Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

TT-33 [SRC]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 pistole35  | Napisano 12 październik 2012 - 06:14

pistole35
  • Użytkownik
  • Miasto: Milicz
Wstępne wrażenia tuż po jego otrzymaniu TT-33 z SRC (numer 0266):
Zacząłem od wymienności elementów z oryginałem.
Jak w TT z KWA oryginalne łożysko przednie lufy wchodziło ciasno tak tu jest wchodzi dosyć luźno. A lufa choć metalowa (a w KWA ABS) ale pomalowana czarną farbą jest do oryginalnego łożyska za duża (o tą warstwę farby). Ale trochę pracy papierem ściernym usuwa i niezgodną z realem farbę i zmniejsza średnicę lufy tak, że pistolecik ze wstawionym oryginalnym łożyskiem działa jak trzeba nadal.
Taką zamianę (lub opiłowanie pierścienia z przodu) sugeruję jako, że Tajwańczycy do projektu wykorzystali rysunki 3D niejakiego Mc Ducka z AirsoftGun.ru, który wysłał im dane dotyczące Lidera (wersji TT dla samoobrony na gumowe kule 9 mm, który to miał tak samo zdeformowane łożysko przednie lufy). Co do lufy to jeszcze mogę dodać, że demontaż odbywa się w sposób (dla mnie przynajmniej) bardzo dziwny. Kompletu lufa zewnętrzna-lufa wewnętna nijak z broni w jednym kawałku nie da się wyjąć, nawet po wyjęciu łożyska lufy. Najpierw wyjmuje się lufę wewnętrzną z lufy zewnętrznej a dopiero potem można lufę zewnętrzną wyjąć jak w oryginale do przodu.
Zaczep zamka - w KWA niezbyt pasował a w SRC wręcz przeciwnie, zupełnie dobrze wchodzi, nawet średnice osi i otworów są identyczne, chociaż w jednym miejscu sam zaczep oryginalny jest troszeczkę chudszy i do góry podchodzi mniej o ok 1 mm niż powinien. Po lekkim "podremelowaniu" wszystko jest OK. Sprężyna "spinka" zaczepu w SRC jest ciut dziwna. Niby kształt jak w oryginale ale z cieńszej blachy i łódkowato wygięta (nie wiadomo po co). Jest w pełni zamienna z oryginalną. I co więcej jest "oksydowana".
Spust również nie posiada udziwnionego "zabezpieczenia" jest tak samo monolitem jak w oryginale ale za cholerę nie wiem jak go wyjąć bo zaokrąglenie górne (jak i w KWA) także wymaga poprawy.
Natomiast w przeciwieństwie do KWA i innych o nim "opiniodawców" po włożeniu magazynka kurek posiada prawdziwe "półnapięcie" (=1/2 skoku kurka), w którym nie można go zwolnić spustem. Czyli ma bezpiecznik taki jak w oryginale.
Muszka może ew. być ale purysta może trochę przyczepić się jej kanciastości. Szczerbinki w obu replikach są bardzo dobre, z tym, że w KWA można ją wymienić na oryginalne tak w SRC wygląda na monolit z suwadłem.
Kolejno inne rzeczy. Jak do TT z KWA oryginalne okładki wchodzą bezproblemowo tak tu już nie w każdym egzemplarzu z SRC. Ale wchodzą.
Uszko magazynka jest w SRC (nie ma w KWA) ale o 1,5 mm za bardzo do przodu, mimo, że jest miejsce.
I wreszcie przebój sezonu na TT. W przedniej ściance kurka (tej, która w oryginale uderza o żerdź iglicy i jest całkowicie płaska) SRC zrobiła "gustowny" pionowy rowek. Nie jest on do niczego potrzebny bo ten kurek (jak uderza) to tylko w krzyżowy łebek śruby, który jest płaski. Więc po co ten rowek (może znowu podpowiedź McDucka z Lidera)?
Drugim ewenementem jest zastosowanie lufy zewnętrznej odtwarzającej lufę z TT-30 a nie TT-33. Znowu podejrzewam "krecią" robotę McDucka). Może i lufy były zamienne. Zapytam na talk.gun.ru. Kształt rygli jest też dosyć dziwny ale przypuszczam z jakiego powodu - w TT z KWA obie lufy (wewnętrzna i zewnętrzna) się leko obniżają przy ruchu zamka do tyłu. W TT z SRC obniża się tylko lufa zewnętrzna. Aby to szło "gładko" rowki ryglowe w suwadle i grzebienie ryglowe na lufie zewnętrznej są skośne. Umożliwia to obniżenie i "odryglowanie" lufy. Pomysł dobry bo nie zmienia geometrii układu lufa wewnętrzna-suwadło-zamek. Co więcej regulacji HopUpa dokonuje się przez okno wyrzutowe a nie po częściowym rozebraniu repliki. I to jest duży plus dla SRC.
I na koniec - zewnętrzna estetyka. TT z KWA jest pokryty półmatowo (właściwie pólbłyszcząco), Natomiast suwadło i szkielet TT z SRC jest (przynajmniej mój) pokryty bardzo matową farbą, nawet ziarnistą. Wydaje mi się, że lekkie "przelecenie" drobnoziarnistym papierem na mokro da pożądany efekt.
Pozostający największy mankament TT z SRC to brak jakichkolwiek bić na grzbiecie suwadła (może celowy, by każdy mógł nabić swoje) i dziwne bicia (znaki o różnej wielkości) na lewej stronie szkieletu.

Reasumując. Obie repliki są bardzo dobre wymiarowo (skoro wchodzą do nich części oryginalne) i mają dobry blow-back, choć ta z SRC o ok 10 mm mniejszy (chyba nowy system z KWA to umożliwia jej replice). Obie jednak mają niedoróbki, choć każda w innych miejscach. Niedoróbki nie wynikające raczej z niepełności dokumentacji, lecz nonszalancji lub też z innych (nie merytorycznych względem oryginału) powodów.
Która jest lepsza?
Jak gdzieś już pisałem - szkoda, że się obie firmy nie dogadały. Byłaby wtedy idealną repliką.
Pomijając większą ilość niedoróbek (i cenę w Kraju) sugerowałbym KWA z dwóch powodów:
- ma silniejszy i większy odrzut zamka
- można do niego bez problemu dokupić za granicą zapasowe magazynki (albo np. u mnie).

Może ten opis dla airsoftowców jest mniej ważny to TT z SRC będzie znakomitą alternatywą dla rekonstruktorów (także cenową) dla deko jako, że nie na nigdzie laserunków CLK a po lekkim postarzeniu będzie bardzo dobrą bronią przyboczną.
Jeszcze nie testowałem "w boju", więc opis jest bardziej informacyjny. Jak porównam to dam.

Użytkownik pistole35 edytował ten post 12 październik 2012 - 06:16

#2 pistole35  | Napisano 16 październik 2012 - 13:59

pistole35
  • Użytkownik
Po małym tuningu mam teraz TT z FB w Radomiu serii 1947 roku.
Test porównawczy na odległości 5 mm wykazał, że oba (KWA i SRC) są podobnie celnie. SRC ma nieco większy rożrzut.
Czarne pole ma średnicę 5 cm. Wszystkie 10 kulek w kole. Strzelanie bez przystrzeliwania i regulacji Hop-Up kulkami 0,25g.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 wiciok  | Napisano 15 marzec 2013 - 22:07

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Tetetka dostępna u krakmana:
http://www.taiwangun...ika_tt_src.html

#4 pistole35  | Napisano 14 kwiecień 2013 - 12:35

pistole35
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 15 marzec 2013 - 22:07 napisał

Tetetka dostępna u krakmana:
http://www.taiwangun...ika_tt_src.html

A w Gunfire to samo za -50 z i darmową przesyłką.
http://gunfire.pl/pr...letu-SR-33.html

#5 Bednar19951  | Napisano 03 październik 2013 - 21:55

Bednar19951
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Pistolet w wersji srebrnej limited edition kupiłem niedawno razem z dodatkowym magazynkiem. Na magazynku od kompletu, ze srebrną stopką BB był dość silny, prędkość kulki również, zaś gaz starczył na 3 przeładowania. Na dokupionym magazynku (od zwykłej wersji czarnej) jakby brakowało ciśnienia. Pistolet ledwo dawał radę załadować kulkę do komory i nie udawało mu się to średnio co 2 strzały. BB też słabszy i raz wystąpił syfon. Nie wiem czym to było spowodowane, zwłaszcza że w samym magu było dużo gazu.

EDIT:

Właśnie na 2 strzelance ten sam felerny magazynek od wersji czarnej zepsuł się. :icon_evil:  Przy ładowaniu ułamało się jedno z ramion "szczytu" magazynka, który trzymał pierwszą kulkę. Może dałoby się to przykleić kropelką, ale będę składał reklamację, także ze względu na te wkurzające problemy z ciśnieniem.

#6 Bloodgharm  | Napisano 19 grudzień 2014 - 13:17

Bloodgharm
  • Użytkownik
  • Miasto: Ostrołęka
Witam. Ostatnio kupiłem tą replikę u krakmana, rozpakowałem, nasmarowałem to co trzeba i zaczynamy strzelanie (w domu oczywiście). Wszystko fajnie, aż tu nagle, przy 5-6 wymianie magazynka, pierdykły ramiona szczęk w magazynku. Z tego co czytałem to jest to dosyć częsta sprawa. Nie możnaby zrobić tej części z metalu, jak reszta magazynku? Ta jedna część jest wybitnie beznadziejna.

#7 Bednar19951  | Napisano 20 grudzień 2014 - 00:30

Bednar19951
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl postUżytkownik Bloodgharm dnia 19 grudzień 2014 - 13:17 napisał

Ta jedna część jest wybitnie beznadziejna.

Właśnie te szczęki mi się połamały. Strasznie są kruche.
Aha. U mnie teraz po kilkuset strzałach wyrobiły się części mechanizmu łapiącego zamek w tylnym położeniu. Bolt catcha nie ma, tylko co można palcem unieść dźwignię i zablokować ręcznie.

#8 wojtekk8  | Napisano 20 grudzień 2014 - 23:08

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Bolt catch = zaczep zamka...

Skoro się wyrobiło to masz jak w oryginale, też się wyrabia. Chociaż z niektórymi magazynkami potrafi zadziałać od czasu do czasu.

#9 Szajnatałn  | Napisano 27 marzec 2015 - 12:38

Szajnatałn
  • Zbanowany
  • Miasto:
Napaliłem się, kupiłem i od razu oddałem do sklepu. Wykonanie jest beznadziejne, na poziomie słabego chińczyka (moim zdaniem gorsze niż klamki ARMY, poziom bliżej Wella) a farba obłazi od patrzenia. Strzelać toto strzelało, wywaliłem ze dwa magi.

#10 Toczu-Toczu  | Napisano 30 sierpień 2015 - 06:31

Toczu-Toczu
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Ciężkie jest życie rusofila...

#11 Qadd  | Napisano 11 grudzień 2017 - 00:09

Qadd
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Trochę odkopuję, ale kilka dni temu zakupiłem ową tetetkę i pytanie moje do innych posiadaczy brzmi - czy dociążaliście swoje repliki w jakiś sposób? Bo chyba zgodzicie się, że waga w porównaniu do palniaka rozczarowuje...

#12 mikadorus  | Napisano 11 grudzień 2017 - 00:42

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Zetnij plastikowe okładziny od środka i wstaw do środka ołowianie/stalowe płytki.

#13 Qadd  | Napisano 11 grudzień 2017 - 01:33

Qadd
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
To ma sens. Czytałem gdzieś też, że okładziny od palniaka są nieco cięższe, ale czy będą pasowac bez problemu?