Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Kolba do VFC SCAR SSR

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vilreen  | Napisano 12 maj 2012 - 10:38

Vilreen
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Hej:)

Poniżej zamieszczam zdjęcie SCARa SSR od VFC oraz ostrego.
Replika:
Dołączona grafika
Ostry
Dołączona grafika
Jak widać, VFC albo się nie chciało, albo nie chcieli kombinować z baterią, więc replika ASG ma normalną SCARową butokolbę. Znalazłem jednak zdjęcia oryginalnej kolby na tyle dokładne, żeby pokusić się o przybliżony model. Zaznaczam, że wymiary i sposób działania tych jakże skomplikowanym mechanizmów zostały zrobione na oko, tak żeby mniej więcej przypominały zdjęcie :) Na razie to tylko zabawa, ale może kiedyś spróbuje ją wykonać (rapid prototyping/druk 3d jeśli już, ponieważ są to dość skomplikowane elementy). Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie, jeśli chodzi o druk 3D i najchętniej ma jakieś doświadczenia z tym jak trwałe modele z tego wychodzą, proszę o kontakt.
Oto rezultat:
Dołączona grafika

#2 Beryl  | Napisano 01 czerwiec 2012 - 07:25

Beryl
  • Użytkownik
  • Miasto: Biłgoraj
Części są trwałe tylko koszt druku jest duży bo z tego co widzę wydruk prototypu kubka ponad 300zł W lipcu będę miał drukarkę FDM w robocie to możemy pomyśleć nad tańszym wydrukiem ale myślę że taki kawał plastiku to około 500zł by u mnie kosztował (po znajomości z forum) Druk ze zwykłego ABS mam próbki w firmie to nie można narzekać na materiał. Tylko problem jest z projektem bo ktoś to musi zrobić w CAD żeby to miało ręce i nogi

#3 Beryl  | Napisano 22 czerwiec 2012 - 10:48

Beryl
  • Użytkownik
  • Miasto: Biłgoraj
To jak drukujemy? drukarka dojechała jutro uruchamiamy.

#4 PoLi  | Napisano 27 styczeń 2013 - 20:44

PoLi
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ja bym frezował z bloku Nylatron'u. Mocny i łatwy w obróbce materiał. Customowe części to ostrych tak robią więc i tu by się dało. Tylko nigdy nie widziałem nylatronu w kolorze innym niż czarny.

Użytkownik PoLi edytował ten post 27 styczeń 2013 - 20:47

#5 Vilreen  | Napisano 27 styczeń 2013 - 21:03

Vilreen
  • Użytkownik
Jak dostanę SCARa spowrotem z tuningu to będe kombinował. Fajnie że mocny i łatwy, a wiesz może czy łatwo dostępny w naszym pięknym kraju? :) i czy jest tani, bo to podstawa prototypowania domowego :P

#6 Bllet  | Napisano 28 styczeń 2013 - 17:59

Bllet
  • Użytkownik
  • Miasto: Morąg
Kolba ze SCARa trochę przypomina kolbę Well"owego MB-05...Jak by odpowiednio przyciąć i przerobić nieco, by to całkiem fajnie wyglądało i na pewno było by tańsze...

#7 Vilreen  | Napisano 16 marzec 2013 - 01:12

Vilreen
  • Użytkownik
Taki mały update w temacie, wróciła dziś replika, to od razu wziałem suwmiarkę i uaktualniłem wymiary. Zgodnie również z najnowszymi kolbami od Mk 20 dodałem na spód kolby szynkę Picatinny na monopody, lasery i bajery.

Dołączona grafika

Nadal poszukuję w miarę taniego sposobu wykonania prototypu, jeśli ktoś ma pomysł - jestem otwarty na propozycje.

Użytkownik Vilreen edytował ten post 16 marzec 2013 - 01:12

#8 Szelma1981  | Napisano 16 marzec 2013 - 09:27

Szelma1981
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Druk 3D ?

#9 Vilreen  | Napisano 16 marzec 2013 - 10:19

Vilreen
  • Użytkownik
Bardzo chętnie jeśli cena nie będzie zaporowa: Koszt wydrukowania tego cacka komercyjnie to minimum jakieś 400-500zł, kończąc oczywiście w rejonach rzędu 800 euro. Co mnie trochę przeraża prawdę mówiąc, ponieważ przyjmując gęstość takiego plastiku jako 0.93g/cm^3 (dane z jednej strony zajmującej się drukiem 3D), wychodzi lekko ponad 400g. No dobrze, to zobaczmy ile kosztuje kilogram plastiku, już w szpuli i gotowy do podłączenia do drukarki: http://allegro.pl/dr...3095497708.html 49,20 zł... Niestety własna drukarka 3D jest aktualnie poza moim zasięgiem, gdyż taka jaką bym chciał, czyli Ultimaker, kosztuje około 1200 euro :(

#10 Visq  | Napisano 27 październik 2014 - 08:07

Visq
  • Użytkownik
Uwaga, walczę o złotą łopatę ;)

Magpul PRS bardzo przypomina oryginalną kolbę SSR, nieprawdaż ?:)

#11 Panzerny  | Napisano 19 maj 2016 - 14:10

Panzerny
  • Użytkownik
  • Miasto: Vestby
ja chyba zawalczę o diamentową :icon_mrgreen:
Czy w temacie coś się ruszyło? posiadam mk20 ssr od WE i niestety stokowa kolba wygląda okropnie :/
Myślałem nad Magpull PRS, ale 250$ +wysyłka i cło mocno mnie odrzuca

#12 Buniek92  | Napisano 20 maj 2016 - 20:50

Buniek92
  • Moderator I
Ruszyło się to, że z tego co pamiętam trzech maniaków na forum ogłaszało swoje usługi druku 3D :icon_lol: