Napisano 18 maj 2005 - 18:08

majerSKY
  • Użytkownik
  • Miasto: Silesia
a jednak sie udalo:D

spore foty wiec podaje tylko linki

to jest calosc jak sie prezentuje po 4 dniach od otrzymania przesylki
http://img267.echo.c...7/8668/11mp.jpg

a tak wyglada toz blizszej perspektywy:
http://img267.echo.c...7/8707/20zr.jpg

calosc wykonana z dwoch rurek PVC o srednicy 3 i 4cm polaczona i zakonczona gumowymi przejsciami w srodku wypchana szara otulina.

musialem tak robic bo mam niestety tylko niski montaz do lunety i jak rurka 4cm nachodzila wiecej na lufe to polowe obrazu mi zaslaniala, w tym przypadku po odpowiednim wymodelowaniu otuliny praktycznie nic nie przeszkadza <niwielkie rozmazanie na samym dole wizjera>

trafilem na kochana pania w sklepie ktorej mowilem co potrzebuje i do czego ma to sluzyc a onami wszystko przynosila w ilosciach hurtowych:D i zawsze mnie rozumiala mimo zamotanych opisow mojego zapotrzebowania, a koszt calosci to 13.50 a i tak materialow zostalo na jeszcze 4 takie tlumiki:D komus zrobic???

pomalowane sprayem do plastiku wyglada klasa a tlumi jak juz wspomnial piotersky :D

#58 vooyas  | Napisano 28 maj 2005 - 23:18

vooyas
  • Użytkownik
Małe uaktualnienie jeśli chodzi o wygląd mojego Rugerka :)
Dołączona grafika
Tłumik jest od MP5SD6 (tego taniego AEGa) i o dziwo tłumi :) Ale mam zamiar zrobić tłumik o mniejszej średnicy, by jakoś wyglądał na tej snajperce :)

#59 żylet  | Napisano 03 czerwiec 2005 - 09:40

żylet
  • Użytkownik
Witajcie ....Po wielu godzinach różnorakich prób i eksperymentów zdaje się że dobrnąłem do celu  8)  Dzisiaj opiszę mam nadzieję  już finalną wersję ztuningowanego przeze mnie MK1 C jednak nie chodzi o wygląd a aspekty czysto techniczne.
Na początku w Rugerze irytował mnie brak precyzji  a jego legendarną prawie na równi z Tanaki moc chciałem już włożyć miedzy bajki.
Jednak okazało się że można osiągnąć znacznie więcej niż myślałem  :lol:

Po pierwsze wymieniłem i wydłużyłem lufę wewnętrzną ( precyzyjna) Lufa której użyłem jest wykonana z aluminium jednak nie ma nic wspólnego z tymi z kastoramy. Tutaj pomógł mi znajomy z IMP który wykonał dla mnie lufę 6,02 z błędem +- 0,002. Jej długość ustaliłem na podstawie obliczeń gazu wydostającego się przy strzale ( cylinder miarkowy z wodą, rurka elastyczna ....wiecie o co chodzi )  

Eksperymentowałem także z użyciem gazu CO2 jednak nikomu nie polecam chyba że użyjecie regulatora ciśnienia , bo magazynki tego nie wytrzymują a sprężyna dobijająca do kurka jest za słaba . Po jej wymianie i wzmocnieniu mzgazynka eksperyment zarzuciłem ponieważ nie chciałbym z tego strzelać do ludzi. Żeby wam uświadomić chociaż trochę skalę problemu dodam że uszkodzona została gumka HU .

Pozostałem przy tradycyjnym źródle zasilania. Lufa której użyłem jest także ściśle (na ile to możliwe z zachwaniem płynności ruchu) dopasowana do oryginalnej tulejki znajdującej się na końcu lufy zewnętrznej jednak jest od niej dłuższa a jej resztę skrywa atrapa tłumika.

Efekty przeróbek . Teraz kulki 0,33 przy zbyt mocnym ustawieniu HU po 20 metrach prostego lotu obijają w niebie Św. Piotra  :wink:(co przy standardowej lufie u mnie się nie zdarzało a wręcz przeciwnie problemem było ustawić HU żeby wogóle je podkręcał )   Przy prawidłowym ustawieniu gun bije w punkt. Z odległości ok 10 metrów przebija denka puszki po piwie Żubr  :!: Znacząco wzmógł się także dzwięk wystrzału .
To tyle z pozytywów .
Na minus należy zaliczyć uszkodzoną gumkę HU podczas prób z CO2 . Teraz regulacja HU jest bardzo czuła. Przy nieprawidłowym ustawieniu kulka zakręca w prawo ale jeszcze da się poprawnie wyregulować a ja czekam na możliwość zakupu nowej  :wink:
Pozdrawiam
żylet

Edit : literówki

#60 pasza  | Napisano 07 lipiec 2005 - 12:40

pasza
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Witam. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą zamieszczam opis i fotki z przeróbki krótkiego Rugera i test na goglach SW&D - jest dostępny pod http://www.ruger-mk1.pasza.cba.pl/

W razie pytań proszę o wiadomość na priva.