Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

STALKER - Zona Nysa V

• Zamknięty Temat jest zamknięty
159 odpowiedzi w tym temacie

#1 Memoris  | Napisano 02 maj 2012 - 11:15

Memoris
  • Użytkownik
  • Miasto: Katowice

Dołączona grafika

We wrześniu 2012 roku w Nysie odbędzie się piąta już edycja gry terenowej LARP, w klimatach S.T.A.L.K.E.R.a. W związku z tym wraz z Siwym i resztą organizatorów mam zaszyt po raz kolejny zaprosić wszystkich do tworzenia legendy nyskiej Zony.

Tym razem gramy "do upadłego" - rozgrywka będzie toczyć się non-stop przez 24 godziny, zaś imprezę rozpoczniemy... późnym wieczorem, by w pełni poczuć klimat Zony.

Fabuła V Edycji LARPa, będzie toczyć się jesienią roku 2010. Co za tym idzie - wypada to tuż przed wydarzeniami z S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky. Co czeka graczy:
- promieniotwórcze i cenne artefakty
- groźne anomalie mogące zabić w jednej chwili nieostrożnych
- wojskowy kordon i Gułag, zapewniający niezapomniane "przeżycia" (lub wręcz przeciwnie  :wink: )
- liczne misje, które można wykonywać dla różnych frakcji (naukowców, bandytów, wojska)
- rozgałęziona linia fabularna
- siły Monolitu strzegące Spełniacza Życzeń
- znane i (nie)lubiane mutanty pałętające się po nyskiej Zonie
- i... przede wszystkim możliwość wyboru stylu gry ograniczona tylko wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem. Barman zleca ci znalezienie dokumentów? Olej go i zanieś je wojskowym. Wojsko ci ufa? Strzel im w plecy, aby zagarnąć amunicję i leki. itp, itd..

Konkrety:
Termin Imprezy: 28-30.09.2012 r
Miejsce: Nysa, fort Prusy i przyległy poligon
Limit miejsc: 250 osób (wliczając NPC)
Wiek uczestników: bezwzględnie ukończone 18 lat (wymagany aktualny dowód osobisty)
Składka: 40 zł

---------- ---------- ----------
Harmonogram:
28 września (piątek)
15:00 - szczegółowa odprawa NPC oraz dowódców frakcji.
16:00 - początek rejstracji uczestników w kolejności: mutanci, wojsko, bandyci, stalkerzy.
17:30 - zbiórka stalkerów w Barze. Odprawa z przypomnieniem zasad mechaniki. W przypadku rażącej nieznajomości (będzie odpytywanko!) delikwent będzie musiał się douczyć i dołączy do gry na samym końcu z opóźnieniem.
18:00 - wydanie identyfikatorów zarejestrowanym stalkerom (wg kolejności z listy zgłoszeń). Oficjalny start imprezy. UWAGA! Od tego momentu obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu własnym samochodem na teren imprezy. Wstęp na teren wyłącznie w ochronie oczu.
21:00-21:30 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".
----------- ---------- ----------
29 września (sobota)
0:00-0:15 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".
5:00-5:15 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".
8:00-9:00 - możliwość rejestracji dodatkowej w Barze, dla "przybywających później".
18:00 - zakończenie działań większości NPC. Oficjalny koniec gry. Możliwe jest oczywiście kontynuowanie gry przez chętnych do tego graczy, ale najpóźniej do 20:00.
20:00 całkowite wyłączenie Baru z rozgrywki. Początek postalkerowskiej części nieformalnej na terenie Fortu Prusy II: ognisko, dzielnie się wrażeniami. Zaopatrzenie w wyłącznej gestii osób uczestniczących oraz ich kulinarnych upodobań. Możliwość noclegu na terenie Fortu (potrzebne własne karimaty, śpiwory, ciepła odzież).
30 września (niedziela)
9:00 - podsumowanie imprezy przed Barem. Losowanie/wręczanie nagród.
10:00-13:00 - Sprzątanie i opuszczanie terenu gry - fortu i poligonu.

TYMCZASOWA STRONA IMPREZY: http://stalker.cba.pl/

START REJESTRACJI: 01.06.2012r

#2 artur52kh  | Napisano 02 maj 2012 - 11:46

artur52kh
  • Użytkownik
  • Miasto: Radom
Radom standardowo będzie  :biggrin:  Małe pytanko. Jak będzie z rejestracją? Będzie casting jak w przypadku Stalkera na Sękach? Czy stali bywalcy będą mieli specjalne względy przy rejestracji ?  :cool:

#3 Hunt91  | Napisano 02 maj 2012 - 13:02

Hunt91
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków

Wyświetl postUżytkownik artur52kh dnia 02 maj 2012 - 11:46 napisał

Radom standardowo będzie  :biggrin:  Małe pytanko. Jak będzie z rejestracją? Będzie casting jak w przypadku Stalkera na Sękach? Czy stali bywalcy będą mieli specjalne względy przy rejestracji ?  :cool:

Ja sugerowałbym jednak, że lepiej byłoby bez względów dla stałych bywalców. Ostatnio gdy byłem na STALKER- Zona Nysa IV "Incydent 82" podczas rejestracji jeden ze stalkerów zapytał się barmana czy dostanie coś więcej, powiedział też, że jest z Katowic. Dostał podwójny pakiet :) ja zapytałem czy ze względu na to, że będę działał sam mógłbym dostać coś gratisowo chociażby ze 2 tabletki dla ułatwienia eksploracji chociażby jednej anomalii to powiedział z oburzeniem- "Nie rozdajemy bonusów!".

Więc jak dla mnie faworyzowanie graczy jest troszkę niesprawiedliwe ale to tylko moja opinia :))

#4 Sedoro  | Napisano 02 maj 2012 - 15:04

Sedoro
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Ekipa z Bielska również odwiedzi Nyse. :dry:

#5 afkurczak  | Napisano 02 maj 2012 - 15:16

afkurczak
  • Użytkownik
  • Miasto: Wałbrzych/Wrocław
Haha, super. Oczywiście z ekipą się również pojawimy.

#6 swirekster lol  | Napisano 02 maj 2012 - 17:35

swirekster lol
  • Użytkownik
Tak z ciekawości: kiedy 'kodeks' zostanie uznany za 'idealny'?

ps:Przez napad inwencji twórczej rozebrałem moje przenośne głośniki do mp3 i przy pomocy specjalnie dla tej okazji kupionej lutownicy zainstalowałem cały zestaw w 'mutanciej' twarzy, następna porcja głośników będzie zainstalowana w torbie, żeby uzyskać efekt pogłosu.
Bójcie się nieboraki!  :icon_biggrin:

#7 Memoris  | Napisano 04 maj 2012 - 17:35

Memoris
  • Użytkownik
W dniu dzisiejszym impreza uzyskała Patronat WMASG - Dziękujemy! :)

Dołączona grafika

Wyświetl postUżytkownik artur52kh dnia 02 maj 2012 - 11:46 napisał

Jak będzie z rejestracją? Będzie casting jak w przypadku Stalkera na Sękach? Czy stali bywalcy będą mieli specjalne względy przy rejestracji ?
Przy zgłaszaniu się na imprezę - owszem względy będą. Wracamy bowiem do sprawdzonego sposobu "część rejestracji na zaproszenie". Pierwsza tura zaproszeń została już rozesłana via e-mail. O ile ktoś zostanie pominięty (ma nowy e-mail, błąd skrzynki, skleroza organizatora który kojarzy tylko z nicku a nie z nazwiska itp, itd.) będzie mógł zarejestrować się standardowo od 1 czerwca :)

Jeżeli zaś chodzi o zawartość pakietów startowych - tym razem Zona będzie bardzo kapryśna. Pakiety startowe będą się od siebie różnić (czasem nawet znacznie) - ale przydzielane będą zupełnie losowo. Okaże się kto ma szczęście i może liczyć na opatrzność Zony ;)

Oczywiście nadal pozostaje zasada, że najlepiej wystylizowani gracze (oraz Ci, który najlepiej wczuwają się w klimat) prócz pakietu startowego dostają "coś gratis".

Użytkownik Memoris edytował ten post 04 maj 2012 - 17:35

#8 lisudml1991  | Napisano 04 maj 2012 - 20:24

lisudml1991
  • Użytkownik
  • Miasto: Oborniki Śląskie
Czy istnieje możliwość zatrzymania pojazdu w celu pojmania/obrabowania/zabicia/odbicia osób nim poruszających się? Jeśli nie to mamy do czynienia z czołgiem.

#9 swirekster lol  | Napisano 04 maj 2012 - 21:30

swirekster lol
  • Użytkownik
Lub w przypadku mutków- z puszką sardynek...

Ostatnim razem udało mi się takową upolować  :happy:

#10 Memoris  | Napisano 04 maj 2012 - 22:14

Memoris
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik lisudml1991 dnia 04 maj 2012 - 20:24 napisał

Czy istnieje możliwość zatrzymania pojazdu w celu pojmania/obrabowania/zabicia/odbicia osób nim poruszających się?
Nie istnieje taka możliwość, bo pojazd (najpewniej będzie jeden główny) może jechać np. w celach ratunkowych/medycznych. Dlatego póki się porusza - jest całkowicie nietykalny fabularnie.

#11 MadRat  | Napisano 05 maj 2012 - 02:40

MadRat
  • Użytkownik
  • Miasto: Bytom

Wyświetl postUżytkownik lisudml1991 dnia 04 maj 2012 - 20:24 napisał

Jeśli nie to mamy do czynienia z czołgiem.

Pewnie byś się cieszył gdybyś przyjechał na imprezę swoim terenowcem, a jakiś "wieśniak z repliką" przeciągnąłby Ci po nim serią powodującą odpryski na lakierze, albo zwyczajnie przerysował repliką w ferworze wyciągania Cię z wozu? :dry:

Wyprzedzając pytania:
- nie, nie używamy prawdziwej broni białej na mutanty (niestety są troszkę nierealistyczne - mogłyby umrzeć po pierwszym dźgnięciu i szybko by się zużyły :( )
- nasze modyfikowane leki z Zony będą nierealistyczne, więc nie skaczcie z 4m w nadziei, że po ich zażyciu krwawienie ustanie :)

Za niedogodności przepraszamy :D

#12 N.A.T.Siwy  | Napisano 05 maj 2012 - 10:29

N.A.T.Siwy
  • Weteran
  • Miasto: Nysa/Wrocław
Był taki co skakał i... został bohaterem nyskich pielęgniarek :)

#13 Maniak1988  | Napisano 05 maj 2012 - 11:28

Maniak1988
  • Użytkownik
  • Miasto: Strzelce Opolskie
Tak sobie myśle... ile spamu w wątku naprodukuje się przed imprezą :D

#14 VasiLiev  | Napisano 05 maj 2012 - 12:04

VasiLiev
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Hunt91 dnia 02 maj 2012 - 13:02 napisał

Ja sugerowałbym jednak, że lepiej byłoby bez względów dla stałych bywalców. Ostatnio gdy byłem na STALKER- Zona Nysa IV "Incydent 82" podczas rejestracji jeden ze stalkerów zapytał się barmana czy dostanie coś więcej, powiedział też, że jest z Katowic. Dostał podwójny pakiet :) ja zapytałem czy ze względu na to, że będę działał sam mógłbym dostać coś gratisowo chociażby ze 2 tabletki dla ułatwienia eksploracji chociażby jednej anomalii to powiedział z oburzeniem- "Nie rozdajemy bonusów!".

Więc jak dla mnie faworyzowanie graczy jest troszkę niesprawiedliwe ale to tylko moja opinia :))
To chyba byłem ja, a dostaliśmy coś więcej bo kolega nie przyjechał i dali nam jego zestaw ;)

#15 Hunt91  | Napisano 05 maj 2012 - 14:01

Hunt91
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Można zobaczyć gdziekolwiek który ze strojów stalkerskich został wyróżniony?

Stroje z filmu Andrieja Tarkowskiego "Stalker" a także ze znanej wszystkim serii gier "S.T.A.L.K.E.R" nie dają zbyt dużej inspiracji :)

#16 lisudml1991  | Napisano 05 maj 2012 - 18:29

lisudml1991
  • Użytkownik
Czyli rozumiem, że samochody nie będą brały czynnego udziału w grze? A będą wykorzystywane jedynie w charakterze off-game'owym?

Sorry że tak męczę o wszystko ale chcę doprecyzować każdy aspekt.

Inna sprawa: przeciwnik próbuje zadać cios nożem, ale ja chwytam go za nadgarstek, on jednak "smyra" mnie koniuszkiem po przedramieniu. Mam to uznać za ciężkie zranienie?

#17 Memoris  | Napisano 05 maj 2012 - 22:21

Memoris
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik lisudml1991 dnia 05 maj 2012 - 18:29 napisał

Czyli rozumiem, że samochody nie będą brały czynnego udziału w grze? A będą wykorzystywane jedynie w charakterze off-game'owym?
W 90% sytuacji - tak. W pozostałych 10% liczyć się będzie bezpieczeństwo, zdrowy rozsądek i klimat. W tej kolejności.

Cytat

Inna sprawa: przeciwnik próbuje zadać cios nożem, ale ja chwytam go za nadgarstek, on jednak "smyra" mnie koniuszkiem po przedramieniu. Mam to uznać za ciężkie zranienie?
To pytanie z gatunku "z oporządzenia zwisała mi luźna rura od maski p-gaz i akurat w jej sam koniuszek trafiła kulka BB. Trafienie się liczy?". Mechanika ma być intuicyjna i bazować przede wszystkim na zdrowym rozsądku poszczególnych graczy.

Cytat

Sorry że tak męczę o wszystko ale chcę doprecyzować każdy aspekt.
Gdybyśmy chcieli przewidzieć każdy kruczek i aspekt to mechanika nie miałaby 4, ale raczej 40 stron. A każdy gracz przed rozgrywką spędzałby 12h nad studium każdego możliwego przypadku który może zaistnieć. Po czym... i tak pojawiłby się jakiś nieprzewidziany problem ;)

#18 lisudml1991  | Napisano 06 maj 2012 - 21:02

lisudml1991
  • Użytkownik
Wydaje mi się, czy rejestracja ruszyła przed terminem?

#19 Deadmaster  | Napisano 06 maj 2012 - 21:15

Deadmaster
  • Użytkownik
  • Miasto: Głogów / Wrocław
Sądzę, że wpisali już na listę tych co odpowiedzieli na zaproszenie ;)

#20 Samozlo  | Napisano 07 maj 2012 - 12:17

Samozlo
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
czy przewidywana jest stylizacja wojska, czy cirasy-srasy i inne nie rosyjskie duperele będą dopuszczone przez orgów?