Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jak zacząć przygodę z IPSC ASG?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#21 sipap  | Napisano 30 marzec 2014 - 17:32

sipap
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
No to po kolei. Na punkt 1 odpowiedziałem Ci juz kilka razy. Ale  napiszę jeszcze raz. Najlepiej kupić hi-capę  firmy Tokyo Marui. Jak to zrobic w Polsce również napisałem. Do niej sa dedykowane kolimatory i co wazne montaze na których je można założyc. Czy one bedą pasowały do hi-capy od KJW- nie wiem. Jezeli juz będziesz kupował hi-capę od KJW to weź model KP-06, bo ma osłonę spustu w kształcie,który pasuje do większości wieszaków. Jeżeli jednak kupisz kaburę zakrytą to lepszym wyborem jest KP-05 bo pasuje zarówno do standardu jak i do Open. A Kp-06 tylko klasa Open. Zaletą hi-cap od KJW jest to,ze mozna je zasilać z dwóch źródeł green gaz i CO2.
Co do kolimatorów to w Polsce nie ma ich praktycznie dostępnych. Mówie tu o jakiś budżetowych,w rozsądnej cenie. 90% ludzi korzysta z podróbek(naprawdę fajnie działają) C-More. Ale one tylko do sciągnięcia z HK. W Polsce są jakieś walthery,ale potrzebują szyny do zamontowania. Co sprawia,że koli jest wysoko nad lufa i namierzenie celu jest utrudnione. Ale od biedy moga być.Inne gadżety,czyli dzwignie do odciagania zamka,póleczki pod palec,montaże pod koli praktycznie tylko do ściągnięcia. Ogólnie w Polsce zbudowanie repliki do OPen warto zlecić fachowcowi(np. Koledze Kusiol). Ale to troche kosztuje
Zwykłe gogle wystarczą
Tak jak juz pisałem 3 magi to minimum
Myslę ,że spokojnie przyjmą Cię do klubu. W IPSC Action Air startuje sporo juniorów.
Z green gazów, ja polecam zdecydowanie UltraAir( taki biało zielony).
Najlepszy pas i kabura do IPSC jest według mnie firmy Double Alfa. Pas kosztuje 220 PLN a kabura wieszak koło 750 PLN.
Ale dla Ciebie na początek spokojnie wystarczy ten wieszak:http://www.taiwangun.com/kabura-ipsc-a-c-m?from=listing&campaign-id=19 i pas do IPSC również dostępny w tym sklepie.
Albo jakaś zakryta ,normalna kabura. Tylko ważne aby nie miała załączanej blokady pistoletu. Bo wtedy taka blokada musi być włączona przed startem i traci sie cenne sekundy. W kazdym razie na początku kupujemy replike,a potem kaburę.Niestety co do kabury zakrytej to nie mam  wiedzy ,która pasuje. Bo ja od zawsze uzywam wieszaka
Jeszcze co do Klubu to przepraszam bo pomyliłem nazwę. Klub jest w Bytomiu i nazywa się Combat Kragal. Bardzo prężnie działają,mają bardzo dobrych strzelców IPSC AA,wyjeżdzaja na zawody również zagranicę. Polecam jeśli jesteś ze Śląska.

#22 samael16  | Napisano 30 marzec 2014 - 17:38

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Do hicapy tm i kjw nie pasują kabury sztywne dedykowane do ostrej, do kjw 5,1 pasują kopie blackhawka.

#23 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 30 marzec 2014 - 18:44

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik sipap dnia 30 marzec 2014 - 17:32 napisał

No to po kolei. Na punkt 1 odpowiedziałem Ci juz kilka razy. Ale  napiszę jeszcze raz. Najlepiej kupić hi-capę  firmy Tokyo Marui. Jak to zrobic w Polsce również napisałem. Do niej sa dedykowane kolimatory i co wazne montaze na których je można założyc. Czy one bedą pasowały do hi-capy od KJW- nie wiem. Jezeli juz będziesz kupował hi-capę od KJW to weź model KP-06, bo ma osłonę spustu w kształcie,który pasuje do większości wieszaków. Jeżeli jednak kupisz kaburę zakrytą to lepszym wyborem jest KP-05 bo pasuje zarówno do standardu jak i do Open. A Kp-06 tylko klasa Open. Zaletą hi-cap od KJW jest to,ze mozna je zasilać z dwóch źródeł green gaz i CO2.
Co do kolimatorów to w Polsce nie ma ich praktycznie dostępnych. Mówie tu o jakiś budżetowych,w rozsądnej cenie. 90% ludzi korzysta z podróbek(naprawdę fajnie działają) C-More. Ale one tylko do sciągnięcia z HK. W Polsce są jakieś walthery,ale potrzebują szyny do zamontowania. Co sprawia,że koli jest wysoko nad lufa i namierzenie celu jest utrudnione. Ale od biedy moga być.Inne gadżety,czyli dzwignie do odciagania zamka,póleczki pod palec,montaże pod koli praktycznie tylko do ściągnięcia. Ogólnie w Polsce zbudowanie repliki do OPen warto zlecić fachowcowi(np. Koledze Kusiol). Ale to troche kosztuje
Zwykłe gogle wystarczą
Tak jak juz pisałem 3 magi to minimum
Myslę ,że spokojnie przyjmą Cię do klubu. W IPSC Action Air startuje sporo juniorów.
Z green gazów, ja polecam zdecydowanie UltraAir( taki biało zielony).
Najlepszy pas i kabura do IPSC jest według mnie firmy Double Alfa. Pas kosztuje 220 PLN a kabura wieszak koło 750 PLN.
Ale dla Ciebie na początek spokojnie wystarczy ten wieszak:http://www.taiwangun.com/kabura-ipsc-a-c-m?from=listing&campaign-id=19 i pas do IPSC również dostępny w tym sklepie.
Albo jakaś zakryta ,normalna kabura. Tylko ważne aby nie miała załączanej blokady pistoletu. Bo wtedy taka blokada musi być włączona przed startem i traci sie cenne sekundy. W kazdym razie na początku kupujemy replike,a potem kaburę.Niestety co do kabury zakrytej to nie mam  wiedzy ,która pasuje. Bo ja od zawsze uzywam wieszaka
Jeszcze co do Klubu to przepraszam bo pomyliłem nazwę. Klub jest w Bytomiu i nazywa się Combat Kragal. Bardzo prężnie działają,mają bardzo dobrych strzelców IPSC AA,wyjeżdzaja na zawody również zagranicę. Polecam jeśli jesteś ze Śląska.
OK. Kaburę mam. Pas mam. Ładownice na magi mam. Pozostaje tylko sama replika. Niestety nigdzie nie mogę zanaleźć ani Hi Capy 5.1 od TM, ani Glocka 17 od TM. Jest tylko Hi Capa 4.3 w specshopie za 700 zł oraz P226 za 740zł. Co ewentualnie jeszcze polecasz dostępnego w polsce od TM?
PS. Na cytadeli asg też nie ma Hi Capy 5.1

#24 samael16  | Napisano 30 marzec 2014 - 19:30

samael16
  • Użytkownik
Tm w Polsce zapomnij panie o tym. Jak nie umiesz ściągnąć repliki to poproś o to sklep lub jednego z użytkowników, którzy się tym zajmują, a skoro chcesz startować w klasie open to gwarancja Ci się nie przyda i tak bo pewnie w niedługim czasie wymienisz wszystkie bebechy.

#25 sipap  | Napisano 30 marzec 2014 - 22:23

sipap
  • Użytkownik
Co do Cytadeli, to owszem nie maja na stanie. Ale w miarę szybko Ci sprowadzą. Trzeba do nich zatelefonowac.Od TM jest jeszcze jedna fajna klamka do której jest trochę części zamiennych.Ale ona to juz raczej tylko do standardu .To XDM-40, replika prawdziwego pistoletu. Niestety jest najdrozsza. Tak więc moja rada,zamów hi-capę przez telefon od Cytadela .asg

#26 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 31 marzec 2014 - 05:30

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik sipap dnia 30 marzec 2014 - 22:23 napisał

Co do Cytadeli, to owszem nie maja na stanie. Ale w miarę szybko Ci sprowadzą. Trzeba do nich zatelefonowac.Od TM jest jeszcze jedna fajna klamka do której jest trochę części zamiennych.Ale ona to juz raczej tylko do standardu .To XDM-40, replika prawdziwego pistoletu. Niestety jest najdrozsza. Tak więc moja rada,zamów hi-capę przez telefon od Cytadela .asg
Najwyżej poczekam miesiąc lub dwa jak specshop będzie miał Hi Cape 5.1 na stanie.  Bo nie chce mi się jej sprowadzać z HK.

#27 Powała  | Napisano 31 marzec 2014 - 05:43

Powała
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
Taktyczny, zerknij tutaj, zaloguj się tutaj. Bardzo wiele ciekawych informacji z dziedziny IPSC AA.
Ja już jestem po okresie "błędów i wypaczeń" i nawiązałem kontakt.

#28 wojtekk8  | Napisano 31 marzec 2014 - 05:59

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Moja rada: najpierw przejedź się na jakiś trening AA IPSC i zobacz czy to jest to co chcesz robić.
Wielu widziałem takich w strzelaniach dynamicznych np. 3gun, którzy kupili sprzęt i po krótkim czasie go sprzedawali ponieważ to nie to - trzeba było przepisów się uczyć, dostawali procedury itd.

Szkoda kasy jeżeli Cie to przerośnie.

#29 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 31 marzec 2014 - 06:09

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:
Tak się zastanawiam. Piszesz nade mną że może mnie to przerosnąć... W jakim sensie? Jeśli chodzi o gotówkę to by kupić pierwszy sprzęt to mam. Pistolet 700, Kabura 200, Pas 80, ładownice na magazynki 60 sztuka, 3 magazynki 360-w sumie 1520zł na dość dobry sprzęt na start. No i plus jeszcze kolimator do pistoletu 300, montaż 70 i lufa precyzyjna 200zł. 2090zł na więc mieszczę się w budżecie 2400zł. Chyba kluby nie koszą za możliwość trenowania u nich po 500zł miesięcznie? Reasumując czekam na dostawę Hi Capy od TM do specshopu.

#30 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 31 marzec 2014 - 06:48

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:
Znalazłem opinie że możeGlock 17 od KSC też jest bardzo dobrą repliką do ipsc a jest jeszcze kilka jej sztuk w capri asg. Na specshopie jest zaś do niej montaż micro red dota za 55zł, zaś w sklepie sztucer.pl znajduje się micro red dot za 330zł. Na specshopie znalazłem też za 200zł precke do glocka 17 od km heada za 200zł i tym samym za 1050zł mam gotową replikę do ipsc. Dziękuję wszystkim za pomoc i proszę jakiegoś moderatora o zamknięcie tematu. Dalsza ew. dyskusja na pw.

#31 wojtekk8  | Napisano 31 marzec 2014 - 08:34

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Poczytaj regulamin dyscypliny IPSC.
Pod względem finansowym nie musi Cie przerosnąć, ale pod kątem przestrzegania zasad, treningów itp. już tak.
Później będziesz chciał sprzedać graty bo AA IPSC okaże się za trudne lub po prostu nie tym czego oczekujesz.

Zamiast kolimatorów i klasy open polecam klasę standard/production.
W open trzeba być już trochę ostrzelanym - nie tylko z pistoletem, ale i z przepisami. Posiadanie sprzętu do klasy open nie czyni z Ciebie zawodnika liczącego się w tej klasie.

#32 samael16  | Napisano 31 marzec 2014 - 08:39

samael16
  • Użytkownik
Glock od ksc jest świetną repliką, dopóki coś się nie zepsuje bo części zapasowych brak.

#33 Powała  | Napisano 31 marzec 2014 - 10:17

Powała
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik wojtekk8 dnia 31 marzec 2014 - 08:34 napisał

(...) Posiadanie sprzętu do klasy open nie czyni z Ciebie zawodnika liczącego się w tej klasie.
... a czy koniecznie trzeba być zawodnikiem "liczącym" się :icon_question:  Czy starty w zawodach koniecznie muszą kończyć się zwycięstwem :icon_question: Czy nie wystarczy sama adrenalina, sportowa rywalizacja :icon_question:  Czy każdy od razu musi być Stochem :icon_question:

#34 wojtekk8  | Napisano 31 marzec 2014 - 11:01

wojtekk8
  • Użytkownik
  • Miasto:
Liczący się to nie taki, który wygrywa ale ma realną szansę na wygraną.
W klasie standard nie jest też łatwo, a w open to dopiero.
Przełożyć to można na każdy rodzaj sportu.
Weźmy chociażby piłkę nożną i naszą reprezentację i reprezentację Brazylii.
Niby nasi wyglądają jak mistrzowie, ale nimi nie są.

Sam sprzęt to jedno. Umiejętność wykorzystania to drugie.

Nie każdy musi być Stochem, ale nie zapominaj, że nawet on od razu nie skakał na najwyższych skoczniach i na super sprzęcie.

#35 Powała  | Napisano 31 marzec 2014 - 11:15

Powała
  • Użytkownik
No cóż, każdy ma swoje preferencje...

Dla mnie liczy się udział w zawodach, podobnie jak dla amatorów maratończyków - dobiec do mety, pokonać samego siebie, swoje słabości, nie ma dla mnie znaczenia zajęte miejsce...
To jest moim zdaniem podstawa zdrowej rywalizacji w sporcie amatorskim...

Czy może ze względu na moje poglądy nie będę dopuszczany do udziału w zawodach :icon_question:

Użytkownik Powała edytował ten post 31 marzec 2014 - 11:21

#36 sipap  | Napisano 31 marzec 2014 - 11:38

sipap
  • Użytkownik
Glock od KSC jest bardzo dobry. Sam go miałem i potem sprzedałem Koledze,który rozpoczał z nim starty w IPSCAA.No i niestety sprzet padł a części zamiennych brak i musiał kupic nowa zabawkę. Niestety pierwszym kryterium przy zakupie musi byc dostepność częsci zamiennych.Albo mozliwość zakupienia części wzmocnionych np. aluminiowych zamków, czy też lżejszych np głowic blowback.
Co do wyboru klasy,to ja osobiście cieszę się,ze są chętni do Opena.Bo startuje w niej w Polsce mało zawodników i przydała by sie ostrzejsza rywalizacja. Czołowka rzeczywiscie reprezentuje wysoka klasę. Potwierszają je na zawodach w Polsce i zagranica. Między innymi Koledzy z Klubu Action Air zajeli 1 i 2 miejsce na mistrzostwach europy w Anglii. Regularnie wygrywają też zawody rozgrywane na Słowacji. Ale zawodników w klasie Open jest niewielu,przez co zawsze jest ryzyko,ze ta klasa sie nie otworzy na zawodach(potrzeba co najmniej 5 strzelców).

Użytkownik sipap edytował ten post 31 marzec 2014 - 11:38

#37 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 31 marzec 2014 - 12:54

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik samael16 dnia 31 marzec 2014 - 08:39 napisał

Glock od ksc jest świetną repliką, dopóki coś się nie zepsuje bo części zapasowych brak.
Kolego! Na specshopie jest pełno części zapasowych do glocka 17(sprężyny, cylindry i wszystko co dusza zapragnie), więc nie mów że nie ma części zamiennych.

#38 sipap  | Napisano 31 marzec 2014 - 13:22

sipap
  • Użytkownik
Kolego Taktyczny zadałem sobie trud sprawdzenia jak wygląda to "pełno zapasowych części". To prawda,ze jest troche części. Ale zdecydowana częśc ma status niedostepny.Nie mówiąc juz,ze oferowane części nie pochodza od jakiś dobrych firm. Nie chcę byc źle zrozumiany. Specshop robi świetną robotę,oferuje najwięcej części do pistoletów i ma najwiecej i najczęsciej sprowadza wyroby Tokyo Marui do swojej oferty. Ale spora liczba tych części to słabe chińskie firmy,nie liczące się na rynku replik do IPSC  w wersji airsoftowej.
Rozumiem,że zdecydowałeś się na Glocka 17. To naprawdę fajny pistolet(chociaz bardziej do Standardu).Trzeba tylko zwrócic uwagę,że kolimator jest przymocowany do ruchomego zamka i przez to celowanie(szybkie przenoszenie plami z celu na cel) może byc utrudnione.Na PW wyslę Ci jeszcze inne rozwiązanie dotyczące przygotowania klamki pod IPSCAA.

#39 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 31 marzec 2014 - 13:30

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik sipap dnia 31 marzec 2014 - 13:22 napisał

Kolego Taktyczny zadałem sobie trud sprawdzenia jak wygląda to "pełno zapasowych części". To prawda,ze jest troche części. Ale zdecydowana częśc ma status niedostepny.Nie mówiąc juz,ze oferowane części nie pochodza od jakiś dobrych firm. Nie chcę byc źle zrozumiany. Specshop robi świetną robotę,oferuje najwięcej części do pistoletów i ma najwiecej i najczęsciej sprowadza wyroby Tokyo Marui do swojej oferty. Ale spora liczba tych części to słabe chińskie firmy,nie liczące się na rynku replik do IPSC  w wersji airsoftowej.
Rozumiem,że zdecydowałeś się na Glocka 17. To naprawdę fajny pistolet(chociaz bardziej do Standardu).Trzeba tylko zwrócic uwagę,że kolimator jest przymocowany do ruchomego zamka i przez to celowanie(szybkie przenoszenie plami z celu na cel) może byc utrudnione.Na PW wyslę Ci jeszcze inne rozwiązanie dotyczące przygotowania klamki pod IPSCAA.
Dzięki wielkie za pomoc. Chodzi mi o to żebym zmieścił się do 2k i ani grosza więcej, a będę kupował dopiero w lipcu bo wtedy będę miał więcej czasu a teraz jest tylko nauka.

#40 arturros  | Napisano 31 marzec 2014 - 17:13

arturros
  • Użytkownik
  • Miasto:
Może do lipca trafisz na aukcji lub w komisie jakąś   używaną hicape TM (TYLKO TM). Bo i tak większość części na pewno bedziesz wymieniał (zamek, sprężyny, komore BB, ...)
Ja swoją TM kupiłem za 350 na aledrogo, z założeniem że i tak dużo części będe wymieniał. Z orginału zostało niewiele.