Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Glock 18C KSC

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#21 Small_Hunter  | Napisano 04 styczeń 2006 - 10:44

Small_Hunter
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Witam. Chciałbym trochę odgrzebać stary temat. Niedawno moje wyżej wymienione kłopoty z Glock'iem przybrały na sile- po zdjęciu zamka znalazłem sprężyny nr. 25 owiniętą wokół magazynka i wplataną w kurek (shit!!!). Po szybkich oględzinach okazało się, że elemęt nr. 24 jest pęknięty, a wewnątrz guna znajduje się jedynie jego tylnia część. O dziwo okazało się ze pistolet strzela- tylko, że tak jak strzelał na początku- niecelnie i często syfonując.
Czy waszym zdaniem pistolet mógł zostać mi sprzedany uszkodzony (Wyjaśniałoby to pojawiające się od początku użytkowania problemy, oraz brak złamanej części), a strzelanie z wadliwego zaworu spowodowało dalszą degradacje?
Machinegun uparcie twierdzi, że jest to moja wina, spowodowana stosowaniem gg zamiast hfc 134. Proszę o opinie i pomoc.

#22 Foka  | Napisano 04 styczeń 2006 - 10:57

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk
To czy został sprzedany uszkodzony czy nie to są czyste spekulacje, więc przemilczę.

Ja używam go już ponad 3 lata (ale bardzo rzadko, od zawsze była to broń boczna), ładując tylko GG, i ten element mam cały, ale w wielu opiniach czytałem, że element 24 często ulega awariom. Można kupić metalowy zamiennik, który miał usuwać ten problem.

#23 Mac1os  | Napisano 04 styczeń 2006 - 13:27

Mac1os
  • Weteran
  • Miasto: Starachowice
Ja miałem taki sam problem jak ty sprężyna która znajduje się przy cylindrze w zamku wyszła mi przez ten otwór przez który wpada gaz do cylindra. Pękła również część o której piszesz. Ja od początku używania gun-a stosowałem propan. MG napisało mi że to było z mojej winy... Gun był na gwarancji ale za naprawe musiałem płacić. Wymieniłem pękniętą cześć na wzmocnioną metalową (75 zł) i dodatkowo sprowadzili mi sprężynę(13 zł) plus oczywiście koszty naprawy. Razem zapłaciłem 110 zł.
  Pistolet sprzedany byl sprawny, tamte problemy były związane z gumką Hu albo lufą. Ten problem z tego co słyszałem jest coraz częstszym problemem G18c. Mój Glock nie miał żadnych problemów ze skręcaniem kulek itp. a awaria wystąpiła.

#24 Small_Hunter  | Napisano 13 styczeń 2006 - 23:45

Small_Hunter
  • Użytkownik
Właśnie zmieniłem w moim glocku zawór na metalowy, oraz lufę zewnętrzną, także na wykonana z metalu. Pistolet zmienił się nie do poznania 8O  Zmalało zużycie gazu, znikną problem ze skręcającymi kulkami. Strzelałem w niskiej temperaturze, serią i nie było żadnego syfonu. Do tego dochodzi jeszcze metaliczny szczęk po każdym strzale. Gorąco polecam tą modyfikacje wszystkim użytkownikom tego pistoletu!!!

#25 Jodi  | Napisano 04 marzec 2006 - 15:15

Jodi
  • Użytkownik
A ja chciałbym poruszyc temat łamiącego się elementu, który odpowiada za podawanie kulki do komory. Zdarzy to się komuś? Mi niestety tak. Byłem na tyle przezorny, że zrobiłem zdjęcia guna zaraz po wyjąciu z pudałka. Mimo, że reklamowałem go w machingunie nie chcieli uznac gwarancji mimo dobitnych dowodów(bo używałem GG :lol: ) Na zdjęciu po wyjęciu z pudełka było widac wyrźnie coś wrodzaju szwa. Można by się nawet posunąc o stwierdzenie, że element był klejony. Proszę o jakąś obiektywną opinię co do tego elementu ;)
Dołączona grafika

#26 Small_Hunter  | Napisano 04 marzec 2006 - 17:06

Small_Hunter
  • Użytkownik
Jest to zwykły nadlew. U mnie wygląda on identycznie. A panowie z MG gwarancji nie uwzględniają, ponieważ gazem zalecanym do G18C jest redgaz a nie gg- na tym samym poległa moja gwarancja... Wiem jak takie awarie potrafią wku**c człowieka, ale chyba jest to zwykłe zmeczenie materiału...

#27 Stolar  | Napisano 04 marzec 2006 - 17:22

Stolar
  • Użytkownik
  • Miasto: Zgierz

Cytat

gazem zalecanym do G18C jest redgaz a nie gg
Małe sprostowanie: zalecany jest najsłabszy gaz czyli HFC134a(potem jest green gas i na końcu najmocniejszy red gas)

Pozdrawiam!

#28 Jodi  | Napisano 04 marzec 2006 - 19:49

Jodi
  • Użytkownik
Zmęczenie materiału po kilku dniach niezbyt intensywnego strzelania? (kilka magów) Ja bym to nazwał raczej bubel 8)

#29 DaVID AntiTerrorist  | Napisano 05 marzec 2006 - 14:30

DaVID AntiTerrorist
  • Użytkownik
  • Miasto: Kolbuszowa
Czy naprawdę ostatnia partia GLOCKów to taki wielki syf??? Zamierzam kupić GLOCKa KSC KWA, ale ostatnie awarie nie przekonują mnie do tego guna. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że teraz GLOCKi od KSC psują sie bardziej od H&K P8 od KJW (ten model nęka praktycznie tylko pękający spust i nieszczelność maga)... Proszę o wyjaśnienia i ewentualne rady (może być PW, może być GG)

#30 Small_Hunter  | Napisano 05 marzec 2006 - 15:14

Small_Hunter
  • Użytkownik
Ja drugi raz bym glocka nie kupił. Doprowadzenie go do stanu używalności kosztowało mnie około 600zł. (metalowy zawór, metalowa lufa- bo z palstikową ważył tyle co zabawka i ruszała się nawet po zwolnienu zamka). Nadal hop up jakoś dziwnie działa (kulki skręcaja lekko w lewo), ale na to już chyba nic nie poradze... Osobiście- nie polecam...

#31 Jodi  | Napisano 05 marzec 2006 - 16:12

Jodi
  • Użytkownik

Small_Hunter napisał:

(...)metalowa lufa- bo z palstikową ważył tyle co zabawka(...)

Masa oryginału - 630Gram
Masa Glocka 18c KSC - 670Gram
n/c

Nie zrażaj ludzi do całkiem fajnej pukawki mimo wad kilku egzemplarzy  :?

#32 Small_Hunter  | Napisano 05 marzec 2006 - 17:01

Small_Hunter
  • Użytkownik
Może z ta zabawką przesadziłem, ale strzelałem z G17- różnica wagowa była wyczuwalna . Pokazałem 18c mojemu wykładowcy na uczelni, który nosi glocka jako broń służbową- wyśmiał mnie, że to jakas leciutka zabawka... Może chodzi o inne wyważenie- tutaj praktycznie cały ciężar jest w magu. W każdym razie, czuje różnice trzymając ksc a orginał- zaznaczam że miałem możliwoś porównania z G17. Byc może to moje subiektywne odczucie.
Ps. czy nie podaeś przypadkiem wagi repliki z lufą i zamkiem wymienionymi ma metalowy? Widziałem kiedyś przypis "cięższy od orginału" właśnie w tym modelu.

[ Dodano: Nie 05 Mar, 2006 ]
Może i jest to niezła replika, ale miałem już lepsze- np. kilka odmian berretki (tm, ksc,hfc). Po przerzuceniu sie z nich na G18C spotkał mnie zawód, ale pisaęłm już o tym w innym topicu i nie ma sensu żebym sie powtarzał.

#33 Jodi  | Napisano 05 marzec 2006 - 21:00

Jodi
  • Użytkownik
Mowiśz o G17 ostrym? Prawdziwa 17 waży 670 gram. G17 na kulki waży 670gr a po metal modzie 780 gr. Nie sądze, żeby wagi 18c 670(po metal modzie waży 795 gram) znacznie odbiegały od 17 (na kulki)
Wagi są wzięte z tego linka http://machinegun.pl/glock.htm

#34 Small_Hunter  | Napisano 05 marzec 2006 - 21:22

Small_Hunter
  • Użytkownik
Niestety nie jestem w stanie dokona profesjonalnego pomiaru wagi mojej repliki, więc jedynie moge pisac o subiektywnym odczuciu w stosunku do jego wagi...
Cóż- i tak jest to najmniej istotyny aspekt. O wiele bardziej przeszkadza mi selektor ognia i brak możliwości zwolnienia kurka...

#35 Jodi  | Napisano 05 marzec 2006 - 22:06

Jodi
  • Użytkownik
Co do selektora ognia całkowicie się zgadzam. Jest to zdeczka irytujące, że trzeba odciągnąc zamek do tyłu aby go przełączyc. No i z kurkiem podobniem, ale dzięki temu jest bardziej kompaktowy.

#36 Small_Hunter  | Napisano 05 marzec 2006 - 22:25

Small_Hunter
  • Użytkownik
Chyba już wiem o co chodzi z tą różnicą wagową. Z tego co pamiętam, to ciężar orginałów jest podawany z pustym magazynkiem- wtedy jest zbliżony do wagi repliki.
Jeśli chodzi o kurek, to szkoda że nie rozwiazano tego jak w M9- po przełaczeniu na neutral zostaje zwolniony. I to że jest wewnetrzny wcale tu nie przeszkadza. Co do selektora mam jeszcze jeden zarzut- nieustannie mi się sam przełancza- to przez przypadkowy ruch kciukiem, to przy chowaniu/wyjmowaniu z kabury... Skutecznie mi to utrudnia, uzywanie go w akcjach, gdzie trzeba błyskawicznie doby broń boczna...
Gdybym miał kupowac glocka, to wybrałbym 17- nie ma tego irytujacego selektora...

#37 Jodi  | Napisano 05 marzec 2006 - 22:32

Jodi
  • Użytkownik
... i nie ma full auto  8)  Co do wagi ostrego pewnie masz racje.

#38 Small_Hunter  | Napisano 05 marzec 2006 - 23:44

Small_Hunter
  • Użytkownik
Od strzelania full auto mam G36 i MP7 :twisted:  Ale przyznam, że ten latający w tą i z powrotem zamek w glocku, wywołuje uśmiech na twarzy 8)

#39 Jodi  | Napisano 06 marzec 2006 - 12:53

Jodi
  • Użytkownik
... i te dźwięki  :twisted:  Z elektryka chyba, aż takiego funa nie ma :)

#40 Foka  | Napisano 06 marzec 2006 - 13:09

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk

Small_Hunter napisał:

Z tego co pamiętam, to ciężar orginałów jest podawany z pustym magazynkiem
Od zawsze tak jest. Różne naboje mają różną masę.