Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

NOKTOWIZJA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
642 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majkiel  | Napisano 08 czerwiec 2005 - 22:20

Majkiel
  • Użytkownik
  • Miasto: z nienacka...
Z tego co pamiętam były kiedyś nokotowizory z montażem na hełm na military.pl ale nie wiem czy dalej to mają...

Od razu podam link do tegowego działu w sklepie:
http://military.pl/s...052&id=XdZySkws

#2 Pitek  | Napisano 09 czerwiec 2005 - 01:30

Pitek
  • Użytkownik
  • Miasto:
Garść informacji o noktowizorach
Gogle 1 generacji. Ponoć rzadkie połączenie dwóch wykluczających się zazwyczaj zalet - dobry i tani. Najtańsze gogle z układem chroniącym przed zbyt jasnym światłem. Ta cecha wyróżnia je spośród kilku konkurencyjnych konstrukcji.
Dość entuzjastyczna recenzja powyższego noktowizora. Inne przeważnie są utrzymane w podobnym tonie.

Wyższymi generacjami nie zawracaj sobie głowy. Chyba, że jesteś bogaty ;)

Aha... military.pl, pomimo braku modeli tego producenta w ofercie, wymieniało Night Optics jako sprzęt sprowadzany na zamówienie. Nie znalazłem tego tekstu teraz na stronie, ale nie zaszkodzi spytać.

*Informacje zdobyte w trakcie wielogodzinnego przekopywania sieci; nie poparte "obmacaniem".

#3 bartez8  | Napisano 09 czerwiec 2005 - 16:29

bartez8
  • Użytkownik
  • Miasto: Brak
http://deltaoptical....5109a0ff6135b7f

Posiadam noktowizor Yukona i nie nazekam :) jak na te pieniedza to dobra rzecz.

#4 grzechu  | Napisano 09 czerwiec 2005 - 17:44

grzechu
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
A powiedz mi Bartez jak rzeczywiście w nocy on działa?? Rzeczywiście w ansolutnych ciemnościach na 100 m dobrze widać?? Bo osobiście od dłuższego czasu czaję się na ten model ale nie wiedziałem czy to się opłaca!
Pozdro
g.

#5 bartez8  | Napisano 09 czerwiec 2005 - 21:36

bartez8
  • Użytkownik
Grzechu tak jak ogladasz z iluminatorem podczerwieni to widac w calkowitych ciemnosciach idealnie, ale na 100metrow to napewno tak super nie widac!, 60 metrow - 70metrow widac dobrze... bez iluminatora bania same kontury widac.
Warto dodac ze dlugo bateria trzyma:)

Moj noktowizor to: Yukon MT2
opis z delta optical :
Kompaktowy noktowizor o bardzo dużych możliwościach. Trzykrotne powiększenie pozwala na zasięg do ok. 200 m przy szczątkowym oświetleniu i ok. 70 m w całkowitej ciemności.

Potwierdzam ze tak jest przy calkowitej ciemnosci z wykozystaniem podczerwieni czyli te 70 metrow... ale co do szczatkowego oswietlenia i ich 200 metrow to nie badalem wiec sie nie wypowiem.

Widok z mojego nokto, prosze wziasc poprawki na to ze zdiecie bylo robione amatorskim aparatem, w rzeczywistosci ostrosc jest idealna, zdiecie bylo robione na dystansie okolo 10 metrow
Dołączona grafika

#6 Mateo  | Napisano 10 czerwiec 2005 - 09:43

Mateo
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
W te szćzątkowe świato to jakoś nie wierzę. Noktowizory I generacji są aktywne i potrzebują reflektora podczerwieni do podswietlania, czym niestey zdradzają uzytkownika. :-)

#7 bartez8  | Napisano 10 czerwiec 2005 - 16:20

bartez8
  • Użytkownik
...o tym wlasnie napisalem max do 70 metrow z iluminatorem :D

#8 Kozak  | Napisano 11 czerwiec 2005 - 09:32

Kozak
  • Użytkownik
  • Miasto: Dewsbury
CZYM SĄ GENERACJE W NOKTOWIZORACH

Generacja w noktowizji to rodzaj zaawansowania technologicznego urządzenia i tak:

Gen 0 Pierwsze urządzenia noktowizyjne ( snajperskie lunety noktowizyjne, które weszły na wyposażenie wojsk w czasie II Wojny światowej ) nie były prawdziwymi wzmacniaczami obrazu, ale raczej przekaźnikami obrazu, wymagającymi zamontowania osobnego źródła niewidzialnych promieni podczerwonych IR, dla oswietlenia obiektów w obszarze docelowym. Obiekty w obszarze docelowym odbijały promienie podczerwone, które z kolei były konwertowane przez urządzenia noktowizyjne na światło widzialne.

Gen I Rozwinęły się we wczesnych latach 60 - tych ( z przeznaczeniem wykorzystania w czasie wojny w Wietnamie ). W urządzeniach tego typu wykorzystywano trzy wzmacniacze obrazu które połączone były w jedną całość, co dawało wysoki poziom wzmocnienia światła, ale z drugiej strony powodowało, że cały zestaw noktowizyjny był bardzo długi i ciężki. Urządzenia tej klasy wytwarzały obraz, który był czysty i jasny w środku, ale bardzo zniekształcony na obrzeżach, a ponadto podlegał „ smużeniu ” i „ rozmazywaniu ”.

Wzmocnienie światła od 120x - 900x Wrażliwość fotokatody 120 - 250 uA/lm Rozdzielczość w centrum widocznego obrazu 25 - 35 lini/mm

Gen I+ To grupa urządzeń unowocześniona, ale wykorzystująca tą sama technologie co Gen I. Charakteryzuje się mniejszymi wymiarami, mniejszą wagą od Gen I, a także co jest bardzo ważne poprzez poprawienie optyki intensyfikuje rozkładanie obrazu zmniejszając znacznie efekt „blakniecia”, „rozmazywania” i „smużenia”. Aktualnie wciąż produkowana.

Wzmocnienie światła ok. 1000x Wrażliwość fotokatody min. 280 uA/lm Rozdzielczość w centrum widocznego obrazu ok. 45 lini/mm

Gen II Rozwój płyt mikrokanałowych ( Microchannel Plate - MCP ) spowodował powstanie Gen II w noktowizji. Płyta MCP wyeliminowała konieczność stosowania trzystopniowego wzmacniania światła, dzięki czemu możliwym się stało opracowanie noktowizyjnych gogli i podręcznych przezierników. Technologia MCP umożliwiła również znacznie bardziej elastyczną pracę , kiedy w polu widzenia znajduj± się bardzo jasne punkty. Okres przydatności operacyjnej elektronowej lampy obrazu waha się od 2000 do 4000 godzin.

Wzmocnienie światła ok. 25000 - 50000x Wrażliwość fotokatody min. 240 uA/lm Rozdzielczość w centrum widocznego obrazu od 32 - 35 lini/mm

Gen II+ Jak przy Gen I+ jest to unowoczesnienie i podniesienie parametrów sprzętu Gen II. W Gen II+ stosuje się bardzo małych rozmiarów wzmacniacze światła, natomiast zwiększa się wrażliwość fotokatody co daje w efekcie większ± rozdzielczość. Okres przydatności operacyjnej elektronowej lampy obrazu waha się od 2000 do 4000 godzin.

Wzmocnienie światła ok. 25000 - 35000x Wrażliwość fotokatody ok 600 uA/lm Rozdzielczość w centrum widocznego obrazu od 39 - 45 lini/mm

Gen III Wzmacniacze obrazu Gen III wprowadziły dwa niespotykane rozwiązania technologiczne: galowo - arsenową ( GaAs ) fotokatodę oraz jonową powłokę barierową płyt MCP. Fotokatoda (GaAs ) zwiększa wrażliwość reakcji lampy elektronowej na światło z obszaru bliskiej podczerwieni widma ( 450 - 900 nanometrów ), pozwala na funkcjonowanie na dalszych odległościach oraz poprawia jakość pracy systemu w warunkach słabego oświetlenia. Zastosowanie antykorozyjnej, powłoki jonowej w płytach MCP wydłuża czas życia lampy elektronowej obrazu. Okres przydatności operacyjnej elektronowej lampy obrazu Gen III przekracza 7500 godzin.

Wrażliwość fotokatody ok 800 uA/lm

Polecam zajrzeć na stronę:
http://www.noktowizj...showpage&pid=27

#9 Dano  | Napisano 20 czerwiec 2005 - 22:14

Dano
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
jak ktoś będzię kupował noktowizor to zaglądnijcie do sklepu
Delta Optical ,
Bartez podał link do noktowizora Yukona
http://deltaoptical....5109a0ff6135b7f

a ja znalałem identyk towar tylko z powiększeniem x2 tej samej firmy ponad 200 zł taniej na
http://www.noktowizj...showpage&pid=85

tylko ciekawe czy dają to bajeranckie zapięcia na glowe  :wink:

pozdro

#10 grzechu  | Napisano 20 czerwiec 2005 - 22:25

grzechu
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz
Raczej nie! A sam headset kosztuje fiu fiu
g.

#11 recoil  | Napisano 08 lipiec 2005 - 16:33

recoil
  • Użytkownik
  • Miasto: wawa
ten headset na glowe jest naprawde przyzwoicie zrobiony i wart swej ceny moim zdaniem pozatym, latwo mozna odkrecic samo mocowanie noktowizora (caly ten mechanizm opuszczania i podnoszenia), dorobic kilka dupereli podkladek itp i zamocowac go na replike fritza

ja osobiscie wybralem medel bez powiekszenia bo nosze go na glowie nie na broni wiec i tak nieuzywalbym zooma, sama nauka walki w tym sprzecie to trudna sztuka :)

#12 BMP_Tom  | Napisano 10 lipiec 2005 - 08:39

BMP_Tom
  • Użytkownik
Czy wiecie, gdzie można kupić noktowizor (monokular) z mocowaniem na RIS w cenie do 1000zł (lub trochę więcej)? Fajnie by było, jakby miał powiększenie 1x

#13 recoil  | Napisano 10 lipiec 2005 - 17:48

recoil
  • Użytkownik
wymieniany tutaj Yukon, jest mocowany do headsetu na 2 sruby wiec teoretycznie biorac wystarczy zaadoptowac taki montaz

http://www.machinegu...products_id=857

scinajac gore - zostaiajac plaska podstae i wykonujac odpowiednio rozmieszczone otwory, potem 2 sruby od spodu i gotowe, wyjdzie grubo ponizej 1000pln

mowie tu o metodzie ktora powina zadzialac, ale narazie moj noktowizor nosze na headsecie. mam nadzieje ze cos [pomoglem

pzdr

#14 NFZ Miro  | Napisano 23 lipiec 2005 - 09:03

NFZ Miro
  • Użytkownik
  • Miasto: Krosno
Który noktowizor, waszym zdaniem jest lepszy??

Cyklop:
http://www.allegro.p...p?item=57195286

czy Yukon:
http://www.allegro.p...p?item=57555305

#15 Foka  | Napisano 23 lipiec 2005 - 11:26

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk
Cyklopa używałem ze dwa razy i uważam, że nie jest nic wart... Nic nie widać.

#16 recoil  | Napisano 23 lipiec 2005 - 14:58

recoil
  • Użytkownik
do yukona niemam zastrzezen, za te pieniadze jakosc obrazu jest bardzo dobra, natomiast ja wsponminalem walka w tym sprzecie wymaga sporo nauki, i jest to dalekie od hollywoodzkiego yobrazenia.
powiem inaczej jak masz mozliwosc to sprawdz jak wyglada uzywanie go podczas strelanek/treningow bo mozesz poczuc sie rozczarowany

pzdr

#17 MATI12  | Napisano 26 lipiec 2005 - 20:10

MATI12
  • Użytkownik
  • Miasto:
http://www.noktowizory.k.pl dobra strona o nokto a ten cyklop musiał być uszkodzony albo bez podświetlacza

#18 chochol  | Napisano 28 sierpień 2005 - 22:04

chochol
  • Użytkownik
  • Miasto: Ruda Śląska
milaem cyklopa w wersji wojskowej wiec jak ktos ma pytania o uzytkowanie zapraszam na priva

#19 Dalej  | Napisano 30 sierpień 2005 - 12:35

Dalej
  • Użytkownik
  • Miasto: łódź
Przepraszam za trochę off-topic.
Czytam regularnie min. Technikę Wojskową i wiele razy był tam powtarzany temat polskich noktowizorów.
Że podobno całkiem niezłe i w światowej czołówce.
Jeśli to prawda to przyznam się że irytuje mnie że są niedostępne na rynku cywilnym (przynajmniej nigdy ich na nim nie widziałem).
Kurcze, Rosjanie mogą pomyśleć i pieniądz robić, a my nie?
Musimy z importu kupować i deficyt powiększać zamiast Polską myśl techniczną wspierać?
Ehh...
Już bym chyba wolał usłyszeć że są do niczego.

#20 Jazu  | Napisano 30 sierpień 2005 - 23:25

Jazu
  • Użytkownik
może właśnie daltego - za dobre żeby dostał ktoś bez licencji i używał w niecnych celach 8)  :twisted:

miałem przez jakiś tydzień do czynienia z Yukonem (monookular - ta najtańsza wersja) - widok jakoś zabójczy nie jest, do asg się wtedy nie zastanawiałem, ale działa i się w tym czasie nei zepsuł :P