Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

TT-33 KWA/SRC/WE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 pistole35  | Napisano 20 październik 2012 - 10:18

pistole35
  • Użytkownik
  • Miasto: Milicz
Porównując dostępne (?) obecnie  repliki TT-33 z KWA i SRC można generalnie stwiedzić – żadna nie jest idealna w odwzorowaniu oryginału.
Obu można dać najwyżej 9/10
Zewnętrznie lepiej jest odwzorowana ta z SRC. Brak bić dla jednych jest wadą a dla innych zaletą –można nanieść swoje. TT z SRC ma wszystkie zewnętrzne wymiary zgodne z oryginałem. TT z KWA jest o 1,5-2 mm grubsza (szkielet i suwadło).
Do obu wchodzą części oryginalne (okładki, łożysko przednie lufy, spust). SRC jest za matowa a KWA za błyszcząca. Wyjmowanie lufy (KWA-plastik, SRC-metal) w KWA jak w oryginale a w SRC nie. Ale obie czarne, co nie zgadza się z lufami oryginałów.
KWA nie ma uszka przy magazynku, SRC ma. KWA nie ma imitacji bolca iglicy na suwadle ale można w niej wymienić szczerbinkę na pochodzącą z oryginału. W SRC na odwrót.
Spust KWA to totalna porażka, ten z SRC jest o niebo lepszy (jeden kawałek metalu) choć też wymaga poprawki.
KWA waży niemal tyle co oryginał a SRC jest o ok. 150 g lżejsza.
Blow-back KWA tylko o ok. 5 mm mniejszy niż w oryginale, w SRC już słabszy (ok. 15 mm mniejszy).
Celność obu poprawna jak na broń przyboczną ASG. W strzelaniu tarczowym 5 m, 0,25g, 10 kulek – wszytkie w kółku 5 cm. KWA ma nieco lepsze skupienie.
Najistotniejsza różnica to cena 670 (KWA) wobec 401 (SRC).
Generalnie lepsze od Hudsona (lata temu) bo z metalu z tym że KWA to aluminium a nie stop.

http://imageshack.us/g/1/9808183/

No i mieliśmy TT. Skończyły się i jedne (KWA) i drugie (SRC).
Ciekawe ile czasu będziemy czekać na nowe dostawy. :icon_cry:

#2 -Otto-  | Napisano 29 sierpień 2015 - 22:11

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Zmieniłem nazwę, będzie to ogólny temat mający na celu porównanie istniejących replik Tokariewa.

#3 Toczu-Toczu  | Napisano 30 sierpień 2015 - 06:23

Toczu-Toczu
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Wiem już wszystek na temat TT od SRC co powinienem się dowiedzieć o replice firmy WE?

#4 pistole35  | Napisano 04 wrzesień 2015 - 17:14

pistole35
  • Użytkownik
  • Miasto: Milicz
WE - to coś pośredniego między KWA i SRC. Wprowadzili jakiś durny bezpiecznik sterczący nad krawędzią lewej okładki chwytu. Najbardziej razi fakt takiego przesunięcia osi kurka, że po jego napięciu rażąco wychodzi do tyłu. Z zamiennością nieistotnych części też jest problem. Oryginalne generalnie nie wchodzą. Bicia w stylu krzywych wojennych co dodaje realizmu. Magazynek ma uszko. Krawędź górna spustu wymaga zaokrąglenia. Odrzut zamka w blow-backu najlepszy pośród wszystkich dostępnych (widać po umiejscowieniu wycięcia na zaczep zamka, im bardziej do przodu tym silniejszy blow-back).
Jak widać, żadna firma nie zrobiła ideału. KWA gdyby nie cena i kształt czcionki bić była by najlepsza. Drugie miejsce (gdyby nie ten sterczący do tyłu kurek i nadprogramowy bezpiecznik) zajmuje WE. A trzecie miejsce, za słabszy blow-back-SRC. Jeśli chodzi o bicia to WE i SRC idą łeb w łeb.

Dołączona grafika

Użytkownik pistole35 edytował ten post 04 wrzesień 2015 - 17:18

#5 BlackShaman  | Napisano 25 listopad 2015 - 21:16

BlackShaman
  • Użytkownik
  • Miasto: Żory
Panowie. Watro dopłacić i kupić KWA czy nie ma sensu i brak SRC. Replik Rosyjskiej broni krótkiej jak na lekarstwo,a chciałbym wiedzieć jak to wygląda z awaryjnością.

Użytkownik BlackShaman edytował ten post 25 listopad 2015 - 21:17

#6 walther38  | Napisano 18 grudzień 2015 - 11:20

walther38
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Ja swoich replik używam głównie do strzelania tarczowego. Mają przebieg po ok 1000 kulek. Żadna się nie zepsuła. Z tego co gdzieś czytałem to w SRC był problem z plastikiem i odłamywały się szczęki trzymające kulki w magazynku. Ale podobno naprawili.
Mi podchodzi KWA bo dużo oryginalnych części można włożyć, w tym polskie okładki z FB Radom, rosyjskie drewniane (1941-1945) i plastikowe. A uszka magazynka można sobie dorobić, będą jednak trochę przesunięte.