Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

agm 003 vs. GFG27

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nikern  | Napisano 06 kwiecień 2014 - 21:44

Nikern
  • Użytkownik
  • Miasto: Legnica
Witam.
Jestem osobą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z asg i szukam czegoś na początek, by zobaczyć z czym to się je. Siedzę na forum od pewnego czasu, czytam poradniki dla nowicjuszy i z nich się dowiedziałem o agm 003. Dobry na początek, całkiem tani, generalnie dużo ludzi go poleca. Stwierdziłem, czemu nie, ale niedawno kolega podesłał mi ofertę kupna repliki strzelby GFG27. Oczywiście droższa, więcej fps-ów, teleskopowa kolba, strzela 3 kulkami na raz(nie jestem pewien czy agm też) i tak dalej.

I tutaj chciałbym poprosić o opinie bardziej doświadczonych, którą z tych dwóch strzelb wybrać(przekopałem furum i podobnego tematu nie znalazłem, chyba że GFG27 kryje się pod inną nazwą, której nie znam). Czy ktoś miał z nimi do czynienia. Chodzi mi tu głównie o GFG27, bo z relacji kumpla wiem, że do CQB jest ponoć b.dobra, ale czy wie ktoś może jak sprawdziłaby się w lesie(o agm czytałem, że jest dobra i tu i tu).

Tu linki do obu replik:
http://azteko.pl/sho...agm-p-5705.html
http://gunfire.pl/pr...elby-GFG27.html

#2 Foley11  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 05:45

Foley11
  • Użytkownik
  • Miasto: Garwolin
Mam GFG27 i rzeczywiście jest do budynków bardzo dobra. Jednak pytanie, gdzie ktoś zamierza się więcej strzelać, bo do lasu polecałbym AGM, a nie GFG.

#3 Powała  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 05:58

Powała
  • Użytkownik
  • Miasto: Łódź
AGM :icon_exclaim:

#4 bishop PS  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 10:24

bishop PS
  • Użytkownik
  • Miasto: Mogilno
Jeśli chcesz kupić shotguna, postrzelać trochę, a później nazbierać kasiorkę na coś lepszego to bierz agm. Jeżeli chcesz kupić replikę jako uzupełnienie kolekcji czy żeby używać jej w budynkach/nosić na plecach wziąłbym GFG. To,że strzela 3 kulkami to fajna sprawa w budynku, no i magazynki typu shells zawsze dodają troszkę realizmu rozgrywce.

#5 Snipernr1  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 10:37

Snipernr1
  • Moderator I
  • Miasto: Katowice
Zgadzam sie z przedmówcą.
Pompka miotąjaca trzema "pociskami" ma bardzo dużą przewagę w zabawie w pomieszczeniach nad AGM.
Natomiast moim zdaniem AGM jest lepszy w terenie otwartym.

#6 Powała  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 12:37

Powała
  • Użytkownik
Zgoda koledzy, ale przewaga AGM-u jest tak, że sprawdza się i w "zielonej" i w "czarnej" a GFG27 tylko w "czarnej" bo do lasu... :maniak_zle:

#7 bishop PS  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 13:27

bishop PS
  • Użytkownik
  • Miasto: Mogilno
Kolega Powała ma rację, kolega jest nowy w hobby, pewnie potrzebuje repliki do jako takiego "posmakowania" z czym to się je, więc faktycznie nie ma sensu wydawać 3 razy tyle na GFG, które sprawdza się tylko w czarnej taktyce. Raczej lepiej będzie jeśli kolega kupi sobie agm'a za 6 dyszek a różnicę w cenie przeznaczy na porządną ochronę oczu, jakieś dobre buty i kulki.

#8 Nikern  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:27

Nikern
  • Użytkownik
Czyli widzę, że zostanę przy pierwotnej opcji AGM-u, a z czasem jak się człowiek wciągnie to można pomyśleć o tym GFG. Dziękuję wszystkim za pomoc.

#9 MarekMac  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:31

MarekMac
  • Użytkownik
  • Miasto: Bisztynek
Jak się wciągniesz to pomyśl o jakimś elektryku (chyba, że bardzo lubisz strzelby). Skoku jakościowego tym GFG nie uświadczysz (w porównaniu do AGMa) więc lepiej przyoszczędzić forsę i kupić AEGa.

#10 Nikern  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:36

Nikern
  • Użytkownik
O elektryku myślę cały czas, tylko zanim go kupię to ho ho, a że zbliżają się najdłuższe wakacje życia( te po maturalne) to można by zacząć strzelać coś.

A jeszcze chciałem się dopytać, czy ktoś mógłby polecić jakich kulek(rozmiar) używać w AGM-ie, bo jak czytałem inne tematy to wprost informacji takiej nie znalazłem.

#11 Powała  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 17:37

Powała
  • Użytkownik
Marek, ma rację, lepszy MP5K [Galaxy] albo Kałasz [CM.028] niż najlepsza strzelba.

Ps
Kulki do AGM-a - G&G 0,25 lub MadBull 0,23.

Użytkownik Powała edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 17:39

#12 MarekMac  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 18:19

MarekMac
  • Użytkownik
  • Miasto: Bisztynek

Wyświetl postUżytkownik Nikern dnia 07 kwiecień 2014 - 17:36 napisał

O elektryku myślę cały czas, tylko zanim go kupię to ho ho, a że zbliżają się najdłuższe wakacje życia( te po maturalne) to można by zacząć strzelać coś.
No i fajnie, ale nie ma sensu zmieniać AGMa na inną strzelbę (chyba, że się jest ich wielkim fanem i robi się to z zamiłowania, a nie dla osiągów) bo to tak jakbyś zmienił czerwone Uno na niebieskie - dużej różnicy nie zobaczysz, a forsę wydasz. Cena strzelby GFG to około 50% ceny przyzwoitego AEGa (np. wymienionych wcześniej MP5 Galaxy czy Cm 028).

#13 Nikern  | Napisano 07 kwiecień 2014 - 21:18

Nikern
  • Użytkownik
Skoro o tym, mowa to odbiegnę lekko od tematu i przyznam, że myślałem o Cm.048m, ale jak wspominałem to jeszcze odległa przyszłość. Aczkolwiek opinie wyżej dają mi do myślenia, bo GFG27 do budynku brzmi bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza te 3 kulki naraz i "shellowe" magazynki