Daj cynk

Skocz do zawartości

Reklama płatna

Kolba do PK - zrób to sam

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal_p80  | Napisano 21 maj 2014 - 23:54

michal_p80
  • Użytkownik
  • Miasto: Błonie
Kolba wykonana z trzech warstw sklejki sklejonej na odpowiednią grubość wikolem i ściśniętych prasą do wyschnięcia.  Pomalowana lakierobejcą "dąb jasny"  i polakierowana lakierem bezbarwnym akryl w sprayu.
Sklejka niebyła najlepszej jakości bo miała puste przestrzenie między warstwami i trzeba było je zaszpachlować co pokazują jaśniejsze plamy.

Niedrążyłem otworu na ten zbiorniczek z nakrętką tylko otwory pod okucie oraz montaż do body.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Orginalne okucie pasi całkiem fajnie
Dołączona grafika
A jak pasi do  orginału oceńcie sami
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zdjęcie niepomalowanej i przed obróbką wykańczającą sie niezachowały ale do repliki customa pasowała. Do PK A&K kumpel mówił że też by pasowała bo wąsy do mocowania z body starał sie zrobić takie same.

Użytkownik michal_p80 edytował ten post 21 maj 2014 - 23:59

#2 MatriX482  | Napisano 22 maj 2014 - 00:30

MatriX482
  • Użytkownik
  • Miasto: Świdnik
Super robota! Rewelacja!

Pytanie- jest opcja by wydziergać kolbę jak tu, na zdjęciu?
Dołączona grafika

#3 michal_p80  | Napisano 22 maj 2014 - 01:16

michal_p80
  • Użytkownik
no jasne że tak tylko może jakiś model gipsowy , modelinowy na początek . Chba że odciąć kawałek i przedłużyć w dół tak na oko 100proc bo to takie w kwadrat już wpada .  A tylne okucie? chba na tej fotce niema.   Fajne pierwszy raz to widze, na pojazd lepsze rozwiązanie niż klasyczne.

Jak ktoś chętny to moge sie naraźe pozbyć tej kopi , ale to może na pw prosze.

Użytkownik michal_p80 edytował ten post 22 maj 2014 - 01:30

#4 michal_p80  | Napisano 09 marzec 2015 - 21:58

michal_p80
  • Użytkownik
Dołączona grafika
Dołączona grafika

wykonane z dość twardego kawałka drewna które kiedyś było futryną, stąd prawdopodobnie widoczne mikropęknięcia na końcowym wyrobie . Po doszlifowaniu i pomalowaniu myślę że spokojnie może śmigać w czyjejś replice.  Okucie od ostrego choć sfatygowane pasowało , mocowanie od strony korpusu  nie wiem ponieważ wzorowałem się na ostrym orginale tej kolby.

#5 czortkot  | Napisano 22 marzec 2015 - 18:08

czortkot
  • Użytkownik
  • Miasto: Złotniki
Rewelka. Dla realizmu możesz jeszcze nawiercić kolbę i wkręcić długie śruby, które potem upitolisz i zeszlifujesz.