Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

UAR firmy APS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Kamilkoc  | Napisano 23 kwiecień 2017 - 13:20

Kamilkoc
  • Użytkownik
  • Miasto: Skierniewice
Dzięki za szybką odpowiedź, czas teraz pieniążki przeliczyć i za robotę się brać ;)

#122 Mixon  | Napisano 17 maj 2017 - 17:19

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
Zaopatrzyłem się we własnego UARa. Nie przestrzelałem jeszcze, bo prawdopodobnie nie wcisnę do kolby żadnego posiadanego akumulatora. Przejrzę temat i kupię jakiś inny.
Bardzo fajnie wygląda z tracerem Tokyo Marui, ale lufa wewnętrzna prawdopodobnie zaburzy funkcjonowanie, więc kupię przedłużkę, na przykład taką. "Wduś kropek" wygląda solidnie, także nie będę kombinował z zawieszeniem i zaczepię o niego.
Ergonomia, muszę przyznać, lepsza niż w moim ukochanym F2000. Selektor ognia i tylny zwalniacz magazynka preferuję w efce, za to UAR ma jeszcze zwalniacze z przodu, znacznie węższą dupkę i zawieszenie ciut lepiej rozwiązane. Ogólnie fajna replika do CQB. Przeboleję gigantyczną drogę spustu i mankamenty o których słyszałem póki jest na gwarancji, jak się skończy to leci pod tuning na ROF/reakcję spustu.
Nie mam jeszcze możliwości sprawdzenia jak podają magazynki, ale postaram się opisać niebawem.

Użytkownik Mixon edytował ten post 17 maj 2017 - 17:21

#123 Bardosos  | Napisano 17 maj 2017 - 19:02

Bardosos
  • Użytkownik
  • Miasto: Bytom
Jak by co, polecam plastikowe magazynki (low-cap) specny. Podają idealnie. :)

#124 Mixon  | Napisano 17 maj 2017 - 20:54

Mixon
  • Użytkownik
Dzięki za namiar, jak będę kupował nowe to wezmę pod uwagę, choć prawdopodobnie kolejne magi jakie kupię to przedłużone do F2000 (nie lubi rozstawać się z magazynkami BOYI i czasami wyciągam z gniazda samą skorupę :icon_biggrin:). Na sucho przymierzałem te co mam i spodziewam się, że:
>Low-capy metalowe Boyi powinny podawać, wypadają po zwolnieniu i ogólnie chyba to tych będę używał do UARa - mam ich najwięcej, a gdzie jak nie w CQB przyda się dużo magów i nerwowe przeładowywanie :icon_biggrin:
>Tak samo mid-cap czarny, metlaowy Cyma, wydaje się, że będzie okej
>EXP Mag, wydaje mi się, że nie będą w ogóle podawać - siedzą pod dziwnym kątem i pewnie trzeba by je dopychać, żeby w ogóle coś się ruszyło
>Krótkie P-magi (takie z pokrywką) - w ogóle nie wchodzą do magwella. Nie chcę nawet próbować sprawdzać czy podają, bo nie wyjdą. A szkoda, bo to w sumie moje ulubione magi i UAR fajnie wygląda z krótkim (jak dołączony Hi-Cap APS)
Posiadanych high-capów nie przymierzałem, bo high-cap to dla mnie zło konieczne i dwa dołączone to aż nadto :icon_razz:

Użytkownik Mixon edytował ten post 17 maj 2017 - 21:03

#125 EndeBeats  | Napisano 18 maj 2017 - 05:52

EndeBeats
  • Użytkownik
  • Miasto:
Jeżeli chcesz skrócić drogę spustu, to wystarczy wyjąć GB i odkręcić trochę śrubkę znajdującą się pod belką cięgna naciskającą spust. Tylko nie przesadź :P

#126 The-Naturat  | Napisano 18 maj 2017 - 10:39

The-Naturat
  • Użytkownik
  • Miasto:
Polecam krótkie magi boya, midy,  te ala m16. Jedynie trzeba troche skrócić cypek ten przy otworze wypychania kulek, w kształcie prostokąta. Albo wydłużyć kanał w repice. Są wygodne i małe, no i pojemne.

#127 Mixon  | Napisano 18 maj 2017 - 16:49

Mixon
  • Użytkownik
http://allegro.pl/ak...6799591391.html
Myślicie, że wejdzie? Podobne wymiary do tej polecanej przez taiwangun. Zawsze mogę oddać, odbiór osobisty za darmo :icon_biggrin:
Taką mam i już nie wejdzie na długość, ale gdzie 163mm do 103mm :icon_biggrin:

Użytkownik Mixon edytował ten post 18 maj 2017 - 16:50

#128 Bardosos  | Napisano 18 maj 2017 - 17:32

Bardosos
  • Użytkownik
  • Miasto: Bytom
Spokojnie wejdzie.
http://allegro.pl/ba...6793505095.html

Takiej używam i wchodzi na styk.

#129 Mixon  | Napisano 24 maj 2017 - 17:49

Mixon
  • Użytkownik
Okej, akumulator pasuje jak ulał, jeśli umieścić go kablami do dołu i etykietką do góry. ROF i reakcja na spust nie powalają, ale wreszcie mam coś na co mogę założyć tłumik z naświetleniem kulek - jestem szczęśliwy :D

#130 Ozzy  | Napisano 18 czerwiec 2017 - 08:57

Ozzy
  • Użytkownik
  • Miasto: Wieliczka
Informacyjnie: lipo 11.1 1500mAh turningy 3 listki wchodzi do frontu, oczywiście nie pod zaślepkę tylko wokół lufy. Dla wygody złącze ładowania wyciągnąłem przedłużaczem do chwytu pistoletowego, a t deans mam pod zaślepką na froncie (kable repliki pociagnięte na front).

Użytkownik Ozzy edytował ten post 18 czerwiec 2017 - 08:58

#131 Ozzy  | Napisano 23 czerwiec 2017 - 20:53

Ozzy
  • Użytkownik
Nie mogę już edytować poprzedniego postu.

Wpadło mi w ręce chrono, więc mogę jakoś podsumować wypociny nad uarem.

Gearbox:
-wymieniony tłok na chiński z pełną metalową listwą + shortstroke 4 zęby, dołożone łożyskowanie sprężyny w tłok
-guarder sp170 :icon_mrgreen:
-wymieniony oring głowicy tłoka i dyszy na szczelniejsze
-łożyska toczne + podkładkowanie
-silnik na magnesach neodymowych cyma/pj?
reszta w gb stock.

Lufa promyk 363mm 6.03, gumka g&g zielona zrobiona na flathop, dorabiany dystanser, komora stock.
Mosfet na 2x IRF1405PBF, kable przekrój 2.5mm miedź i wtyczka t-deans, lipo turnigy 11.1V 1500mAh.

Pierwszy raz bawiłem się w shortstroke, trochę mnie poniosło z ilością zębów, stąd mocna sprężyna. Chciałem osiągnąć dobrą rekację na spust, bo lubię siać szybko na semi, a nie lubię rofu jak w kosiarce, dlatego postawiłem na shortstroke.

Na zerowym hopku i kulkach 0.2g wyszło 453-457fps z rofem 16k/s. Reakcja na spust dla mnie bardzo zadowalająca. Uproszczając charakterystykę sprężyny do liniowej (a chyba taka nie jest?), po usunięciu 4 zębów guarder sp170 działa z mocą około ~127. Więc wynik fps chyba ok, a po ustawieniu hopka pewnie ciut wzrośnie.

#132 AdrSer  | Napisano 26 czerwiec 2017 - 11:25

AdrSer
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Ostatnio rozbierając mojego UARa, zrobiłem fotki jak to wygląda z Jefftronem i microswitchem bezpośrednio pod spustem:
https://drive.google...UWY2QnA0d0dXMmM

#133 EndeBeats  | Napisano 26 czerwiec 2017 - 19:40

EndeBeats
  • Użytkownik
  • Miasto:
Za grubeś kable sygnałowe dał Panie.

#134 Ozzy  | Napisano 26 czerwiec 2017 - 21:00

Ozzy
  • Użytkownik
W uarze jest miejsca na tyle, że nie ma to znaczenia :)

#135 AdrSer  | Napisano 07 lipiec 2017 - 08:36

AdrSer
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
EndeBeats - nIe miałem innych, a miejsca jest w cholerę i ciut ciut, jak napisał Ozzy. Za cienkimi przewodami to bym się martwił.
Czy ktos próbował może zmieniać dyszę? Leży mi BU od Auga i chciałbym się pobawić co z niego wyjdzie, tyle, że za długa dysza jest i zastanawiam się jaka najlepiej by podeszła, żeby nie piłować.

#136 Ozzy  | Napisano 07 lipiec 2017 - 12:22

Ozzy
  • Użytkownik
Walał mi się podwójnie uszczelniony shs do ak, niby powinien być ok, bo komora prawie jak ak, ale jednak za długi, nie puszczał kulek. Stock z wymienionym oringiem jest szczelny i dobrze uszczelnia się z przezroczystym guarderem, zieloną g&g.

#137 tekken77  | Napisano 17 lipiec 2017 - 10:27

tekken77
  • Nowy
  • Miasto: Białystok, Zambrów
Zaczynam przygodę z ASG i po przeczytaniu wielu postów na tym forum odnośnie różnych replik zakupiłem na taiwan gun moją pierwszą replikę UARa. Chciałem mieć coś o kompaktowych rozmiarach oraz  w miarę długą lufę tak więc wybór stał się w końcu dla mnie oczywisty. Napalony byłem na g36 od boyi ale skoro tu i tu jest plastik a w UARze siedzi dłuższa lufa, przykręcony do korpusu hopup (nie na jakiejś sprężynce jak g36), sprężyna również wymienna (na plus lepsze jej mocowanie bo na 4 wypustach), magazynki od M4 pasują (w g36 boyi słyszałem o problemach z doborem magazynków), mniejsza waga o ok 0,5kg (plus dla UARa), no i te potencjalne zdziwienie na twarzach ludzi (WTF ????) gdy zjawie się z tym na strzelance będzie wisienką na torcie.