Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Jak zacząć przygodę z IPSC ASG?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#41 Taktyczny Tricerxd  | Napisano 31 marzec 2014 - 17:25

Taktyczny Tricerxd
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik arturros dnia 31 marzec 2014 - 17:13 napisał

Może do lipca trafisz na aukcji lub w komisie jakąś   używaną hicape TM (TYLKO TM). Bo i tak większość części na pewno bedziesz wymieniał (zamek, sprężyny, komore BB, ...)
Ja swoją TM kupiłem za 350 na aledrogo, z założeniem że i tak dużo części będe wymieniał. Z orginału zostało niewiele.
Wybrałem Glocka 17 od KSC i użytkownik sipap pomaga mi na pw w doborze części do wymiany a tym samym polepszenia osiągów repliki. Temat do zamknięcia

#42 samael16  | Napisano 01 kwiecień 2014 - 03:44

samael16
  • Użytkownik
  • Miasto: Niegowonice
Glock 17 KSC to świetny wybór na replikę na strzelanki lub standard, daj znać skąd ściągniesz części zapasowe gdy padnie Ci coś z bebechów, cokolwiek.

#43 3kor  | Napisano 22 sierpień 2014 - 10:00

3kor
  • Użytkownik
  • Miasto: WaWa
Czy takie coś Waszym zdaniem jest dobrą bazą do klasy Standard (wklejam screen bo aukcja się kończy)?
Baza to HiCapa + sporo dodatków których praktycznej przydatności i wystarczalności do IPSCA AA nie jestem w stanie ocenić
http://tinyurl.com/k4mrhzu

Użytkownik 3kor edytował ten post 22 sierpień 2014 - 10:03

#44 -Otto-  | Napisano 22 sierpień 2014 - 13:02

-Otto-
  • Moderator I
  • Miasto: Poznań/Kórnik
Ale Ty wiesz, że bazą nie jest Hi-Capa, a standardowe 1911? Na samym IPSC się nie znam, więc nie wypowiem się nt przydatności, tak tylko chciałem zaznaczyć.

#45 3kor  | Napisano 22 sierpień 2014 - 13:23

3kor
  • Użytkownik
Słusznie, pytanie czy to coś zmienia ? :-/ No wciąż prośba do praktyków o odpowiedź.

#46 sipap  | Napisano 23 sierpień 2014 - 00:55

sipap
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Odpuść to sobie. Jeszcze raz podkreślam,przy starcie do tej zabawy zwanej IPSC Action Air przy kupnie repliki trzeba przede wszystkim zwrócic uwagę na dostępność częsci zamiennych i magów. W tej chwili NAJLEPSZYM wyborem są repliki: HI-capa 5.1 model Govermant, Glock G17 oraz ewentualnie XDM- wszystkie od Tokyo Marui.
Jeśli jesteś zainteresowany zakupem podaje link do pierwszego w Polsce profesjonalnego sklepu ze sprzętem do IPSC AA. Mozna w tej chwili kupić tam np. Hi-Capę za 700 PLN i te 350 przeznaczyć na dodatkowe 2 magi(też do kupienia w tym sklepie)
Mocna podstawa już wtedy będzie i można z nią juz spokojnie startować w zawodach. Stockowa Hi-capa strzela naprawdę celnie. Potem kupujemy resztę osprzętu: czyli kaburę,pas i ładownice i dopiero wtedy możemy zabrać się za tunning repliki.
Reasumując, droga powinna wyglądać następująco:
1.Kupno odpowiedniej repliki
2. Kupno dodatkowych 2 magów(musimy posiadać co najmniej 3 na początek)
3. Kupno osprzętu-pas,kabura,ładownice,kulki (0.25 lub 0.28),green gaz,olejek silikonowy(b.ważne),jakiś gęściejszy smar.
4. Tunning repliki pod IPSC AA i zgromadzenie części zamienych(przede wszystkim dyszy,szczęk do magów,sprężynek)

Tu link do sklepu:
http://mpcustom.pl/

Użytkownik sipap edytował ten post 23 sierpień 2014 - 00:57

#47 3kor  | Napisano 23 sierpień 2014 - 08:22

3kor
  • Użytkownik
Dzięki, o taką odpowiedz mi chodziło. Sklep znam i Twoją propozycję traktowałem jako alternatywę.

#48 sipap  | Napisano 23 sierpień 2014 - 20:23

sipap
  • Użytkownik
Jak widzę jesteś z W-wy, zapraszam więc na co miesięczne zawody na ZKS-ie.  Można samemu strzelić,można się poprzyglądać jak inni to robią na żywo.Zapraszam też po skompletowaniu sprzętu na zajęcia sekcji airsoftowej-również na ZKS. Na razie jeszcze strzelamy na powietrzu,a pewnie od października bedziemy trenowali w hali. Chyba,ze mieliśmy okazję już się spotkać.

#49 3kor  | Napisano 24 sierpień 2014 - 15:30

3kor
  • Użytkownik
Chętnie skorzystam z zaproszenia

#50 sipap  | Napisano 27 sierpień 2014 - 16:21

sipap
  • Użytkownik
Zapraszam 13.09(sobota) na strzelnicę ZKS na ul. Marymonckiej, gdzie w godzinach 9.00-13.00 odbędą się Mistrzostwa ZKS-u. W planach 6 torów,więc bedzie sporo strzelania. Zawody będą na poziomie level 1. Czyli dostępne dla wszystkich, bez potrzeby posiadania licencji.
Oczywiście trzeba posiadać jakąś wiedzę na temat strzelania dynamicznego,szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Przypominam ,że każda osoba chcąca wziąć udział w takiej imprezie(nawet jako widz) powinna posiadać okulary ochronne. Bez nich nie będzie wpuszczona na teren strzelania.
Szczególy zawodów, w tym koszta, ilość torów itp.., podam wkrótce.
Zapraszam wszystkich gorąco,nie tylko z okolic Warszawy. Będą ciekawe tory,dobrzy zawodnicy,których podpatrując możemy się sporo nauczyc. Zapraszam też młodych adeptów tego sportu. Będzie startowało sporo młodzieży.
Jednocześnie zapraszam na treningi z sekcją airsoftową ZKS-u. Teraz strzelamy najczęściej w niedziele. Ale wkrótce przenosimy się na mała halę i tam zajecia będą odbywały się w srody i piątki w godzinach 19.00-22.00

#51 Head Crusher  | Napisano 26 wrzesień 2014 - 13:08

Head Crusher
  • Użytkownik
  • Miasto: Knurów
Podepnę się pod temat odnośnie początków przygody IPSC ASG.

Jeżeli zdecydowałbym się na zabawę w tę odmianę airsoftu, to czy replika Walthera P99 CO2 DAO będzie w porządku? I nie chodzi mi teraz o żadne dodatki w stylu min. 3 magi (to akurat nie problem), ale o samą replikę.

#52 sipap  | Napisano 26 wrzesień 2014 - 22:49

sipap
  • Użytkownik
Co do repliki to nie ma przeciwskazań. Ile Ci wytrzyma to już inna sprawa. Jakie widzę problemy. Po pierwsze: nietypowe magazynki. Sa one dość wąskie i będzie trudno dobrać do nich ładownice. Po drugie do maga wchodzi tylko 15 kulek. To mało jak na klasę standard(mozna 18 kulek). Ewentualnie do klasy Production,ale praktycznie nikt w niej nie strzela wiec nie ma szans aby kategoria otworzyła się na zawodach. Te wady oczywiście nie dyskredytują tej repliki pod katem IPSC AA. Po prostu ją ograniczają. Najbardziej bym sie bał o jej wytrzymałość,która w przypadku zabawy w tę dyscyplinę jest mocno testowana(ze względu na ilośc wystrzeliwanych kulek i sposób jej użytkowania-czyli w krótkim czasie szybkie opróżnianie magów).
Ale oczywiście możesz spróbować. Jak Ci się spodoba,to możesz pomysleć o innej replice. Najważniejsze to złapać bakcyla.

Jak już będą znane szczególy to powstanie osobny temat,ale juz teraz zachęcam do uczestnictwa w zawodach IPSC AA w ramach Ligi Action Air. Odbędą się one 18 października w Warszawie,na terenie strzelnicy ZKS.
Większa część zawodów odbędzie się w pomieszczeniach,więc nie ma obaw przez złą pogodą.
Jakby ktos miał jakieś pytania to walcie smiało. W tym dziale ,lub na PW.

#53 Head Crusher  | Napisano 27 wrzesień 2014 - 10:02

Head Crusher
  • Użytkownik
A co do ładownic to jest wymóg stosowania takich przeznaczonych stricto do IPSC czy mogę być np. w systemie molle/inne, które można wykorzystać pod kątem udziału w zawodach?

I czy mniejszą ilość kulek w magu można nadrobić większą ilością magazynków?

#54 sipap  | Napisano 27 wrzesień 2014 - 11:04

sipap
  • Użytkownik
Nie muszą być stosowane ładownice czy kabury np. typu wieszak dedykowane pod IPSC. Warunkiem jest aby były zamontowane na pasku umieszczonym na pasie strzelca. Żadne mocowania udowe nie są dozwolone.
Dodatkowy mag mozesz mieć nawet w tylnej kieszeni spodni,ale wiadomo że jego dobycie i zmiana bedzie okupione jakąś tam stratą czasu.
Co do pojemności magazynka,to nie da się tego nadrobic ilością magazynków. Tu chodzi o szybkość i wiadomo,ze każda zmiana maga powoduje trochę straty czasu. Oczywiście jak się tę zmianę wytrenuje i przeprowadzi w dobrym miejscu na torze(czyli np. kiedy przemieszczamy sie z jednego miejsca do drugiego bez strzału) to mozemy tę stratę bardzo zminimalizować.

#55 Head Crusher  | Napisano 27 wrzesień 2014 - 11:43

Head Crusher
  • Użytkownik
OK, rozumiem o co chodzi. Mam jeszcze prośbę, jakbyś wyjaśnił co dokładnie oznacza sformułowanie "na pasku umieszczonym na pasie strzelca"? Mniej więcej to, że muszę mieć dodatkowy pas, na którym będą zamontowane ładownice i kabura, a nie może to być np. pas do spodni, na którym miałbym zamontowaną np. kaburę z płetwą?

#56 sipap  | Napisano 27 wrzesień 2014 - 12:33

sipap
  • Użytkownik
Może byc pas do spodni. Nie musi być sztywny,składajacy się z dwóch części pas IPSC, choc on jest według mnie jedną z najwazniejszych części ekwipunku. Co do jakiegokolwiek pasa ,wymogiem jest aby był przewleczony przez co najmniej 3 szlufki w spodniach. Czyli nie moze pas być założony bezposrednio np. na koszulke czy bluzę. Nawet jak będzie mocno zaciśnięty na ciele. Musi byc przewleczony.

#57 Head Crusher  | Napisano 27 wrzesień 2014 - 13:11

Head Crusher
  • Użytkownik
Czyli coś w tym stylu?

http://sklep-strzele...c-daa-p-22.html

Plus reszta gratów.

#58 sipap  | Napisano 29 wrzesień 2014 - 23:45

sipap
  • Użytkownik
Oczywiście to jeden z najlepszych pasów do tej dyscypliny ,firmy Double Alpha Academy. Sam taki mam i jest swietny.
Jednak myslę,ze na poczatku w zupełności wystarczy Ci taki pas:
http://mpcustom.pl/p...psc-czarny.html
A zaoszczedzoną kase przeznaczyć na ładownice czy też dodatkowe magi.

Użytkownik sipap edytował ten post 29 wrzesień 2014 - 23:46

#59 Head Crusher  | Napisano 30 wrzesień 2014 - 07:56

Head Crusher
  • Użytkownik
Sipap napisałeś kilka postów wyżej, że replika Walthera P99,  którą pytałem od biedy nadaje się do AA IPSC. W międzyczasie popytałem w sklepach o jej zastosowanie do IPSC i dowiedziałem się, że do tego się nie nadaje. Chodzi o to, że nie jest precyzyjny i zasilany green gasem.

#60 JarekPN  | Napisano 30 wrzesień 2014 - 08:16

JarekPN
  • Użytkownik
  • Miasto: Sulechów
Ale przecież pisałeś wcześniej że masz na myśli wersję CO2 ? - więc skąd opinia sprzedawcy dot. GGasu ?
Mniejsza o to. Ten model raczej jest marną propozycją do strzelania typu IPSC (wg mnie). Z co najmniej dwóch powodów - nie realistyczny kształt magazynków oraz kapsuły CO2 montowane w rękojeści. Nad resztą parametrów nawet nie ma sensu się zastanawiać.
Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś innego po prostu :)