Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Ekonomiczny pistolet na początek - jaki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#41 Rogerx  | Napisano 17 październik 2012 - 22:50

Rogerx
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice

Wyświetl postUżytkownik dexterkrak dnia 17 październik 2012 - 21:01 napisał

Wiem wiem. Może faktycznie zaglądnę (do tego czasu skompletuję sprzęt stricte pod ipsika bo na razie nie spełnia mi zasad :icon_biggrin:) ale to przyszły sezon dopiero hehe.

Na ostatnich zawodach w Zielonkach otwarta została klasa OPEN, która najprawdopodobniej na stałe zagości na zawodach IPSC AA :). Więc może się okazać, że jednak spełnia :) .

Najbliższe zawody Level I (rangi L2) odbędą się już 27.10 w Bytomiu. Więc jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił, lub po prostu zobaczyć "z czym to się je" - serdecznie zapraszam. Szczegóły odnośnie zawodów zamieszczę w odpowiednim czasie.

Poza tym, gdyby ktoś chciał pogadać, poznać zasady, wypróbować swoją "klamkę" etc. - w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16-18 w Bytomiu odbywają się treningi IPSC AA - można przyjść zobaczyć jak to wygląda w praktyce, "bez ciśnienia" związanego z rywalizacją.

#42 Guest (ID:6452)  | Napisano 17 październik 2012 - 22:58

Guest (ID:6452)
  • Validating
  • Miasto:
Moje pytanie- czy na małych- jak na razie lokalnych zawodach wszystkie przepisy są rygorystycznie egzekwowane? Bo na spotkaniu szkoleniowym pod Krakowem swego czasu to zaliczyłem dyktę pomiędzy "load" a "are you ready?" hehehe.

#43 Rogerx  | Napisano 17 październik 2012 - 23:28

Rogerx
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik dexterkrak dnia 17 październik 2012 - 22:58 napisał

Moje pytanie- czy na małych- jak na razie lokalnych zawodach wszystkie przepisy są rygorystycznie egzekwowane? Bo na spotkaniu szkoleniowym pod Krakowem swego czasu to zaliczyłem dyktę pomiędzy "load" a "are you ready?" hehehe.

Wszystko zależy od tego, co udało Ci się w tym czasie "wykręcić" :icon_smile: .
Ale dekwa (DQ - dyskwalifikacja) to chyba raczej za poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa.

A wracając do dyskusji BB czy bez, magazynek zbliżony do "prawdziwka" czy podobny do ołówka :icon_smile: . Moim zdaniem, wszystko kwestia upodobań, przyzwyczajenia itp. Najlepiej by było mieć możliwość spróbować i tego i tego.
BTW. replikę bez BB i tak przeładowywałem z przyzwyczajenia :icon_wink: .

A włożyć czy wymienić magazynek nazwijmy go umownie "ołówkowy" :icon_smile:,  da się w miarę szybko. Osiągnąć dobry wynik na torze, z pistoletu z "twardym" spustem tez się da :

https://picasaweb.go...feat=directlink

Jeśli ma się możliwość - spróbować i tego i tego, po czym wybrać co najlepiej odpowiada.
Kwestia raczej indywidualna niż dyskusja o wyższości Świąt ...

Użytkownik Rogerx edytował ten post 17 październik 2012 - 23:46

#44 Guest (ID:6452)  | Napisano 18 październik 2012 - 05:24

• Validating
  • Miasto:
Dzięki.

Co do kwestii "bez czy z bb" to wcale nie wydaje mi się, żeby była to taka kwestia osobista ponieważ po prostu niektóre rzeczy są lepsze bez względu na preferencje. Choćby skały defekowały to "ołówkowym" magazynkiem nie będziemy operowali tak szybko jak normalnym, na twardym spuście nie będziemy strzelali tak szybko jak na miękkim ani tak celnie.

Oczywiście zdaje się, że można wystartować w TDP na "Reksiu". Można nawet utrzymywać, że są to "osobiste preferencje". Ale twierdzenie, że to równie dobre rozwiązanie jest cokolwiek karkołomną akrobacją logiczną przy próbie uargumentowania...

#45 Rogerx  | Napisano 18 październik 2012 - 11:13

Rogerx
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik dexterkrak dnia 18 październik 2012 - 05:24 napisał

Dzięki.

Co do kwestii "bez czy z bb" to wcale nie wydaje mi się, żeby była to taka kwestia osobista ponieważ po prostu niektóre rzeczy są lepsze bez względu na preferencje. Choćby skały defekowały to "ołówkowym" magazynkiem nie będziemy operowali tak szybko jak normalnym, na twardym spuście nie będziemy strzelali tak szybko jak na miękkim ani tak celnie.

Oczywiście zdaje się, że można wystartować w TDP na "Reksiu". Można nawet utrzymywać, że są to "osobiste preferencje". Ale twierdzenie, że to równie dobre rozwiązanie jest cokolwiek karkołomną akrobacją logiczną przy próbie uargumentowania...

Startując w Tour de Pologne (bo rozumiem, że tego dotyczy porównanie)  na "Reksiu" w niedługim czasie po starcie nawet maruderów nie będzie widać, o peletonie nie wspomnę. O ile uda w ogóle ukończyć wyścig, wynik będzie nieporównywalny do pozostałych zawodników. Porównanie do dyskusji o tyle obrazowe, co całkowicie nietrafione, mylące i bezsadne.
Proponując komuś jako alternatywę replikę bez BB (a ściślej jeden konkretny model, który znam) , opieram się na doświadczeniach własnych oraz ponad 20 aktywnych zawodników  startujących w zawodach przy użyciu właśnie repliki bez BB i nie ciągnących się daleko za "peletonem", ale będących częściowo w czołówce (biorąc pod uwagę kategorie) lub blisko niej.
Łatwo sprawdzić, wyniki są ogólnodostępne:
http://www.actionair...x.php?p=ranking
Biorąc to pod uwagę, to nie tylko nie jest próba argumentacji, ale argumentacja z którą ciężko się nie zgodzić.

Takie są fakty, nie mające nic wspólnego z tym, co się komuś wydaje.
Tym bardziej, iż w tym samym wątku zwrócono uwagę, że nawet dobry strzelec nie osiagnie dobrego wyniku na kiepskim sprzęcie.

Odnośnie szybkości wymiany magazynka, także będę upierał się przy swoim - kwestia treningu, nic więcej nic mniej. Osobną kwestią jest w tym przypadku przygotowanie do strzelania IPSC "palnego".
Da się strzelać szybko i celnie  IPSC AA z repliki z "twardym" spustem.

Potwierdzeniem powyższych są wyniki osiągane przez zawodników.
Chyba, że ktoś zna jakieś inne fakty (nie przypuszczenia, widzimisię itp.) potwierdzające teorie.

Dobrze by było, aby dyskusja jako praktycznie pierwszy wątek dotyczący IPSC AA na forum utrzymywała jak najbardziej rzeczowy, merytoryczny charakter.

Użytkownik Rogerx edytował ten post 18 październik 2012 - 11:40

#46 Guest (ID:6452)  | Napisano 18 październik 2012 - 12:40

• Validating
  • Miasto:
Nie przeczę, że się DA. Gorzej, kiedy w niedalekiej mam nadzieję przyszłości sport ten rozwinie się na tyle, że niedzielnemu kolarzowi reksio przestanie wystarczać i kupi ścigałkę :icon_biggrin:. Tzn- kiedy umiejętności większego grona graczy będą na tyle wysokie, aby przesiadka na wyższy sprzęt była uzasadniona. Jeśli ktoś nie strzela jeszcze pewnie i celnie- lepszy sprzęt istotnie niewiele da.

Cytat

Tym bardziej, iż w tym samym wątku zwrócono uwagę, że nawet dobry strzelec nie osiągnie dobrego wyniku na kiepskim sprzęcie.
No to właśnie powtarzam.

Chyba dla zobrazowania o co mi chodzi będę musiał zejść do piwnicy i nagrać króciutki filmik bo nie jestem pewien czy rozumiemy się o czym piszę i o co mi chodzi. Coby podnieść merytoryczność :D.

Użytkownik dexterkrak edytował ten post 18 październik 2012 - 12:41

#47 Guest (ID:6452)  | Napisano 18 październik 2012 - 22:37

• Validating
  • Miasto:
Od siebie, w kwestii czysto technicznej odradzę koli na zamku.

#48 Rogerx  | Napisano 18 październik 2012 - 22:44

Rogerx
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik dexterkrak dnia 18 październik 2012 - 22:37 napisał

Takoż, też i podejrzewałem :(, że to rozwiązanie nie będzie dobre. Chociaż druga opcja bardziej mi się podoba, bo bardziej bardziej zwarta "zabudowa", kolimator niżej. Montaż w pierwszej, tańszej wersji powoduje też, że trzeba mi będzie kaburę przerabiać :(.

Użytkownik Rogerx edytował ten post 18 październik 2012 - 22:46

#49 Guest (ID:6452)  | Napisano 18 październik 2012 - 23:23

• Validating
  • Miasto:
Do kabury ipsikowej- nie trzeba zdaje się ;]. Boczny mam u siebie tylko... koli chwilowo na nim brak to odkręciłem heheh

#50 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 październik 2012 - 09:53

• Validating
  • Miasto:
Zależy jaka kabura do ipsc bo są dwa popularniejsze typy, mam na myśli ten który łapie za kabłąk spustowy.

Do glocka to ciężko o sensowny montaż boczny ale można sie pokusić o jakieś samoróbki. W hi-capie mam montowany do szkieletu od boku, nawiercone otwory, nagwintowane i jazda śrubkami :D.

Czy ja dobrze rozumiem? Open nima bo ludzie nie składają klamek do open a ludzie nie składają klamek do open bo nima open? :D

#51 kosteQ86  | Napisano 19 październik 2012 - 10:35

kosteQ86
  • Moderator I
  • Miasto: Opole

Wyświetl postUżytkownik dexterkrak dnia 18 październik 2012 - 22:37 napisał

A zdradzisz szczegóły co w tym rozwiązaniu jest nie tak?:)

#52 ptuk  | Napisano 19 październik 2012 - 10:42

ptuk
  • Użytkownik
  • Miasto: Kielce

Wyświetl postUżytkownik kosteQ86 dnia 19 październik 2012 - 10:35 napisał

A zdradzisz szczegóły co w tym rozwiązaniu jest nie tak? :icon_smile:

Mniej więcej, ruchomy kolimator zmniejsza szybkość celowania (naprowadzania na cel) jak również dodatkowa masa na zamku wydłuża cykl strzału (lock time) - Dexter pewnie więcej coś napisze.

Użytkownik ptuk edytował ten post 19 październik 2012 - 10:43

#53 kosteQ86  | Napisano 19 październik 2012 - 11:06

kosteQ86
  • Moderator I
Powiem Ci tak, patrząc na takie rozwiązanie w ostrych klamkach, nie zauważyłem żeby zmniejszało to szybkość naprowadzania a wręcz przeciwnie. Mówie to w porównianiu do strzelania ze standardowymi przyrządami celowniczymi.

Więc analogicznie w asg odrzut jest tak słaby że tym bardziej nie ma to takiego wpływu na celność.

Co do długiego cyklu to też mnie nie przekonuje, chyba że ktoś tak szybko strzela że naciska 2 razy spust w jednym cyklu zamka:) Moja granica to 15 strzałów w 2 sekundy ze zwyklego G17 KSC. Na pewno można szybciej jakimś tunigownym cudeńkiem ale też bez przesady:)

#54 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 październik 2012 - 11:14

• Validating
  • Miasto:
Ta ale to nie jest broń palna. Tu chodzi o to, że zamek w replice porusza sie wolniej. Z kolimatorem- jeszcze wolniej. Z koli na bocznym możesz celować zanim zamek skończy cykl. Z koli na zamku- nie bardzo. I jeszcze sam cykl jest dłuższy. Jak naciśniesz dwa razy na jednym cyklu (jak dasz radę, w co wątpię przy porządnej klamce :D) to stanie się... nic. Ale chętnie zobaczę 15 strz w dwie sekundy z klocka KSC. Nigdy nie mierzyłem jakie mam tempo z mojej klamki.

#55 kosteQ86  | Napisano 19 październik 2012 - 11:25

kosteQ86
  • Moderator I
Te 2 strzały w jednym cyklu to pisałem w tym sensie, że właśnie jest to niemożliwe więc aż tak wolno ten zamek nie chodzi. Zanim zdążysz zresetować spust na pewno cykl się skończy, szczególnie jak strzelasz do kilku celów, to są takie moje obserwacje tylko.

To nie tempo klamki mierzysz tylko "palca" :)

#56 Yarlan  | Napisano 19 październik 2012 - 12:41

Yarlan
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa
sorrka, wydzieliłem OT ale znalazły się tam dwie wypowiedzi, których nie udało mi się pociąć...

Rogerx:

Cytat

Do kolimatora też podejście mam narazie bardzo ekonomiczne :icon_smile:. Nie wiem, czy moja przygoda z open będzie dłuższa..
Więc ekonomicznie zaraz po zawodach zanabyłem cuś takiego:

http://www.bron-mili...oletow-622.html

zamontowałem pożyczony od Jacka kolimator, przystrzelałem i...
po dwóch treningach:
nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten plastik-fantastik da radę, czy długo wytrzyma (podejrzewam, że nie bardzo) itp.
ale jestem w stanie powiedzieć, że strzelanie z "telewizorem" mi się podoba :icon_biggrin:

Docelowo myślę o czymś takim:

http://shop.ehobbyas...rrying-bag.html

Różnica poza wykonaniem, jakością itp. jest taka, że w pierwszym przypadku koli jest mocowany do szkieletu repliki, w drugim do ruchomego bądź co bądź zamka.

Kusiol:

Cytat

Nie do końca dexter, oglądałem to rozwiązanie od Rogera.
Problem z tym, że wszystko co pozwala zamontować koli na Glocka jest montowane do "szyny" na szkielecie.
Jakie rozwiązanie byś nie wybrał, będzie odstawało, a to z kolei powoduje, że nawet w "wieszaku" pistolet jest pod dziwnym kątem.
Da się wyjąć, wszystko działa, tylko trzeba kombinować z ustawieniem wieszaka.
Może gdzieś trafiłeś jakieś rozwiązanie, jak dołożyć górną szynę, by na dole nic nie odstawało?
No i oczywiście by szyna nie była mocowana do zamka, tylko do szkieletu.

#57 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 październik 2012 - 13:40

• Validating
  • Miasto:
Dopóki nie masz koli i zamka z metalu to owszem. Potem- bez problemu.

#58 kosteQ86  | Napisano 19 październik 2012 - 17:08

kosteQ86
  • Moderator I

Cytat

Ale chętnie zobaczę 15 strz w dwie sekundy z klocka KSC. Nigdy nie mierzyłem jakie mam tempo z mojej klamki.

Filmik robiony telefonem na szybko więc fullHD nie będzie:P

#59 Guest (ID:6452)  | Napisano 19 październik 2012 - 17:18

• Validating
  • Miasto:
Hmm na ucho to mam podobne ale pomiar bym musiał kamerą zrobić bo nie mam gadżecików :D. Ale w ten weekend nie wyrobię.

Teraz czekamy na podobny filmik z klamką NBB :icon_mrgreen:

#60 kosteQ86  | Napisano 19 październik 2012 - 17:42

kosteQ86
  • Moderator I
Niestety takowej nie posiadam :) na pewno byłoby wolniej przez dłuższą drogę spustu. Chciałem Ci tylko pokazać, że KSC nie są wcale takie beee jak mówisz :)