Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Strzelisz, czy nie?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
308 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Strzelisz, czy nie? (464 użytkowników oddało głos)

Strzelisz, czy nie?

1. Głosowano Tak. (347 głosów [74.78%] - Zobacz)

Procent z głosów: 74.78%

2. Głosowano Nie. (117 głosów [25.22%] - Zobacz)

Procent z głosów: 25.22%

Głosuj

#1 LogaN  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 01:22

LogaN
  • Redaktor
  • Miasto: B-B
Abstrahując już od tematów poświęconych ochronie twarzy (nie chcę roztrząsać tutaj czy powinno się nosić maski czy nie, bo to preferencje własne i każdy robi jak uważa za stosowne), interesuje mnie w zasadzie odpowiedź na jedno proste pytanie:

Masz replikę spełniającą wymogi CQB (powiedzmy - 350 FPS). Bierzesz udział w rozgrywce w budynkach. Celujesz wychylając się zza rogu. Kilka metrów dalej, zza drugiego rogu wychyla się na wpół opuszczona replika przeciwnika oraz jego głowa (w okularach ochronnych, bez żadnej dodatkowej osłony). Masz go na celowniku - strzelisz, czy nie?

Pozdrawiam :icon_smile:.

#2 Jantas  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 01:40

Jantas
  • Operator Czatu I
  • Miasto: Jelenia Góra
Sytuacja dotyczy tylko i wyłącznie CQB? Oczywiście, że strzelam. Akurat w tym stylu rozgrywek gracze wiedzą na co się piszą, mają pełną świadomość małych dystansów i znają ewentualne następstwa "postrzału". Oczywiście gdyby odległość ta zmniejszyła się do kilku centymetrów i moja broń główna lub mój BOCZNIAK (pozdrawiam wiadomo kogo :icon_wink:) znalazł by się tuż przy twarzy delikwenta to nie oddałabym strzału. Ale kilka metrów - dlaczego nie.

Użytkownik Jantas edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 01:41

#3 Lesio  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 01:41

Lesio
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Jeżeli jest powyżej "kilku" metrów (powiedzmy, ogółem - jest to taki dystans, który się "czuje") - strzelę. Jeżeli stoi po prostu za blisko - choćby miał i egzoszkielet, dam spokój.

#4 bradley3542  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 05:08

bradley3542
  • Użytkownik
  • Miasto: Stalowa Wola
Ja w takiej sytuacji bym krzyknął głośno "dostałeś".

#5 Powała  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 05:56

Powała
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź

Wyświetl postUżytkownik Jantas dnia 14 wrzesień 2012 - 01:40 napisał

(...) BOCZNIAK (pozdrawiam wiadomo kogo :icon_wink:) (...)
Dziękuję, wzajemnie... :maniak_jezyk2:

Wyświetl postUżytkownik bradley3542 dnia 14 wrzesień 2012 - 05:08 napisał

Ja w takiej sytuacji bym krzyknął głośno "dostałeś".
Tak właśnie, a gdyby odległość przekraczala około 5 m, starałbym się trafić jego replikę.

#6 Vender  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 06:18

Vender
  • Użytkownik
  • Miasto: Koło
U mnie były wyjaśniane takie sytuacje żeby nie wystawiać tylko głowy zza rogu bo postrzał w baniak boli, a nie każdy ma boczniaka.
Dlatego też Ja bym nie strzelił w twarz.

#7 zbyt  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 07:30

zbyt
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
w takiej sytuacji bym nie strzelał, poczekałbym na lepszą sytuację
jeśli replika była by widoczna znacznie, to bym w nią walił
nawet z glockiem w rece

#8 SirHawk  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 07:44

SirHawk
  • Użytkownik
  • Miasto: Słupsk
Strzelam.

#9 14100715  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 07:46

14100715
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Raczej bym strzelił. Zależy kto by się wychylił. Do kobiet i niepełnoletnich bym nie strzelił, najwyżej powiedział "dostałeś". No chyba, że nie widać, że niepełnoletni. Wtedy immunitet ma tylko kobieta. :D

#10 seger  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:07

seger
  • Weteran
  • Miasto: Świdnik
Wychylając głowę zza winkla, nie licz że dostaniesz w tyłek czy plecy...

#11 Powała  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:12

Powała
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik 14100715 dnia 14 wrzesień 2012 - 07:46 napisał

Raczej bym strzelił. Zależy kto by się wychylił. Do kobiet i niepełnoletnich bym nie strzelił, najwyżej powiedział "dostałeś". No chyba, że nie widać, że niepełnoletni. Wtedy immunitet ma tylko kobieta. :icon_biggrin:
Taaak, a zwłaszcza łatwo odróżnić kobietę i nieletniego po wychylonej głowie w hełmie, goglach i masce... :hahaha:

#12 C3lin  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:13

C3lin
  • Użytkownik
  • Miasto: Legionowo
Wszystko zależy od odległości. Skłaniałbym się ku strzelaniu w replikę.

#13 zuczek  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:14

zuczek
  • Użytkownik
  • Miasto: Elbląg/gdańsk
Strzelam, na tym polega ta zabawa.

#14 artur52kh  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:15

artur52kh
  • Użytkownik
  • Miasto: Radom
Każdy kto decyduje się na grę CQB musi liczyć się z tym że dostanie w czerep prędzej czy później. Jest to ryzyko wpisane w ten rodzaj zabawy, Więc ja strzelam bez zająknięcia. W końcu to zabawa polegająca na tym żeby kogoś trafić i samemu nie zostać trafionym. Mówi się trudno. W końcu po coś są ogólnie przyjęte limity na tego typu rozgrywki. Wchodząc do budynku każdy wie co go czeka.
A strzelanie w replikę możecie sobie włożyć między bajki. Gdy rozgrywka jest dynamiczna i gdy o naszym "przeżyciu" decydują sekundy lub ułamki sekund nikt nie będzie się skupiał na strzelaniu w replikę...

#15 Powała  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:23

Powała
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik artur52kh dnia 14 wrzesień 2012 - 08:15 napisał

(...) A strzelanie w replikę możecie sobie włożyć między bajki. Gdy rozgrywka jest dynamiczna i gdy o naszym "przeżyciu" decydują sekundy lub ułamki sekund nikt nie będzie się skupiał na strzelaniu w replikę...
Pisz za siebie, ja będę się skupiał i z wypowiedzi poprzedników wynika, że nie tylko ja, więc stwierdzenie NIKT jest nieuprawnione. :icon_evil:

#16 14100715  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:24

14100715
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Powała, a nie pomyślałeś, że jeśli ktoś ma maskę, gogle/okulary i hełm to nie istnieją żadne przeciwwskazania do oddania strzału? Oczywiście zapomniałem wspomnieć, że chodzi mi o sytuację, w której gracz ma jedynie ochronę oczu, ale myślałem, że to oczywiste.

Zgadzam się z Arturem (mogę tak Cię nazywać?), dlatego sam nie miałbym pretensji, gdyby ktoś do mnie strzelił z bliska (oczywiście z ilością fps dozwoloną w CQB), ale sam jestem miętki i nie w każdej sytuacji bym strzelił. AS traktuję jako luźną zabawę i nie chciałbym mieć z kimkolwiek jakichkolwiek sporów (mimo, że czasem nie da się ich uniknąć, to ograniczam ryzyko do minimum). Strzelenie w replikę jest bezsensowne, gdyż nie wiadomo, czy przeciwnik nie ma zapasowej. Możemy się nieźle zdziwić, gdy po odwróceniu dostaniemy "karnego shota" za "członkowe" strzelanie.

#17 MaciejT  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:29

MaciejT
  • Użytkownik
  • Miasto: Zawiercie
Hmmm... Ja powiem że jeżeli chcemy być jak współcześni piłkarze (o jak boli o nieeeee po najdelikatniejszym kontakcie) i boimy się dostać to nie wchodźmy w airsoft, bo każdy zdaje sobie sprawę że może to bardzo boleć. I kto chce ten zabezpiecza ciało przed bólem. Zawsze można grać w brydża, szachy czy łowić ryby tutaj raczej nic boleć Cię nie będzie (chyba że własne Ego jak nic się nie wygra).

#18 artur52kh  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:32

artur52kh
  • Użytkownik
  • Miasto: Radom

Wyświetl postUżytkownik Powała dnia 14 wrzesień 2012 - 08:23 napisał

Pisz za siebie, ja będę się skupiał i z wypowiedzi poprzedników wynika, że nie tylko ja, więc stwierdzenie NIKT jest nieuprawnione. :icon_evil:

Skupiać się możesz zawsze. Ale prawdopodobieństwo takiego trafienia nawet z bliskiej odległości jest mocno wątpliwe. Nawet jeśli dziwnym trafem trafisz w replikę, osobę posiadającą "replikę broni bocznej" to jesteś w tym samym położeniu co przed strzałem bo cel nie jest wyeliminowany... A przy okazji ujawniłeś swoją pozycję jeśli wcześniej się kampiłeś :icon_mrgreen:

Użytkownik artur52kh edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 08:41

#19 Powała  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:51

Powała
  • Użytkownik
Rozptrzmy dodatkowe aspekty.
Wydaje mi się, że strzał w głowę, ma takie same szanse co strzał w replikę, chyba, że przeciwnik ma wodogłowie, a replika to co najwyżej MP5K.
Jeśli ma boczną, to na pewno nie trzyma jej w ręce i riposta z jego strony będzie opóźniona, co pozwoli mi na zmianę pozycji lub ukrycie się. Zatem argument z repliką boczną ma taką samą zasadność, jak trafienie na terminatora, który odda do mnie serię z "zastrzelonej" repliki.

Osobiście jestem w ogóle przeciwny strzelaniu w głowę, ale nie będę miał do nikogo pretensji jeśli dostanę postrzał centralnie, w sam czubek nosa, jak to przydarzyło mi się miesiąc temu. Jeśli decyduję się na zabawę w wojnę, muszę przygotować się na to, że mogę być zabity... :icon_wink:

Użytkownik Powała edytował ten post 14 wrzesień 2012 - 08:51

#20 Wukasz  | Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:56

Wukasz
  • Użytkownik
  • Miasto: K-K
Bezdyskusyjnie się strzela. Użycie bardzo głośnego 'bach bach dostałeś" zawsze rezerwowałem dla całkowitego zaskoczenia przeciwnika (siedzi typ i je kiełbasę). Jeśli ktoś bez zabezpieczenia twarzy wchodzi do budynku podejmuje świadome ryzyko. Warto by zacząć krzewić zasadę, że przysłowiowy zdrowy rozsądek powinien obowiązywać zarówno strzelającego jak i ostrzelanego.

Poza tym to ograniczenie do "CQB" jest bez sensu. Latem w naszych lasach kontakt na odległościach poniżej 5 metrów wcale tak rzadko się nie zdarza.