Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Problem z PTT Z-tactical

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#141 NIL_7SGOT  | Napisano 08 luty 2017 - 16:21

NIL_7SGOT
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń
Cześć!
Czytałem trochę na forum i widziałem, że temat dość głęboki, ale nie ma odpowiedzi do mojego problemu, dlatego napiszę.
Posiadam radio Baofeng uv-82, ostatnio kupiłem zestaw słuchawkowy Z-tactical (bowman evo III) plus ptt z-tactical z wtykiem kenwood. Działa słuchawka, ale mikrofon już przy nadawaniu nie działa. Sprzedający przed wysyłką zestawu sprawdzał na baofengu uv-5r i wszystko trybiło. Spiłowałem obudowę samego wtyku kenwood żeby dopasować i dalej tylko słyszę i nie działa mikrofon. Wiecie może w czym jest problem?

Użytkownik NIL_7SGOT edytował ten post 08 luty 2017 - 16:23

#142 samael16  | Napisano 08 luty 2017 - 16:33

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Podpowiem, miernik w łapę i sprawdź schemat.

#143 wiciok  | Napisano 10 luty 2017 - 20:49

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Pewnie sprzedający wcisnął kit i nic nie sprawdził, a problem to tradycyjnie zamieniona polaryzacja przewodów od mikrofonu.

#144 marcin_ferenc  | Napisano 20 luty 2017 - 20:46

marcin_ferenc
  • Użytkownik
  • Miasto: Łańcut
Witam,
Nie wiem czy to odpowiedni temat ale napiszę.
Przymierzam się do wymiany kabli, wtyków w moim zestawie Bowmam uv5R+PTT + BOwman evo III od Z tactical.
Chyba trafiłem na kiepskie chińskie wykonanie kabli - nie ma odbioru ani nadawania, radio też głuche, a jak poruszam kablami to czasem coś złapie. Sprzęt ma już trochę czasu.
Dysponuję kablem spiralnym 4 żyłowym z CB radia z wtykiem mikrofonowym 6 punktowym i chciałbym go wykorzystać.
Czy ktoś z Was robił takie modyfikacje i może podpowiedzieć jakich wtyków/ złącz użyć i jak to dobre poskładać żeby było niezawodne?

#145 Pietia01  | Napisano 21 luty 2017 - 13:30

Pietia01
  • Użytkownik
  • Miasto: Kobylanka
Mam problem z ptt podlaczonym do bao 888s a do tego bowman.
I ptt i bowman od z tac sprawa wyglada tak napoczatku wszystko dzialalo pięknie do czasu... gdzies przerwala sie wiązka,wiec logicznie myslac przelutowałem kabel na mikrofonowy czterozylowy wszystko ladnie dzialalo jednak po jakims czasie odnotowalem problemy z mikrofonem glosnik dziala normalnie,wiec wymienilem jacka(nie pomoglo)nadal to samo nadawanie dziala lecz słychać tylko szumy,mikrofon dziala i nadaje ale bardzo bardzo cicho w zasadzie slychac tylko jak sie dmucha w mikrofon,ktos ma.jakies rady i pomysl co to moze być?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

#146 Tinkertrain  | Napisano 23 marzec 2017 - 19:48

Tinkertrain
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Pany pytanko, radio włączone, ptt również, i dalej sordiny. Mikrofon raz działa, raz nie, przycisk na ptt w ogóle nie łapie (odpalam nadawanie przyciskiem w radyjku), ale jak ktoś nadaje to normalnie słyszę. Jak coś poruszę kabelkiem podczas nadawania to jakieś małe skrzypy są...
Podejrzewam że to ptt.
Nie chce naprawiać tego, anie przy tym grzebać, jak to rozkręciłem to omal się nie rozpłakałem że dałem za to tyle kasy. :D
Dlatego pytanie, czy słuchawki z-tactical, bao i przycisk PTT innej firmy niż z-tac, będzie jakiś problem z działaniem przycisku a słuchawkami? firma ptt np. Dragon

#147 wiciok  | Napisano 24 marzec 2017 - 09:45

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków

Wyświetl postUżytkownik Tinkertrain dnia 23 marzec 2017 - 19:48 napisał

Nie chce naprawiać tego, anie przy tym grzebać, jak to rozkręciłem to omal się nie rozpłakałem że dałem za to tyle kasy. :icon_biggrin:
W związku z tym kupisz kolejny raz wytwór tej samej fabryki, tylko z innym znaczkiem? Ma to sens :teeth:

Odpowiedź brzmi: nie wiadomo, chinole lubią pozmieniać sobie kolejność kabli i i tak może być konieczność poprawiania po fabryce.

Zmień kabel na jakiś porządny w tym co masz i nie kombinuj.

#148 Hamster1985  | Napisano 01 kwiecień 2017 - 10:31

Hamster1985
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Szybkie pytanie.
Ktoś może wie gdzie dostać kable z końcówka Military tak aby jedynie wlutować kabel w słuchawki.
Idący od Bowman-a do PTT.
Oczywiście padł kabel przy wejściu PTT.

#149 Axel  | Napisano 01 kwiecień 2017 - 11:18

Axel
  • Operator Czatu I
  • Miasto: warszaw
http://allegro.pl/bo...6770010616.html

#150 Hamster1985  | Napisano 02 kwiecień 2017 - 13:20

Hamster1985
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Axel - Dzięki,z nim przesytałem kupiłem :D

Dla Potomności.
Temat przewyja się na wmasg-u w innym dziale.
Wtyk to NEXUS występuję w odmianach:
TP - 101 (military)
TP - 120 (Commercial)
U - 174 (chyba też military)
Cena w polsce  :D koło 200zł :D. Wtyk wykożystywany w lotnictwie i wojsku.
W USA od około 13$. U nas występuje na jednym sklepie. U Chuńczyków (alliex) nie występuje (alibaba) - tak ale od 100szt

#151 kugelblitz  | Napisano 02 kwiecień 2017 - 17:53

kugelblitz
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Ja onegdaj kupiłem ten wtyk i nie do końca pasował do gniazda w PTT Z-Taca i oryginalnego Nexxusa, jakby był za krótki

#152 chaota  | Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:49

chaota
  • Użytkownik
  • Miasto: W-wa
W moich sordinach MSA pękł lut przy mikrofonie, naprawiłem, od tego czasu działa jak złoto.
Nawet w ostrych się zdarzają problemy

Użytkownik chaota edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 08:50

#153 dublet  | Napisano 19 kwiecień 2017 - 09:59

dublet
  • Użytkownik
  • Miasto: Otwock
Czołem!
Dziś do odbioru mam Baofeng UV-5R i mam pytanko jak złożyć do niego zestaw nagłowny?
Możecie coś polecić?
Pozdro.

#154 _Czarny_  | Napisano 07 wrzesień 2017 - 08:29

_Czarny_
  • Użytkownik
Czołem,

Jeśli ktoś jak ja, niema narzędzi, ma dwie lewe łapy do elektroniki itp itd a nie przeraża go możliwość oddania radia i zestawu w obce ręce, oraz nie boi się zapłacić trochę PLNów (i jest z Warszawy, chociaż pewnie dałoby radę z nimi się dogadać na wysyłkę) to polecam ludzi z Dales radiokomunikacja.

Przerabiali mi PTT już drugi raz na przestrzeni kilku lat. Dzisiaj odebrałem mojego PTT Ztac i wsio działa pięknie. Jak się okazało miałem całkowicie trafiony kabel w moim zestawie... i lutowanie nic by nie zmieniło.

Na wiosnę oddam im drugi zestaw :icon_biggrin:

EDYTA: W sumie dodam, cała praca zajęła im 1 dzień, następnego dnia od oddania rano już mogłem odebrać zestaw, więc szybka realizacja :)

Użytkownik _Czarny_ edytował ten post 07 wrzesień 2017 - 08:32

#155 Punisher  | Napisano 07 wrzesień 2017 - 10:38

Punisher
  • Użytkownik
  • Miasto: Gliwice
Napisz proszę ile kosztowała Cię wymiana kabla.

#156 _Czarny_  | Napisano 07 wrzesień 2017 - 10:43

_Czarny_
  • Użytkownik
Za wymianę kabla, przelutowanie wszystkiego na cacy mnie wyszło 100 PLNów, ale każdy przypadek jest inny, wyceny robią każdemu z osobna, ja pewnie więcej zapłaciłem bo mam oryginalny kabel Kenwooda ;)