Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Commandement des Opérations Spéciales

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yahalom  | Napisano 24 styczeń 2013 - 16:04

Yahalom
  • Moderator I
  • Miasto: Silesia
... czyli francuskie 'dowództwo operacji specjalnych', skupiające w swoich strukturach jednostki specjalne wywodzące się z wojsk lądowych, marynarki i sił powietrznych, tj:

Composante Spéciale de l'Armée de Terre :
la Brigade des forces spéciales terre (BFST) składająca się z : Composante Spéciale de la Marine nationale : Composante Spéciale de l'Armée de l'Air :
    Jednostki podlegające Biurze Powietrznych Operacji Specjalnych (Bureau des Forces Spéciales Air - BFS) de la Brigade Aérienne des Forces de Sécurité et d'Intervention (BAFSI) Armée de l'air : Dołączona grafika

Pytanie brzmi, czy ktokolwiek interesuje się francuskimi specjalsami? :icon_smile: Temat wydaje mi się osobiście ciekawy, choć nie wszystko udało mi się 'opanować' :icon_smile:

Przykładowe zdjęcia:

1 RPIMa
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika

13 RDP
    Dołączona grafika

Commando Kieffer
    Dołączona grafika

CPA 10
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika

Uzbrojenie i wyposażenie:
    Znalazłem taką tabelkę, mocno ułatwia temat, choć nie jest mocno aktualna :icon_wink:
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika

MSA APH to taki a'la MICH TC3001 z paroma innymi szczegółami :icon_wink: Chociaż zdaje mi się, że 3001 też się przewijają na fotkach. KFS natomiast to niejako hełm PASGT + najczęściej wizjer balistyczny :icon_smile:

Obecnie na fotkach dużo widać ciuchów (szczególnie gór - Combat Shirty) NFM, do CPA trafiły ponoć LBT 6094 (lub coś odszytego na ich wzór) :icon_smile: Prócz tego oczywiście ciuchy i sprzęt Arktisa, którego fanty jeszcze parę lat temu były praktycznie na każdej fotografii przedstawiającej francuskie wojsko (no i LE).

To tyle na razie z mojej strony :icon_smile:

#2 Yahalom  | Napisano 25 grudzień 2013 - 21:14

Yahalom
    • Moderator I
    Panowie z GCP 3e RPiMa:

Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika
    Dołączona grafika

#3 Moris  | Napisano 29 styczeń 2014 - 21:24

Moris
    • Użytkownik
    • Miasto: Nowy Tomyśl
    APH jest standardowym hełmem KSK. Dodatkowo większość z nich wymienia zawieszkę na Ops Core'ową.
    To taki pośrednik między 3002 a 3001. Bardzo podobny do 3001 ale ma takie zupełnie malutkie nauszniki. I chyba tył ma bardziej podcięty (szczerze, nie wgłębiałem się w to zbytnio). Zupełnie nie wiem jaki jest sens powstania tego modelu, aczkolwiek skoro go używają, to może ma jakieś swoje zalety.
    Jeśli dobrze widzę to używają też Lucie oraz montaży Thalesa. Zupełnie podobne do tych niemieckich, różnią się chyba tylko przednim zaczepem (nie wiem jak to się nazywa, w BW nosi to nazwę KRALLE).
    http://imageshack.us...12210h06m39.png
    To jest CS od NFM?
    Podoba mi się to, że używają "leśnego" kamuflażu nawet na operacjach pustynnych.

#4 szymon3261  | Napisano 19 grudzień 2014 - 15:38

szymon3261
    • Użytkownik
    • Miasto: ŁcT
    Wiecie może czy Legia Cudzoziemska jest włączona po części do COS? W końcu 2REP posiada 3 sekcje GCP.

#5 Fabson93  | Napisano 14 czerwiec 2017 - 20:26

Fabson93
    • Użytkownik
    • Miasto: Sosnowiec
    orientuję się kto, jakiego szpeju używa CPA 10 ? CIRASY eagle Industries widziałem ,podobno PC EI z cumerbandami. A jakieś inne firmy są w użyciu?

#6 SirHawk  | Napisano 14 czerwiec 2017 - 22:05

SirHawk
    • Użytkownik
    • Miasto: Słupsk
    Zapewne Surrendeur Industries :D

#7 Yahalom  | Napisano 15 czerwiec 2017 - 08:42

Yahalom
    • Moderator I
    NFM się często przewija.

#8 Yahalom  | Napisano 02 wrzesień 2017 - 10:35

Yahalom