Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Zabawy z drukowaniem części do replik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 CiV_1994  | Napisano 14 kwiecień 2015 - 06:16

CiV_1994
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Czorkot, tak, drukarka, której używam ma podgrzewany stół. Zawsze smarujemy stół klejem lub specjalnymi preparatami, ale twojego pomysłu jeszcze nie próbowaliśmy ;) Co do odklejania: występuje ono tylko w przypadku wydruków o dużej powierzchni i/lub wysokiej masie, jednak ostatnio jest to coraz bardziej losowe, więc możliwe, że to po prostu wina filamentu. Temperatura jest raz na jakiś czas korygowana, więc myślę, że to nie to.

#42 czortkot  | Napisano 14 kwiecień 2015 - 06:39

czortkot
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotniki
Spróbuj soku z ABS, ewentualnie można jeszcze robić uszy królika. ABS się kurczy, gdy stygnie, więc zawsze duże elementy będą mieć tendencję do odklejenia się.

#43 CiV_1994  | Napisano 14 kwiecień 2015 - 21:35

CiV_1994
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Spróbowałem, efekt jest podobny, może nawet nieco lepszy, niż w w przypadku kleju i spreju do stołów. Wydruk trzyma się wręcz genialnie, może nawet za dobrze, bo wymaga użycia znacznej siły przy oddzielaniu od stolika, a później przy usuwaniu dolnej warstwy supportowej. Niestety, wydruki i tak są nieco wybrzuszone, nawet w przypadku zębatek o średnicy nieco większej niż pięciozłotówka (ale za to była one gęsta). Minusem tego rozwiązania jest latanie między pomieszczeniami (w pokoju z drukarką staramy się ograniczyć cyrkulację powietrza przed i w trakcie wydruku, bo gorący filament łapie kurz jak mało co ;), a soczek niestety jest nieco drażniący, więc ogarniamy go w pokoju obok).

Zobaczymy, jak tak dalej będzie, to pomyślimy nad zmianą filamentu. Możesz powiedzieć coś powiedzieć o uszach królika? Za jakiś miesiąc spróbuję wydrukować chwyt na szynę RIS, więc chciałbym to ogarnąć do tego czasu.

#44 Buniek92  | Napisano 20 kwiecień 2015 - 20:41

Buniek92
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa
Hejka! Dread nie logował się od pół roku. Czy ktoś z was drukuje części do replik? Potrzebuję zwalniacza magazynka do P90. Dostarczam gotowy projekt.

#45 czortkot  | Napisano 20 kwiecień 2015 - 21:33

czortkot
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotniki

Cytat

Możesz powiedzieć coś powiedzieć o uszach królika?

Nie mój obrazek, pierwszy lepszy z netu:
Dołączona grafika
Do projektu dodajesz uszy królika, które przyjmują na siebie zniekształcenia. Po ostudzeniu ucinasz je po prostu.

Buniek, w jakim rozszerzeniu masz plik?

#46 Buniek92  | Napisano 20 kwiecień 2015 - 23:49

Buniek92
  • Moderator I
  • Miasto: Warszawa
.skp i .stl .Generalnie jest to darmowy plik który można pobrać z tej strony http://www.thingiver...:197068/#files. Cały myk polega na tym, by zrobić to z takiego kompozytu co by był na tyle elastyczny by dało się założyć na body i zatrzasnąć, ale żeby nie wyskoczył bez magazynka.

#47 Nitro  | Napisano 19 lipiec 2015 - 21:56

Nitro
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia/Chojnice
Odgrzeję nieco kotlet. Pany, na jakich drukarkach śmigacie? Planuję kupno gotowego kitu Prusa i3, ale odmian jest od zajubania, a rozbieżność cen też jest znaczna.

Myślicie, że warto to ściągać? http://www.aliexpres...026704108.html#

Przez głowę przechodzi mi też rework 1.5, jak i hephestus. Pierwszy imo nieco drogi, a drugi nie ma hotbedu.

Proponowano mi, żebym nie kupował kitu a sam złożył model p3steel. Dostęp do wycinarek, tokarek itd mam. Nie wiem natomiast co z resztą części, typu elektronika,ekstruder itd.

Dajcie znać, co o tym myślicie.

#48 Beryl  | Napisano 30 lipiec 2015 - 22:22

Beryl
  • Użytkownik
  • Miasto: Biłgoraj
Kup sobie stary komplet elektroniki w Chinach tj plytka krańcówki heatbed głowica silniki w Polsce za 50 płn sztuka i składaj sam zamkniesz sie w 800 zł koniec offtop