Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Zabawy z drukowaniem części do replik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 Winiacz  | Napisano 27 grudzień 2013 - 01:30

Winiacz
  • Użytkownik
  • Miasto: Wałcz
Kuźwa co za kraj, nawet zwykłego "proszę" nie uświadczysz, nie mówiąc nawet o jakimkolwiek czytaniu ze zrozumieniem.
Może jeszcze za darmo ma ci to wydrukować? I z własnej dupy ją zaprojektować według idealnych wymiarów?

Ja osobiście uważam że niegłupio byłoby drukować "przedłużenie szyny" od G36C, takie jak w tych SL'kach: http://gunfire.pl/pr...inu-JG2238.html te mocowane w miejscu szczerbinki. Fajny, nieduży patent, bardzo prosty do zaprojektowania, który powinien się ładnie sprzedawać, bo nigdzie czegoś takiego dostać nie idzie. Sam sobie coś takiego wystrugałem ze szpachli i szyny wyciętej z bazarowej repliki, ale wyszło mi ciut krzywo, a szpachli więcej brak (podobnie jak i chęci).

Projekt szyny jak widzę masz, teraz tylko kwestia dodania plastikowego klocka z otworem pod spodem. Niezbyt skomplikowane, a sądze że popyt by był. Oczywiście to tylko luźna sugestia.

#22 Dread  | Napisano 27 grudzień 2013 - 13:33

Dread
  • Użytkownik
  • Miasto: El Paso
Ludkowie, tak jak mówiłem, na razie spod drukarki będą szły elementy do mojej repliki, budowanej od podstaw. Drukować będę tylko te elementy, których w inny, prostszy i tańszy sposób nie jestem w stanie uzyskać (nie będę drukować całej repliki, bo to nie ma sensu). Na razie wiem, że oprócz szyn drukować będę blok gazowy, selektor i kilka innych małych pierdółek.

Na inne projekty przyjdzie czas :)

#23 Dread  | Napisano 27 grudzień 2013 - 21:23

Dread
  • Użytkownik
  • Miasto: El Paso
Wiesz, ja nie jestem z tych, co by chcieli stalowy korpus do Giety :)

Mam na tapecie replikę z tworzywa, to dłubię w tworzywach, będę mieć stalowe projekty, to będę myślał o cięciu blach, czy o frezowaniu w kawałku szyny od wąskotorówki :) Na razie udało się uruchomić drukarkę, to się podniecamy drukiem 3D, przy okazji uda się pewnie obalić parę mitów na temat wytrzymałości takich produktów.

A'propos "tworzywowego Dreada", właśnie siedzę w pracy po godzinach i gadam z panią z firmy reklamowej, od której biorę nieprzebrane ilości spienionego PCV. Okazuje się, że materiał ten nabiera twardości po odpowiedniej obróbce termicznej, wystarczy suszarka do włosów :) Taka mała dygresja :)

#24 CerberBP  | Napisano 30 grudzień 2013 - 11:40

CerberBP
  • Użytkownik
  • Miasto: WojennaPiła
Jaka jest maksymalna powierzchnia wydruku?

EDIT: Jaka jest dokładność wydruku - jaki najmniejszy element jesteś w stanie wydrukować? 1mm sześcienny czy mniejszy?

Użytkownik CerberBP edytował ten post 30 grudzień 2013 - 12:02

#25 SnajperSWD  | Napisano 30 grudzień 2013 - 14:04

SnajperSWD
  • Użytkownik
  • Miasto: Łomża
Papier wodny a potem utwardzacz znowu papier i malowanie powierzchnia powinna tedy być ładna i gładka

#26 Ferduch  | Napisano 01 styczeń 2014 - 18:18

Ferduch
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Mam pytanie czy da się jakoś rozróżnić ABS od innych materiałów drukowanych na tej drukarce ?
Mam oto i taki kubeczek wydrukowany na owej drukarce przez znajomego znajomych rodziców, ów kubek nie lubi ciepła i jest dość twardy.
Kubeczek radzący sobie z palcem w.... uszku z 17,5 kg na głowie
http://imageshack.co...3/5477/xwdf.jpg
http://imageshack.co...2/6710/kb6z.jpg
http://imageshack.co...1/6452/h3fd.jpg

Przyglądam się niemu i powiem wam, że to naprawdę fajny bajer chyba wyposażę się w taką jedną. Jak coś kubeczek to jest tylko nieudana próba, wyraźne widać niedociągnięcia a do tego widać wypukłości na ścianach. Szczerze to aż się zdziwiłem że kubeczek dał radę z 17,5 kilogramami, nawet się nie rozjeżdżając się na boki.

Pozdrawiam

@edit
Dodam jeszcze, że kubeczek ma 8cm wysokości i 7,8 cm szerokości wewnętrznej bez uszka.

Użytkownik Ferduch edytował ten post 01 styczeń 2014 - 18:21

#27 cube  | Napisano 04 styczeń 2014 - 23:14

cube
  • Użytkownik
  • Miasto:
ABS po przetarciu acetonem zrobi się gładszy. Po dłuższym przecieraniu się w nim rozpuści. Można też go mocno wygiąć, nie pęka szybko i w miejscu gięcia odbarwia się na mleczny kolor i robi się gładszy.
PLA nie reaguje z acetonem, przy wyginaniu się łamie.

#28 Zambezi  | Napisano 08 styczeń 2014 - 00:30

Zambezi
  • Weteran
  • Miasto: Głuchołazy
haael, choć także prowadzę działalność, uświadczyłeś gdzieś, bym w taki sposób się reklamował? To jest forum a nie bazar. Rozmawiaj - ja nic nie mam do tego, ale bez tych cen, vatów itp itd. Tu się nie sprzedaje. Niestety nie będę edytować postów i usuwać fragmentów - będą lecieć całe bez względu na to jak merytoryczna była reszta postu.

#29 haael  | Napisano 08 styczeń 2014 - 02:01

haael
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
OK, przepraszam, podporządkuję się.

#30 Znachor  | Napisano 27 grudzień 2014 - 13:28

Znachor
  • Użytkownik
  • Miasto: Sosnowiec
Taki ciekawy filmik znalazłem na necie. Myślę, że jest to przyszłość airsoftu, tylko druk 3d się upowszechni i za chwilę każdy będzie drukował sobie części i repliki :icon_biggrin:

https://www.youtube....h?v=PmdLO8ge8AE

#31 x54  | Napisano 13 styczeń 2015 - 22:10

x54
  • Użytkownik
  • Miasto: Jackowo
Ja już sobie wydrukowałem ... uchwyt do PKP.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz obróbka

#32 wegorz  | Napisano 13 styczeń 2015 - 22:27

wegorz
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Jak jest z wytrzymałością takiego materiału z drukarki na ciepło? Można np. wydrukować łoże do palnego AK bez obaw, że się rozpuści? Jako ciekawostkę powiem, że łoża Cymy dają radę w samopowtarzalnych AK (w automacie już zaczynają trochę śmierdzieć), więc jestem ciekawy.

#33 CiV_1994  | Napisano 13 styczeń 2015 - 22:50

CiV_1994
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Drukowaliśmy zębatki i układ przeniesienia napędu do pojazdu pokazowego na uczelni i nie ma z nimi najmniejszego problemu, trzymają się świetnie. Ze ścieraniem i łamaniem nie ma problemu przy takich zastosowaniach. Jeżeli chodzi o wytrzymałość termiczną... To zależy od filamentu, w moim przypadku temperatura robocza głowicy wynosiła ok. 240 stopni Celsjusza, wtedy filament topił się i był plastyczny, ale myślę, że deformować zaczyna się w nieco niższych temperaturach ;)

#34 Afrati  | Napisano 16 styczeń 2015 - 18:17

Afrati
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Wraz z kolegą z ekipy już od dwóch lat drukujemy własne wariacje na temat zestawu słuchawkowego z PTT.
Wśród znajomych śmiga już kilka zestawów, działających bez problemu, niedługo wprowadzimy jeszcze v.2, z poprawionymi mocowaniami i kilkoma udoskonaleniami ;)

Kiedyś też wydrukowaliśmy płytkę selektora do Scara od VFC - z tego, co wiem, działała dość długo. Podobnie z szynami RIS - bezproblemowo, o ile nie są poddawane dużym przeciążeniom.

Z doświadczeń powiem jedynie, że PLA, z racji bycia organicznym materiałem, po jakimś czasie staje się znacząco słabsze i podatniejsze na uszkodzenia. W tej kwestii wygrywa ABS w połączeniu z waporyzacją.

#35 qbis  | Napisano 23 luty 2015 - 17:34

qbis
  • Użytkownik
  • Miasto: Bydgoszcz/Paryż
Ile taka drukarka kosztuje?
Jak z przeneisieniem projektu z papieru na komputer? Są jakieś skanery?

#36 progressive  | Napisano 23 luty 2015 - 18:26

progressive
  • Użytkownik
  • Miasto: Świdnica
Zależy czego oczekujesz. Jakie pole robocze. Jaka grubość warstwy (dokładność wydruku). Jakimi materiałami będzie drukować ( a zrobiło się tego multum – od ABS, PLA, guma, po takie freak'i jak podróba drewna, gips, cermaika itd.) Najtańszego rep rap'a widziałem za 1000 na allegro kilka miesięcy temu, są droższe (około 3500 do 8000) i jeszcze droższe profesjonalne/przemysłowe (od 15000 do nawet 200000 i więcej). Ja zamówiłem taką ze średniej półki w hiper cenie i czekam na dostawę. Przypłynie w sierpniu. W zamian za cierpliwość i pole wydruku (niewielkie ok 20X20X20 cm) otrzymuje wymienne głowice, min. druk 3D, uchwyt do długopisu/markera, laser do cięcia i grawerowania, możliwość dokupienia głowicy do frezarki, druku dżemem(?) itd. Dodatkowo ma zintegrowany skaner 3D (niestety o małym polu roboczym).

Standardowo projektujesz element w programach do projektowania 3D (np. autoCAD) a następnie przepuszczasz plik przez program który konwertuje go na mapę ruchów dla ramienia drukarki.

Pokładam w tej technologii wielkie nadzieje związane z moim karabinem. Przyjdzie to będziemy testować. Ktoś kiedyś pisał tutaj że zrobił granatnik pistoletowy właśnie na drukarce 3D. Będę się starał powtórzyć ten wyczyn.

Co do wytrzymałości – uważam że w projekcie elementu, np. szyny ris można ująć jakieś kanaliki/komory które po wydruku można wypełnić pod ciśnieniem żywicą epoksydową lub jakąś jej wariacją typu płynny metal. Myślę że stosowanie włókna szklanego i żywicy (oczywiście w momencie kiedy jest to możliwe) też ma sporo sensu. Zdaje się że ktoś kto robi własną replikę od początku coś pisał na ten temat na tym forum.
W pewnych okolicznościach można też wpakować w element po prostu kawałek blachy albo stalowy pręcik.

Ogólnie sprawa jest raczej droga w produkcji (więc na przemysł nie ma co liczyć) ale można spełnić swoje małe marzenia (np. moje – cholernie trudno dostępna i jeszcze droższa konwersja do aug, w/w granatnik czy inne uber kosmiczne usprawnienia/stabilizatory/montaże/dystansery itp).

Użytkownik progressive edytował ten post 23 luty 2015 - 18:31

#37 czortkot  | Napisano 23 luty 2015 - 21:23

czortkot
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotniki
Wytrzymałość szyn ris jest bardziej niż zadowalająca, nie trzeba żadnych kanalików. Blacha czy inne metale to bardziej estetyka, niż wytrzymałość.

#38 blysk  | Napisano 13 kwiecień 2015 - 21:34

blysk
  • Użytkownik
  • Miasto: Lódź
Witam. Czy z któryś Panów posiadający drukarkę 3D skusiłby się na wydruk DBAL A2. Wydmuszki rzecz jasna ;)

#39 CiV_1994  | Napisano 13 kwiecień 2015 - 22:09

CiV_1994
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Zależy jakie są wymiary wydruku (druk o dużej powierzchni na drukarce, do której mam dostęp czasami odkleja się od stolika i nieładnie wybrzusza) i czy masz model 3D :P
Pamiętaj, że część drukarek 3D słabo radzi sobie z małymi szczegółami, a przy drukowaniu wydmuszki prawdopodobnie pojawią supporty, które dodatkowo zepsują wrażenia wizualne.

#40 czortkot  | Napisano 13 kwiecień 2015 - 22:33

czortkot
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotniki
Dbala trzeba by było zaprojektować najpierw, bo nie ma na necie gotowych modeli.
Civ_1994, masz drukarkę z gorącym stołem? Odklejanie i wybrzuszanie się jest spowodowane nieprawidłowym ustawieniem temperatury stołu. Można też sobie poradzić inaczej, malując taśmę kaptonową sokiem z rozpuszczonego ABS. Resztki filamentu wsyp do acetonu i pomaluj podłoże, zrobi się coś w rodzaju folii, do której świetnie przykleja się wszystko.
Co do samego dbala, to osobiście wydrukowałbym tylko drobnicę, a cały korpus wyciął z płyty ABS i skleił w pudełko.