Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

IPSC AA - Wrocław

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 Cirii  | Napisano 31 styczeń 2013 - 16:46

Cirii
  • Użytkownik
  • Miasto: Zamość
O coś takiego właśnie mi chodzi. Yarlan od jakiej i do jakiej wysokości macie swoje stojaki ?

#42 mis4mis  | Napisano 31 styczeń 2013 - 17:20

mis4mis
  • Użytkownik
  • Miasto: Uraz/Wrocław
Chyba najłatwiej zrobić zrzutę, kupić w casto łaty np 5x4, przynieść piłę i wkrętarkę i na treningu w ramach rozgrzewki szybko zbudować :)
Zapytam sąsiada, który się buduje, czy mu coś nie zostało z drewna, co zechce nam oddać :)

BTW, niestety, już wiem, że znów 10.02 mnie nie będzie, więc mam nadzieję, że powstanie kolejny odcinek relacji :)

I jeszcze z ciekawostek: używam tego do "garażowego" treningu, naprawdę fajne: https://play.google....s?id=com.stimer

pzdr

m.

#43 Cirii  | Napisano 31 styczeń 2013 - 18:14

Cirii
  • Użytkownik
Obiecuje Ci, że będzie :)

#44 irek1981  | Napisano 31 styczeń 2013 - 19:03

irek1981
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Jakby co dajcie znać to wezmę wkrętarkę.

#45 Yarlan  | Napisano 31 styczeń 2013 - 22:14

Yarlan
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik Cirii dnia 31 styczeń 2013 - 16:46 napisał

O coś takiego właśnie mi chodzi. Yarlan od jakiej i do jakiej wysokości macie swoje stojaki ?
My mamy tak zrobione, że osobno jest stojak, i osobno tyczki. Stojak jest na tyle ciasno skręcony, że tyczki wciskamy w niego lub wbijamy młotkiem - takiej długości jaka jest potrzebna.

Stojaki mamy przygotowane na tą samą listwę (czyli łatę dachową) - ale jak bym miał teraz zrobić, to statyw bym wykonał z łaty, a same listwy z jakiś cieńszych listewek - aż tak pancerne nie są potrzebne (nawet w palnym IPSC stosuje się ciut cieńsze)

#46 Cirii  | Napisano 03 luty 2013 - 13:52

Cirii
  • Użytkownik
Panowie i Panie

Trening 10,02 zacznie się prawdopodobnie o 13-tej. Jak tylko godzina zostanie zaklepana to oczywiście ją potwierdzę. Na chwilę obecną ma przygotowanych 10 tarcz i ok 500 wlepek. Będzie potrzebny taker, którego nie posiadam. Droga rzecz jak się by przydała to 10 - 15 kartonów o wymiarach  60 x 50 i 80 x 50 cm. Potrzebne są do przygotowania następnych dwóch typów tarcz. Jest to kwestia na przyszłość.

Na chwile obecna plan treningowy wygląda tak:
- kontrola chwytu broni (jedna ręka jak i obie)
- strzelanie w marszu,
- strzelanie za barykady,
- podnoszeni broni ze stołu,
- strzelanie za stołu.
jeśli ktoś ma jakieś sugestie, propozycje to bardzo chętnie wysłucham.

Dodam tylko, że kosz uczestnictwa wynosi 20zł/os. Zebrana kasa będzie przeznaczona na wynajem Areny

#47 Cirii  | Napisano 05 luty 2013 - 07:55

Cirii
  • Użytkownik
Panowie i Panie

Trening 10,02 zacznie się o 13-tej.

Na chwile obecna plan treningowy wygląda tak:
- kontrola chwytu broni (jedna ręka jak i obie)
- strzelanie w marszu,
- podnoszeni broni ze stołu,
- strzelanie za stołu.

Dodam tylko, że kosz uczestnictwa wynosi 20zł/os. Zebrana kasa będzie przeznaczona na wynajem Areny

Proszę pamiętać o okularach.

#48 wojtekk8  | Napisano 07 luty 2013 - 00:02

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Pytanie kwesti technicznej: będzie miał ktoś użyczyć replikę (GAZ), magazynki i gazu? Oczywiście odpłatnie!

#49 zadyma2000  | Napisano 17 luty 2013 - 21:52

zadyma2000
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraśnik
Po kilku dniach opracowywania relacji, w końcu znalazłam chwilę, żeby ją popełnić...

Nastał czas na kolejne spotkanie, a raczej już konkretny trening. A jak kolejny trening, to mnie tam zabraknąć nie mogło. Przecież ktoś opisać to musi.
Tym razem frekwencja była troszkę mniejsza, ale i tak było bardzo miło i ciekawie.
Ale zacznijmy od początku.
Plan nie był jakiś skomplikowany i co najważniejsze, w planach była sama praktyka, czyli coś konkretnego.
Na pierwszy ogień, a chyba raczej na rozgrzewkę poszedł taker. Dlaczego? A no dlatego, że w czynie społecznym zostały zrobione stojaki (w tym miejscu należą się podziękowania dla Artura, który je zrobił) i tarcze (własnymi rękami robił je Łukasz z Anką). Skoro już były stojaki i tarcze… No to sami się domyślcie :icon_mrgreen:
Jak już się rozgrzaliśmy i przygotowaliśmy cele, to przeszliśmy do zaplanowanych ćwiczeń.
Kontrola chwytu… Oj… Co tu się działo… A ile macania było… Macanie jedną i obiema rękami… :maniak_luzik:  Znaczy się chwyt jedną i obiema rękami. :icon_twisted:  Trzymanie prawą i lewą ręką… Normalnie… Napisałabym, że macana orgia na treningu, ale pewnie ktoś się oburzy, więc napiszę, że było sporo ćwiczeń. :maniak_OK:  Miały one na celu znalezienie najwygodniejszego chwytu.
Kolejny etap, to strzelanie w marszu. I tu zaczynają się schody, ponieważ prowadzący nazwał chód „chodem kaczki”, a ja bym powiedziała, że to bardziej chód gejszy przypominało. :icon_wink:  Ale sens jest ten sam. Drobić kroczki, stawiać je małe, ale często (i dlaczego mi się to z parciem na pęcherz kojarzy?)  :icon_rolleyes: :teeth:  :sciana:Chodziliśmy do przodu i do tyłu. Celując przed siebie i po bokach..
Potem kolejne punkty. Strzelanie z za barykady, podnoszenie broni ze stołu, strzelanie z za stołu . Były przymiarki do strzelania z za rogu… Dokładniej co można, a czego zrobić nie wolno. Zbieranie broni ze stołu. Jak sobie ją ułożyć, żeby było wygodnie i szybko. No i cały czas macanie, znaczy chwytanie broni…
Jakiś taki macany na razie ten trening… :maniak_luzik: :maniak_jezyk2: :maniak_OK:  Ale wróćmy na ziemię, znaczy do Areny.
Kolejna cześć treningu, która mi się spodobała, to siedzenie za stołem, przymiarki do strzelania z za stołu. I hasło: szerzej te nogi pod stołem… Chodzi o rozstawienie stóp pod stołem, a co Wy sobie myślicie? Zboczuszki :maniak_jezyk2:
Na koniec, żeby nie było samego treningu na sucho, kulki zaczęły latać. A to z marszu do przodu i do tyłu, a to z za stołu. Po prostu można było teorię zastosować w praktyce.
I chyba co najważniejsze o tej porze roku, to, że tym razem pogoda dopisała, i z replikami nie było problemu, a co za tym idzie, można było naprawdę potrenować.

Na następny trening umówiliśmy się na marzec, choć jeszcze konkretnego dnia nie mamy ustalonego.

#50 irek1981  | Napisano 16 marzec 2013 - 10:03

irek1981
  • Użytkownik
Kolejny trening 24.03.2013 godzina 13:00. Koszt wynajęcia areny to 20zł osoba. Chcemy z Arturem zrobić prosty tor z 6 celami. Będą starty z różnych kondycji, szybka zmiana magazynka, wykorzystanie przesłony. Jak ktoś ma możliwość niech zainstaluje na telefonie IPSC Shoot Timer.
To  teraz dwie sprawy:
- jeśli ktoś ma zaklejki do tarcz to niech da znać, inaczej z Arturem będziemy kombinować
- chętnych proszę o przesłanie informacji na pw - jeśli nie będzie przynajmniej 5 osób trening się nie odbędzie.

#51 Republika ASG  | Napisano 16 marzec 2013 - 16:54

Republika ASG
  • Użytkownik
Trening IPSC nie może się odbyć 24 III 2013 o 13, bo nie zostało to z nami uzgdnione, a arena jest wtedy zarezerwowana.
Proszę o maila w celu ustalenia nowego terminu.

#52 irek1981  | Napisano 16 marzec 2013 - 17:37

irek1981
  • Użytkownik
Ok.

#53 wojtekk8  | Napisano 16 marzec 2013 - 22:40

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Nie wiem jeszcze czy będę, ale zaklejki mogę zabrać.
Mam timer strzelecki więc też mógłbym zabrać, ale nie wiem czy wychwyci - pewnie tak...

#54 Yarlan  | Napisano 18 marzec 2013 - 14:09

Yarlan
  • Moderator I
Jaki dokładnie timer masz?

#55 wojtekk8  | Napisano 18 marzec 2013 - 18:48

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Speed timer 3000.

#56 Yarlan  | Napisano 19 marzec 2013 - 16:58

Yarlan
  • Moderator I
To jeżeli nie jest w opcji airsoftowej, to niezabangla... :(

#57 wojtekk8  | Napisano 19 marzec 2013 - 19:44

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Raczej na pewno nie jest w wersji airsoftowej bo wykorzystujemy m.in. jego na zawodach.

#58 Yarlan  | Napisano 20 marzec 2013 - 16:27

Yarlan
  • Moderator I
Wiem (bo mam i używam), że CEDy palne dają radę z ASG. Żółtaki, niestety już nie bardzo :/
Natomiast w wersji airsoftowej - żółtak wypada lepiej niż airsoftowy CED, jednak gdyby ktoś planował porządny zakup sprzętu do piskania - polcam CED7000 ze stopplate'm. Jest wysoce prawdopodbne, że wprzyszłości timery dźwiękowe zostaną wycofane z przepisów IPSC ActionAir na rzecz tych z płytką.

#59 Cirii  | Napisano 10 kwiecień 2013 - 09:36

Cirii
  • Użytkownik
Wszystkich zainteresowanych oaz ciekawych IPSC zapraszamy na kolejny trening, który odbędzie się 14,04 o godzinie 14,00. Zbiórka w Arenie ASG

Plan treningu:
- strzelanie statyczne
- strzelanie w marszu,

Proszę pamiętać o okularach.

#60 michallyszczek  | Napisano 22 listopad 2013 - 10:42

michallyszczek
  • Użytkownik
Odświeżam. Temat dalej żyje? Dalej na arenie trenujecie? Macie jakąś grupę/stronę gdzie podajecie terminy spotkań?