Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Środki przeciw komarom, kleszom...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cappuccio  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 09:08

Cappuccio
  • Zasłużony
  • Miasto: Kraków
Witam !

Jako że bardzo mi sie nudzi w pracy a i sezon na komary itp. juz jest w pełni postanowiłem zapytać jak inni Maniacy radzą sobie z komarami i innymi stworzonkami.

Jakie polecacie preparaty (proszę o podanie nazyw środków i przybliżonej ceny).

Pozdrawiam Cappuccio

#2 Deimos  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 09:49

Deimos
  • Użytkownik
  • Miasto: Zagaje
Osobiście wystarczy mi ręka, dmuchanie i potrząsanie głową, jednak czasem spryskam się Offem. Dość skuteczne to metody i środki.

#3 PA  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 09:58

PA
  • Użytkownik
  • Miasto: Toruń
Na komary i kleszcze Autan w sztyfcie (taka przeźroczysta maść) - używam od około 8-9 lat (7 lat na wypadach w bardzo zakomarzone miejsca jako wędkarz). Raz tylko mnie zawiódł - nad malutką rzeczką w okolicach Wałcza - tam komary nie wiedziały nic o Autanie i rąbały niczym zwariowane (wcześniej byłem ostrzegany, że na nie nic nie działa - i faktycznie przepowiednia się sprawdziła) - działały na nie wyłącznie elektroniczne odstraszacze. Z kleszczami nie miałem nigdy problemów - nie wiem czy była to zaleta autana. Cena około 10 zł - dokładnie nei podam bo mam stary i o dziwo działa nadal.

Na meszki działa dobrze aromat (olejek) waniliowy ze spożywczaka (cena około 1 zł (starcza na 3-4 sezony)) - tylko efektem ubocznym jest straszny smród bo jest to dość skondensowany zapaszek.

Po ukąszeniach oxycort w sprayu.

Jak już nie ma żadnego środka pod ręką można pokusić się o znalezienie piołunu i roztarcie go w rękach i na skórze. Mucha nie siada :)

#4 Michal_g  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 10:08

Michal_g
  • Użytkownik
Nie jest to środek ochrony osobistej, ale może się przydać przy zabezpieczeniu przed komarami ziemianki czy namiotu. Taka spiralka której koniec podpala się a dym odstrasza gadziny. Nazwy nie pamiętam. Jak dla mnie dużo skuteczniejszy od środków w spraju czy sztyfcie.  Sprawdzony na mazurskich komarach (kto był w tym roku w drugiej połowie maja na Mazurach ten wie jaki był wysyp tej zarazy - przez 15 lat pływania po Mazurach takiej ilości komarów nie widziałem) - działa.

#5 Foka  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 10:24

Foka
  • Zasłużony
  • Miasto: Gdańsk
Ja od lat używam olejku kontraktowego z US Army. Buteleczka kosztuje chyba ok 20zł i starcza gdzieś na 2 sezony niezbyt intensywnego używania. Bardzo skuteczne przeciw komarom, nie wiem jak z kleszczami, bo nigdy nie miałem z nimi problemów.

#6 PA  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 11:25

PA
  • Użytkownik

Michal_g napisał:

Sprawdzony na mazurskich komarach (kto był w tym roku w drugiej połowie maja na Mazurach ten wie jaki był wysyp tej zarazy - przez 15 lat pływania po Mazurach takiej ilości komarów nie widziałem) - działa.

Hehe no faktycznie jak na mazurskich komarach sprawdzony to musi być da best :P - reklama dźwignią handlu.
Ja testowałem na komarach z Pomorza, Kujaw i Wybrzeża, więc nie jest to taki dobry środek jak ten działający na mazurskie  :wink:

#7 Medium  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 14:02

Medium
  • Weteran
  • Miasto: Ełk
OFF delicate (tak się chyba pisze) - taki w tubce dla małych dzieci (zawsze syn to ma, bo ja już za duży jestem, by żona się mną zajmowała). Po posmarowaniu nie odstrasza mazurskich komarów 8O , ale śladów i swędzenia po ukąszeniu nie ma już po około 2 godzinach (to znaczy nie swędzi wcale, a ślad jest maksymalnie 2 godziny). Zastosowany po ukąszeniu łagodzi, ale już nie jest tak skuteczny.

Na kleszcze nie działa, już jednego załapałem w tym sezonie (nie jestem pewien czy na strzelance - wydaje mi się, że dzień po niej), a syn po wycieczce do lasu miał dwa (przed wycieczką smarowałem syna).
Odnośnie kleszczy - istnieje mapa zagrożenia w Polsce są rejony bez kleszczy, rejony małego ryzyka i rejony częstego występowania - ja mieszkam tam, gdzie te zarazy są najczęstsze, a w zeszłym tygodniu znalazłem jednego w mieszkaniu na kloszu plafonu, dzieci na moim osiedlu wracając z podwórka potrafią przywlec już "wgryzione" kleszcze.

Ostatnio na strzelance Mandek miał odstraszacz akustyczny (taki breloczek) i jako jedyny nie był pokąsany przez komary - ale szukałem takiego i nie znalazłem.

Teraz dodatkowe pytania:
1. Gdzie można kupić środki wojskowa (US Army i naszego wojska - tak w ogóle nasze wojsko ma coś takiego?).
2.Czy ktoś widział odstraszacze akustyczne niewielkich rozmiarów w normalnej cenie?
3. Podobno są do dostania na telefon komórkowy jakieś aplikacje działające jak odstraszacze akustyczne czy ktoś wie gdzie, jak z prądożernością akumulatora komórki? Ewentualnie inne uwagi ich działania.

Pozdrawiam

Medium

PS. Sam chciałem założyć taki temat.

#8 Piasecznik  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 14:35

Piasecznik
  • Użytkownik
  • Miasto: Piaseczno
Ktoś mi wspominał (nie wiem czy przypadkiem nie Goro) że o ile na meszki działa zapach waniliowy do ciasta, tak na komary (wielkości małych wróbli) działa zapach pomarańczowy.
Do przetestowania.

#9 RAI wilku  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 15:29

RAI wilku
  • Użytkownik

Medium napisał:

2.Czy ktoś widział odstraszacze akustyczne niewielkich rozmiarów w normalnej cenie?
do wódki bols kiedyś (kilka miesięcy temu) dodawali - nie sprawdzałem czy działa, wątpie ale wypróbuje jak bedzie gdzie.

#10 Foka  | Napisano 13 czerwiec 2005 - 15:36

Foka
  • Zasłużony

Medium napisał:

1. Gdzie można kupić środki wojskowa (US Army i naszego wojska - tak w ogóle nasze wojsko ma coś takiego?).
Demobile (np. Specshop), allegro.

Medium napisał:

3. Podobno są do dostania na telefon komórkowy jakieś aplikacje działające jak odstraszacze akustyczne czy ktoś wie gdzie, jak z prądożernością akumulatora komórki? Ewentualnie inne uwagi ich działania.
Jak chcesz mam ten programik, ale nie odważyłem się go uruchomić ;)

#11 PA  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 07:20

PA
  • Użytkownik
Droższy - http://www.mediaskle...roducts_id=3346
Tańszy - taki był dodawany do Bolsa tylko trochę ładniejszy
http://www.gmg.net.pl/info764.htm
Odstraszacze działają - trzeba je tylko włączyć i mieć ze sobą.
Działają przynajmniej na te paskudy co się nie boją autanów i offów.

#12 Medium  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 08:49

Medium
  • Weteran
  • Miasto: Ełk
Dziękuję za tak wielki oddźwięk!

Ten odstraszacz Mandka to chyba właśnie ta reklamówka dołączana do Bols'a - on tak mówił także chyba to prawda; ma regulację która ustawiona była na max.

Odnośnie armijnych chemikaliów to znalazłem tylko na allegro jakieś strasznie przeterminowane w specshop.pl też nie znalazłem - może są, ale jakoś mi poszukiwania nie wychodzą - będę szukał dalej.

Na razie nie otwiera mi się www.gmg.net.pl - ale jak znów zacznie działać to prawdopodobnie coś takiego zakupię.

Osobiście mam zamiar się zabezpieczać podwójnie - smarowanie i odstraszacz akustyczny, plaga insektów w tym roku dorówna, a może nawet przewyższy zeszłoroczną. U nas strach wejść do lasu, a w zasadzce wytrzymać dłużej niż trzy minuty to zadanie dla twardziela  :D .

Pozdrawiam

Medium

PS. Navy jak możesz to prześlij mi tę aplikację. Jeśli u mnie ruszy to podzielę się wrażeniami.

#13 Foka  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 10:24

Foka
  • Zasłużony

Medium napisał:

PS. Navy jak możesz to prześlij mi tę aplikację. Jeśli u mnie ruszy to podzielę się wrażeniami.
http://foka.strona.pl/amogi.jar
Do ściągniecia na kompa i przez kabelek do tel. Albo w tel. wpisujesz adres i sam ściąga i instaluje.
UWAGA!!! Nie testowane i wgrywacie to na własną odpowiedzialność!

#14 PA  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 14:44

PA
  • Użytkownik
Foka wrzuć też tą znaną aplikację co robi z komórki antyradar plizzz  :wink:

#15 Foka  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 14:54

Foka
  • Zasłużony
Nie mam :( Ale mam taką, która pozwala namierzać samoloty pasażerskie, niestety działa tylko w promieniu 20km od najbliższego lotniska. ;)

#16 PeePee  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 16:15

PeePee
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa/Toruń
Na komary: PallMall Lights wspaniale odstrasza komary niestety na krótko ;) Cena: 5,85zl ;)

#17 PA  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 17:09

PA
  • Użytkownik

PeePee napisał:

Na komary: PallMall Lights wspaniale odstrasza komary niestety na krótko ;) Cena: 5,85zl ;)
Odstrasza nie tylko komary (również osoby niepalące). No i nie jest to jedyny efekt uboczny.

#18 Michal_g  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 18:41

Michal_g
  • Użytkownik

NavySEAL napisał:

Ja od lat używam olejku kontraktowego z US Army.

Takiego?
http://www.azymut.wa...p?id=211&idg=54

#19 Stolar  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 19:18

Stolar
  • Użytkownik
  • Miasto: Zgierz
A może cos takiego :) :
http://www.szafirek....id_pr,6132.html

Zalety:
- „zrób to sam”(dla jednych)
- łatwo dostępna, niedroga i wymienna bateria
- z odrobina fantazji można to stylizować na jakieś wojskowe urządzenie np. strobo
- raczej łatwo dostępne w sklepach elektronicznych
- stosunkowo niska cena

Wady:
- „zrób to sam”(dla drugich)
- ciężko sprawdzić czy układ działa
- spore wymiary obudowy

Pozdrawiam!

#20 Foka  | Napisano 14 czerwiec 2005 - 19:25

Foka
  • Zasłużony

Michal_g napisał:

NavySEAL napisał:

Ja od lat używam olejku kontraktowego z US Army.
Takiego?http://www.azymut.wa...p?id=211&idg=54
Tak :)