Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

ACP 601 [APS]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Stir3k  | Napisano 01 luty 2015 - 21:40

Stir3k
  • Użytkownik
  • Miasto:
Witam wszystkich,
mam pytanko techniczne związane z problemem w tej replice który pojawił się po "małym" tuningu.
Wymieniłem kilka rzeczy - lufę zew. na Guarder stalową, zamek Guarder, stalowy trigger lever UAC Match, GunsModify Steel Zero Hammer Set for Marui/WE G17/G19/G26/G34 GBB (150% Spring), Guarder Enhanced Steel Recoil Spring Guide for Marui G17.

Wszystko spasowało pięknie ładnie, bez żadnych kombinacji. Replika funkcjonuje, jednak na początku na świeżej kapsule nie zawsze napnie hammer. Zamek cofa się - kopie bardzo konkretnie :) ale mimo to przy próbie strzału spust zaskakujetylko trochę i nie pada strzał, trzeba przeąłdować ręcznie. Po kilku - kilkunastu strzałach już rzadko się to zdarza. Sparwdzone na w sumie 4 magazynkach i w każdym problem mniej lub bardziej ale ma miejsce. Blow back działa perfekcyjnie - bardzo mocno, jednak "coś" powoduje, że nie napina hammera na początku strzelania. Ma ktoś może jakieś pomysłu lub spotkał się z podobnym problemem w tym lub innym G17?
Dodam tylko że zestaw Steel Zero Hammer set - obejmuje wszystkie elementy stalowe które są zamontowane w tylnej sekcji repliki w tym nazwijmy to "koszyczku" wraz z sprężynami.

#22 vecna  | Napisano 05 luty 2015 - 11:14

vecna
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Replika ta ma słaby BBunit - mój pękł po 10-15 magach. Pasują od standardu TM'a.

#23 Traba9  | Napisano 01 kwiecień 2015 - 22:53

Traba9
  • Użytkownik
  • Miasto: Zielona Góra
Witam.
W mojej replice nie mam żadnych problemów oprócz jednego a mianowicie magazynki. Już w drugim magu zepsuł mi się zawór. Wymienia się kapsuły i jednostajny syfon do końca gazu. Macie może pomysły jak to naprawić http://begadishop.co...1qc1k8duid7pe6. Może znacie jakieś strony z częściami zamiennymi bo replika nieczynna a 3 magazynka już nie kupie.

Użytkownik -Otto- edytował ten post 01 kwiecień 2015 - 23:51

#24 Huba_lbn  | Napisano 02 kwiecień 2015 - 08:13

Huba_lbn
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Nie znam się za bardzo na gazówkach, co najwyżej przeczyszczę i zmienię uszczelki.
Ale jak to nie daje efektu to oddaje komuś kto się bardziej zna i Tobie też polecam poszukać serwisu w Twojej okolicy.

#25 Emcet  | Napisano 02 kwiecień 2015 - 08:41

Emcet
  • Użytkownik
  • Miasto: Świdnik
Wygląda na to, że mój brat przywrócił klocka do świata żywych. Z tego co widziałem działa teraz bezproblemowo, jedynie zamek wydaje się chodzić krótko, ale działa. Rozebrał, ściągnął absolutnie wszystkie smary i olejki, nawet prowadnic nie nawilżał niczym, następnie załadował Mose i zalał mechanizm tym co było w kapsule. Na początku myślałem, że znowu będzie klapa, bo Glock działał dalej jak chciał, ale po kilkunastu strzałach nasmarował się i wywalił bezproblemowo dwa magi. Na koniec syfon, ale temperatura bliska zeru, a pykane było na szybkim palcu :D

#26 Nitro  | Napisano 01 marzec 2017 - 10:02

Nitro
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia/Chojnice
Przyszła do mnie wczoraj z TG, wersja ze światłowodami.

Wykonanie jak na moje jest miód malina. Korpus w dotyku jak marujec, czy stark match, czyli fajny matowy, chropowaty. Zamek też całkiem ładnie wykonany.

W mojej sztuce jest już coś na wzór zero hammera, jak to jest od jakiegoś czasu w armijcach.
Klameczka na razie działa, zobaczymy jak długo, ale jak na razie najlepiej wydane 3 stówki na airsoft.

#27 Grysio  | Napisano 08 marzec 2017 - 23:24

Grysio
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
A jak wygląda kwestia doboru magazynków, ewentualnych kompatybilnych zamienników?
Zastanawiam się nad ACP601 albo Dragonfly.

#28 Nitro  | Napisano 09 marzec 2017 - 08:21

Nitro
  • Użytkownik
Wszystko od marui pasuje, ale ze względu na silny recoil spring zalecam tylko CO2.

Co do klameczki. Postrzelałem ostatnio trochę i jestem nawet zadowolony. Jak już wyżej pisałem replika ma silny recoil spring, przez co w niskich temperaturach zdarza się syfon. Na zimę bym ową sprężynę wymienił na coś słabszego.
Nie wiem też skąd ta gazozerność się bierze. Wywalić całego maga w obecnych temperaturach to niezły wyczyn. Starkiem match co2 bez problemu 1,5 maga wywaliłem.

Akcja zamka jest bardzo gładka. Nie ma zjawiska jak w starkach, czy marujcach że zamek w połowie zostaje. To za sprawą tego zero hammera który nie wystaje ponad bb unit i działa jak należy.

Spust ma krótką drogę, i jest stosunkowo twardy.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość trzeba uważać na przedni światłowód. Pękł mi na drobny mak, jak klamkę na chwilę do zrzutu wsadziłem.
Niemniej jednak idzie go bez problemu dorobić z imprezowych kolorowych wykałaczek do drinków.

#29 Nitro  | Napisano 20 kwiecień 2017 - 20:34

Nitro
  • Użytkownik
Mały update.

Przy czyszczeniu klamki i wymianie głowicy tłoczka na wentylowaną alu sprawdziłem sobie zespół spustu magnesem neodymowym, i okazało się, że młotek, zbijak zaworu, i to coś a'la zero trigger jest ze stali. Jestem na prawdę miło zaskoczony, bo jest to chyba jedyna klamka w dodatku chińska, która takie coś w stocku oferuje.

Poza w/w stalowe są również zwalniacz zamka oraz cięgno spustu. Znalowy jest koszyk zespołu spustu, prowadnica sprężyny (żerdź?), cyngiel odsuwający valve knockera, i prowadnice zamka.

Zamek wydaje się być nadzwyczaj lekki, zdecydowanie nie jest to znal, bardziej jakiś rodzaj prawilnego aluminium.

Zdecydowanie polecam, jako fanboj marujców, starków itd.

Użytkownik Nitro edytował ten post 20 kwiecień 2017 - 20:40

#30 władek  | Napisano 09 maj 2017 - 14:38

władek
  • Użytkownik
  • Miasto: Przeczyca<=>Rzeszów
Nitro jak wygląda kwestia zasięgu i skupienia.

#31 Nitro  | Napisano 09 maj 2017 - 14:43

Nitro
  • Użytkownik
Ciężko powiedzieć, nie sprawdzałem dokładnie.
W cekubie nie miałem najmniesjzego problemu żeby trafić kogoś.

#32 matrigs  | Napisano 09 maj 2017 - 15:08

matrigs
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Ile magów da się wystrzelić z naboju CO2?

#33 Nitro  | Napisano 09 maj 2017 - 16:07

Nitro
  • Użytkownik
Zależne od wielu czynników. W stocku 1 magazynek, z tą głowicą wentylowaną 2 magi, może więcej.

#34 Mbit  | Napisano 13 czerwiec 2017 - 06:38

Mbit
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa

Wyświetl post-Otto- napisał:

Wydaje mi się, że nie ma większego sensu, aby istniały dwa wątki dotyczące zdaje się bądź co bądź - tych samych replik, tylko z inną długością lufy i zamka, więc ten zamknę.
http://forum.wmasg.p...41-acp-601-aps/

Nie wiem w jakim celu chcesz zakupić tą replikę, ale jeśli wierzyć sklepowemu opisowi, to ta replika znacznie przekracza ogólnoprzyjęte normy CQB.
1) może jednak warto zostawić tamten temat otwarty, w końcu: a) są to jednak różne pistolety i b) dyskusja związana z ACP606 może nie mieć nic wspólnego z ACP601, np:
2) czy można jakoś zmniejszyć prędkość w gazówce? W M4 "wystarczy" wymienić sprężynę.

#35 matrigs  | Napisano 13 czerwiec 2017 - 11:49

matrigs
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Mbit dnia 13 czerwiec 2017 - 06:38 napisał

2) czy można jakoś zmniejszyć prędkość w gazówce? W M4 "wystarczy" wymienić sprężynę.

Krótsza lufa. 606 jest identyczny bebechami z 601, tylko ma dłuższą lufę i dlatego różnica w fpsach.

Ale wstawiając krótszą lufę negujesz posiadanie długiego pistoletu.

#36 Mbit  | Napisano 13 czerwiec 2017 - 13:40

Mbit
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik matrigs dnia 13 czerwiec 2017 - 11:49 napisał

Krótsza lufa.
w sensie, że wymiana lufy wewnętrznej? czy poza nią coś jeszcze musiałoby być wymienione?

Widziałem na YT filmik z zakładaniem gumki... ma to sens?

#37 matrigs  | Napisano 13 czerwiec 2017 - 15:03

matrigs
  • Użytkownik
Kupić nowy pistolet żeby natychmiast w nim majstrować? Nie ma.

Czemu nie możesz kupić wersji "normalnej" tego pistoletu? Dopiero co była używka w komisie.

#38 Mbit  | Napisano 13 czerwiec 2017 - 17:02

Mbit
  • Użytkownik
Bo:
601 jest ~15% droższy,
606 bardziej mi się podoba

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka