Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

SCAR-L [CYBERGUN]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 antekGT  | Napisano 05 luty 2014 - 08:15

antekGT
  • Użytkownik
  • Miasto: rumia
http://allegro.pl/ka...3930184264.html

to znalazłem na allegro.Wie ktoś na temat tej repliki ,macał ktoś ,ma ktoś jakieś opinie

#2 KasCer  | Napisano 27 maj 2015 - 18:56

KasCer
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Hej wszystkim!

Pozwolę sobie odkopać temat.

Po obejrzeniu recenzji na SCDTV zainteresowałem się tą repliką dosyć poważnie i nie będę owijał w bawełnę, atrakcyjna cena nie jest tu bez znaczenia.

Czy ktoś jest w posiadaniu i może coś więcej powiedzieć o częściach i wykonaniu? Podobno jest produkowana przez G&G, ale kosztuje połowę tego co SCAR pod ich szyldem.

#3 Maciej0011  | Napisano 28 maj 2015 - 12:53

Maciej0011
  • Użytkownik
  • Miasto: Gniezno
Cena sugeruje, że jest to raczej Boyi. ale i tak wychodzi dość tanio (jak na replikę z oryginalnym oznaczeniami FN Herstal) -w Specshopie są po 679 zł. ...

Użytkownik Maciej0011 edytował ten post 28 maj 2015 - 12:58

#4 wiciok  | Napisano 28 maj 2015 - 13:06

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Boyi ma metalowy górny korpus, a tutaj jest plastik.

#5 Maciej0011  | Napisano 28 maj 2015 - 13:27

Maciej0011
  • Użytkownik
http://gunfire.pl/pr...C-01-BLACK.html

#6 wiciok  | Napisano 28 maj 2015 - 14:22

wiciok
  • Admin

Wyświetl postUżytkownik Maciej0011 dnia 28 maj 2015 - 13:27 napisał

No i co w związku z tym?

#7 Maciej0011  | Napisano 28 maj 2015 - 14:44

Maciej0011
  • Użytkownik
W sumie to nic, poza tym iż właśnie tam piszą, praktycznie cała replika jest z tworzywa sztucznego:
"Replika karabinu SC-01 jest wykonana z tworzywa oraz elementów metalowych. Z metalu - a dokładniej z aluminium obrabianego na maszynie numerycznej CNC - wykonano szyny RIS, przyrządy celownicze, magazynek, lufę oraz niektóre elementy korpusu. Z tworzywa natomiast wykonano korpus repliki oraz składaną kolbę. "
Ale tu nie zamierzam się kłócić, nie zawsze muszę mieć rację....

#8 KasCer  | Napisano 28 maj 2015 - 14:56

KasCer
  • Użytkownik
  • Miasto: Kraków
Wszędzie gdzie patrzę w internecie ta replika jest podpisana jako "Cybergun/G&G FN SCAR AEG" lub "Manufactured by G&G under licensed from Cybergun", stąd też żywie uzasadnione przekonanie, że to jednak nie jest Boyi.

Pytanie tylko, czy jest to pełnoprawne G&G tylko bez opłaty za trademark czy wersja budżetowa z gearboxem po kosztach?

#9 wiciok  | Napisano 28 maj 2015 - 15:13

wiciok
  • Admin

Wyświetl postUżytkownik Maciej0011 dnia 28 maj 2015 - 14:44 napisał

W sumie to nic, poza tym iż właśnie tam piszą, praktycznie cała replika jest z tworzywa sztucznego:
"Replika karabinu SC-01 jest wykonana z tworzywa oraz elementów metalowych. Z metalu - a dokładniej z aluminium obrabianego na maszynie numerycznej CNC - wykonano szyny RIS, przyrządy celownicze, magazynek, lufę oraz niektóre elementy korpusu. Z tworzywa natomiast wykonano korpus repliki oraz składaną kolbę. "
Ale tu nie zamierzam się kłócić, nie zawsze muszę mieć rację....
No to się nie kłóć, bo nie masz. Po pierwsze, jak widać nie miałeś tej repliki w rękach, a po drugie przeczytaj cały opis - a nie tylko fragment (z trzeba przyznać, mylącym sformułowaniem "niektóre").

Wyświetl postUżytkownik KasCer dnia 28 maj 2015 - 14:56 napisał

Pytanie tylko, czy jest to pełnoprawne G&G tylko bez opłaty za trademark czy wersja budżetowa z gearboxem po kosztach?
Na pewno nie pełnoprawne, bo jest z plastiku. Natomiast patrząc na politykę G&G w sprawie budżetowych emek, różniących się (podobno) wyłącznie plastikowymi korpusami, to można chyba się spodziewać analogicznej sytuacji. Oczywiście o ile rzeczywiście jest to replika G&G.

#10 Maciej0011  | Napisano 28 maj 2015 - 19:22

Maciej0011
  • Użytkownik
Po pierwsze: repliki SCAR-a Boya poużywałem jakiś czas dawno temu, bodaj w 2009  roku. Od tego czasu mogło się wiele zmienić w doborze materiałów użytych do jej produkcji. Ale skoro napisałeś, że nie miałem tej repliki w rękach, to nie będzie że nie miałem.
Po drugie: mam zwyczaj czytać wszytko dokładnie i ze zrozumieniem-taki zawód. Również zauważyłem zdanie"Sposób wykorzystania materiałów odwzorowuje konstrukcję pierwowzoru" Jak jest na prawdę wie pewnie tylko Gunfire.
Po trzecie: porzuć ten protekcjonalny ton, bo bycie adminem zobowiązuje.
Po czwarte: dzięki Twojej urażonej dumie Pana Wszystkowiedzącego w tym temacie jest już dziewięć postów, a dalej nie wiadomo kto jest producentem tej repliki. Może faktycznie jest to G&G, jeśli tak, to za tą cenę tylko brać. Niestety są to ciągle przypuszczenia Patrząc na te zdjęcia http://www.specshop....SCAR-L_-_200932 przyznaję, że sam już nie wiem kto to wyprodukował. Może Boyi, a może G&G -jutro lub w sobotę pojadę do Specshopu i zbadam to cudo.

Użytkownik Maciej0011 edytował ten post 28 maj 2015 - 19:34

#11 Maciej0011  | Napisano 29 maj 2015 - 12:34

Maciej0011
  • Użytkownik
Dziś będąc w Specshopie miałem okazję obejrzeć tą replikę. Od razu muszę przyznać, iż moje przypuszczenia co do tego iż producentem jest Boyi się nie potwierdziły.
Ale od początku: replika jest, zgodnie z opisem, prawie w całości zbudowana z tworzywa sztucznego, niemniej jego jakość jest znakomita. Zarówno komora zamkowa, jak i spustowa z gniazdem magazynka jest masywna, nic się nie rusza, nic nie skrzypi. Waga SCAR-a też sprzyja jak najbardziej pozytywnemu wrażeniu. Przełącznik rodzaju ognia przesuwa się z wyczuwanym oporem oraz 'klikaniem" w jego poszczególnych położeniach. Wykonanie oraz działanie bardzo mi się spodobały. Kolba składa i rozkłada się bez żadnych luzów czy trzasków. Replika ogólnie jest solidnie wykonana. Napisy "firmowe" mimo że tylko namalowane wyglądają estetycznie. Po odciągnięciu dźwigni przeładowania ukazuje się nam metalowa komora hop-up z czarnym plastikowym pokrętłem regulacji. No i najważniejsze: szkielet gearboxa jest srebrny a cylinder niebieski-ca raczej wyklucza Boya jako producenta. Biorąc pod uwagę cenę, żadnym zaskoczeniem dla mnie nie było to, iż dźwignia zwalniania zespołu ruchomego jest tu tylko atrapą.
Na koniec mały zgrzyt:  bardzo luźny pin łączący przednią cześć komory spustowej z łożem. Po obróceniu repliki od razu wypada z gniazda. Nie wiem czy to przypadłość tylko tego SCAR-a, czy też wada fabryczna, warto jednak o tym pamiętać i zabezpieczyć jakoś ten nieszczęsną cześć.
Niestety nie miałem okazji postrzelać z tej repliki, niemniej jeśli strzela ona tak dobrze jak wygląda, to albo Boyi obniży cenę swoich SCAR-ów o połowę, albo może powoli zamykać ich linie produkcyjną.

Użytkownik Maciej0011 edytował ten post 29 maj 2015 - 12:36

#12 wódz  | Napisano 29 maj 2015 - 14:46

wódz
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdańsk
Niebieski cylinder powiadasz...

Spójrz na zdjęcia tej repliki - http://www.airsoftme...-aeg-rifle.aspx , czy to nie jest przypadkiem ten sam Scar.

W Specshopie uzyskałem informację, że G&G nie jest jego producentem.

#13 Kopcik  | Napisano 29 maj 2015 - 15:11

Kopcik
  • Użytkownik
  • Miasto:
Miałem kiedyś w rękach  SCAR-H od Classic Army, w tanie, miał taką komore HU, i niebieski cylinder,  nie gładki z zewnątrz, tylko prążkowany. Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi.

Użytkownik Kopcik edytował ten post 29 maj 2015 - 15:21

#14 Maciej0011  | Napisano 29 maj 2015 - 16:47

Maciej0011
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wódz dnia 29 maj 2015 - 14:46 napisał

Niebieski cylinder powiadasz...

Spójrz na zdjęcia tej repliki - http://www.airsoftme...-aeg-rifle.aspx , czy to nie jest przypadkiem ten sam Scar.

W Specshopie uzyskałem informację, że G&G nie jest jego producentem.
Wygląda na to że to ten: ta sama komora hop-up i ten sam cylinder. W Specu sprzedawca, z którym oglądałem tego SCAR-a był podobnie jak jak przekonany że to Boyi. Oczywiście do chwili, gdy go wyjeliśmy z pudła.

Użytkownik Maciej0011 edytował ten post 29 maj 2015 - 16:47

#15 Asynchroniczny  | Napisano 12 styczeń 2018 - 21:24

Asynchroniczny
  • Nowy
  • Miasto: Zabrze
Witam wszystkich, pozwólcie że zrobię 3 letni odkop.

Ponieważ widzę jaka zażarta dyskusja jest tutaj odnośnie producenta, wyjaśniam że tak jak w wielu przypadkach SCAR-L od CyberGuna jest robiony przez chińską firmę CYMA - tu taj uzasadnienie https://m.youtube.co...s&v=x1P1wxcUXvs Ps. Swoją opinie opieram na tytule filmu i uznaje jako zielonka że ludzie pracujący na tym kanale wiedzą co robią/recenzują .

Pozdrawiam

#16 gratek  | Napisano 12 styczeń 2018 - 22:10

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Żadnego światła nie rzuciłeś, bo Cybergun branduje jeszcze Boye, G&G oraz VFC (gbbr).
Te za 1500-1800zł to na 100% G&G. M.in. mają lekko zmodyfikowaną komorę G&G, zieloną gumkę oraz zębatki z wybitym G&G :-)

#17 bruce_v_legion  | Napisano 12 styczeń 2018 - 23:01

bruce_v_legion
  • Użytkownik
  • Miasto: Zduńska Wola/Warszawa
Cybergun branduje również Scary VFC AEG.

#18 gratek  | Napisano 13 styczeń 2018 - 04:01

gratek
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Tak, ale z jakiś niezrozumiałym powodów nie sprzedaje tego żaden polski sklep :-(

Przy okazji jak już wątek został odkopany to napiszę kilka słów o Cybergunie od G&G.
Sprężyna Guardera sp120 na pełnym stocku daje ~390fps (stockowa sprężyna generowała około 420fps).
Krótka i kiepska lufa (285mm) to jedno, ale wymiana zespołu cylindra dała przyrost 20fps.
Teflonfix oraz zmiana na stockową lufę VFC 320mm to kolejne +20fps.
Stockowy silnik kupa, stock generował rof w okolicy 10rps. Wrzucenie silnika G&P M120 dało poprawę o 5-6rps.

Swoją sztukę dorwałem na dosyć dużej promocji i overall replika jest bardzo fajna i ładna, ale cena regularna 1800 jest imho wyssana z palca. Nie odzwierciedla realnej wartości.
Za te pieniądze zdecydowanie lepszą opcją jest zakup VFC z jakiegoś eurosklepu.