Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Strzelby GFC [GFG25, GFG26 i GFG27]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#21 CARAMORN  | Napisano 17 marzec 2015 - 21:20

CARAMORN
  • Użytkownik
  • Miasto: Jesionowo
Mógłby ktoś napisać jak jest z wytrzymałością tych strzelb ( głównie - chwyt, kolba i to co w środku ). Mam lekkie obawy co do trwałości tego, bo czytając komentarze na GunFire jest trochę negatywnych opinii z powodu odłamanej kolby/rękojeści bądź zacięć. Miałem chęć zakupić agm'a 003, bo chyba każdy zachwala tę repliczkę ze względu na stosunek ceny do jakości. Mimo wszystko bardziej zainteresowały mnie wersje strzelające trzema kulkami jednocześnie i tu tkwi mój problem - nie chcę wydawać monet w coś co nada się na ścianę, bo lepiej to wydać na dalszy tuning AEGa. Może ktoś coś poradzić ? ;)

#22 Lesio  | Napisano 17 marzec 2015 - 21:22

Lesio
  • Użytkownik
  • Miasto: Wrocław
wytrzymałość na poziomie agm003 - może paśc po 10 kulkach, może po 30000.

#23 dextor  | Napisano 20 czerwiec 2015 - 09:36

dextor
  • Użytkownik
  • Miasto: Włocławek
Witam
Mam pytanie, czy ktos wie jak dokręcić kolbę i chwyt pistoletowy w replice GFG27? Niestety poluzowały mi się te części i nie da się odpowiednio używać repliki.

#24 CzubekZPolski  | Napisano 03 listopad 2015 - 17:08

CzubekZPolski
  • Użytkownik
  • Miasto: Bełchatów
Jakoś nie dawno posiadałem bodajże GFG26 czy jakoś tak. Reklamowy był 3 razy. Na początku dostałem egzemplarz z złamaną kolbą. Panowie z Gunfire po 2 tygodniach wysłali mi nową sztukę. Jednak po jakichś 30 strzałach dźwignia przeładowania chodziła tak ciężko, że jedyny sposób na przeładowanie to zaparcie strzelby o podłogę. Za 3 razem sytuacja wydarzyło się to samo. Tym razem poprosilem o zwrot pieniędzy. Po 2 tygodniach dostałem kase z powrotem, a mój brat CM028. Takie były moje odczucia z tą strzelbą.

#25 eMBeKa93  | Napisano 25 styczeń 2016 - 01:23

eMBeKa93
  • Użytkownik
  • Miasto: Tarnów
Mam takie pytanie do właścicieli GFG26: kupiłem ostatnio używaną pompkę w miarę fajnym stanie ale wybrakowaną: bez szyny, tej nakrętki od atrapy rury na łuski i zaczepu do zawieszenia na kolbie. Zastanawia mnie jeden fakt - w moim egzemplarzu lufy nie były niczym ustabilizowane, po prostu bezpośrednio z komory latały sobie luzem w lufie zewnętrznej wesoło sobie stukając o jej wnętrze. Nie wspomnę już o tym że strzelało to koszmarnie, z jednej lufy kulki uderzały we wkręt we wnętrzu lufy zewnętrznej i wylatywały w częściach :D Po ustabilizowaniu izolką pompka strzela całkiem fajnie. Czy faktycznie w nowo kupionych strzelbach te lufy nie są niczym ustabilizowane czy po prostu poprzedni właściciel wcisnął mi kit?

#26 Huba_lbn  | Napisano 25 styczeń 2016 - 09:50

Huba_lbn
  • Użytkownik
  • Miasto: Lublin
Fabrycznie lufy oczywiście są usztywnione.
Zdjęcie wnętrza lufy modelu GFG25, trochę niewyraźne, ale widać metalowy stabilizator.
Dołączona grafika

#27 eMBeKa93  | Napisano 25 styczeń 2016 - 23:43

eMBeKa93
  • Użytkownik
Dzięki za zdjęcie :)

#28 Darekptr  | Napisano 28 kwiecień 2016 - 19:23

Darekptr
  • Użytkownik
  • Miasto: Bartoszówka
Panowie, na Gunfire jest do dostania GFC 26 w wersji metalowej za 250zł: http://gunfire.pl/pr...-metalowa-.html
W tym momencie moją jedyną repliką jest MP5 od JG(od roku wciąż stock) i prawdopodobnie nie uświadczę lepszych osiągów(prócz elementu zaskoczenia, 3 lecących w delikwenta kulek)
Opłaca się to brać? Główny cel tego zakupu to:
- + 20 do lansu kiedy na plecach :P
- strzelanie cqb na dłuższą metę(czytaj, skoro to metal, to może wytrzyma rok, dwa)
- Posiadanie dobrego zastępstwa za MP5, które wciąż próbuję sprzedać.
- Sprecyzuje mi to wybór czy mam brać M16A4 od EA czy M4(Mk18 Mod 0)

#29 GumisGrafi  | Napisano 03 sierpień 2016 - 14:25

GumisGrafi
  • Użytkownik
Mam GFC 25. Odpowiadam:
1. Lans. Jako lans, wzorowa. I na plecy i na ścianę.
2. Wytrzymałość. Oprócz luf, sam plastik, ale konstrukcja zwarta więc dopóki na niej nie będziesz siadał, lub walczył nią wręcz, wytrzyma sporo.
3. Zasięg. Biedne 15 metrów ale po co więcej do CQB. Poza tym skupienie 3 kulek nadzwyczajnie dobre.
3. "Tuning". Możliwości marne, ale nic nie jest niemozliwe. Rozkręciłem ją i da się zrobić 2 rzeczy;
a. Potrójna gumka hop up o lepszych parametrach chyba nie do zdobycia (jak ktoś znalazł to proszę o linki). Za pomocą silikonu zrobiłem improwizowanego g-hopa nanosząc bardzo małą ilość silikonu na górną część plastikowej obsady gumki hop up żeby wypłaszczyć sklepienie gumki dając jej większą powierzchnię styku z kulką. Poprawa zasięgu o około 10 metrów ale nie we wszystkich lufach jednakowa.
b. Lufy wewnętrzne da się wymienić. Nie wiem z jakim efektem. Jak będę miał trzy do zniszczenia z innych replik to jeszcze napiszę. Oryginalnie są tam 3 aluminiowe lufy, a raczej rurki z nacięciami przy końcach (do montażu), zupełnie inaczej niż w lufach do AEGów.

Podsumowując. Miałem zbędne 250 PLN. Kupiłem jako backup w razie awarii wszystkiego innego. Na cqb i tylko na cqb (oraz treningi w lesie) dobry zakup. Jako pierwsza replika za minimum kasy lepsza od AEG Spartaka czy tani pistolet na green gas. Na razie polecam. Jak wystrzelę 2 kg kulek to się wypowiem ostatecznie.

PS Przeładowywanie wersji bez szyny ris (do której można by przymocować chwyt przedni) wymaga mocnej lewej ręki więc polecam tym, którzy z różnych przyczyn muszą wyrównać lewego bicka i przedramię.

Użytkownik GumisGrafi edytował ten post 03 sierpień 2016 - 14:33

#30 Mixon  | Napisano 03 sierpień 2016 - 21:50

Mixon
  • Użytkownik
  • Miasto: Trójmiasto
No z tym lansem to bym uważał, gdy wyjąłem swojego GFG26 z pudła to trochę się poczułem jak dziecko, które dostaje sweter pod gwiazdkę. Strasznie zabawkowy wygląd, AGM003 wygląda przy niej jak markowa replika :D Negatywne pierwsze wrażenia zniknęły po wywaleniu magazynka w puszkę, a nawet-nawet wygląd został osiągnięty po wrzuceniu paru osłon na RIS i ładownicy na shellsy na kolbie.
Ostatecznie bardzo lubię tę strzelbę - mając kilka shellsów na kolbie nie potrzeba jej absolutnie niczego do szczęścia poza kulkami w speedloaderze. Do bieda strzelanek i stand-by'u w bagażniku też jest świetna.

#31 GumisGrafi  | Napisano 04 sierpień 2016 - 09:28

GumisGrafi
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Mixon dnia 03 sierpień 2016 - 21:50 napisał

No z tym lansem to bym uważał, gdy wyjąłem swojego GFG26 z pudła to trochę się poczułem jak dziecko, które dostaje sweter pod gwiazdkę.

Hehe, dobre.
Z tym, że lansu się nie dotyka. Spartac w lansie może wyglądać lepiej niż E&L bez lansu.

Tak w ogóle, t jest na WMASGu jakiś dotyczący lansu? ;)

Wyświetl postUżytkownik Mixon dnia 03 sierpień 2016 - 21:50 napisał

:icon_biggrin: Negatywne pierwsze wrażenia zniknęły po (...) ładownicy na shellsy na kolbie.

Jaką ładownicę kupiłes? Ne mogę się zdecydować.

Ktoś ją malował, żeby złamać kontur?

Użytkownik GumisGrafi edytował ten post 04 sierpień 2016 - 09:47

#32 mareq  | Napisano 04 sierpień 2016 - 10:35

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Jest temat w stylu "oblicz lans swojego karabinu" czy jakoś tak.

#33 Mixon  | Napisano 04 sierpień 2016 - 20:46

Mixon
  • Użytkownik
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, kupiłem zwykły panel MIWO, odprułem szlufki, przyszyłem po wewnętrznej stronie rzep, a na kolbie nakleiłem taśmę z drugą stroną rzepu (kupiłem z allegro, sprzedają to na metry w sklepach muzycznych, zdaje się, że do mocowania głośników). Trzyma się i jakoś wygląda, a działa bardzo zgrabnie :D

#34 Emcet  | Napisano 05 sierpień 2016 - 09:44

Emcet
  • Użytkownik
  • Miasto: Świdnik
Macie już rozeznanie, pod jakie kule jest zaprogramowany ten hopup? Zgaduję, że pod 0.20g, ale z tego co pamiętam to chińskie gumy bywają twarde i kręcą lepiej na cięższych. Ktoś może to określić?

Dodano przez Tapatalk. Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa

#35 eMBeKa93  | Napisano 05 sierpień 2016 - 12:40

eMBeKa93
  • Użytkownik
Moja GFG27 już mocno wyeksploatowana słabo kręci nawet 0,2g więc cięższych bym do niej nie dawał.

#36 Emcet  | Napisano 05 sierpień 2016 - 14:01

Emcet
  • Użytkownik
Dzięki, zamówiłem sobie na promocji w GF metalową 27, ale niestety dojedzie dopiero po weekendzie. Trochę do tyłka, bo liczyłem na test w niedzielnym cqbie, ale przynajmniej skombinuję kulki.
Jeśli jesteście chętni to mogę obfocić dokładniej tą metalową wersję, bo po zdjęciach ze sklepu niewiele da się zobaczyć.

#37 Mixon  | Napisano 05 sierpień 2016 - 14:48

Mixon
  • Użytkownik
Bardzo chętnie. GFG to jedna z tych replik, którą można sobie spokojnie zafundować drugi raz w innym wariancie :D

#38 Emcet  | Napisano 05 sierpień 2016 - 16:39

Emcet
  • Użytkownik
Daj mi kilka dni, a sporządzę sprawozdanie. Tylko do środka nie będę zaglądał - trwałość oraz cenę wyrobu znamy, więc nie ma sensu kombinować i powielać tego czego nauczył nas agm zero zero trzy.
A, jeszcze póki nie mam strzelby u siebie, czy niedociągnięcie czółenka jest równie destrukcyjne dla flaków co w 003? Nie ukrywam, że będzie to również sprzęt "na pożyczkę" dla znajomych, którzy czasem chcą wyskoczyć na strzelanie, a z jakiegoś powodu nie nabyli jeszcze sowich gnatów.
Ehh... mama mnie zabije. miałem w tym miesiącu wymienić olej w samochodzie, ale takie dobre promo siadło u Ganfajerów... :icon_lol:

#39 wiciok  | Napisano 05 sierpień 2016 - 16:41

wiciok
  • Admin
  • Miasto: Mielec/Kraków

Wyświetl postUżytkownik Emcet dnia 05 sierpień 2016 - 14:01 napisał

Jeśli jesteście chętni to mogę obfocić dokładniej tą metalową wersję, bo po zdjęciach ze sklepu niewiele da się zobaczyć.
Dawaj, szczególnie foty wewnątrz. Ciekawi mnie, czy newralgiczne miejsca są metalowe, czy dalej plastik.

A odnośnie hopa, to w DE każdy egzemplarz kręci inaczej :teeth: Tu pewnie jest tak samo, także polecam pobawić się z teflonem.

#40 Emcet  | Napisano 05 sierpień 2016 - 18:50

Emcet
  • Użytkownik
Środeczka boję się ruszać, akurat w tym przypadku chciałbym zachować gwarancję. Brak części i możliwość zerwania magicznych, chińskich barier trzymających tanie shoty w jednym kawałku, pomimo tragicznego wykonania, troszkę mnie jednak zniechęca :bialaflaga:

Chyba, że będzie straszna kaszana, wtedy się za niego wezmę i przy okazji porobię zdjęcia.

Użytkownik Emcet edytował ten post 05 sierpień 2016 - 18:51