Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

R-Hop

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kacik  | Napisano 07 maj 2014 - 21:37

Kacik
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Visq, dzięki za obszerny post, wreszcie ktoś z doświadczenia piszę. Niestety na zagranicznych forach więcej bzdur ludzie piszą, niż konkretów.

Co do m249 to już doczytałem, że H5S wymyślił coś do komory minimi. Jak dobrze widzę, to sam do końca nie jest przekonany, że to działa ;) Mimo to znalazłem jego wypowiedź, że w "najgorszym" wypadku zyskam tylko zasięg, a to już zawsze coś :)

#42 Visq  | Napisano 07 maj 2014 - 21:42

Visq
  • Użytkownik
  • Miasto: Warszawa
Niestety z m249 wiele nie pomogę, bo nie mam nawet pojęcia jak tam komora działa...
ale na chłopski rozum:
-lufa taka sama
-gumka taka sama

...więc zgolić gumkę, założyć r-hopa, złożyć wszystko po normalnemu i czekać czy nie wybuchnie:D Jak nie to może nawet zadziała?

#43 Hatch  | Napisano 07 maj 2014 - 22:21

Hatch
  • Użytkownik
  • Miasto: Kwidzyn
Próbowałem r-hopa ze zwykłym dystanserem typu H Elementa- syf, kiła i mogiła. Nic nie podkręcało, także jak zamawiać r-hopa to tylko z m-nubem Panowie!

#44 Kacik  | Napisano 07 maj 2014 - 23:06

Kacik
  • Użytkownik
  • Miasto: Poznań
Z dystanserem H to słyszałem, że nawet normalne gumki nie kręcą nieraz :)

Zobaczymy co z tego będzie, w końcu kilkanaście $ to nie majątek :)

#45 CerberBP  | Napisano 08 maj 2014 - 10:03

CerberBP
  • Użytkownik
  • Miasto: WojennaPiła
Z tego co widziałem to mnumb to nic innego jak "cegiełka" z kauczuku - kropla w kroplę jeśli chodzi o strukturę materiału więc nie widzę przeszkód żeby coś takiego zrobić samemu nawet z podeszwy starych butów. Ale...pytanie do posiadaczy jakie to ma wymiary, głównie wysokość, bo szerokość i długość idzie dobrać wg komory.

#46 adrIan  | Napisano 08 maj 2014 - 10:27

adrIan
  • Użytkownik
  • Miasto: Warka
Grubość 3mm szerokość 3.5mm, długości nie wiem ile ma, bo musiałem go przyciąć do długości okna w komorze, czyli jakieś 4.5mm. Jest to taka średnio miękka gumowa pianka. Odpowiednika nie szukałem, bo dostałem dystanser z drugiej ręki i mam tylko malutkie ścinki.

#47 a5d4f1  | Napisano 08 maj 2014 - 11:32

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:
A co myślicie o wrzuceniu kawałka uszczelki (takiej jak do okien czy drzwi) jako dystanser? Z jednej strony jest klej więc problemu z umieszczeniem nie ma, tylko pytanie czy sam materiał się nada?

#48 Skilrod  | Napisano 08 maj 2014 - 11:42

Skilrod
  • Użytkownik
  • Miasto: Łuków
Sam musisz to sprawdzić :D. Hunterseeker często mówi żeby eksperymentować ;d. Pisał też, że m-nub jest miększy od gumki r-hopa. Ja wyciąłem z gumki do ścierania bo już miałem dosyć robienia tego a różne pianki jakie miałem po zgnieceniu nie wracały do poprzedniej grubości. Dzisiaj będę testował pewnie.

Jeżeli wszystko jest idealnie wycięte to materiał na m-nuba nie ma wielkiego znaczenia.
Uszczelka do drzwi pewnie jest silikonowa. Sam szukałem różnych w internecie ale szkoda czasu :P.

Użytkownik Skilrod edytował ten post 08 maj 2014 - 11:45

#49 a5d4f1  | Napisano 08 maj 2014 - 11:48

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:
Dobrze rozumiem, że tutaj główną rolę odgrywa wycinek gumki i dystanser tak? W takim przypadku gumka znajdująca się na lufie odgrywa znaczenie szczelności i może być nawet stockowa byle szczelna?

#50 Skilrod  | Napisano 08 maj 2014 - 11:54

Skilrod
  • Użytkownik
Tak. Tylko najlepiej jak wytniesz wypustkę i z drugiej strony pasek ustalający gumkę hopup żeby tą gumkę założyć na lufę przekręconą o 90°. Chodzi o to by w miejscu r-hopa była ta nienaruszona gładziutka część gumki. Wycinać polecam żyletką i poprawić papierem.

#51 adrIan  | Napisano 08 maj 2014 - 11:54

adrIan
  • Użytkownik
Tak, głowną rolę odgrywa łatka znajdująca się w okienku lufy i dystanser. Gumka hop up zapewnia tylko trzymanie kulki i szczelność pomiędzy dyszą a jej kołnierzem. Może być nawet najgorsza gumowa, byle szczelna :D

#52 a5d4f1  | Napisano 08 maj 2014 - 12:04

a5d4f1
  • Użytkownik
  • Miasto:
Ok wielkie dzięki za sprostowanie ;)

#53 CerberBP  | Napisano 08 maj 2014 - 12:12

CerberBP
  • Użytkownik
W kwestii materiałów to uszczelka okienna na dystanser jest w miarę ok jeśli nie będzie piankowa a gumowa lub sylikonowa. Na sam wkład w okno lufy polecam materiał z wałka z drukarki, trzyma kształt ale dość ciężko się obrabia. W weekend powinienem mieć trochę czasu to spróbuję mając wymiary mnumb'a.

#54 outsider47  | Napisano 09 maj 2014 - 07:49

outsider47
  • Użytkownik
  • Miasto:
Po zeszlifowaniu w gumce od wewnątrz nie ma żadnych wypustek z góry i z jej dołu od wewnątrz, ten podłużny kanalik  z dołu lufy jest wtedy pusty- czy nie ma ryzyka że tamtędy będzie uciekało powietrze?

#55 CerberBP  | Napisano 09 maj 2014 - 07:53

CerberBP
  • Użytkownik
jest ryzyko, ale wystarczy zalać lakierem do paznokci, jak się znudzi to spokojnie to wyskrobiesz czy zmyjesz zmywaczem bez uszkodzenia lufy

#56 adrIan  | Napisano 09 maj 2014 - 07:55

adrIan
  • Użytkownik
Nic nie powinno uciekać. Dobrze założona gumka idelanie przylega do przodu lufy i zachowuje szczelność. Zawsze można lufę potraktować silikonem w tym rowku. O teflonie nie wspominam bo jeśli da się go upchnąć to podstawa :D

#57 outsider47  | Napisano 09 maj 2014 - 09:53

outsider47
  • Użytkownik
  • Miasto:
Zauważyłem dopiero teraz że w nowej lufie promyka typu delta jest właśnie gumka dobra do r-hopa, nic nie ma, w środku jest pusta, i okno w lufie jest 2x większe od klasycznych luf, powoli producenci wprowadzają podobne patenty, tylko w zestawie nie ma odpowiednika m-nuba, z założenia gumkę ma dociskać zwykły dystanser

#58 Skilrod  | Napisano 09 maj 2014 - 11:17

Skilrod
  • Użytkownik
Nie uwierzę jak nie zobaczę zdjęć ;d.

#59 outsider47  | Napisano 09 maj 2014 - 11:22

outsider47
  • Użytkownik
  • Miasto:
Tak jest, gumkę chciałem sobie wziąć, a lufę sprzedać, ale nabywca musiałby sobie każdą inną klasyczną przerabiać i to  byłoby trochę nie w porządku z mojej strony :icon_wink:

Użytkownik outsider47 edytował ten post 09 maj 2014 - 11:42

#60 adrIan  | Napisano 09 maj 2014 - 11:59

adrIan
  • Użytkownik
Są te gumki promyka do kupna osobno, do tego są też dystansery. Do lufy delta strike jest gumeczka w zestawie ale nie dają dystanserów. Zarówno gumki jak i dystansery nadają sie idealnie do r-hopka

Gumka:
http://www.wgcshop.c...=&view_choice=c

Dystansery:
http://www.wgcshop.c...=&view_choice=c

Zdaje mie się, że modify też robi/robił gumki bez żadnych wypustek

Co do luf Delta Strike to u mnie w ekipie znajomy ma jedną i jest przyzwoita, tylko jakoś słabo mu się zbiera żeby pożyczyć ją na testy :D Ale jak już dostane to zrobię recenzję i wrzucę do odpowiedniego tematu.
Tutaj jakaś focia znaleziona w necie jak to wygląda:
Dołączona grafika

Użytkownik adrIan edytował ten post 09 maj 2014 - 12:04