Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

2014-04-27 Opis zmian w najnowszej wersji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Seether  | Napisano 20 styczeń 2014 - 09:07

Seether
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań, Tarnowo Podgórne

Opis wersji z 20.01.2014. Opisu aktualnej wersji szukaj na końcu tego tematu.

Witam serdecznie,

dziś w nocy udostępniłem nową wersję aplikacji Airsoft Force Tracking. Najistotniejsze zmiany wprowadzone w tej wersji:
  • Nowość! Dodano język czeski
  • Nowość! Dodano język włoski
  • Nowość! Dodano opcję 'Save Track' w opcjach menu mapy. Umożliwia ona wygenerowanie nagrania (animacji) trasy. Ciekawe narzędzie do analizy/podsumowania ciekawszych strzelanek/milsimów po powrocie do domu. Możesz skorzystać z tej opcji za friko.
  • Nowość! Możliwość utworzenia nazwy i opisu sesji
  • Nowość! Możliwość dołączenia do sesji natychmiast po jej założeniu
  • Naprawa! Naprawiono możliwość dołączania do drużyn.
Szczególną uwagę warto zwrócić na funkcjonalność nagrywania tras, udostępnioną pod ścieżką http://www.tracker.seethersky.com. Narzędzie to umożliwia prowadzenie analizy/podsumowania wybranych wydarzeń. Korzystając z suwaka, użytkownik posiada możliwość oceny sytuacji 'minuta-po-minucie'. W sam raz dla ekip chcących wyciągnąć wnioski z przegranej taktyki, lub chcących przekonać się jakim prawem dane zagranie przyniosło sukces :icon_wink:.

Przykładowe nagranie sesji: http://www.tracker.s...b7-fd30a8b7b844
Do maksymalnego wykorzystania możliwości wymagana jest instalacja darmowej aplikacji: Google Earth

Możliwości tego narzędzia przedstawiałem wcześniej w filmie
Zachęcam do sprawdzenia możliwości nowej funkcjonalności, wyrażenia komentarzy oraz ew. zaproponowania zmian w jej działaniu. Jako, że feedback środowiska jest nadal nikły zachęcam do korespondencji, mailowej lub za pośrednictwem FB.

Pozdrawiam serdecznie :icon_wink:

Użytkownik Seether edytował ten post 27 kwiecień 2014 - 22:23

#2 Seether  | Napisano 09 kwiecień 2014 - 00:19

Seether
  • Użytkownik

Opis wersji z 09.04.2014. Opisu aktualnej wersji szukaj na końcu tego tematu.

Witam serdecznie,

mam przyjemność poinformować, iż po dłuższym czasie developmentu zakończyłem pracę nad nową wersją aplikacji Airsoft Force Tracking. Zgodnie z sugestiami społeczności projektu, zainwestowałem czas w integrację z darmowymi mapami opartymi na projekcie OpenStreetMap. W chwili obecnej, AFT udostępnia możliwość korzystania z czterech map online.

1. Mapnik - Nowość dodana w bieżącej wersji. Standardowa mapa projektu OpenStreetMap
Dołączona grafika

2. CycleMap - Nowość. Mapa projektu OpenCycleMap dedykowana dla sportów rowerowych. Zdecydowałem się na dodanie jej do aplikacji ponieważ spośród wszystkich map OSM posiada najdokładniejszą sieć ścieżek/przecinek w lasach. Podziękowania dla cyklistów :icon_wink:.
Dołączona grafika

3. Google Map Satellite - Standardowa mapa Google oparta na zdjęciach satelitarnych z nałożoną warstwą dróg.
Dołączona grafika

4. Google Map Contour - Lżejsza wersja map Google. Przedstawia kontury obszarów zielonych oraz warstwę dróg. Z racji mniejszej złożoności grafiki na kafelkach, mapa konturowa zmniejsza transfer oraz (minimalnie) zużycie energii urządzenia.
Dołączona grafika

Podsumowując
Na powyższych screenach przedstawiono popularną poznańską miejscówkę. Jak widać, powszechnie używane mapy od Google posiadają mniejszą dokładność niż mapy rysowane ręcznie przez community projektu OpenStreetMap. Co więcej, należy pamiętać, że OSM oferuje darmowe narzędzia, które umożliwiają każdemu z nas edycję i dodawanie detali do map. Użytkownicy AFT mają teraz możliwość dopracowania planów miejscówek. Możliwe jest oznaczenie budynków, przecinek, zbiorników wodnych, wałów i innych punktów orientacyjnych.

Plany na przyszłość
Jeżeli dodanie online'owych map OSM spotka się z aprobatą użytkowników, będę rozwijał aplikację dalej w tym kierunku. Jesteśmy już o krok od wdrożenia map offline (mapy instalowane na pamięci urządzenia i nie wymagające transferu danych). Warto zwrócić uwagę iż mapy offline, pomijając kwestię oszczędności transferu, posiadają jeszcze jeden znaczny atut: cierpliwym moderatorom scenariuszy umożliwią fabularyzację map. Z odpowiednią porcją zdolności graficznych możliwe będzie spreparowanie map w klimatach Fallout'a, Stalker'a czy innych universum, które ubarwią rozgrywkę i podbudują jej klimat.

Zachęcam do pobrania aplikacji, oraz aktywnej korespondencji przy użyciu facebooka i maili. Jeden mail, przynosi więcej pożytku niż dziesiątki ocen na GooglePlay. Zachęcam również do rozważenia donacji projektu. Zbliża się okres opłat za serwer aplikacji.

Pozdrawiam,
Seether,
www.seethersky.com
https://www.facebook...ftForceTracking

Użytkownik Seether edytował ten post 27 kwiecień 2014 - 22:23

#3 Seether  | Napisano 27 kwiecień 2014 - 22:55

Seether
  • Użytkownik

Opis wersji z 27.04.2014. Opisu aktualnej wersji szukaj na końcu tego tematu.

Witam ponownie,

Dziś w nocy opublikowałem nową wersję aplikacji Airsoft Force Tracking. Wprowadziłem szereg drobnych poprawek i dwie znaczne zmiany, które pozwolę sobie przybliżyć w tej publikacji.

Mieliście rację zgłaszając problem  przy operowaniu na ekranie w rękawicach. Faktycznie, część przycisków była zbyt mała i zbyt ciasno poukładana. Przeróbki zacząłem od menu aplikacji. Poszczególne przyciski są teraz znacznie większe. Liczę, że zmiana ta poprawi ergonomię interfejsu.

Dołączona grafika

Zmiana znaczna numer dwa. Przez część użytkowników wyczekiwane i wielokroć zgłaszane, mapy offline. Najnowsza wersja umożliwia wczytanie map offline, które można przygotować w oparciu o darmowe oprogramowanie. Nie wprowadzam  żadnych restrykcji ani płatności w AFT związanej z tą nową funkcjonalnością. Kto chce, niech korzysta. Jeśli podoba się Wam kierunek rozwoju aplikacji zachęcam do donacji.

Przygotowanie map offline do trudnych zadań nie należy, ale postanowiłem możliwie uprościć ich instalację na urządzeniach. Procedura korzystania z map offline opiera się na trzech krokach.
Krok 1. Podczas zakładania sesji, podajemy adres WWW do pliku ZIP zawierającego mapę offline.
Dołączona grafika

Krok 2. Podczas dołączania do sesji, aplikacja zgłasza informację iż sesja ta posiada dedykowaną mapę offline. Użytkownik podejmuje decyzję czy pobrać mapę czy działać wyłącznie na mapach online. Mechanizm ten jest o tyle wygodny, że za stronę techniczną odpowiada jedna osoba - założyciel sesji. Pozostałe osoby dołązające do tej sesji, podejmują jedynie decyzję czy pobrać mapę, czy nie. Nie wchodzą w szczegóły typu skąd pobrać, w jaki sposób, gdzie zapisać i pod jaką nazwą.
Dołączona grafika

W przypadku podjęcia decyzji o pobraniu mapy offline, aplikacja samodzielnie przeprowadza proces ściągania pliku i jego instalacji na telefonie.
Dołączona grafika

Krok 3. Użytkownik może teraz dokonać wyboru, czy chce działać na jednej z czterech dostępnych map online, czy też woli pracować na pobranej wcześniej mapie offline.
Dołączona grafika

Po wyborze mapy offline, na ekranie urządzenia wyświetlą się wyłącznie kafelki zawarte w pobranym pliku mapy. Aplikacja będzie nadal wymieniała dane pomiędzy innymi użytkownikami sesji, lecz nie będzie pobierała żadnych danych z serwerów map Google czy OpenStreetMap. Zmniejszy to zużycie transferu, oraz energii urządzenia.

Dołączona grafika
Powyżej widok na krawędź mapy offline. Kafelki, które nie zostały odnalezione w pliku mapy nie są wyświetlane ani 'dociągane' z serwerów Google/OSM. Użytkowników chcących tworzyć mapy offline, zachęcam do krótkiej lektury:
- Instrukcja: Jak utworzyć mapę offline dla Airsoft Force Tracking
- Instrukcja: Jak zainstalować mapę offline w aplikacji Airsoft Force Tracking

Jeśli macie uwagi co do wprowadzonych zmian, lub pomysły na nowe funkcjonalności zachęcam do dyskusji na forum wmasg, lub poprzez facebooka.

Użytkownik Seether edytował ten post 22 maj 2014 - 23:42

#4 JarekM  | Napisano 30 kwiecień 2014 - 09:16

JarekM
  • Moderator I
  • Miasto: Bydgoszcz/Ślesin/Nakło n.Not.
1/ W Android Market nie widzę wersji PRO (płatnej) :(.... albo jestem ślepy
2/ Czy oprócz zmaiany interwu odświeżania wersja PRO zawiera jeszcze jakieś inne ficzery ?
3/ Czy można usnąć prefx "www." w interfejsie pobierani ma off-line ??? Wymusza to stosowanie w pełni skonfigurowanych serwerów/domen.
4/ Użyteczna byłaby możliwość ładowania off-line map rastrowych (vide PES), np. z geoportalu.

Użytkownik JarekM edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 09:21

#5 Seether  | Napisano 30 kwiecień 2014 - 23:31

Seether
  • Użytkownik
Witaj,

1. Ze wzrokiem wszystko w porządku :icon_wink:. Nie opublikowałem jeszcze tej wersji, z powodu opisanego w punkcie 2.
2. Jakiś czas temu podjąłem decyzję, że AFT nie będzie projektem zarobkowym. Czego nie uzbieram z dotacji, uzupełnię z własnej kieszeni. Wersja PRO ma udostępniać funkcjonalności, które bardziej niż inne nabijają mi koszty (np. zwiększony interwał odświeżania sesji znacznie zjadający serwerowy transfer). Na chwilę obecną jest to jedyna funkcjonalność wersji PRO. Nie wykluczam, że z czasem dorzucę do niej kilka nowości (MGRS czy możliwość łączenia moderowania kilku sesji). Z pewnością będzie mi zależało na podtrzymaniu opinii darmowego softu, z ewentualną płatną rozszerzoną wersją. Na chwilę obecną, przed opublikowaniem wersji PRO, chciałbym ustabilizować kwestię map offline (czekam na potwierdzenie szerszego grona użytkowników, że wszystko jest ok).
3. Tak, zmienię to. Może nie na kolejny weekend, ale wrzucam temat na tapetę.
4. Da się zrobić. Dostałem już informację, że jest to możliwe. Muszę temat jeszcze obadać samodzielnie + napisać instrukcję dla użytkowników.

Dzięki za zainteresowanie :icon_smile:

Użytkownik Seether edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 23:35

#6 JarekM  | Napisano 01 maj 2014 - 19:45

JarekM
  • Moderator I
ad.2. Częstotliwość odświeżania sesji jest sprawą wtórną. Uważam, że 1m. to i tak za dużo - jeśli chcesz oszczędzić transfer to zwiększ ją do 5m. - pieszo w lesie w ciągu 5minut nikt daleko nie zajdzie ;). Wysoka częstoltiwość odświeżania może się przydać w przypadku urządzeń zainstalowanych w samochodzie.
Co do MGRS (i współrzędnych generalnie)
- możliwość odczytania własnej pozycji jest baaardzo pożądana
- dodatkowo wskazane byłoby aby można było postawić kursor na dowolnym punkcie mapy i odczytać te współrzędne.
- IMHO możliwość obsługi współrzędnych MGRS powinna być w wersji free.

Możliwość łączenia sesji jest fajną opcją, ale moim zdaniem fukcjonalność nie sprawdzi się na smartfonach/małych tabletach
Mapy offline fajnie działają, jednakże przydatna byłaby możliwość wyboru mapy (czyli obsługi katalogu map offline) aby mając wgrane kilka map móc z nich korzystać w jednej sesji.
Dodatkowo, niejasny jest dla mnie proces pobierania tych map (lub komunikaty systemu są niejasne). Otóż po stworzeniu sesji z dedykowaną mapą każdorazowe uruchomienie sesji generuje pytanie o konieczność pociągnięcia mapy z serwera - nawet jeśli zrobiliśmy to za pierwszym razem. Tak ma być ? czy to jakiś bug ?

Tak, mapy da sie przygotować w innym programie niż MOBAC co pozwala na wciągnięcie rastrów, np. z geoportalu.

#7 Seether  | Napisano 22 maj 2014 - 23:31

Seether
  • Użytkownik
Po miesiącu prac zakończyłem rozwój najnowszej wersji aplikacji Airsoft Force Tracking. Tworząc aktualizację skupiłem się na ergonomii. Zgodnie z sugestią użytkowników:
  • Wyciąłem zakładki widoczne dotychczas w górnej części okna aplikacji. Dzięki temu zwiększeniu uległo podstawowe narzędzie aplikacji - mapa taktyczna.
  • Dodałem możliwość naświetlenia na mapie kompasu.
  • Znacznie zwiększyłem rozmiar przycisków w poszczególnych oknach co ułatwia trafienie w nie w rękawicach.
  • Rozmiar przycisków widocznych pod mapą można teraz zmienić w ustawieniach programu.
  • Dostosowałem aplikację do urządzeń nie zawierających fizycznego przycisku ‘menu’.
  • Przesunąłem i zmniejszyłem pasek z logo aplikacji

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Aplikacja dostępna jest za friko na Google Play: Warto zaznaczyć, że wersja ta nie zawiera nachalnych/mrugających bannerów/reklam (a doprecyzowując: nie zawiera reklam w ogóle :icon_wink: ). Jeśli macie opinie, sugestie, problemy z aplikacją, pomysły na dalszy jej rozwój, piszcie śmiało na forum wmasg. Chętnie podyskutuje nad dalszym kierunkiem rozwoju aplikacji.

Dołączona grafika

Od pewnego czasu znaczna ilość użytkowników zgłaszała zapotrzebowanie na aplikację z szerszymi możliwościami, np. z częstszą synchronizacją sesji. Niestety częstsza komunikacja z serwerem zwiększa koszty po mojej stronie (transfer, utrzymanie, licencje na oprogramowanie). Zdecydowałem się wydać wersję płatną spełniającą oczekiwania bardziej wymagających użytkowników. Praktycznie całość wpłat (po potrąceniu 30% trybutu Googla :icon_wink:) przejdzie na utrzymanie systemu PRO. Development nadal planuje utrzymywać z dobrowolnych donacji.

Airsoft Force Tracking PRO zapewnia lepszą ergonomię (m.in. brak pasku z logo programu), częstszą synchronizację danych innych użytkowników i gwarancję braku bannerów reklamowych. Pierwszych 200 użytkowników może liczyć na cenę brutto 9,99 zł (83 grosze na miesiąc? :icon_wink:).

Docelowo, będę starał się by pomiędzy wersją bazową a PRO nie powstała zbyt dużą przepaść. Wersja PRO ma zapewniać użytkownikowi lepsze działanie funkcjonalności dostępnych w wersji podstawowej. Mi zaś… możliwość utrzymania środowiska, oraz kontynuacji developmentu (być może wkrótce także na innych platformach).
Zachęcam do pobrania aplikacji ze sklepu Google Play: .

Użytkownik Seether edytował ten post 22 maj 2014 - 23:44

#8 wiciok  | Napisano 23 maj 2014 - 09:21

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków

Wyświetl postUżytkownik JarekM dnia 01 maj 2014 - 19:45 napisał

Tak, mapy da sie przygotować w innym programie niż MOBAC co pozwala na wciągnięcie rastrów, np. z geoportalu.

Mógłbyś napisać, w jakim dokładnie programie?

#9 JarekM  | Napisano 23 maj 2014 - 09:52

JarekM
  • Moderator I

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 23 maj 2014 - 09:21 napisał

Mógłbyś napisać, w jakim dokładnie programie?

MapTiler

#10 wiciok  | Napisano 23 maj 2014 - 14:42

wiciok
  • Admin
Dzięki.

#11 Kestrel  | Napisano 29 maj 2014 - 18:44

Kestrel
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań

Wyświetl postUżytkownik Seether dnia 22 maj 2014 - 23:31 napisał

Mi zaś… możliwość utrzymania środowiska, oraz kontynuacji developmentu (być może wkrótce także na innych platformach).

Liczę bardzo na wersje na iOS ;-) Wiem, że temat był już poruszany i wiąże się to z nakładami finansowymi z Twojej strony, niemniej jednak zachęcam Cię do tego, bo nie znalazłem konkurencyjnego programu na AppStore, który mógłby się mierzyć z Twoją produkcją :-)

#12 Seether  | Napisano 03 wrzesień 2014 - 20:57

Seether
  • Użytkownik
Mam przyjemność poinformować o kolejnych zmianach wprowadzonych w aplikacji Airsoft Force Tracking. Tym razem skupiłem się na trzech istotnych aspektach:

1. Urozmaicenie fabularne czyli standard APP-6 NATO
Do tej pory możliwe było oznaczenie na mapie raportu o dostrzeżonym przeciwniku oraz waypointa (punktu na mapie, istotnego dla fabuły lub sytuacji taktycznej). Dodatkowo aplikacja na bieżąco naświetlała na mapie lokalizacje aktywnych sojuszniczych graczy.

To jednak za mało.
Niejednokrotnie brałem udział w scenariuszach, w których należało eskortować VIPa, zabezpieczyć inżynierów, szpital polowy, baterię artylerii czy też konwój pojazdów. Doszedłem do wniosku, że warto dać moderatorom silniejsze narzędzie do fabularyzowania rozgrywek. Zaimplementowałem NATOwski format mapy APP-6 (oczywiście w znacznym uproszczeniu, patrz angielskie WIKI). Każdy użytkownik, oraz meldunek przeciwnika może zostać opisany specjalizacją. Każdy waypoint może zostać oznaczony jako sojuszniczy, wrogi, neutralny bądź nieznany. Bardziej abstrakcyjne, specjalizacje, jak 'jednostka budowy mostów' są aktywne w wersji PRO aplikacji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2. Przydatność aplikacji w przypadku utraty połączenia GSM.
Jednym z początkowych założeń AFT było wspieranie komunikacji radiowej. Aplikacja miała pomóc przy ustalaniu pozycji sojuszników, oraz ułatwiać koordynowanie podejść do wskazanych na mapie lokalizacji. Niestety zdarzało się, że rozgrywka miała miejsce w tak odległych miejscówkach, że zanikający zasięg GSM uniemożliwiał aplikacji wymianę danych pomiędzy użytkownikami. Postanowiłem wrócić do źródeł. Od najnowszej wersji, aplikacja wyświetla położenie gracza w formacie DMS, oraz (nowość) MGRS (patrz: Military Grid Reference System). Możliwe jest też wyświetlenie lokalizacji dowolnego punktu, wybranego na mapie, w tych właśnie formatach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jaki jest z tego zysk? Cóż, możesz nie mieć zasięgu GSM (lub oszczędzać na transferze :]) a współrzędne przekazywać drogą radiową przez PMR. Gracz odbierający współrzędne DMS/MGRS drogą radiową może zanotować je w aplikacji, wyświetlając na ekranie odebraną lokalizację. Dzięki temu możliwe jest czytelne przekazywanie koordynatów, bez konieczności korzystania z transmisji GSM.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

3. Notyfikacje dźwiękowe o istotnych zmianach w sesji, do której jesteśmy zalogowani
Z dyskusji prowadzonych z użytkownikami wynika, że w większości przypadków gracze wrzucają smartfony w ładownice nie kontrolując stanu sesji na bieżąco. Naturalne, zdroworozsądkowe podejście :icon_wink:. Nie po to wychodzi się w teren by bawić się telefonem :icon_wink:. Czasem jednak, zmiany na polu walki są na tyle istotne że (nowość) aplikacja powiadomi użytkownika sygnałem dźwiękowym i/lub wibracją.

4. Niezapowiedziany punkt - customizacja aplikacji
Tak. Oczywiście, istnieje możliwość wyłączenia dźwięku, wyłączenia wibracji. Możliwe jest nie korzystanie z ikon NATO, a także wyłączenie informacji o lokalizacji. Można zmienić także rozmiar czcionki w informacji. Staram się nic nie narzucać. Jeśli chcesz przy użyciu AFT urozmaicić zabawę, korzystaj do woli, i rób to w sposób który Tobie odpowiada najlepiej. Jeśli uważasz że coś warto usprawnić, ulepszyć, dodać zmienić, pisz śmiało na konto AirsoftForceTracking na Facebooku. Zapraszam także na gościnne wmasgowe podforum, na którym chętnie omówię każdy temat związany z tą aplikacją.

Dołączona grafika

Użytkownik Seether edytował ten post 04 wrzesień 2014 - 22:33

#13 megabac  | Napisano 20 wrzesień 2016 - 21:40

megabac
  • Moderator I
  • Miasto: DTR / DOL
Czy coś się dzieje z aplikacją czy projekt umarł?

#14 wiciok  | Napisano 21 wrzesień 2016 - 12:00

wiciok
  • Admin
Skoro ostatnia wersja wyszła 2 lata temu...

#15 Seether  | Napisano 30 wrzesień 2016 - 22:40

Seether
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wiciok dnia 21 wrzesień 2016 - 12:00 napisał

Skoro ostatnia wersja wyszła 2 lata temu...

Jest taka zasada w informatyce, czy ogólnie w naukach technicznych: "Jeśli coś działa to nie rusz" :icon_smile:. Mamy stabilną aplikację, działającą globalnie, z tysiącami aktywnych użytkowników. Od dwóch lat, nie widzę na tym forum żadnych zgłoszeń awarii, sygnałów że brakuje jakiś funkcji. Żadnych potrzeb, żadnych dyskusji. Nie widzę więc potrzeby by sztucznie robić szum i wydawać trylion nic nie wnoszących wersji na rok.

Macie apkę, która w wersji sprzed dwóch lat, udostępnia więcej funkcjonalności niż najlepsza jej konkurencja obecnie. Do tego za friko. Brak reklam, brak bannerów. Kto chce, niech śmiało korzysta z obecnej wersji. Kto uważa że program jest słaby, może śmiało pisać na forum czy wyskoczyć ze mną na piwko by dogadać szczegóły - a nowa wersja z pewnością się pojawi.

Zakładając sekcję na tym forum, ogłosiłem że inicjatywa jest po stronie Waszej. Nie mojej ;).
Pozdrawiam ;)

#16 szcz3p4n  | Napisano 03 październik 2016 - 07:57

szcz3p4n
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Mam pytanie odnosnie dokladnosci lokalizacji GPS.

Mam wersje darmowa programu i jego dokladnosc jesli chodzi o pozycje jest powiedzmy niedokladna-blad kilkuset metrow czasami. Szczegolnie jest to widoczne jak w sesji jest kilka osob. Wczoraj mielismy odpalonego AFT w sytuacj gdzie mnie i kolege dzielilo 20-30m na AFT pokazywalo znacznie wiecej.Pozycja sprawdzana po odswiezeniu.

Na locusie pokazuje dokladnie moja pozycje,wiec problem w telefonie wykluczam.

Czy to moze byc kwestia tego,ze mam darmowa wersje programu?

Użytkownik szcz3p4n edytował ten post 03 październik 2016 - 07:58

#17 Seether  | Napisano 05 październik 2016 - 18:37

Seether
  • Użytkownik
Różnice pomiędzy wersją darmową a płatną są bardzo kosmetyczne i nie dotyczą dokładności GPS. Daj proszę znać na PW, czy po uruchomieniu jednocześnie AFT i Locusa, jakość lokalizowania w AFT uległa poprawie.