Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

tuning RK-01(BOYI)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#81 Rych33  | Napisano 19 sierpień 2017 - 20:48

Rych33
  • Nowy
  • Miasto: Szczecin

Wyświetl postUżytkownik Huba_lbn dnia 19 sierpień 2017 - 09:18 napisał

Zmiana komory / gumki często wymusza zmianę długości dyszy i do dziesiąte części mm mają znaczenie.

Bore up'y są fajne, bo więcej fps i w ogóle, ale jest mniej długości dysz do wyboru. Czasami trzeba brać trochę za długą i skracać, bo trochę krótsza jestem za krótka. A niektóre komory w ogóle nie przyjmują dysz bore up'y, bo są za szerokie i trzeba jeszcze dysze zwężać. Kupa zabawy :icon_wink:

Wymnij GB z body. Ustaw żeby dysza była w maksymalnie wysuniętej pozycji. Przykręć komorę z lufą do GB i dmuchnij w lufę. Zobaczysz czy dysza się dobrze uszczelnia z komorą/gumką.

Sprawdziłem tak jak radziłeś. Rzeczywiście tam jest przeciąg. Dysza nie dochodzi do czoła gumki. I tak jak mierzyłem suwmiarką, to nie jestem pewien czy ta 20,7 mm starczy. No nic w razie czego znalazłem jeszcze 21,26 Guardera.
Tak właściwie to nie wiem czemu wpuściłem się w ten bore-up. Bo pewnie na zwykłym też bym te 450 fps osiągnął. Tak jakoś chciałem iść z duchem czasu :icon_lol:
A jeszcze uzupełniając odpowiedź dla kolegi mikadorus. To lufa :  http://www.rusznikar...0000000260.html
A gumka Systema czarna.
Lufa. Tu dzięki dla kolegi The-Naturat, który mi ją polecił. Lufa świetnie wykonana. Polerowana stal. Żadnych chromów, teflonów itp.
Otworek na dystanser starannie wyfrezowany. A na końcu rowek na oring stabilizujący w lufie zewnętrznej. Dołączone dwa oringi.
Może za wcześnie chwalę, bo jeszcze z niej nie strzelałem. Ale pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.

#82 mikadorus  | Napisano 19 sierpień 2017 - 21:09

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Tak patrzę jeszcze na zdjęcie... nie masz tam L-klocka? Sprężynka dociskająca komorę często robi to "tak se".  Nawet tak bardzo "se".

#83 Rych33  | Napisano 19 sierpień 2017 - 21:41

Rych33
  • Nowy
Dobre spostrzeżenie. Standardowo L-kloka mam. Tylko że ta komora którą kupiłem nie ma tego przefrezowania w połowie czoła tak żeby L-klok się tam wpasował. Więc jest bezużyteczny. Ale ta komora jest mocowana do gearboxa bezpośrednio do czoła w miejscu przedniej śrubki co skręca gearbox. To  wydaje się być lepsze od L-kloka. Ale zastanawiam się czy może zamiast skręcać to tak na fest. To może tylko lekko załapać i dać kawałek mocnej sprężyny na lufę zamiast tej fabrycznej, która bardziej do długopisu by się nadała. I wtedy nawet w czasie drgań (serie). Trzymała by to wszystko do kupy .

#84 Rych33  | Napisano 26 sierpień 2017 - 21:54

Rych33
  • Nowy
Z tą komorą mam same problemy https://www.google.p...8282SXxaMsuKtM:
Chodzi o to że jak się ją skręci do czoła gearboxa dedykowaną śrubką, to nie jest zachowana oś dysza - komora i dysza blokuje się w komorze. Ale to raczej nie wina dokładności wykonania komory, a czoła gearboxa. Chodzi o może jedną, dwie dziesiętne milimetra. Bo wystarczy przykręconą komorę lekko naprężyć palcem ku górze i dysza chodzi bez zacięć.
Nie wiem może jakąś podkładkę tam zastosować ?
RA poleca dyszę 20,1 mm https://www.retroarm...-chamber-for-ak
Kupiłem najbliższą temu rozmiarowi 20 mm i wysunięta popychadłem jest super szczelnie w komorze https://www.militari...36_g_p64914.xml
Ale w sumie znowu utknąłem w punkcie wyjścia bo przez zabawy z zacinającą się dyszą spaliłem silnik :icon_mad:
Czy ten może byk ? https://shotgun.com....krotki.htmlści
Moje podstawowe części to :
Zestaw bore-up
Sprężyna M130
Tłok 14 zęby stalowe
Zębatki stokowe
LiPo 11,1 V
Mosfet.

Czy może jakiś inny byłby odpowiedniejszy ?

#85 Rych33  | Napisano 01 wrzesień 2017 - 19:00

Rych33
  • Nowy
W końcu mogę zameldować wykonanie zadania :icon_lol: Największe problemy sprawiła mi ta komora, która nie dała się spasować osiowo z moim gearboxem : https://www.google.p...8282SXxaMsuKtM: A w końcu podatrła gumkę czarną Systema. Ale na szczęście miałem jeszcze tą : http://azteko.pl/shs...na-p-15017.html Nic nie uszczelniałem teflonem. Tak że jak by co, to komora na sprzedaż. Zamierzony wynik fp-esów osiągnięty. Tylko nie wiem czy ten rozrzut wyników nie jest za duży.
No i jeszcze nie wiem jak ta lufa będzie się sprawować na większe odległości.
http://www.rusznikar...0000000260.html
Koniec lufy w tłumiku o dł. 195 mm jest 3 cm od końca.
Aha. I na końcu wcięło mi gdzieś Semi. Tak że będę se musiał jeszcze pogrzebać :icon_lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#86 Huba_lbn  | Napisano 01 wrzesień 2017 - 19:31

Huba_lbn
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Trochę jednak duży ten rozrzut trzeba się temu przyjrzeć.

#87 Rych33  | Napisano 01 wrzesień 2017 - 21:52

Rych33
  • Nowy
To mówisz że ta różnica to jest za duża. Ne powinna być większa jak np. 10 - 15 fps ? Bo szczerze mówiąc to gówno mnie to obchodzi.

#88 mikadorus  | Napisano 01 wrzesień 2017 - 23:05

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
Przy sporym rozrzucie szybciej niszczą się części, głównie:
- głowica tłoka,
- głowica cylindra,
- gearbox.

Zależy jeszcze gdzie masz te nieszczelności. Pół biedy jak na komorze HU.

Rozrzut o 5fps jest duży. Tj. np. 440-450 ze średnią 445fps.

Użytkownik mikadorus edytował ten post 01 wrzesień 2017 - 23:06

#89 Rych33  | Napisano 02 wrzesień 2017 - 07:38

Rych33
  • Nowy
To czyli warto się jeszcze przyjrzeć temu problemowi. Jak porwało mi tą gumkę Systemy, to tą czerwoną SHS bardzo ciężko było włożyć do komory z lufą z powodu tych uszczelnień, które ma na obwodzie. To chyba nie tutaj.
Ale może ta dysza https://www.militari...36_g_p64914.xml
Którą kupiłem ze względu na  to że według opisu miała mieć 20 mm. długości. A ma 19,6 mm.

#90 dark_quar  | Napisano 17 wrzesień 2017 - 18:52

dark_quar
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam.
Posiadam rk-01w od boyica. Całość stockowa (z dodanym niedawno mosfetem i t connectem) niby daje radę, ale tylko niby. Tak więc tutaj moje pytania dotyczące tuningu:
1. Jaki akumulator? T connect i mosfet został dodany niedawno. Wcześniej biegałem z NiMh'em 9.6
Nie placuję robić z ak kosiarki (preferuję mniejszy rof), więc 11.1 wrzucać nie zamierzam. Tak więc pytanie jest następujące: Czy LiPo 7.4 będzie ok?
2. Planuję zrobienie w replice systemu flat hop. Wcześniej używałem kulek 0.25 (360 fps). Czy do flat hopu potrzebuję dokupić cięższe kulki (0.28), czy 0.25 będą ok?
Dodatkowo jeszcze zapytam... Spotkał się ktoś z flat hopem domowej roboty? Czy warto coś z tym kombinować? Zależy mi na maksymalnym ograniczeniu kosztów.

Za wszystkie odpowiedzi byłbym wdzięczny :)

#91 Budweiser  | Napisano 17 wrzesień 2017 - 22:08

Budweiser
  • Użytkownik
  • Miasto: Świętochłowice
1. Będzie. Zasadniczo 7.4 do stocka pasuje zawsze.
2. Nie wydaje mi się żeby przy stocku obojętnie czy z flatem, czy bez były potrzebne 0.28. Niech mnie ktoś najwyżej poprawi.

#92 mikadorus  | Napisano 17 wrzesień 2017 - 23:38

mikadorus
  • Użytkownik
  • Miasto:
2. Wszystko zależy od tego co chce osiągnąć.

Jeśli portfel nie boli, HU da radę poprawnie kręcić, a fps zadowala to biorę cięższe możliwe kule.

#93 Dziku888  | Napisano 18 wrzesień 2017 - 07:37

Dziku888
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Chłopie: przy tej długości lufy nie zobaczysz różnicy pomiędzy r-hopem, flat hopiem a regularnym hopkiem. Żeby zabawa z hopkiem miała sens to: wymień komorę na retro albo prowina, wsadź porządną gumkę (tak, zielone dżienddżi może być od biedy) i wsadź ciut dłuższą lufę z mniejszą średnicą (sam w takim boycu mam 300mm guardera 6.03). Już te zmiany poprawią skupienie (zwłaszcza w auto). Ale flat hop w stockowej komorze jest tak potrzebny jak kur...ie majtki, nie zaszkodzi ale specjalnie różnicy nie zobaczysz.
Bateria jak najbardziej lipo 7.4.

#94 dark_quar  | Napisano 18 wrzesień 2017 - 15:54

dark_quar
  • Użytkownik
  • Miasto:
A to git. Flat hop robię ze względu na to, że i tak zamierzałem wymienić gumkę (moja obecna ma dziwne problemy z podkręcaniem), a to że kupno normalnej gumki kosztuje mnie tyle samo co flat hop, to chciałem wypróbować to drugie :)

Dziku888 myślałem także nad lepszą lufą. Pytanie tylko czy lufa 300mm nie będzie wystawała z tłumika płomienia. Chociaż skoro sam takową posiadasz, to mogę chyba zakładać, że takich problemów nie ma.

#95 Rych33  | Napisano 18 wrzesień 2017 - 18:01

Rych33
  • Nowy
Lufa 300 mm kończy się przed tą rozszerzoną końcówką tłumika. Więc jest w sam raz.
P.S. Sprawdź PW

#96 Dziku888  | Napisano 19 wrzesień 2017 - 07:56

Dziku888
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław

Wyświetl postUżytkownik Rych33 dnia 18 wrzesień 2017 - 18:01 napisał

Lufa 300 mm kończy się przed tą rozszerzoną końcówką tłumika. Więc jest w sam raz.
P.S. Sprawdź PW
Dokładnie tak. W stocku lufa ma 260mm i jest to stanowczo za mało. Jakbyś chciał wsadzić tłumik typu DTK to 300mm jest faktycznie za długa ale przy zwykłym gwizdku albo przy tym rumuńskim czteroczęściowym jest ok :)

#97 dark_quar  | Napisano 22 wrzesień 2017 - 20:02

dark_quar
  • Użytkownik
  • Miasto:
No dobra... A powie ktoś ew jaką zwykłą gumkę hu można by wsadzić? Słyszałem opinie że do rk 01 przezroczysta guardera. Jednocześnie słyszałem, że zielona g&g też dobrze podkręca (tylko nie jestem pewien, czy nie jest ona do replik z większymi osiągami niż 360 fps)