Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

R-Hop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

#281 BrutusPL  | Napisano 11 listopad 2016 - 18:57

BrutusPL
  • Użytkownik
  • Miasto: Szczecin
Szybkie pytanie - montował ktoś kiedyś r-hopa na emkowej komorze prowina? Mam problem z dopasowaniem dystansera (mnuba) - czego bym nie zrobil nie chce przycisnac latki na lufie.

#282 matrigs  | Napisano 11 listopad 2016 - 19:52

matrigs
  • Użytkownik
  • Miasto: Gdynia
Może jest za długi i klinuje się.

Wyciągnij lufę i podkręć hop na maksa i zobacz czy swobodnie wchodzi w komorę cały nub.

#283 BrutusPL  | Napisano 11 listopad 2016 - 20:13

BrutusPL
  • Użytkownik
Dociąłeg, sprawdziłem kilka razy - dalej to samo. Prawdopodobnie problem tkwi w jego twardości w stosunku do łatki. Spróbuję dorobić dystanser z plastiku i napiszę czy cos to dało.

#284 matrigs  | Napisano 11 listopad 2016 - 20:44

matrigs
  • Użytkownik
Możliwe że ci łatka nie siedzi centralnie w otworze i dystanser wadzi o przednią lub tylną krawędź okna hopup w lufie.

Włóż lufę do komory i załóż c-clip i zobacz jak siedzi.

Prawidłowy sposób montażu dyntansera powinien się odbyć w następujący sposób:
- Docinasz nub dokładnie do długości łatki
- Wkładasz lufę bez gumki do komory, zakładasz c-clip
- Wkładasz do komory nub i pencetą układasz tak żeby idealnie siedział na łatce
- Odklejasz od nuba taśmę zabezpieczającą klej (w przypadku oryginalnego nuba, w przypadku nuba samorobnego nakładasz cienką warstwę kleju)
- Dociskasz ramię od hopupa tak by przykleić nub

W ten sposób masz gwarancję że nub się centruje z łatką. Inaczej tak jak pisałem może nub wystawać przed lub za łatkę i wadzić o krawędź.

#285 Potfurr  | Napisano 31 styczeń 2017 - 07:21

Potfurr
  • Użytkownik
  • Miasto: Opatówek
Hej, może ktoś podrzucić link do wężyka silikonowego który będzie dobry? A jak by zrobić dystanser z sugru będzie odpowiedniej twardości? Jeszcze nie robiłem r-hopa ale szykuje sobie materiały do budowy.

#286 kabel123  | Napisano 10 luty 2017 - 15:20

kabel123
  • Użytkownik
  • Miasto: Karpacz
Ja używałem wężyka do akwarium i wpasował się pięknie. Już 2 rok jak działa. Zima lato bez znaczenia.

#287 tomash21  | Napisano 13 luty 2017 - 14:59

tomash21
  • Użytkownik
Wężyk chyba nie jest identyczny w każdym akwarium...
Ja przetestowałem 2 najbardziej zbliżone do wymiaru lufy przewody silikonowe: 5/8 i 6/8.
6/8 był zdecydowanie lepszy, bo po docięciu i zamontowaniu nie trzeba go ścierać papierem ściernym jak 5/8. 5/8 przez to, że jest grubszy wystaje poza przekrój lufy. Najbardziej kłopotliwe ze wszystkiego będzie precyzyjne docięcie miękkiego silikonu.

Użyłem dokładnie takiego: http://allegro.pl/pr...6123446116.html

#288 a5d4f1  | Napisano 16 luty 2017 - 20:00

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:
Kupował ktoś ostatnio Promyka? Do swojego dostałem kawałek rurki, która idealnie pasuje do okna w lufie. Mam tylko wrażenie, że materiał jest słabo "przyczepny" i może słabo kręcić. Próbował już ktoś wykorzystać ten wężyk?

#289 Kocur666  | Napisano 17 luty 2017 - 09:09

Kocur666
  • Użytkownik
Ja próbowałem robic z rurek z gumek guardera (gumki sa na nich sprzedawane zeby sie nie zbily).
Slabo krecilo...
Robilem tez z rurki do wina - idealne wymiay ale chyba nie byla do konca silikonowa ... Strasznie twarda byla. (igielit ? nie wiem - ja ja juz dostalem z butlami).

#290 mareq  | Napisano 17 luty 2017 - 13:40

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Kup silikonowy wężyk na allezło i będzie ok. Ten w promyka jest twardy i nic z tego nie będzie. On jest po to, żeby się lufa w opakowaniu nie przesuwała i w zasadzie nadaje się tylko do tego.

#291 a5d4f1  | Napisano 17 luty 2017 - 16:12

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:

Wyświetl postUżytkownik mareq dnia 17 luty 2017 - 13:40 napisał

Kup silikonowy wężyk na allezło i będzie ok. Ten w promyka jest twardy i nic z tego nie będzie. On jest po to, żeby się lufa w opakowaniu nie przesuwała i w zasadzie nadaje się tylko do tego.
Jak tylko KM-Head umrze to będę się za to zabierał;) Właśnie miałem wrażenie, że jest zbyt twardy. Ale dołączanie takiego odpowiedniego wężyka do lufy byłoby całkiem przyjemną sprawą ;)
Dzięki za odpowiedź ;)