Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

NOKTOWIZJA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
661 odpowiedzi w tym temacie

#661 Tiloren  | Napisano 13 maj 2018 - 14:54

Tiloren
  • Użytkownik
  • Miasto: Bytom
Wrażenia ze strzelanki 24h wraz z pnw-57E:

Jak wspominaliście , w środku lasu mało widać jednakże: nadal mogłem zobaczyć konary drzew oraz sylwetki(plus oczywiście ruch),  nadaje się idealnie do obserwowania czy ktoś nie podchodzi albo nie zakrada się. Dystans na jakim mogłem kogoś wykryć to ~~60m w środku lasu , może nie wielki ale wystarczający aby się przygotować i dostosować do sytuacji.
Przemieszczanie z nim polegało na zatrzymywaniu się co 30m-40m oraz obserwowaniu i poszukiwaniu jakiegokolwiek ruchu wśród drzew.
Dodatkowo widziałem w nim z daleka użytkowników pvs-7 (chyba też pvs-14 albo kolejnej 7demki) oraz termo.

Wady:
-Bardzo przeszkadzał brak regulacji ostrości jednym pokrętłem, trzeba ciągle bawić się ostrością dla obu obiektywów oddzielnie
-Bez oświetlacza można zapomnieć o wykrywaniu zakamuflowanych celów w bezksiężycowej nocy, ale już przy pełni to co innego..

Z własnych modyfikacji - jako ze było to jedyny noktowizor w oddziale, przymocowałem do niego czerwony laser, bardzo fajnie sprawdza się on w sytuacji kierowania ogniem - wskazywałem nim cele dla oddziału który dany obszar zasypywał kulkami , taktyka może brzmi prostacko ale co najważniejsze: była skuteczna.

Wniosek:

Sprzedaje to, zbieram na Leupolda LTO-Tracker :icon_mrgreen:

#662 Trzmiel  | Napisano 14 maj 2018 - 09:34

Trzmiel
  • Moderator I
  • Miasto: Gdańsk

Wyświetl postUżytkownik vim dnia 12 maj 2018 - 09:32 napisał

Takie pytanie: czy ktoś znający się noktowizji miał to w rękach i może potwierdzić że to odpowiada generacji 2?
https://www.teleskop...kopy-5165.html
EDIT: Zdaję sobie sprawę, iż jakość noktowizji ATN nie powala i się ona psuję. Pytam się tylko, o to czy rzeczywiście jak twierdzi sklep obraz odpowiada gen2.
Nope. To odpowiada wzmocnieniem generacji 1.