Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Słuchawki aktywne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
137 odpowiedzi w tym temacie

#121 C4Int  | Napisano 28 grudzień 2016 - 20:44

C4Int
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
A dokładnie z repliki headset'u Cobra - od Z-Tactical. Wykorzystałem replikę ze względu na dostępność.
Zastosowanie headsetu Cobra ma kilka zalet:
1. możliwość wykorzystania kliipsu montażowego z uchwytu do hełmu (jest w zestawie - przynajmniej Z-Cobra)
2. nie trzeba kombinować z okablowaniem do PTT - po prostu wykorzystuje się oryginalny kabel zakończony 4-polową wtyczką zgodną z wtykiem TP-120, co pozwala wpiąć się w standardowe PTT.

Uzyskuje się w ten sposób całkowicie normalny zestaw komunikacyjny, a jak zajdzie potrzeba zawsze można odpiąć microphone-boom :icon_wink: Klips montażowy na lewej muszli słuchawkowej praktycznie nie wpływa na możliwość ich złożenia.

Użytkownik C4Int edytował ten post 28 grudzień 2016 - 20:44

#122 wiciok  | Napisano 29 grudzień 2016 - 08:40

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Pytanie do posiadaczy Impact Sportów -  jak te słuchawki wyciszają pirotechnikę?  Odpalenie takiego FP3 kilka metrów dalej to bardziej "coś sobie wybuchło",  czy może "mocno walnęło,  ale przynajmniej nie ogłuchnę"?
Druga sprawa,  czy wzmocnienie można ustawić na tyle wysoko,  że przy założeniu pod słuchawki stoperów w miarę normalnie wszystko słychać?
Dzięki za odp.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

#123 chaota  | Napisano 29 grudzień 2016 - 18:03

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
Dołączona grafika
Strzał z karabinu to ok 140db, howardy mają tłumienie 22dB, sordiny 25dB.
Typowy stoper ma 20-30dB.
Dobre pasywne słuchawki strzeleckie 40-60dB

Howardy generują max 82dB-20=62dB to ekwiwalent normalnej konwersacji.

Howardy są super na strzelnice, w grach terenowych mają poważną wadę. Są mono. Nie będziesz słyszał skąd docierają dźwięki.
Pod tym względem sordiny są lepsze od dowolnych Peltorów, za to peltory mają większe max. wzmocnienie

Użytkownik chaota edytował ten post 29 grudzień 2016 - 18:05

#124 C4Int  | Napisano 30 grudzień 2016 - 15:33

C4Int
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik chaota dnia 29 grudzień 2016 - 18:03 napisał

Howardy są super na strzelnice, w grach terenowych mają poważną wadę. Są mono. Nie będziesz słyszał skąd docierają dźwięki.

No nie wiem skąd ta opinia - skoro w dokumentacji piszą, że są stereo:
Wbudowane kierunkowe mikrofony stereo umożliwiają doskonałe, kierunkowe słyszenie

Rozumiem, że papier jest cierpliwy, a Internet - jak papier - zniesie wszystko i nie zawsze informacje tam publikowane muszą być wiarygodne. Ale faktem jest, że HLIS wejście AUX mają stereo (i w praktyce przy podłączaniu do radiotelefonów bywają z tym kłopoty, bo słychać tylko w jednym kanale lub w drugim ciszej - o czym można poczytać nawet tu na forum). Trochę to mało logiczne jest, żeby wzmacniacze w torze AUX pracowały w stereo, a wbudowane mikrofony były podłączone monofonicznie.

Faktem jest, że nie dają takiej "głębi przestrzennej", jak np. Peltory - ale że nie słychać w nich "skąd docierają dźwięki" - to przesada...
HLIS przy maksymalnym wzmocnieniu potrafią się wzbudzać - więc duże wzmocnienie niekoniecznie musi być kryterium lepszości...

Dla mnie punktem odniesienia dla aktywnych ochronników słuchu są Peltory w wykonaniu militarnym (commtac) - i w porównaniu do HLIS oczywiście są wyraźnie lepsze - co zdaje się odzwierciedla ich cena :icon_smile:

Subiektywne odczucia z używania HLIS i Peltorów zapamiętałem tak:
  • Peltory mogą pracować jako zestaw komunikacyjny nawet po rozładowaniu baterii (albo wyłączone), HLIS nie podadzą do słuchawek samego sygnału z wejścia AUX, jeśli wzmacniacz jest wyłączony. Pletory ComTac przy zasilaniu z 2 ogniw AA, takich samych, jak używa HLIS, zapewniają (wg dokumentacji) 500 godzin pracy - a w praktyce, przy używaniu dobrych baterii, więcej. Dokumentacja HLIS podaje nominalny czas pracy jedynie 350 godzin. Peltory po 2 godzinach bezczynności wyłączają się samoczynnie, czego nie potrafią HLIS :icon_wink:
  • Peltory inaczej - IMHO lepiej niż HLIS - podbijają/uwydatniają niektóre dźwięki, np. szum/plusk wody na tle odgłosu przelatującego samolotu. Tak jakby potrafiły selektywnie niektóre dzwięki wzmacniać, a tło stonować... stąd moje podejrzenie, że mają tam DSP.
    I wreszcie wrażenie przy strzałach i wybuchach, jakby "nadawały ciszę" - co objawiało się takim charakterystycznym uczuciem "zatykania" w uszach, tak jakby głośniki nadawały dżwięk o przeciwnej fazie do fali akustycznej wystrzałów. W HLIS takiego "zatykania" nie doświadczyłem.
Aczkolwiek przy odpaleniu petardy FP3 odgłos eksplozji w HLIS jest wyrażnie stłumiony i niższy - IMHO bardziej w stronę "coś wybuchło" niż "mocno walnęło". Pomieważ pracują w takich okolocznościach jak typowe ochronniki pasywne - można by ich tłumienie trochę porawić uzupełniając wypełnienie muszli - jakąś flizeliną albo ścinkami gąbki czy pianki, bo fabrycznie to dosyć jest pusto tam w środku:
Dołączona grafika

Acha - wg. opisu HLIS mają zapewniać tłumienie do 25 dB SNR, natomiast Peltor Comtac zapewniają tłumienie średnie 28dB SNR

Już tylko z takiego prostego porównania nominalnych parametrów wytłumiania widać, że HLIS to zupełnie inna liga, niż militarny high-tech na wyposażeniu elitarnych jednostek. Co dobrze odzwierciedla ich cena.

Użytkownik C4Int edytował ten post 30 grudzień 2016 - 15:34

#125 chaota  | Napisano 30 grudzień 2016 - 15:39

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
Howardy mają jeden mikrofon, więc Jakbyś nie kombinował to będzie mono :icon_smile:
Wejście słuchawkowe może faktycznie być stereo, choć nie zmienia to faktu że dźwięk z zewnątrz nie będzie przestrzenny bo i jak?

Ed, faktycznie ten model jest stereo. Te które oglądałem u kolegi na strzelnicy były mono

Użytkownik chaota edytował ten post 30 grudzień 2016 - 15:47

#126 wiciok  | Napisano 30 grudzień 2016 - 18:25

wiciok
  • Admin

Wyświetl postUżytkownik C4Int dnia 30 grudzień 2016 - 15:33 napisał

• Peltory mogą pracować jako zestaw komunikacyjny nawet po rozładowaniu baterii (albo wyłączone), HLIS nie podadzą do słuchawek samego sygnału z wejścia AUX, jeśli wzmacniacz jest wyłączony.
O ile dobrze pamiętam, to Sordiny też tego nie potrafią.

W każdym razie dzięki za wyczerpujący opis :icon_biggrin: :maniak_OK:

A teraz trochę z innej beczki.
W którymś temacie (tym, albo jakimś innym) padło pytanie o słuchawki GSSz-01:
http://www.frontowie...chronne-gssz-01

Mam je i używałem ich już parę razy i oto co mogę powiedzieć:
  • wyciszenie jest bardzo, bardzo słabe. W zasadzie słychać wszystko, tylko odrobinę ciszej. W wyłączonych Sordinach czy Nacre QuietPro w normalnych warunkach nie słychać praktycznie nic.
  • słuchawki są w większości puste w środku (podobnie jak Impacty na zdjęciu wyżej, tyle że obudowa jest większa). Otwiera to możliwości do ulepszenia wyciszenia na własną rękę. Bez tego używanie ich nie ma za bardzo sensu.
  • montaż na paski wymaga ich mocnego dociągnięcia (może mam już rozciągnięte gumy, ale zdecydowanie trzeba przeszyć rzepy, bo brakuje regulacji) - aczkolwiek ma tę zaletę, iż nie zawadza pod hełmem
  • dolna krawędź nie jest wyprofilowana jak w np. Comtacach (ponadto znajdują się tam jakieś niewykorzystywane wypustki), co może być problemem przy składaniu się
  • elektronika działa tak sobie. Niby wszystko jest ok, ale raz razy zdarzyło mi się, że miałem problemy ze zrozumieniem ludzkiej mowy. Denerwują dość wysokie szumy. Robiąc coś nie zwraca się na to uwagi, ale podczas nieruchomego oczekiwania jest to irytujące.
  • mają wyłącznik czasowy
  • oczywiście mają 2 mikrofony
  • ilość poziomów regulacji jest wystarczająca (nie pamiętam ile dokładnie - w każdym razie nie 3 jak w starych Sordinach). Po włączeniu startują z zapamiętaną głośnością
  • brak wejścia AUX :icon_cry:
  • zwracają na siebie uwagę na strzelankach :teeth:
Podsumowując: za te 220zł nie bardzo się to opłaca, skoro Impacty kosztują podobnie. Za ułamek tej ceny - można się pobawić.
Nie wiem niestety jak się to ma do Milteców, czy innego Syf-Tactical.

#127 C4Int  | Napisano 04 styczeń 2017 - 16:50

C4Int
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik chaota dnia 30 grudzień 2016 - 15:39 napisał

Howardy mają jeden mikrofon, więc Jakbyś nie kombinował to będzie mono :icon_smile:
[...]
Ed, faktycznie ten model jest stereo. Te które oglądałem u kolegi na strzelnicy były mono

Ciekawe... czyżby kolejny przykład, na to, że w firmach rządzą księgowi i dowód wyższości logiki liczykrupów nad logiką inżynierską?
:icon_lol:

BTW: zaciekawił mnie ten ruski wynachodek i pomimo sceptycyzmu (nigdy nie byłem zwolennikiem 'bliskowschodniej' elektroniki) uruchomiłem znajomych w stolicy, żeby to ściągnąć i obejrzeć od środka, co to za cudo...
:icon_question:

#128 Kocur666  | Napisano 02 luty 2017 - 09:10

Kocur666
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Zakupiłem howardy na niemieckim amazonie - wiec moge sie podzielic wrazeniami z aktualnie dostepnej wersji (poniewaza mozliwe ze byly inne wersje - skoro byly mono i bez automatycznego wylaczania po 4 godzinach).

Sluchawki sa stereo - mozna spokojnie uslyszec skad dokladnie pochodzi chałas/dzwięk. Tak są dwa mikrofony - po jednym na każdym uchu z przodu (za piankową osłoną) Przy mocnym wietrze piankowa osłona średnio działa - ale fizyki sie zbytnio nie oszuka.

Wzmacniaja dzwięki - da sie uslyszec rozmowe przeciwnika z np 60 m (gdzie normalnie przy tej odleglosci nie slychac).

Ciezko sie od razu przestawic na inne wzmocnienie dzwiekow- zdazalo mi sie panikowac przez hałas który był ... 40 m dalej (slychac bylo jakby to bylo bardzo blisko).
Wzmacniaja rozne czestotliwosci - w inny sposob. Ciezko to wytlumaczyc ale po prostu sa dziweki ktore wzmacniaja lepiej i gorzej.
Na sniegu dzialaja koszmarnie - odglosc sniegu jest wzmacniany za bardzo. Rozmowy są wzmacniane dość mocno.

Aux jest stereo - wiec konieczny jest mostek (ja po prostu zmostkowalem koncowke kabla - zlutowalem i wcisnalem w jacka. Prosta sprawa.

Wylaczaja sie po 4 godzinach uzytkowania. Zeby wlaczyc trzeba je po prostu wylaczyc i wlaczyc jeszcze raz pokretlem.
Regulacja wzmocnienia jest plynna.

I to co mnie zdziwilo - dzwięk hałasu nie powoduje ze odcina nam cale pasmo dzwiękowe - wycina wycisza tylko hałas.
Bardzo smiesznie rozmawialo sie z samochodzie - jadac po kostce brukowej - wyciszalo huk jezdni - ale rozmawiać można było bez większych problemów.

Fajnie też brzmiała replika z zle ustawionym silnikiem (mega głosno pracował mi aug, do tego gearbox z tyłu praktycznie przy mikrofonie słuchawek) - w słuchawkach miał dzwięk jakbym używal tłumika (słuchawki tłumiły mi ten hałas, przepuszczając całą reszte).

Ogólnie jak za cene około 250 zł i błyskawiczną wysyłkę z polski (z poznania o ile pamietam) to zamówienie z amazona.de to bajka.
Zwłaszcza ze teraz interfejs jest po polsku.
Wydaje mi się też ze zamawiając lepiej jest zapłacić w Euro i zrzcić wymiane na wydawce karty kredytowej niz placic na amazonie w złotówkach. Maja duzo gorszy kurs niz VISA.

#129 wiciok  | Napisano 05 luty 2017 - 17:42

wiciok
  • Admin
Od jakiego sprzedawcy brałeś? Oficjalnego amazon.de, czy jakiegoś innego?

#130 roos  | Napisano 06 luty 2017 - 18:00

roos
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
  • Peltory mogą pracować jako zestaw komunikacyjny nawet po rozładowaniu baterii (albo wyłączone), HLIS nie podadzą do słuchawek samego sygnału z wejścia AUX, jeśli wzmacniacz jest wyłączony.

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 30 grudzień 2016 - 18:25 napisał

O ile dobrze pamiętam, to Sordiny też tego nie potrafią.

Potrafią, mają dwa niezależne tory audio.

Użytkownik roos edytował ten post 06 luty 2017 - 18:00

#131 wiciok  | Napisano 29 czerwiec 2017 - 12:11

wiciok
  • Admin
Ktoś wie co to warte?
https://www.specshop...oducts_id=16392

#132 Rechot  | Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:03

Rechot
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa
Też jestem ciekawy. Tak w ogóle co uważacie o słuchawkach aktywnych do lasu ?

#133 Fear Factor  | Napisano 04 lipiec 2017 - 22:27

Fear Factor
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 29 czerwiec 2017 - 12:11 napisał

Bardzo fajna alternatywa dla Z-Tacticala. Mam M32 z PTT M51 i jestem póki co pod wrażeniem.

Wyświetl postUżytkownik Rechot dnia 30 czerwiec 2017 - 12:03 napisał

Też jestem ciekawy. Tak w ogóle co uważacie o słuchawkach aktywnych do lasu ?

Jak najbardziej za. Nie widzę żeby do lasu miały być niepotrzebne, szczególnie jeśli są też headsetem.

#134 wiciok  | Napisano 04 lipiec 2017 - 22:28

wiciok
  • Admin
A z Howardami lub czymś lepszym porównywałeś może?

#135 Fear Factor  | Napisano 04 lipiec 2017 - 22:32

Fear Factor
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 04 lipiec 2017 - 22:28 napisał

A z Howardami lub czymś lepszym porównywałeś może?

Nie miałem okazji. Brałem w ciemno. Sprawdzałem jedynie pod kątem pracy z Baofengami. Działa. Co do funkcji redukcji/wzmacniania dżwięków to miałem okazję dzisiaj nosić je parę godzinek i trochę przetestować.

#136 Head Crusher  | Napisano 04 sierpień 2017 - 17:17

Head Crusher
  • Użytkownik
  • Miasto: Knurów
Pytanie do użytkowników słuchawek Earmor, jak się je wyłącza? W instrukcji nie ma wzmianki o tym, tylko adnotacja, że same się deaktywują po 4 godzinach.

#137 Kedrab  | Napisano 05 sierpień 2017 - 18:59

Kedrab
  • Użytkownik
  • Miasto: Częstochowa
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa jakości wykonania tych Earmorów? Chodzi mi tutaj głównie o elektronikę, bo do tej pory mało opinii na ich temat się pojawiło. No i przede wszystkim czy działają stereo czy mono? :)

#138 Head Crusher  | Napisano 11 wrzesień 2017 - 16:47

Head Crusher
  • Użytkownik
  • Miasto: Knurów
Mam słuchawki Earmor M32, generalnie działają spoko. Dźwięki dobiegające poprzez mikrofony mają w większości naturalne brzmienie, niektóre głośniejsze są trochę dziwnie przetwarzane (ciężko to dokładnie opisać). Dezaktywacja po 4 godzinach działa, z Baofengiem UV-5R współpracują bez zarzutu. Natomiast trochę ciulata jest konstrukcja stelaża pałąka, bo jak się źle ułoży słuchawki na głowie, to wywołują niemiłosierny ból w wyniku ucisku czaszki. Sam nacisk w okolicach uszu nie wywołuje żadnego dyskomfortu. Ogólnie polecam, aczkolwiek nie mam porównania z innymi słuchawkami, bo innych nie miałem :)