Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Słuchawki aktywne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_gecko123_*  | Napisano 15 październik 2012 - 15:36

Gość_gecko123_*
  • Gość
Mam zamiar kupić sobie słuchawki aktywne, oryginały. Zastanawiam się nad MSA Sordin i Peltor Comtac II (IV wydają się zarąbiste, ale w sprzedaży chyba ich jeszcze nie ma). Które mają lepsze parametry, które są bardzeij opłacalne? (Sordiny są chyba lekko tańsze.) Co trzeba dokupić, żeby bezproblemowo używać z radiem PMR (mam Inteka MT4040 z ICOM, ale zastanawiam się nad zmianą na Navcoma TK750)? Czy któreś z nich działają z chińskimi PTT?

Użytkownik gecko123 edytował ten post 15 październik 2012 - 15:39

#2 javelin  | Napisano 17 listopad 2012 - 12:21

javelin
  • Użytkownik
  • Miasto: Olsztyn
Mam Sordiny. Nie mam niestety porównania w działaniu z oryginalnymi ComTacami, więc nie wiem, czy któreś z nich działają lepiej lub gorzej. Wiem natomiast, że Sordiny są lepsze przy noszeniu pod hełmem - mniej odstają na boki, więc lepiej mieszczą się pod skorupą. Do tego w sprzęcie MSA jest też wersja Liberator, która pałąk ma na potylicy/karku, a na górze głowy tylko opaskę z materiału, więc tu już wygoda przy użytkowaniu z hełmem jest nieporównywalnie lepsza.

Co do użytkowania z radyjkami - trzeba kupić odpowiednie PTT, pasujące zarówno do słuchawek jak i do radia. Generalnie dużo tego teraz jest w sprzedaży, coś dopasujesz.

#3 Maćq  | Napisano 26 listopad 2012 - 23:32

Maćq
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Z tą wygodą to pamiętaj, że to kwestia mocno indywidualna. Mam MSA Sordin, kolega z teamu ma kopię Peltorów i dla mnie są one dużo wygodniejsze. Pałąk Sordinów jest b. niewygodny w użytkowaniu pod hełmem (Mich 2001, kopia Volvera). Być może to kwestia nietrzymania wymiarów przez hełmy Volvera - ale z peltorami było to nawet znośne. W Sordinach po kilkunastu minutach było średnio. Problem znika po użyciu arc adapterów.

Wg. relacji z innych forów, Sordiny oferują lepszą jakość dźwięku niż Peltory Gen. I i II. Od gen. III przewaga znowu jest przy Peltorach.
Dostępność i cena przemawiają za Sordinami.

Jeżeli chcesz używać headsetu z cywilnymi radyjkami, pamiętaj o impedancji. Czeka Cię wymiana mikrofonu albo montaż wzmacniacza. Szuka headsetu z mil-standard plug (nato plug, różnie określają). LEMO 5-pin bym sobie odpuścił.

Z ptt nie ma problemu - chińskie kopie będą działać. Trzeba jedynie pamiętać o przelutowaniu kabli - w PTT U94 wystarczy zamienić miejscami kable oznaczone jako 2 i 3. W kopii TCI PTT sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale da się zrobić. Wszystko przez to, że chińczycy lutują nieco odmiennie od standardu. Tu pokazano, w czym problem:

http://www.airsoftco...headset-replica

Na ebayu jest użytkownik, który sprzedaje RS headsety z już dokonanymi modyfikacjami. W razie czego, odezwij się na PW.

Użytkownik Maćq edytował ten post 26 listopad 2012 - 23:34

#4 badseed  | Napisano 10 grudzień 2012 - 22:16

badseed
  • Użytkownik
Wkrótce pojawi się porównanie następujących headsetów na jednym z blogów: Liberator I, Liberator II, Comtac II, Sordin  z replikami Z-tactical Comtac I i Comtac II oraz Sordin.
Co do wygody, to zależy od tego kto ma jaką głowę i co jeszcze nosi na głowie. Sordiny w moim przypadku sprawowały się bardzo źle z powodu niewygodnego headbanda, Liberatory II z neckbandem są idealne pod hełmem.
Jeśli chodzi o kompatybilność headsetów mili z radyjkami na ebayu znajdziesz już bez problemów współpracujące z odpowiednimi radyjkami i to bez żadnego przerabiania. Poszukaj ew. na PX-airsoft kosztują coś pod 60$.

Użytkownik badseed edytował ten post 10 grudzień 2012 - 22:16

#5 Ghandi2  | Napisano 30 styczeń 2013 - 21:50

Ghandi2
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Odnośnie wygody użytkowania i ergonomii - jeszcze jedna mała uwaga - moze ktoś ma podobne potrzeby:

Kwestie ergonomii mogą być np. zależne dodatkowo od sposobu obsługi broni. Np.: strzelam z obu ramion, więc każdy pałąk mikrofonu który nie da się odpowiednio ułożyć, będzie przeszkadzał przy składaniu się do strzału ze "słabszego ramienia". Czasem takie kwestie bywają ważniejsze niż różnice w samym funkcjonowaniu technologii urządzenia.

Nawiasem mówiąc - obiecujący pod względem oburęczności wydaje się Comtac IV. Ktoś tego używał?

(pomijam słuchawki wewnętrzne z laryngofonem dousznym nie wiem czy to nie kwestia na osobny temat)

#6 CerberBP  | Napisano 05 luty 2013 - 13:39

CerberBP
  • Użytkownik
  • Miasto: WojennaPiła
Pytanie - czy w kategoriach chińskich kopii Sordin'ów Z Tactical i Element to te same słuchawki?

#7 seger  | Napisano 05 luty 2013 - 16:07

seger
  • Weteran
  • Miasto: Świdnik
Wsio to samo :)

#8 badseed  | Napisano 05 luty 2013 - 20:43

badseed
  • Użytkownik
Gdyby ktoś miał problem z doborem aktywnych słuchawek to być może tutaj znajdzie jakieś wskazówki. Oczywiście jest to subiektywna opinia autorów.

#9 HellMaker666  | Napisano 05 luty 2013 - 21:03

HellMaker666
  • Użytkownik
  • Miasto:
A miałem zacząć kase oszczędzać, na konto odkładać, żeby samochód kupić - samochód poczeka :icon_biggrin:

Użytkownik HellMaker666 edytował ten post 05 luty 2013 - 21:04

#10 man_of_arms  | Napisano 25 luty 2013 - 17:07

man_of_arms
  • Użytkownik
  • Miasto: BIA
Witam wszystkich, Jestem świeżutki na tym forum.
Chcę sobie kupić słuchawki Sordin model Z-111, znalazłem je Chinach
(http://www.aliexpres.../545905108.html)
jest mało opinii o nich u nas w kraju. Testował je ktoś, jak to dział i czy warte zakupu ? Jestem żołnierzem i trochę strzelam chciał bym kupić jakieś słuchawki aktywne bo i tak mam już pogorszony słuch.
Proszę o wyrozumiałość i o odpowiedz.

ps.
a może taki ? (różnią się od tych pierwszych czymś oprócz koloru ?)
http://www.aliexpres.../601442618.html

Użytkownik man_of_arms edytował ten post 25 luty 2013 - 17:34

#11 CerberBP  | Napisano 25 luty 2013 - 18:53

CerberBP
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik man_of_arms dnia 25 luty 2013 - 17:07 napisał

Witam wszystkich, Jestem świeżutki na tym forum.
Chcę sobie kupić słuchawki Sordin model Z-111, znalazłem je Chinach
(http://www.aliexpres.../545905108.html)
jest mało opinii o nich u nas w kraju. Testował je ktoś, jak to dział i czy warte zakupu ? Jestem żołnierzem i trochę strzelam chciał bym kupić jakieś słuchawki aktywne bo i tak mam już pogorszony słuch.
Proszę o wyrozumiałość i o odpowiedz.

ps.
a może taki ? (różnią się od tych pierwszych czymś oprócz koloru ?)
http://www.aliexpres.../601442618.html

Dlaczego chcesz do "prawdziwego" strzelania kupić repliki słuchawek? Ograniczony budżet czy co? Bo jeśli to nie to, to zostaw repliki i łap się za prawidłowe słuchawki aktywne. Szczególnie jeśli już masz uszczerbek na słuchu. Nie mam porównania w praktyce ale idę o zakład że chińskie produkty mają się nijak do wytłumienia jakie zapewni oryginał.

#12 man_of_arms  | Napisano 25 luty 2013 - 19:25

man_of_arms
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik CerberBP dnia 25 luty 2013 - 18:53 napisał

Dlaczego chcesz do "prawdziwego" strzelania kupić repliki słuchawek? Ograniczony budżet czy co? Bo jeśli to nie to, to zostaw repliki i łap się za prawidłowe słuchawki aktywne. Szczególnie jeśli już masz uszczerbek na słuchu. Nie mam porównania w praktyce ale idę o zakład że chińskie produkty mają się nijak do wytłumienia jakie zapewni oryginał.

Właśnie temu pytam czy to robi robotę czy nie, nie strzelam codziennie, a w dodatku strzelania w WP nie są też super intensywne i za dużo się na nich nie strzela hehe ale jak by nie było to z beryla, pk, czy rpg się strzela czasami i ochrona słuchu jest potrzebna.
Wkładanie stoperów co wypadają już mnie dobija i temu chcę kupić słuchawki, nie miałem do czynienia z aktywnymi ogóle i temu pytam o te chińskie czy nadają się.
Wady słuchu sporej nie mam, ale zawsze coś.

#13 badseed  | Napisano 25 luty 2013 - 19:28

badseed
  • Użytkownik
Nie ryzykuj, bo szkoda zdrowia. Jak Ci nie potrzebne radyjko, to kup same słuchawki bez pałąka z mikrofonem.

#14 man_of_arms  | Napisano 25 luty 2013 - 19:47

man_of_arms
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik badseed dnia 25 luty 2013 - 19:28 napisał

Nie ryzykuj, bo szkoda zdrowia. Jak Ci nie potrzebne radyjko, to kup same słuchawki bez pałąka z mikrofonem.

Ale warto coś szukać w replikach czy nie ?

ps.

A to ma szansę działać ?
http://allegro.pl/pr...3000260954.html
czy nie ?

Użytkownik man_of_arms edytował ten post 25 luty 2013 - 19:49

#15 badseed  | Napisano 25 luty 2013 - 20:07

badseed
  • Użytkownik
Nie warto kupować repliki do profesjonalnych zastosowań. A jeśli chodzi o to co wrzuciłeś w linku to w zupełności Ci to wystarczy, a co najważniejsze, pewnie się nie spieprzy po pół roku użytkowania.

Użytkownik badseed edytował ten post 25 luty 2013 - 20:08

#16 man_of_arms  | Napisano 25 luty 2013 - 20:30

man_of_arms
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik badseed dnia 25 luty 2013 - 20:07 napisał

Nie warto kupować repliki do profesjonalnych zastosowań. A jeśli chodzi o to co wrzuciłeś w linku to w zupełności Ci to wystarczy, a co najważniejsze, pewnie się nie spieprzy po pół roku użytkowania.

Dzięki bardzo za info, kupie jak tak te z allegro i przetestuje na strzelnicy, może się sprawdzą.
Hmmmm teoretycznie mam 10 dni na zwrot towaru jak nie podpasuje.

aaa ! myślałem, że te chińskie są w miarę przyzwoite a tu lipa.

#17 badseed  | Napisano 25 luty 2013 - 21:13

badseed
  • Użytkownik
To nie tak, że to jest lipa, po wyjęciu z pudełka nowych i nieużywanych wszystko wygląda OK, ale problem w tym, że po pewnym (dość krótkim) czasie wszystko zaczyna się sypać i przestaje działać.

Użytkownik badseed edytował ten post 25 luty 2013 - 21:16

#18 man_of_arms  | Napisano 25 luty 2013 - 21:21

man_of_arms
  • Użytkownik
ale te z allegro za 150zł to też chinol jakiś, ciekawe ile te będą chciały współpracować.

#19 CerberBP  | Napisano 26 luty 2013 - 09:11

CerberBP
  • Użytkownik
Jednak oszczędnie chcesz? Ja bym się zastanowił nad tymi dwoma z naciskiem na te droższe.
http://allegro.pl/sl...3036635068.html
http://allegro.pl/sl...3051733928.html
Szukaj z jakimikolwiek normami. Poszukaj też tematów na forach strzeleckich. Repliki sobie odpuść konkretnie. A z tymi 10 dniami dobrze kombinujesz jeśli nie masz możliwości przetestować osobiście.

#20 Chochla  | Napisano 26 luty 2013 - 13:15

Chochla
  • Użytkownik
  • Miasto: Lodz

Wyświetl postUżytkownik man_of_arms dnia 25 luty 2013 - 21:21 napisał

ale te z allegro za 150zł to też chinol jakiś, ciekawe ile te będą chciały współpracować.
A ja tak perfidnie sie spytam. Skoro strzelasz rzadko i malo intensywnie to czemu nie kupisz sobie pasywnych? Przyzwoite dostaniesz za mniej niz 50zlociszy. Ewentualnie pomysl tez o czyms takim:
http://www.equipped....-arms-earplugs/

Użytkownik Chochla edytował ten post 26 luty 2013 - 13:19