Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Przetrwanie na pustyni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Frontal  | Napisano 23 maj 2012 - 21:47

Frontal
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
No właśnie, mam dosyć egzotyczny problem. Otóż w wakacje jadę na road tripa po USA i na pewno zdarzy się tak, że będę musiał nocować na pustyni lub w innym podobnym terenie w namiocie. Z racji, że kompletnie nie znam się na survivalu, byłbym wdzięcznym za jakieś porady jak uniknąć pożarcia przez dziką zwierzynę czy wychłodzenia, miesiąc to wrzesień. Proszę o poważne potraktowanie tematu i z góry dziękuje za konstruktywne wypowiedzi.

#2 jakim  | Napisano 23 maj 2012 - 22:21

jakim
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Frontal dnia 23 maj 2012 - 21:47 napisał

No właśnie, mam dosyć egzotyczny problem. Otóż w wakacje jadę na road tripa po USA i na pewno zdarzy się tak, że będę musiał nocować na pustyni lub w innym podobnym terenie w namiocie. Z racji, że kompletnie nie znam się na survivalu, byłbym wdzięcznym za jakieś porady jak uniknąć pożarcia przez dziką zwierzynę czy wychłodzenia, miesiąc to wrzesień. Proszę o poważne potraktowanie tematu i z góry dziękuje za konstruktywne wypowiedzi.
Poczytaj książki Bear'a Grylls'a.
Zawsze to coś pomorze, skonsultuj się z ,,trenerami" od surwivalu jeżeli masz hajs i chęci.

#3 zuczek  | Napisano 23 maj 2012 - 22:29

zuczek
  • Użytkownik
  • Miasto: Elbląg/gdańsk
Chyba nie jedziesz na hardcore survival, prawda? Poleciłbym dobry polar, gore-tex koniecznie palnik do gotowania i ciepły śpiwór.

#4 Mortis  | Napisano 24 maj 2012 - 08:08

Mortis
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Książki Bear Gryllsa? Są dobre jako powieść przygodowa, (że się tak wyrażę), ale jako poradnik przetrwania to ja bym ich nie brał... zabić się idzie.

#5 jakim  | Napisano 24 maj 2012 - 12:50

jakim
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik Mortis dnia 24 maj 2012 - 08:08 napisał

Książki Bear Gryllsa? Są dobre jako powieść przygodowa, (że się tak wyrażę), ale jako poradnik przetrwania to ja bym ich nie brał... zabić się idzie.
Wiadomo że tak, ale zawsze coś we łbie zostanie.

#6 Wukasz  | Napisano 24 maj 2012 - 13:19

Wukasz
  • Użytkownik
  • Miasto: K-K
SAS survival hanbook Wisemanna poszukaj, tam masz zagadnienia opisane wg. klimatu W angielskim wydaniu są podkreślenia dotyczące m.in. Ameryki Północnej. Nie wiem jak w polskim bo pdfa trzymam tylko do sprawdzania nazw własnych

#7 Szaszłyk  | Napisano 12 czerwiec 2012 - 19:02

Szaszłyk
  • Weteran
  • Miasto: Departament Spraw Niecierpiących Zwłoki
Gryllsa to sobie od razu odpuść. Wiedza z książek nie zastąpi praktyki.