Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Strzelby GFC [GFG25, GFG26 i GFG27]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 Foley11  | Napisano 01 kwiecień 2014 - 12:24

Foley11
  • Użytkownik
  • Miasto: Garwolin
Jako, iż Gunfire wprowadził swoje strzelby, a nie znalazłem jeszcze o nich tematu, postanowiłem takowy założyć.

Sam posiadam model GFG27, czyli ten ze teleskopową kolbą:
http://gunfire.pl/pr...html?text=gfg27

Do zestawu dołączono standardowo szybkoładowarkę, wycior, tarczę do strzelania, paczkę shitkulek i instrukcję, a także to, co nas interesuje, czyli strzelbę i 4 shellsy.
Sama replika wykonana porządnie, nie ma luzów, trzyma się bardzo wygodnie. Prowadnica kolby dobrze nasmarowana, nie trzeba się z nią szarpać. Klapka wyrzutnika łusek jest srebrna, co od razu rzuca się w oczy :) Dużym atutem jest szyna RIS na którą można zamontować kolimator etc. Muszę przyznać, że z ACOG'iem wygląda całkiem zabawnie, będę musiał jeszcze przyczepić EOTech'a. Ale ze zwykłych przyrządów celowniczych też można korzystać, szczerbinka jest regulowana.
Co mnie zaskoczyło, to to, że przeładowanie chodzi dosyć łatwo, spodziewałem się większego oporu. Replika oczywiście strzela trzema kulkami naraz :D

Jak z osiągami? To sprawdzę w najbliższym czasie, a w weekend przejdzie chrzest bojowy, na razie mogę powiedzieć, że na 10 metrów skupienie jest takie, jakie być powinno (w końcu to replika do CQB), czyli wręcz idealne. Na więcej sprawdzić w domu nie mogłem :P

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to piszcie, postaram się udzielić informacji.

#2 Karczu  | Napisano 03 kwiecień 2014 - 17:34

Karczu
  • Użytkownik
  • Miasto: Będzin
O, świeży temat, ja mam pytanka :D
Jak działa mechanizm ładowania? Mamy shells o pojemności 30 kulek, czyli 10 przeładowań, dobrze rozumiem? W takim razie za 11 razem pusta łuska wylatuje przez wyrzutnik i ładujemy nową prosto do komory nabojowej? Czy jest magazynek rurowy pod lufą na pozostałe shellsy?

#3 Foley11  | Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:05

Foley11
  • Użytkownik
Tak, mamy 10 strzałów. Po wywaleniu wszystkich kulek kolejny strzał będzie na pusto, shellsa trzeba wyjąć samemu, nie wypada automatycznie. Tylko jeden może być załadowany, ale(!) w chwycie pistoletowym jest "schowek" na dodatkowego shellsa, więc można przeładować w miarę sprawnie.

Przy okazji, zasięg skuteczny (trafienie za pierwszym strzałem w cel wielkości człowieka) oceniam na jakieś 25-30 metrów, więc do CQB będzie jak znalazł.

#4 wiciok  | Napisano 03 kwiecień 2014 - 18:30

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków
Wszystko wskazuje na to, że to to samo co krakman sprzedaje pod enigmatycznym brandem KOER. Na pewno nie jest to zwykły rebrand DE - nie ma tam żadnych schowków na shellsy, a maksymalny zasięg skuteczny to jakieś 25m i to w przypadku tych lepszych lub grzebanych egzemplarzy, bo rozrzut w osiągach bywa spory.

Wygląda to wszystko dosyć ciekawie, jeśli rzeczywiście poprawiono wady konstrukcji TM i DE to może to być naprawdę kawał dobrego shotguna.

Dokładne foty włącznie z bebechami będą mile widziane :-D

#5 Foley11  | Napisano 03 kwiecień 2014 - 20:27

Foley11
  • Użytkownik
Nie mam zamiaru póki co zaglądać do środka, ale zdjęcia z zewnątrz zrobić mogę - aczkolwiek będzie to niemal to samo, co na stronie sklepu :)

Oprócz schowka w chwycie zaskoczyła mnie też w pełni regulowana szczerbinka (nie pamiętam czy było to w DE).

#6 Foley11  | Napisano 06 kwiecień 2014 - 16:14

Foley11
  • Użytkownik
Dzisiaj replika przeszła chrzest bojowy. Trzeba przyznać, że jest świetna do CQB, zresztą tak samo jak M56 DE. Jednak w GFG schowek na shellsa w chwycie powoduje, że można przeładować bardzo szybko w warunkach bojowych.

Replikę oceniam jak najbardziej na plus.

#7 DarkDanPL  | Napisano 11 kwiecień 2014 - 11:47

DarkDanPL
  • Użytkownik
  • Miasto:
Kolego, lepsza ta strzelba czy może M56DL ale słyszałem że nie ma szyn i tylko 1 shellsy w zestawie. Miałeś może okazję spotkać z "dwoma aniołami" ? :D

#8 Foley11  | Napisano 11 kwiecień 2014 - 18:26

Foley11
  • Użytkownik
Miałem tylko niewielką styczność z DE, bo kiedyś na Killhouse się zamieniłem "na rundę". Osiągi myślę, że w miarę podobne. Jednak za GFC przemawiają dodatkowe shellsy. No i nie wiem czy DE ma schowek na shellsa w chwycie (który to polubiłem już od pierwszej strzelanki).

#9 Czeslaw_94  | Napisano 11 kwiecień 2014 - 21:56

Czeslaw_94
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowy Wiśnicz
Strzelby od Gunfire są dokładnie takie same jak te, które możemy nabyć u Krakmanów. W replice Koera otrzymujemy również 3 shellsy. Spamowanie porządne, brak luzów. Jedynym minusem to to, że rączka przeładowanie chodzi nieco ciężkawo, po 15 strzale łapka zaczyna boleć. A, no i w moim muszka jest krzywo zamocowana. ;) Osiągami się nie różnią w ogóle. Rozrzut zwiększenie się po 25m aczkolwiek do CQB jak najbardziej się nadaje. A i zgadzam się z kolęgą powyżej, że schowek w rękojeści jest bardzo przydatny.

Użytkownik Czeslaw_94 edytował ten post 11 kwiecień 2014 - 21:56

#10 soldium  | Napisano 15 kwiecień 2014 - 15:36

soldium
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
Koledze właśnie przyszła ta strzelba i natrafił on na taki problem :
"Podczas przeładowania , zamiast podać kulki do komory , to strzelba rozrzuca je po całym mechanizmie."
"(...)Ponad to gdy raz , strzelba postanowiła wystrzelić kulki , to wystrzeliła tylko jedną."
Jakaś rada?

#11 Czeslaw_94  | Napisano 18 kwiecień 2014 - 15:36

Czeslaw_94
  • Użytkownik
  • Miasto: Nowy Wiśnicz
Ja się z czymś takim nie spotkałem, jeśli twoj kolega ma możliwość, niech odeśle na gwarancji. ;)

#12 Hammerr  | Napisano 25 kwiecień 2014 - 20:35

Hammerr
  • Użytkownik
  • Miasto: Gryfino
@Foley11:

Czy na tą wersję repliki którą posiadasz da się założyć ładownicę na kolbę?

I jak po dłuższym użytkowaniu? Opłaca się zakupić?

Użytkownik Hammerr edytował ten post 25 kwiecień 2014 - 20:50

#13 Foley11  | Napisano 26 kwiecień 2014 - 12:34

Foley11
  • Użytkownik
Nie posiadam żadnej ładownicy na kolbę, więc nie wiem czy da się takową założyć.

Po dłuższym użytkowaniu: wystrzeliłem około 400-500 kulek, zdarzyły mi się dwie zacinki (prawdopodobnie wina kulek PJ, bo potem brałem tylko G&G i nie było problemu). Czy opłaca się kupić? Moim zdaniem do CQB tak.

#14 Hammerr  | Napisano 26 kwiecień 2014 - 22:18

Hammerr
  • Użytkownik
  • Miasto: Gryfino
Dzięki bardzo za odpowiedź. :)

#15 Lesio  | Napisano 08 maj 2014 - 15:13

Lesio
  • Użytkownik
szkoda, że w krótkim tego schowa ni mo.

#16 Dziamdzia  | Napisano 04 czerwiec 2014 - 19:57

Dziamdzia
  • Użytkownik
  • Miasto: międzyrzecz
Siemanko , sory za odkop ale zastanawiam się nad kupnem i nie wiem jak z tą ładownicą , próbował ktoś ?

#17 NFZ Miro  | Napisano 28 luty 2015 - 15:24

NFZ Miro
  • Użytkownik
  • Miasto: Krosno
Ktoś próbował zdemotnować czułenko RIS ? Byłbym wdzieczny za info jak zdemontować.
W wersji DL czułenko było z 2 częsci, tu wygląda że jest z jednej.

Jednak czułenko dwudzielne jest.
Zasięg 25m trochę przesadzony, ja oceniałbym góra na 15m.
Rozbieram strzelbę i spróboję ulepszyc Hu

Użytkownik NFZ Miro edytował ten post 28 luty 2015 - 15:24

#18 Mixon  | Napisano 17 marzec 2015 - 16:53

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
Cześć, orientuje się ktoś z Was może, czy shellsy do M56 podejdą do GFG? Na pierwszy i drugi rzut oka wyglądają, poza kolorkami, tak samo, ale wiadomo jak to jest.

#19 Huba_lbn  | Napisano 17 marzec 2015 - 18:32

Huba_lbn
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
A te strzelby DE, EE czy GFC to nie jest wszystko to samo?
Wydaje się że shellsy też takie same.

#20 Lesio  | Napisano 17 marzec 2015 - 20:05

Lesio
  • Użytkownik
to jest wszystko jeden chinol, shellsy też.