Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

SWD od KOER'a

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Foton  | Napisano 12 październik 2016 - 13:32

Foton
  • Użytkownik
  • Miasto: Syców/Oleśnica
Witam, witam :smile:

Jako, że już jesień i na razie swd nie bierze jeszcze udziału w walce( :icon_smile: ) skorzystałem dzisiaj z dnia wolnego i sprawdziłem wcześnie rano jak wygląda luneta na poprawionym mocowaniu.

Wygląda to tak (przepraszam za jakość fotek, ale mój telefon nie radzi sobie zbytnio ze zdjęciami z lampą :icon_biggrin: ):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Myślę, że nie jest najgorzej - luneta jest niżej około 1,5 cm także powinno być lepiej z regulacją (może w weekend to sprawdzę). Jest tak pomimo wysokiego montażu do lunety (taki dostałem razem z lunetą). Można by jeszcze wstawić niski montaż i wtedy sprawdzić, ale na moje oko wydaje mi się, ze wtedy w świetle lunety będę już widział muszkę (więc póki co nie ma sensu - muszę przestrzelać i ustawić :icon_smile:. Wtedy będę decydował :icon_smile:

Zdjęcia zrobione bez zespołu spustu i suwadła, bo zostały wymontowane na dzisiejsze modzenie :icon_biggrin:

Najpierw zespół spustu trafił na podkładkowanie:
Dołączona grafika

Po podkładkowaniu zająłem się przedłużeniem rączki przeładowania :

Popełniłem takie coś ( :icon_lol: )
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie chciałem tego ze stali robić (szaleństwo) i wykonane zostało z mosiądzu :icon_wink:

Stalowe to by chyba w ręce zostało, bo aluminiowa rączka chyba by się urwała :hahaha:

Jest to składane z 2 części: podstawa z wyfrezowanym wybraniem na rączkę, oraz pokrywka z otworami pod śrubki (przykręcane 4 śrubki M4 od góry).

Myślę, że mega przyjemne stanie się naciąganie sprężynki teraz :icon_mrgreen:
Muszę jeszcze sprawdzić jak mosiądz wygląda pomalowany w czarny mat i czy aby farba nie odchodzi :icon_wink: Wtedy być może pomaluję, żeby nie świeciło w lesie :icon_wink:

W ostatnim etapie konstrukcja została jeszcze maksymalnie odchudzona, bo na fotkach to masywnie wygląda (zdjęcia w trakcie przymiarek).

Wyświetl postUżytkownik Foton dnia 30 wrzesień 2016 - 19:47 napisał

Rzeczy,które będę wymieniał:
- gumka  (myślę G&G zielona),
- lufa   (rozważam PPS 650 mm, Madbull Black Python, Phrometeus),
- usztywnienie mocowania lufy,
- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 100 strzałów) - mam pęcherz na palcu od naciągania,
- montaż na jaskółkę z szyną pod lunetę,
- luneta,
- sprężyna.

Także zostały mi 3 rzeczy w sumie do wymiany :icon_mrgreen:  (kulek wymienionych na cięższe nie liczę , no i muszę coś zrobić z tymi śmiesznymi zakrywkami do lunety :icon_wink:

Na 95% założę to:
Dołączona grafika

Także coś się ciągle dzieje i szykuję swd na strzelanie :icon_smile:

Jeszcze tak sobie myślę od wczoraj nad tą lufą precyzyjną - czy faktycznie wykorzystam promyka za te 350 zł i czy aż tak kosmicznie skupienie poprawi.
Myślę, czy za tę kasę nie wymienić lufy, gumki i sprężyny (to razem około 300 właśnie wyjdzie, a dać Steel bulla).

W końcu asg to ma być zabawa, a nie prawdziwe polowanie :icon_biggrin:

Użytkownik Foton edytował ten post 12 październik 2016 - 13:58

#22 Foton  | Napisano 12 październik 2016 - 20:01

Foton
  • Użytkownik
Szkoda, że nie można posta edytować :icon_neutral2: :icon_neutral2:

Przymiarka do repliki pokazała 1 poprawkę - za bardzo do przodu wystaje i dobija do body jak się cofa rączkę (przez to dysza nie dochodzi dobrze do komory). Jutro poprawiam, poleruję i maluję w czarny mat :icon_smile:

Poza tym jest to bardzo dobrze spasowane wewnątrz (rączka na wcisk) i trzyma się bardzo mocno - na pewno nie odpadnie, ani się nie zsunie :icon_wink:

Użytkownik Foton edytował ten post 12 październik 2016 - 20:02

#23 Foton  | Napisano 14 październik 2016 - 08:31

Foton
  • Użytkownik
No i projekt ukończony:
Dołączona grafika

#24 Foton  | Napisano 25 październik 2016 - 20:34

Foton
  • Użytkownik
Żeby nie było, że stagnacja w temacie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zmiany, które nastąpiły od ostatniego razu:
- przymierzyłem tymczasowe ubranko (bandaż w kamuflażu wz 93 - foto),
- dokupiłem osłonę gumową na lunetę (tzw. świńskie ucho),
- na przód lunety dotoczyłem sobie cienkościenną tulejkę z tworzywa sztucznego (grubość ścianki 1,5 mm, długość tulejki to 90 mm) i nałożyłem na lunetę w celu ochrony przed odblaskami słońca :icon_biggrin:,
- stwierdziłem, że w sumie przez zimę i tak wieczorami będę grzebał w rk-02 i wymieniał lufę, więc do testów kupiłem Madbulla 650 mm ( i tymczasowo włożyłem go sobie do Swd). Dzisiaj oddane około 120 strzałów i chyba jest lepiej (strzelałem na szybko bez lunety) - jak przestrzelam porządnie to się podzielę uwagami :icon_biggrin:  Lufa jak będzie szła do Rki to zostanie przycięta :icon_wink:,
- całość uzupełniła nowa gumka hop-up w postaci G&G zielonego,
- dokupiłem 2 magi low-cap

Także:

Wyświetl postUżytkownik Foton dnia 26 wrzesień 2016 - 10:41 napisał

- gumka  (myślę G&G zielona),
- lufa   (Madbull Black Python 650 mm),
- skręcana nakładka na suwadło (po oddaniu ponad 120 strzałów zero odczuć - można mocniejszą sprężynkę dać :icon_biggrin: :icon_biggrin:
- luneta,
- sprężyna.

Użytkownik Foton edytował ten post 25 październik 2016 - 20:47

#25 Foton  | Napisano 21 listopad 2016 - 16:33

Foton
  • Użytkownik
Witam,

przez miesiąc poprawiłem montaż boczny pod lunetę i właśnie dzisiaj zakupiony ostatni element układanki (:D).

Wybór padł na sprężynę SHS 190 SP.

Także w najgorszym razie ponad 500,a w najlepszym ponad 600  fps.

Jak ogarnę, ustawię lunetę i przestrzelam to podzielę się wnioskami :)

P.s. Aha i niebawem replika pójdzie na chronowanie na poprzedniej i nowej sprężynie :)Więc wrzucę foto :D

Wyświetl postUżytkownik Foton dnia 26 wrzesień 2016 - 10:41 napisał

- gumka  (G&G zielona),
- lufa   (Madbull Black Python),
- skręcana nakładka na suwadło
- luneta,
- sprężyna.

#26 Foton  | Napisano 30 listopad 2016 - 14:16

Foton
  • Użytkownik
Korzystając z godzinki wolnego (zanim się ściemni) przymierzyłem sprężynkę SHS 190. Naciąga się to trochę ciężej niż 170 (mam jakąś chińską teraz - była z repliką), ale bardziej słychać replikę po wystrzale (chyba trzeba by wstawić sorbo) + zasięg się poprawia.

Posiadam kulki 0,3 i 0,32 to na cięższych lecą dalej i bardziej słychać uderzenie (ostrzelałem drzewo). Jednak z uwagi na zapadający szybko zmrok już nie zdążyłem zmierzyć zasięgu, ani lunety porządnie ustawić (przy 0,32 hopka tez musiałbym skorygować).

Jest fajnie i nawet na 190 będę zadowolony, bo z przedłużką rączki daje się to naciągać. Muszę sobie spróbować w pozycji klęczącej lub leżącej.

Replikę ogólnie polecam, bo prosta i można samemu niektóre rzeczy zrobić, a na chwilę obecną brak w sprzedaży magazynków (dobrze że dokupiłem 2 midcapy zanim się wyprzedały :icon_biggrin:).

Użytkownik Foton edytował ten post 30 listopad 2016 - 14:16

#27 Foton  | Napisano 05 luty 2017 - 21:11

Foton
  • Użytkownik
No i coś zrobiłem nie tak, bo wyniki na chrono są 430-460 fps :icon_evil:

#28 Foton  | Napisano 07 luty 2017 - 08:33

Foton
  • Użytkownik
Wczoraj rozebrałem wszystko spowrotem i moje podejrzenia padły na gumkę hop-up. cylinder z głowicą szczelny, na gumce przedmuch.
Zastosowałem teflon fix (wersja sucha bez silikonu) i udało się zmontować - szczelność się poprawiła jednak zobaczymy czy aż na tyle, aby wyniki o 100 fps podnieść.

Jaka może być różnica w spadku prędkości z zamiany lufy z 600 mm na 650? 40-50 fps czy więcej?

Użytkownik Foton edytował ten post 07 luty 2017 - 08:34

#29 Foton  | Napisano 09 luty 2017 - 20:42

Foton
  • Użytkownik
Dzis oddalem okolo 30 strzalow, wzrokowo zasieg sie znaczaco poprawil (tak okolo 20 m). Musze w weekend przestrzelac gruntownie i pomierzyc ile zasieg skuteczny i maksymalny wynosi. Dostepu do chrono nie mam ale wyglada jakby nieszczelnosc zostala usunieta.

Pomiary moge porownac ze stockiem bo pamietam ile mniej wiecej wynosil.

Użytkownik Foton edytował ten post 09 luty 2017 - 20:44

#30 Foton  | Napisano 07 marzec 2017 - 08:43

Foton
  • Użytkownik
Witam,

zasięgu nie zmierzyłem z uwagi na chwilowy porywy wiatru, które zakłóciły by pomiar. Postrzelałem natomiast z ręki na 60 i 65 m na kulkach 0,32 (PJ więc szału nie ma) i 0,36 Arma Tech.

Wcześniej ustawiłem jak należy hop up i lunetę. Strzały są dosyć powtarzalne, a jeśli już są odchylenia to najczęściej niewielkie (wpływ na pewno miał wiatr i fakt strzelania z ręki).

Próba pierwsza (strzelanie w miejscu bardziej osłoniętym na 60 m) - cel tarcza 500x500 mm:
Dołączona grafika

Próba druga (strzelanie w miejscu bardziej nie osłoniętym na 65 m) - cel ten sam, poprawki na wiatr sięgające ponad  połowę wielkości tarczy.
Wygląda to tak:
Dołączona grafika

Myślę, że da się tym postrzelać - próby na sprężynie SP190 SHS. Zasięg jest dużo większy niż 65 m, ale to jak trafię na dobrą pogodę to dokładnie zmierzę.  Kulki 0,3 są już zdecydowanie za lekkie - ile fps - muszę sprawdzić.

#31 mareq  | Napisano 07 marzec 2017 - 09:38

mareq
  • Użytkownik
  • Miasto: Bielsko-Biała
Wystrzelałem swojego czasu paczkę pj 0,32 i moim zadaniem to nie są złe kulki. Latały bardzo powtarzalnie.

#32 Foton  | Napisano 07 marzec 2017 - 11:55

Foton
  • Użytkownik
W sumie też nie narzekam - sporo na TG robię zakupów i zazwyczaj jakąś paczkę kulek przy okazji dokładam do koszyka. Tak z racji zakupów kulki zacząłem u nich kupować od początku (zakup pierwszej repliki) zanim rok temu ludzie uświadomili mi na forum, że świat kulek na PJ się nie kończy :icon_lol:  Poza tym je lubię bo nigdy mi się jeszcze żadna nie zacięła czy to w hicapach, lowcapach czy midcapach.

Ale to już na inny wątek :)
Obecnie chcę spróbować kulek shootone i G@G.

#33 Foton  | Napisano 20 marzec 2017 - 09:42

Foton
  • Użytkownik

Wyświetl postUżytkownik Foton dnia 07 marzec 2017 - 11:55 napisał

Obecnie chcę spróbować kulek shootone i G&G.

G&G wiem, że kończą się na 0,30 gr.
Wczoraj zakupiłem dużą paczkę ShootOne w gramaturze 0,32 (białe).
A do repliki wpadnie głowica Barta.